Jump to content

iPhone 7 Plus


Itchrist86
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια από τα ίδια. Το τελευταίο update μείωσε τους χρόνους μου κατά 30% τουλάχιστο. Ένα βήμα εμπρός δυο πίσω με το iOS 11!!
Link to comment
Share on other sites

Το σαφάρι μου τρώει απίστευτη μπαταρία, το έκανα ξανά τεστ και το είδα πάλι. Το κακό είναι ότι ούτε σβηνετε αλλά ούτε και απενεργοποιείται σαν προεπιλογή για να βάλω το chrome.

Πολύ περίεργο πάντως, το έχω τεσταρει 2 φορές δε μπορεί να είναι τυχαίο.

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνεις Facebook από τον σαφάρι μήπως;

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

 

 

Εγώ δεν μπαίνω καν Facebook και μου τρώει πολύ μπαταρία. Είμαι με το τελευταίο update btw...

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο καποια συγκριτικα βιντεο που ειδα στο youtube για την καμερα του 7plus και του 8plus αποφασισα να παω στο 8αρι εφοσον η διαφορα ειναι μονο 100 ευρω (128 το 7αρι και 64 το 8αρι).. Αλλα μας την εκανε το skroutz.. εχει πολυ χαμηλη διαθεσιμοτητα στο 8αρι σε μαυρο χρωμα... oh lord!

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μετα απο καποια συγκριτικα βιντεο που ειδα στο youtube για την καμερα του 7plus και του 8plus αποφασισα να παω στο 8αρι εφοσον η διαφορα ειναι μονο 100 ευρω (128 το 7αρι και 64 το 8αρι).. Αλλα μας την εκανε το skroutz.. εχει πολυ χαμηλη διαθεσιμοτητα στο 8αρι σε μαυρο χρωμα... oh lord!

 

Τα πορτραιτα που έχει το 8 Plus και μόνο αξίζουν πιστεύω

Εμένα μου αρέσουν πολύ πάντως

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Τα πορτραιτα που έχει το 8 Plus και μόνο αξίζουν πιστεύω

Εμένα μου αρέσουν πολύ πάντως

 

Ειδα ενα παρα πολυ καλο video.. οταν παω σπιτι θα ψαξω να σας δωσω link.. οπου το παλικαρι πραγματικα εκανε πολυ ωραιο συγκριτικο στις φωτογραφιες.. Οι διαφορες δεν ειναι τεραστιες, αλλα αισθητες σιγουρα.. ειδικα σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου και autofocus σε βιντεο.. Τα πορτραιτα ειναι αψογα και το flash ισως ειναι η πρωτη φορα που βλεπω flash που δεν δειχνει τα προσωπα σαν να σκαει προβολεας καταμουτρα..

Ουτως ή αλλως δεν ειχα ποτε ξανα iPhone.. γιατι να μην παω σε φετινο μοντελο απ΄τη στιγμη που το επομενο που σκεφτομαι (128αρι 7plus) εχει 100 ευρω διαφορα..

Το μονο αρνητικο που βρισκω και αυτο λογω durability ειναι το γυαλι πισω..

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

Ειδα ενα παρα πολυ καλο video.. οταν παω σπιτι θα ψαξω να σας δωσω link.. οπου το παλικαρι πραγματικα εκανε πολυ ωραιο συγκριτικο στις φωτογραφιες.. Οι διαφορες δεν ειναι τεραστιες, αλλα αισθητες σιγουρα.. ειδικα σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου και autofocus σε βιντεο.. Τα πορτραιτα ειναι αψογα και το flash ισως ειναι η πρωτη φορα που βλεπω flash που δεν δειχνει τα προσωπα σαν να σκαει προβολεας καταμουτρα..

Ουτως ή αλλως δεν ειχα ποτε ξανα iPhone.. γιατι να μην παω σε φετινο μοντελο απ΄τη στιγμη που το επομενο που σκεφτομαι (128αρι 7plus) εχει 100 ευρω διαφορα..

Το μονο αρνητικο που βρισκω και αυτο λογω durability ειναι το γυαλι πισω..

 

Νομίζω θα βάλεις θήκη όποτε δεν παίζει ρόλο τι υλικό είναι το πίσω

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω θα βάλεις θήκη όποτε δεν παίζει ρόλο τι υλικό είναι το πίσω

 

Εδω στο lumia που μου κοστισε το 1/3 της τιμης του 8plus εχω 4 χρονια θηκη, στο iPhone δεν θα βάλω?

Αυτό είναι σίγουρο.

Θα πάρω καμμια spigen λεπτή διάφανη να μην του χαλασω και την ομορφιά.. ή θα ψαξω να δω τι προτεινετε εσεις οντας βετεράνοι σε αυτές τις συσκευες..

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια αν μπορεί κάποιος. Είμαι Αμερική πέρσυ είχα βρει ένα 7 plus στο δρόμο με σπασμένη οθόνη και home button κατάφερα από την σιμ και βρήκα το τηλέφωνο του ιδιοκτήτη τον ενημέρωσα για το τηλέφωνο του και μου απάντησε ότι δεν το θέλει γιατί πήρε άλλο μέσο ασφαλείας που είχε.Φετος βρήκα σε καλή τιμή οθόνη και μπουτον με 50 δολάρια και το αγόρασα το τηλέφωνο ανοίγει κανονικά αλλά το μπουτον δεν ανταποκρίνεται για τους γνωστούς λόγους. Πώς μπορώ να το ενεργοποιήσω έστω και με dns by pass. Edited by kaftis
Link to comment
Share on other sites

Μια μικρή βοήθεια αν μπορεί κάποιος. Είμαι Αμερική πέρσυ είχα βρει ένα 7 plus στο δρόμο με σπασμένη οθόνη και home button κατάφερα από την σιμ και βρήκα το τηλέφωνο του ιδιοκτήτη τον ενημέρωσα για το τηλέφωνο του και μου απάντησε ότι δεν το θέλει γιατί πήρε άλλο μέσο ασφαλείας που είχε.Φετος βρήκα σε καλή τιμή οθόνη και μπουτον με 50 δολάρια και το αγόρασα το τηλέφωνο ανοίγει κανονικά αλλά το μπουτον δεν ανταποκρίνεται για τους γνωστούς λόγους. Πώς μπορώ να το ενεργοποιήσω έστω και με dns by pass.

 

Το κουμπί και η μητρική πάνε μαζί

Δεν μπορείς να βάλεις άλλο κουμπί σε αυτήν την

Μητρική. Δεν το δέχεται

Για λόγους ασφαλείας

Η συσκευή δουλεύει κανονικά; Δεν είναι κλειδωμένη με την εύρεση iPhone?

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Ειδα ενα παρα πολυ καλο video.. οταν παω σπιτι θα ψαξω να σας δωσω link.. οπου το παλικαρι πραγματικα εκανε πολυ ωραιο συγκριτικο στις φωτογραφιες.. Οι διαφορες δεν ειναι τεραστιες, αλλα αισθητες σιγουρα.. ειδικα σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου και autofocus σε βιντεο.. Τα πορτραιτα ειναι αψογα και το flash ισως ειναι η πρωτη φορα που βλεπω flash που δεν δειχνει τα προσωπα σαν να σκαει προβολεας καταμουτρα..

Ουτως ή αλλως δεν ειχα ποτε ξανα iPhone.. γιατι να μην παω σε φετινο μοντελο απ΄τη στιγμη που το επομενο που σκεφτομαι (128αρι 7plus) εχει 100 ευρω διαφορα..

Το μονο αρνητικο που βρισκω και αυτο λογω durability ειναι το γυαλι πισω..

Η διάφορα είναι αμελητέα το τζάμι τα 100ε και η μικρή μνήμη για εμένα θα την κάλυπταν.

Αν όμως δεν σε ενδιαφέρει η μνήμη κ το θέμα του τζαμιού τότε ναι τα 100ε έχει λογικη να δωθουν.

Link to comment
Share on other sites

Η διάφορα είναι αμελητέα το τζάμι τα 100ε και η μικρή μνήμη για εμένα θα την κάλυπταν.

Αν όμως δεν σε ενδιαφέρει η μνήμη κ το θέμα του τζαμιού τότε ναι τα 100ε έχει λογικη να δωθουν.

 

Μικρη μνημη? Ε δεν την λες και μικρη την 64αρα σε σχεση με τα 32 που βγαινουν τοσο καιρο.. Στα 256 ξεφευγουμε πολυ και δεν διαθετω τοσα..

Και επισης εφοσον ερχομαι πρωτη φορα στο iOS γιατι να μην παω σε φετινη συσκευη?

Edited by Skrillex

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

Μικρη μνημη? Ε δεν την λες και μικρη την 64αρα σε σχεση με τα 32 που βγαινουν τοσο καιρο.. Στα 256 ξεφευγουμε πολυ και δεν διαθετω τοσα..

Και επισης εφοσον ερχομαι πρωτη φορα στο iOS γιατι να μην παω σε φετινη συσκευη?

 

Κάποτε έβγαιναν και τα αστεία 16ρια.....

Ο καθένας έχει τις ανάγκες του. Εγώ με πολλες φωτογραφίες και βίντεο, δεν βολεύομαι με 64. Είναι οριακά. Επίσης οδό πιο πολλή ελεύθερο χώρο έχει η συσκευή, τόσο πιο απροβληματιστα δουλεύει

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε έβγαιναν και τα αστεία 16ρια.....

Ο καθένας έχει τις ανάγκες του. Εγώ με πολλες φωτογραφίες και βίντεο, δεν βολεύομαι με 64. Είναι οριακά. Επίσης οδό πιο πολλή ελεύθερο χώρο έχει η συσκευή, τόσο πιο απροβληματιστα δουλεύει

 

Εγω φαντασου ειμαι τωρα με 32αρι lumia 4 χρονια κ μονο φετος εφτασα το οριο απο φωτογραφιες (ελαχιστα βιντεο).. και φωτογραφιες πολυ μεγαλης αναλυσης dng (τα αντιστοιχα raw των φωτογραφικων μηχανων).. Οποτε με τα 64 καλα θα ειμαι.. αμα βρω τα σκουρα τα περναω στο pc δεν τρεχει..

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

Εγω φαντασου ειμαι τωρα με 32αρι lumia 4 χρονια κ μονο φετος εφτασα το οριο απο φωτογραφιες (ελαχιστα βιντεο).. και φωτογραφιες πολυ μεγαλης αναλυσης dng (τα αντιστοιχα raw των φωτογραφικων μηχανων).. Οποτε με τα 64 καλα θα ειμαι.. αμα βρω τα σκουρα τα περναω στο pc δεν τρεχει..

 

Δεν το συζητάω. Αν τα 32gb σου έβγαλαν 4 χρόνια τότε τα 64 σου περισσεύουν.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μην συγκρίνουμε τα 16 και τα 32 σε συσκευές 2-3 ετών, γιατί μόνο η ανάλυση στα βίντεο που τραβάμε έχει φτάσει στο θεό. Οπότε τα 32 είναι λίγα σήμερα, τα 64 νορμάλ (και αδειάζεις κάθε 3-4 μήνες φωτό/βίντεο σε ένα pc), και τα 256 υπερκαλύπτουν και πιστεύω είναι η επιλογή εκείνων που κρατάνε μια συσκευή 2-3-4 χρόνια. Όπως ο φίλος αναφέρει το Lumia με 32 μνήμη, πριν 4 χρόνια. Για εκείνη την εποχή ήτανε ότι είναι σήμερα το 128 αν όχι το 256.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και το μέγεθος των φωτογραφιών που βγάζει το lumia 1020 των 41mp είναι μεγάλο επίσης (12mb από ότι διαβάζω)

Εκτός αν τραβάει σε χαμηλότερη ανάλυση...

Edited by deadp
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Και το μέγεθος των φωτογραφιών που βγάζει το lumia 1020 των 41mp είναι μεγάλο επίσης (12mb από ότι διαβάζω)

Εκτός αν τραβάει σε χαμηλότερη ανάλυση...

 

Όχι το προ-ανέφερα τραβούσα παντα σε high-res αναλυση τις φωτογραφιες σε αρχεια dng(raw) για post-processing στο Lightroom.. μαλιστα εκτος του ενος high-res αρχειου συγχρονως αποθηκευε και ενα μικροτερου μεγεθους για την προβολη στο κινητο.. οποτε ουσιαστικα ο κακος χαμος.. Μιλαμε για αρχεια με τα οποια τραβανε οι κανονικες φωτογραφικες μηχανες στην original μορφη τους για ελευθερη επεξεργασια σε επαγγελματικα προγραμματα οπως το Lightroom.. Τα τωρινα κινητα δεν βγαζουν τετοιο μεγεθους αρχεια 2500x3500, γιατι δεν υπαρχει και κανενας λογος.. Ασε που με τους νεους αλγοριθμους εχουν συμπιεσει ακομα περισσοτερο τα αρχεια..

Γι αυτο θεωρω οτι τα 64 θα μου ειναι μια χαρα.. Φυσικα καλοδεχουμενα και τα 256gb, αλλα ηδη εχω υπερβει κατα πολυ το αρχικο πλανο των 700 ευρω.. Οποτε προτιμησα να θυσιασω χωρητικοτητα για καλυτερα specs και φετινη κυκλοφορια.. μεχρι 900 καλα ηταν.. 1100 βγαινει το 256 και θα μου ναι και υπερβολικα πολλα..

»iPhone 8 plus

»Lumia1020

»Follow me on Instagram @aris.fydanakis

Link to comment
Share on other sites

Το κουμπί και η μητρική πάνε μαζί

Δεν μπορείς να βάλεις άλλο κουμπί σε αυτήν την

Μητρική. Δεν το δέχεται

Για λόγους ασφαλείας

Η συσκευή δουλεύει κανονικά; Δεν είναι κλειδωμένη με την εύρεση iPhone?

Δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω γιατί το μπουτον δεν δουλεύει και μένω στο hello και Ούτε μπορώ να κάνω ρυθμίσεις στο WiFi.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nομιζω ότι μπροστά στο 64 8αρι είναι καλύτερο το μεγάλο 7αρι. Προσωπική άποψη, εκτοσ αν κάποιος έχει λεφτά για όλα
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτισω αν και ειμαι σε λαθος μερος γιατι δεν βρηκα που εψαχνα στο forum για να ρωτισω iphone 7 plu 128 αγορασμενο αυγουστο χωρις κανενα προβλημα με τζαμακι απο το ανοιγμα τοποθετημενο ποσο θα το δεινατε;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτισω αν και ειμαι σε λαθος μερος γιατι δεν βρηκα που εψαχνα στο forum για να ρωτισω iphone 7 plu 128 αγορασμενο αυγουστο χωρις κανενα προβλημα με τζαμακι απο το ανοιγμα τοποθετημενο ποσο θα το δεινατε;

 

570 με 600 ελέω του plus και επειδή είναι 128αρη. Παραπάνω δύσκολα καθώς αγοράζεις μετά καινούργιο

Link to comment
Share on other sites

570 με 600 ελέω του plus και επειδή είναι 128αρη. Παραπάνω δύσκολα καθώς αγοράζεις μετά καινούργιο

 

Ούτε για πλάκα. 400€ και πολλά είναι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to iPhone 7 Plus
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...