Jump to content

LG V20


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω ειμαι παιδια. Οχι δεν παρελαβα ποτε. Δεν εχω παρει πισω ουτε ενα ευρω. Αυτη τη στιγμη περιμενω την αποφαση του πειπαλ. Αν ειναι η οχι καλο το μαγαζι, δε θα το πω εγω. Αυτο που με απολυτη σιγουρια μπορω να πω, ειναι οτι αν στραβωσει κατι δεν του βρισκεις πουθενα. Εχω δεκαδες αναπαντητα emails.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 758
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Χμμμ κριμα...μακαρι να πανε ολα καλα..^^

 

 

Πανω κατω κατι lag και τετοια αν εχει δε με πολυπειραζουν...αν και θα δω μεγαλη διαφορα γιατι εχω htc u11 για την χρηση που κανω δε με νοιαζει..κανω απολυτως τα βασικα...απλα θελω το dac..και ηρθε ο καιρος να παω να παω να παρω 2 σετ γαματων ακουστικων να δω το φως το αληθινο :)

 

Καλως ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

ε ενταξει, οντως πρεπει να ειχε πολυ κακομαθει με εκεινο :lol:

 

το καπακι κουμπωνει καλα?

Ναι εννοείται, καλά μη φανταστείς και χάλια, δηλ μόνο wifi-όχι data, σε YouTube σερφάρισμα κλπ 5 ώρες sot τις έχει.

 

Το καπάκι θέλει ελάχιστο ζόρι παραπάνω απ ότι θα περίμενες, αλλά κουμπώνει καλά, δεν παίζει καθόλου.

 

Μαλλον για ebay με κοβω και αυτο οχι με free shipping για να μου ερθει στανταρ
Δες το ποστ μου #520 ο τύπος εγγύηση με ταχύτατη άφιξη και το πακέτο φουλ κομπλε, όχι να λείπουν ακουστικά κλπ. (όχι οτι θα τα χρησιμοποιήσεις :P)

 

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Edited by Jonous
Link to comment
Share on other sites

Δες το ποστ μου #520 ο τύπος εγγύηση με ταχύτατη άφιξη και το πακέτο φουλ κομπλε, όχι να λείπουν ακουστικά κλπ. (όχι οτι θα τα χρησιμοποιήσεις :P)

 

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

 

παταω πανω στο λινκ αλλα με πεταει στην αρχικη σελιδα..μπορεις να στειλεις λινκ απο αυτον που το αγορασες?(εχω λογαριασμο στο ebay.com οχι στο .uk αλλα σιγα τα αυγα κανω και εδω)

 

α καλα στη σελιδα του τυπου με πεταει...οτι να ναι ειμαι..θενξ..

Edited by Guest 26
Link to comment
Share on other sites

Bootloops ήταν χαρακτηριστικό των 808, 810 snapdragon.

Ίσως πλέον να είναι καλύτερα τα πράγματα.

Κρίμα για τον φίλο papafrigos84, ελπίζω το PayPal να κάνει τη δουλειά του.

Κυνήγησε τους όσο μπορείς φίλε.

Λεφτά έδωσες.

Εγώ πάντως, να πω τη αλήθεια, όταν πάτησα μέσα στο tracking που είχε κάτι για επικοινωνία, μου απάντησαν...

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Μπα. Εγώ εντωμεταξύ δεν έκανα εγκατάσταση ούτε την f γιατί κάποιος είπε ότι είχε μεγάλη κατανάλωση η μπαταρία και επέστρεψε πάλι στη e :o
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την έβαλα πάντως και θα δω αν παρατηρήσω κάτι. Στην f ήμουν εξαρχής οπότε δεν ξέρω αν ισχύει αυτό που λες για την e :p.
Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα δεν ήρθε τίποτα...

 

Τελικά έκανα το βήμα και έβαλα την f και καπάκι ήρθε η g. Μήπως είσαι ακόμη στην e;

Link to comment
Share on other sites

και δε σου ήρθε τίποτα; περίεργο εμένα η f μου ήρθε με το που το άνοιξα. Υπάρχει και η χειροκίνητη οδός βέβαια, κατεβάζεις και εγκαθιστάς μέσω του lg update.
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που έκανα και πιστεύω βοήθησε τη μπαταρία (σορρυ αν έχουν αναφερθεί ήδη) είναι ότι έβαλα τη 2η sim που έχω για ομιλία όχι data, μόνιμα σε μια GSM μπάντα, γιατί δεν υπάρχει επιλογή μέσα από τα μενού (υπάρχει μόνο για τη Sim που ορίζεις για data), και το κιν έψαχνε συνέχεια ανάμεσα στις μπάντες για το καλύτερο σήμα, κάτι που καταναλώνει μπαταρία.

 

Πατώντας *#546368#*990# για να μπει σε εργοστασιακό μενού πάω Field Test-->Modem Settings-->Network Mode και εκεί επιλέγω Sim1 GSM 900 (έχω καρτούλα Wind και στην 900αρα έχω σχεδόν πάντα το καλύτερο σήμα). Αυτό βέβαια πρέπει να γίνεται πάντα μετά από κάθε reboot.

Επίσης διάβασα σε ένα άρθρο άλλες δύο ρυθμίσεις μέσα στο εργοστασιακό μενού για να βοηθηθεί η μπαταρία:

SVC Menu-->LDB-->Disable

SVC Menu-->Log Service-->πατάμε "Log Enable" 2 φορές μέχρι να δείξει σε όλα disable.

 

Ελπίζω να σας βοηθήσουν στην αυτονομία. Βέβαια η μεγαλύτερη βελτίωση της μπαταρίας έρχεται μέσω root και εγκατάστασης custom kernel, αλλά εγώ δεν τόλμησα ακόμα, περιμένω μπας και γίνει πιο failsafe η διαδικασία :rolleyes: :cry:

Link to comment
Share on other sites

Η αυτονομία του είναι ένα θέμα... και για μένα που είμαι συνηθισμένος με το 7 plus που έχει ακριβώς διπλάσια αυτονομία με τη χρήση που κάνω. Edited by deadp
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Μια 2η μπαταρία σε συνδυασμό με αυτό https://goo.gl/ePZmFp είναι μια λύση. Δυστυχώς δεν υπάρχει και επιλογή να μειώσεις την ανάλυση όπως στα Samsung, κι αυτό θα βοηθούσε.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα...σκεφτομαι να αγορασω lg v20...σε σχεση με g6 και v10, εχει καλυτερη καμερα ?? αυτο με ενδιαφερει πιο πολυ...ευχαριστω... :)
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα...σκεφτομαι να αγορασω lg v20...σε σχεση με g6 και v10, εχει καλυτερη καμερα ?? αυτο με ενδιαφερει πιο πολυ...ευχαριστω... :)

Απο V10 εχει καλυτερη,αλλα δεν νομιζω να ειναι καλυτερη απο του G6.Βεβαια υπερτερει σε ολα τα άλλα εναντι του G6 σαν συσκευη,εκτος της αδιαβροχοπιησης και του SOT του G6,που ειναι σαφως καλυτερο...

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...