Jump to content

LG V20


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 758
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επειδή το κοιτάω και εγώ το v20, με f800 αναφέρονται οι κινέζικες εκδόσεις. Το εν λόγω είναι μονόκαρτο. Αλλά μην στέκεσαι στις διαφορές, το σημαντικό είναι το μαγαζί. Όσον αφορά γνωστά μάρκες, Πουλάνε είτε refurbished είτε κινητά που ήταν demo σε καταστήματα ως καινούργια. Την έχω πατήσει από αυτούς οπότε μακριά.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Αυτό ακριβώς, συν ότι ακόμα και το ανακατασκευασμένο ή μεταχειρισμένο που θα σου στείλουν, θα σου βγάλουν την ψυχή για να το στείλουν.

Link to comment
Share on other sites

Πέμπτη μεσημέρι η παραγγελία στο eglobal...

Μέχρι τώρα μόνο το email επιβεβαίωσης, πόσο μάλλον να γίνει αποστολή.

Μισή ώρα μετά, Παρηγγειλα κάτι πραγματάκια από το eshop...

απεστάλησαν μέσα σε δυο ώρες και έτσι, τα είχα την επόμενη ημέρα.

Αφού το κινητό είναι σε στοκ, γιατί δεν το στέλνουν άμεσα;;

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, το eglobalcentral.eu πουλάει χωρίς ΦΠΑ ? Είναι για ενδοκοινοτικές συναλλαγές ?

Που το είδες αυτό; μόλις κοίταξα δεν είδα τίποτα τέτοιο...

 

Είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...

είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...
Link to comment
Share on other sites

Σε δέκα μέρες περίπου θα το έχεις στα χέρια σου

 

Για την ώρα, αυτό που έχω λάβει είναι δέκα διαφημιστικά email.

Ας έρθει με το καλό και θα πέσει unsubscribe άμεσα!

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Πέμπτη μεσημέρι η παραγγελία στο eglobal...

Μέχρι τώρα μόνο το email επιβεβαίωσης, πόσο μάλλον να γίνει αποστολή.

Μισή ώρα μετά, Παρηγγειλα κάτι πραγματάκια από το eshop...

απεστάλησαν μέσα σε δυο ώρες και έτσι, τα είχα την επόμενη ημέρα.

Αφού το κινητό είναι σε στοκ, γιατί δεν το στέλνουν άμεσα;;

 

Γιατί είναι κλασικοί Κινέζοι. Η συνέπεια τους σε αυτά τα θεματα είναι για κλάματα.

Δική μου παραγγελία από Τετάρτη, δεν εχει φυγει ούτε αυτή... Πιθανότατα ξέμειναν και αν/όταν στοκαρουν μέσα στη βδομάδα θα τα στείλουν...

Link to comment
Share on other sites

Στείλτε τους μήνυμα,παιδιά,μην κάθεστε.

Το site αναφέρει πως η παραγγελία "φεύγει" το πολύ σε 72 ώρες και παίρνετε και το αντίστοιχο tracking number.

Τα ίδια μου έκαναν και εμένα με το G6 αλλά μόλις έστειλα μήνυμα με την ανάλογη ερώτηση/παράπονο μια χαρά πήραν μπρος...

Εάν δεν σας αναφέρουν κάτι για το stock δεν έχουν καμία δικαιολογία να το καθυστερούν οπότε μπορείτε να τους πιέσετε και με ακύρωση/dispute είτε στα λόγια (όπως έκανα εγώ) είτε και στην πράξη... ;)

Link to comment
Share on other sites

Που το είδες αυτό; μόλις κοίταξα δεν είδα τίποτα τέτοιο...

 

Είσαι στο μυαλό κάτι μαγικό...

 

Από ότι είδα στις τιμές σε blackberry και macbook, είναι όσο οι Ελληνικές ΧΩΡΙΣ το ΦΠΑ. Μου φάνηκαν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΤΟΥΣ.

 

Γενικά είναι αξιόπιστο μαγαζί ?

Link to comment
Share on other sites

Απο που μπορω να αγορασω το κινητο στην καλυτερη τιμη; Εννοειται θελω να ειναι πληρως λειτουργικο με τα ελληνικα δικτυα. Δεν με ενδιαφερει να ειναι δικαρτο. Επισης ποιο ειναι το sar του, εχεις πολλες εκδοσεις.

 

Θελω κινητο αποκλειστικα για τον ηχο απο τα ακουστικα. Σκεφτομουν το g6+ αλλα θα αργησει να ερθει.. Επισης ειναι και το zte axon 7. Ειμαι ακομα υπο σκεψη..

 

Το v20 εχει βγαλει τιποτα προβληματα οπως παλαιοτερα τα v10 και g4; Και τι γινεται αν παθει κατι με την εγγυηση;

 

Μπορω να το βρω απο Ευρωπη;

Link to comment
Share on other sites

Από ότι είδα στις τιμές σε blackberry και macbook, είναι όσο οι Ελληνικές ΧΩΡΙΣ το ΦΠΑ. Μου φάνηκαν ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΤΟΥΣ.

 

Γενικά είναι αξιόπιστο μαγαζί ?

έγω εχω πάρει 2 v20. ήρθαν σε 10 μέρες το καθένα. κανένα πρόβλημα

Link to comment
Share on other sites

https://www.eglobalcentral.eu/ ειναι αξιοπιστο το συγκεκριμενο σκεφτομαι να παραγγειλω για τον αδερφό μου το v20 και αν ναι δεν εχω θεμα με τελωνειο κλπ ετσι; Edited by chris1974
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα κάνω την ερώτηση και εδώ και δίπλα... V20 (άνευ εγγύησης DS) ή G6 (με εγγύηση καταστήματος, single sim) ;;;;

 

Αν υπάρχει βέβαια αντικειμενική γνώμη... :D

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Shipping method: Economy Express Shipping

Shipment date: 2017-07-10, 14:01

Carrier: BPOST

 

Είμαστε ΟΚ;;;

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Παντως το eglobal που λετε η εκδοση που εχει δεν υποστηριζει την 800αρα μπαντα.

Κανονικά υποστηρίζει

 

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά υποστηρίζει

 

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

είσαι σίγουρος; γιατί βλέπω ότι είναι η έκδοση από Taiwan.

 

Επίσης, ποια η διαφορά στους 2 τρόπους αποστολής που έχει; ο ένας είναι δωρεάν, ο άλλος στα 15 ευρώ.

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Ναι σίγουρος. Υποστηρίζει κανονικά. Η δωρεάν κάνει 10 μέρες. Ίσως η άλλη είναι πιο γρήγορη

 

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καμία από τις δύο δεν περνάει τελωνείο; αξίζει να περιμένω το g6+; ποια θα είναι η τιμή του περίπου; πάντως στα 320 ευρώ το LG v20 μου φαίνεται ευκαιρία.
Link to comment
Share on other sites

Καμία από τις δύο δεν περνάει τελωνείο; αξίζει να περιμένω το g6+; ποια θα είναι η τιμή του περίπου; πάντως στα 320 ευρώ το LG v20 μου φαίνεται ευκαιρία.

 

Αν διάβαζες φίλε μου, δυο σελίδες πίσω, είχα κάνει ακριβώς τις ίδιες ερωτήσεις.

Μετά τις απαντήσεις που μου έδωσαν τα παιδιά εδώ μέσα, προχώρησα σε παραγγελία του V20 που βρίσκεται αυτή την στιγμή στην Αγγλία καθ´ οδόν για Ελλάδα.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Καμία από τις δύο δεν περνάει τελωνείο; αξίζει να περιμένω το g6+; ποια θα είναι η τιμή του περίπου; πάντως στα 320 ευρώ το LG v20 μου φαίνεται ευκαιρία.

Δε χρείαζεται να περιμένεις το G6+, μπορείς να πάρεις το απλό G6 dual από το ίδιο μαγαζί στα 370, που έχει το quad DAC, αφού σε νοιάζει η μουσική. Πιο μαζεμένο μέγεθος από το V20.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο η κορεάτικη έκδοση του έχει το quad dac.

 

Η συγκεκριμένη έχει το quad dac, το έχουν αναφέρει παιδιά στο αντίστοιχο νήμα. Το λέει και στην περιγραφή

https://www.eglobalcentral.eu/lg-g6-h870ds-64gb-dual-sim-sim-free-unlocked-black.html

Link to comment
Share on other sites

Οπότε στον μουσικό τομέα είναι ακριβώς τα ίδια; από τα ακουστικά μιλάω. Το g6 δεν έχει ακουστικά ή συσκευασία, έτσι; σόρυ για το ψιλό off-topic.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...