Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6680 & 6681


petrosbeli
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν έχει τόσο μικρή διαφορά τότε καλύτερα τα έξτρα €60 και η επένδυση του να έχεις UMTS τηλέφωνο. Αλλά κι εμένα μου φαίνεται μικρή. Θα περίμενα κάπου στα €100-120 διαφορά.
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει τόσο μικρή διαφορά τότε καλύτερα τα έξτρα €60 και η επένδυση του να έχεις UMTS τηλέφωνο. Αλλά κι εμένα μου φαίνεται μικρή. Θα περίμενα κάπου στα €100-120 διαφορά.

 

Kia egw tosa nomiza alla mallon tou eipan swsta toy filou mas, to 6680 leei h nokia 500 eurw xwris forous kai poulietai 560, ara kati tetoio 8a isxysei kai gia to 6681, h nokia leei 450 eurw xwris forous , ara 8a exei timh gyrw sta 500 eyrw.

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο. Το λέει και η Νοkia στο press release.

Νομίζω η διαφορά είναι αρκετά μικρή για δικαιολογεί την αγορά του 6681. Εκτός αν κάποιος δεν ενδιαφέρεται για βιντεοκλήσεις ή/και μένει σε μικρή πόλη που δεν προβλέπεται η επέκταση δικτύου UMTS την επόμενη χρονιά.

Link to comment
Share on other sites

Ε ναί.Αν είναι να έχει διαφορά 50 ευρώ απο το 6680 ΠΟΙΟΣ Ο ΛΟΓΟΣ να αγοράσεις το 6681?Τι 500 τι 550 μιάς και θα πάρεις 3G.
The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

σωστά...δεν πιστεύω να τσιγκουνεύεται κανεις 40-50 ευρώ!!εκτος και αν θέλει κινητό χωρίς 3g!!τότε αλλάζει το πράμα !! ;)
Link to comment
Share on other sites

σωστά...δεν πιστεύω να τσιγκουνεύεται κανεις 40-50 ευρώ!!εκτος και αν θέλει κινητό χωρίς 3g!!τότε αλλάζει το πράμα !! ;)

Βασικά δεν αξίζει ακόμα κι αν ΔΕΝ θέλεις 3G. Σκέψου μονάχα την τιμή μεταπώλησης που θα έχει ένα UMTS-enabled κινητό σε σχέση μ'ένα απλό GSM σ'ενάμισι χρόνο από τώρα. ;)

Link to comment
Share on other sites

δεν έχω ιδέα τι είναι το UMTS-enabled!!μπορείς να μου εξηγήσεις??

 

Universal Mobile Telecommunications System.Περισσοτερα δες ΕΔΩ .

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

σωστά...δεν πιστεύω να τσιγκουνεύεται κανεις 40-50 ευρώ!!εκτος και αν θέλει κινητό χωρίς 3g!!τότε αλλάζει το πράμα !! ;)

 

Den ti8etai 8ema gia kanenan ta 40-50€ akoma kai an den 8elei 3g 8a parei to 6680, elpizw oti isws 8a exei pio xamhlh timh, 8a to doume otan bgei sthn kykloforia...

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Από Nokia-shop Πάτρας μου είπαν 508,14€ τελική.

 

Πάνω κάτω τόσο πρέπει να κοστιζει.Οι τιμές στην Γερμανία που συνήθως δεν διαφέρουν πολύ σε σχέση με εδώ είναι οι παρακάτω:492 € ο μέσος όρος

 

http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/google1002x1/287939.html

 

και για το 6680: 550€ ο μέσος όρος

http://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/287928.html

 

Τα περισσότερα είναι ετοιμοπαράδοτα.

Link to comment
Share on other sites

Den ti8etai 8ema gia kanenan ta 40-50€ akoma kai an den 8elei 3g 8a parei to 6680, elpizw oti isws 8a exei pio xamhlh timh, 8a to doume otan bgei sthn kykloforia...

τότε το 6681 γιατί να κυκλοφορήσει εάν όλοι σκεφτόμαστε έτσι?? :worry: :worry: :confused:

Link to comment
Share on other sites

παιδια το θεμα ειναι απλο εχουν κυκλοφορησει 2 ιδια κινητα για 2 ειδη ανθρωπων,γι αυτους που τους αρεσει το 3g και γι αυτους που δεν δινουν σημασια,αν ειχε κυκλοφορησει πρωτο το κινητο που δεν εχει 3g δηλαδη το 6681 θα το επαιρνα αλλα τελικα κυκλοφορησε το 6680

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παιδιά... Το κινητό δεν θα κυκλοφορήσει μόνο στην Ελλάδα. Η Nokia το βγάζει και για αγορές (πχ Αφρική, Ασία) που μπορεί τα UMTS να μην έχουν απογειωθεί οπότε εκεί το 6680 μπορεί να μην κυκλοφορήσει καν.

 

Επίσης, αν μένεις (πχ) στο Μέτσοβο ή ξέρω γω κανά μικρό χωριό τί το θες το WCDMA phone; Θα έχει καλά καλά το 2007 UMTS αναμεταδότες εκεί;

 

Παίζει και μια 3η εκδοχή, να ήθελε ένα εναλλακτικό κινητό η Nokia ώστε να «συνταξιοδοτήσει» τα 6600 και 7610.

Link to comment
Share on other sites

δε ξερω εγω το βλεπω παντως καλη κινηση και το 6681 το θεμα ειναι ομως μη τους την παιξει παλι και κυκλοφορησουν μετα απο 1 μηνα παλι κανενα καινουριο

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

240Χ320 οθονες ειμαι σιγουρος οτι θα παρουσιασουν φετος,μονο ελπιζω να μην αυξησουν τις ηδη λιγο τσιμπημενες διαστασεις.πρεπει να βρουν τροπο να το κανουν κι αυτο.

εμενα παντως θα μου αρεσε να ειναι και τυπου sliding στυλ 7650.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

240Χ320 οθονες ειμαι σιγουρος οτι θα παρουσιασουν φετος,μονο ελπιζω να μην αυξησουν τις ηδη λιγο τσιμπημενες διαστασεις.πρεπει να βρουν τροπο να το κανουν κι αυτο.

εμενα παντως θα μου αρεσε να ειναι και τυπου sliding στυλ 7650.

 

Ξέρεις σε τι στυλ θα μου αρεσε?

 

πως είναι το 8800. περίπου έτσι, να είναι δηλαδή sliding η οθόνη και να καλήπτει μόνο τα αριθμητικά πληκτρα ενώ τα softkeys και τα navigation να είναι κάτω απ'την οθόνη.

 

πάντως μια καλήτερη ανάληση είναι απαραίτητη... δεν γίνετε 3 χρονια τώρα κολημένη στα 176χ208 ;) :cool:

The "unwired" revolution began...

_http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=6201&dateline=1272991407

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι αναλυσεις της ταξεως 320x240 και μεγαλυτερες δεν θα δουμε σε symbian 8 αλλα σε symbian 9 τελος του χρονου.Μακαρι να βγω ψευτης και να εχουμε και το καλοκαιρι,αλλα μαλλον η Nokia ασχολειται μονο με τα χρωματα στις οθονες της τωρα :rolleyes: Θα πει καποιος οτι ειδαμε απο τωρα αυξηση στα 40αρια, ναι αλλα μηπως αλλαξανε και σε hardware και software? :rolleyes: Kατι 3D Αpi πηρε το ματι μου που πρωτοπαρουσιαστηκε στο symbian 8 :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κυκλοφορισει το κινητο???

Ρωαταω γιατι στην ΝΟΚΙΑ εχουν βγαλει το συντομα κοντα σας.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει κυκλοφορισει το κινητο???

Ρωαταω γιατι στην ΝΟΚΙΑ εχουν βγαλει το συντομα κοντα σας.

 

Που το εχουν βγαλει;;; :confused:

Και στο Αγγλικο αλλα και στο Ελληνικο site δεν εχει φυγει το comming soon.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

6681 support page is up.

http://www.nokia.com/nokia/0,,72098,00.html

Που σημαινει οτι ερχεται και αυτο :)

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...