Jump to content

[Επίσημο] Nokia 6680 & 6681


petrosbeli
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν εβγαλα ακρη εκει. αποτι καταλαβα δεν υπαρχει τροπος ξεκλειδοματος για το 6680.

εμενα ανοιγει το κινητο

Δωκίμασε να βάλεις εδώ το IMEI σου.

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν εβγαλα ακρη εκει. αποτι καταλαβα δεν υπαρχει τροπος ξεκλειδοματος για το 6680.

εμενα ανοιγει το κινητο

Σηγουρα το δοκιμασες? εγω το εχω δοκιμασει σε πολα τηλ κ ειναι ok, μηπος κανεις κατι λαθος????

 

Edit.

Για το phoneunlock μηλαω με το αλλο στο 6680 δεν θα μπορεσεις να κανεις τιποτα

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει περίπτωση να μην δουλεύει το phoneunlock στο 6680.

Τρέξε το πρόγραμμα και μετα θα σου βγάλει έναν κωδικό. Με αυτόν τον κωδικό μπορείς να αλλάξεις τον κωδικό ασφαλείας σου.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

μα ρε παιδια δεν με αφινει να το εγκαταστησω. μου λεει κατι για την ασφαλεια και δεν το αφινει να εγκατασταθει.

Πηγενε στην διαχ. αρχειων του κινητου σου και πατα:

επιλογες> ρυθμισεις> εγκατασταση λογισμικου ολα και ελεγχος πισοπ.συνδρομητη>απενεργοποιηση

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

παιδια μηπος υπαρχει το adobe reader για νο 6680 μου; αν ναι που θα το βρω;;

ευχαριστω.

Το βρίσκεις εδώ!

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Οριστε και τα ελληνικα product codes για 6680 :

 

0521780 Greece Lt Bronze

0521781 Greece Silver Blue

 

@thermopanoz Ακολουθεις την διαδικασια αλλαζοντας το product code μεσω nemesis ,

και στην συνεχεια update μεσω του nokia updater για Ελληνικη γλωσσα.

 

Μήπως με αυτόν τον τρόπο γίνεται να αντικατασταθεί το vodafone live με το κανονικό μενου symbian.

Άν δηλαδή το 6680 vodafone live έχει διαφορετικό product code από το κανονικο 6680 και μέσω της παραπάνω διαδικασίας του τον αλλάξεις θα μπορείς να κάνεις update μεσω του nopkia updater και να σου περάσει το κανονικό μενού?

Link to comment
Share on other sites

Μήπως με αυτόν τον τρόπο γίνεται να αντικατασταθεί το vodafone live με το κανονικό μενου symbian.

Άν δηλαδή το 6680 vodafone live έχει διαφορετικό product code από το κανονικο 6680 και μέσω της παραπάνω διαδικασίας του τον αλλάξεις θα μπορείς να κάνεις update μεσω του nopkia updater και να σου περάσει το κανονικό μενού?

 

Ναι :)

Ουτως ή αλλως μονο καποιες ρυθμισεις ,screensaver,theme,shortcut εχει εχτρα το vodafone στα symbian

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα?????????

Είναι τόσο απλό δηλαδή.

Θέλω να πάρω ένα δεύτερο κινητό με την επιδότησή μου και η vodafone δινει το 6680 "ελαφρως μεταχειρισμένο" αλλά δεν γούσταρα γιατί απεχθάνομαι το vodafone live.....................τώρα όμως...............

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Εχει 3 -4 μηνες που μυριζει το κινητο μου :)

Και για να το κανω πιο σαφες το ολο θεμα, πριν 3 με 4 μηνες ξεκινησε να βγαζει το κινητο μου μια μυρωδια σαν "καμμενη" συσκευη (σαν καμμενα καλωδια..). Σκεφτηκα πως δεν θα ειναι τιποτε και μαλλον δεν ειναι μιας και 4 μηνες μετα λειτουργει τελεια.Το εχω αγορασει το 2006 τον Μαρτιο.Αρα η εγγυηση ειναι μεχρι τον Μαρτιο του 2008;Καλυπτει αυτη την αγνωστη μυρωδια;

Να σημειωσω πως ξεκινησε ξαφνικα η μυρωδια διχως να πεσουν νερα ή να μου πεσει.Ισως επειδη μιλουσα πανω απο 7 ωρες την ημερα για 5 μηνες πιο πριν...Αλλα παιζει ρολο αυτο στην εγγυση;

Δεν καιγομαι και πολυ μιας και τον Νοεμβριο θα παω φανταρος και δεν θα το παρω μαζι μου και οταν γυρησω θα παρω καινουριο...Απλα σκεφτομαι τωρα που θα φυγω να το δωσω και οποτε γινει ας γινει αν ειναι να γινει δωρεαν...Σε καθε περιπτωση θα το πουλησω βεβαια καποτε...

Link to comment
Share on other sites

Εχει 3 -4 μηνες που μυριζει το κινητο μου :)

Και για να το κανω πιο σαφες το ολο θεμα, πριν 3 με 4 μηνες ξεκινησε να βγαζει το κινητο μου μια μυρωδια σαν "καμμενη" συσκευη (σαν καμμενα καλωδια..). Σκεφτηκα πως δεν θα ειναι τιποτε και μαλλον δεν ειναι μιας και 4 μηνες μετα λειτουργει τελεια.Το εχω αγορασει το 2006 τον Μαρτιο.Αρα η εγγυηση ειναι μεχρι τον Μαρτιο του 2008;Καλυπτει αυτη την αγνωστη μυρωδια;

Να σημειωσω πως ξεκινησε ξαφνικα η μυρωδια διχως να πεσουν νερα ή να μου πεσει.Ισως επειδη μιλουσα πανω απο 7 ωρες την ημερα για 5 μηνες πιο πριν...Αλλα παιζει ρολο αυτο στην εγγυση;

Δεν καιγομαι και πολυ μιας και τον Νοεμβριο θα παω φανταρος και δεν θα το παρω μαζι μου και οταν γυρησω θα παρω καινουριο...Απλα σκεφτομαι τωρα που θα φυγω να το δωσω και οποτε γινει ας γινει αν ειναι να γινει δωρεαν...Σε καθε περιπτωση θα το πουλησω βεβαια καποτε...

Μια επίσκεψη σε ένα Nokia Shop θα έλυνε κάθε πρόβλημα σου.

Όπως λες, αφού δεν έχουν πέσει νερά κλπ, δεν νομίζω να μην σε καλύψει η εγγύηση οτιδήποτε κι αν βγάλει το κινητό.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,ξερετε αν γινεται να κλεισω τελειως τον φωτισμο στο 6680,ακομα και οταν καποιο πληκττο πατηθει? Ευχαριστω
Όταν η ζωή σου είναι γεμάτη ποιήση , τότε η ποίηση θα σου δώσει ζωή όταν την χρειαστείς.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένα πρόγραμμα το οποίο κάνει ΚΑΙ αυτή την δουλειά. Με Το smart settings μπορείς βάλεις ένα μενού "εναρξη" μόλις πατάς το αριστερό πληκτρο. Μπορείς μέσα απ'αυτό το πρόγραμμα να πασ στο easy unlock και στο turn on light να βάλεις never. Έτσι δεν θα ανάβει τίποτα παρά μόνο αν το ξεκλειδώσεις.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

Αυτο το smart settings που μπορω να το βρω ?
Όταν η ζωή σου είναι γεμάτη ποιήση , τότε η ποίηση θα σου δώσει ζωή όταν την χρειαστείς.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το smart settings που μπορω να το βρω ?

Ψάξε εδώ xxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

Πρέπει να κανεις εγγραφη.

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μόλις μου ήρθε από το Χονκ Κόνγκ η μάυρη πρόσοψη που είχα παραγγείλει!!! 10 ευρώ τελική τιμή μαζί με μεταφορικά και πληκτρολόγιο!!! Τσάμπα πραγματικά!!! Και ήρθε και σχετικά γρήγορα. 5 μέρες με σαββατοκύριακο ενδιάμεσα. Πολύ καλή ποιότητα μόνο που το πληκτρολόγιο έχει το μηδέν κόκκινο χρώμα. Δεν είναι άσχημο όμως :P
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μπραβο βασικα σε ολους αυτου του forum .... με εχει βοηθησει αρκετα και μου χει δωσει λυσεις σε πολλα προβληματακια / αποριες σχετικα με το κινητο μου (nokia6680)

αυτην την στιγμη αντιμετωπιζω προβλημα με τα mp4 βιντεο

οταν παει να τα ανοιξει κανει μερικο ανοιγμα και δεν εχω εικονα βιντεο και παιζει μονο τον ηχο

ξερει κανεις να μου πει πως μπορω να λυσω αυτο το προβλημα?

ευχαριστω....

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε τα με καποιον αλλο player στο κινητο σου. Δεν ειμαι σιγουρος αλλα δοκιμασε να τα ανοιξεις με τον Pvplayer :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

Ανοιξε τα με καποιον αλλο player στο κινητο σου. Δεν ειμαι σιγουρος αλλα δοκιμασε να τα ανοιξεις με τον Pvplayer :)

ευχαριστω για την συμβουλη .... κατεβασα και εγκατεστησα τον Pvplayer αλλα παλι τα ιδια

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε με αυτο :)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/gianpithio_cp_2012.gif

Συντονιστής συζητήσεων στο forum της Nokia & Samsung @myphone.gr

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Re paidia mipws xerete na mou peite kanena link na kanw download kanena programma ploigisis px:route66 klp... gia to nokia 6680? kai an mporeite na mou peite kai ti kanw akrivws gia na to eggatastisw...exw ena bluetooth gps kai min menei etsi axristo.Thanks
Link to comment
Share on other sites

Re paidia mipws xerete na mou peite kanena link na kanw download kanena programma ploigisis px:route66 klp... gia to nokia 6680? kai an mporeite na mou peite kai ti kanw akrivws gia na to eggatastisw...exw ena bluetooth gps kai min menei etsi axristo.Thanks

Δες εδώ (Route 66): xxxxxxxxxxxxxxxxxx

[sIGPIC][/sIGPIC] Το δικαίωμά σας να ομιλείτε δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά.

⦁ Nokia 7650, Nokia 6600, Nokia 7610, Nokia E60, Nokia E51, iPhone 3G, Nokia 5800, iPhone 3GS, iPhone 5, iPhone 6S Plus, iPhone 8 Plus, iPhone 11 Pro Max

⦁ iPad 4th Gen, iPad Pro 10.5″

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...