Jump to content

Φοιτητικό what's up


MIKU
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και που πάμε τώρα που είχαμε μάθει με τα 500 λεπτά προς όλους και τα 3 γιγα με 20€;;;

 

Επίσης εγώ είχα και το mobile internet 20GB 15€

 

Πάνε όλα.. Κρίμα

Link to comment
Share on other sites

Και που πάμε τώρα που είχαμε μάθει με τα 500 λεπτά προς όλους και τα 3 γιγα με 20€;;;

 

Επίσης εγώ είχα και το mobile internet 20GB 15€

 

Πάνε όλα.. Κρίμα

Με 7.5 ευρώ σε λίγο 8.5 περνεις 300 προς όλους 400 προς what's up και 100mb. Με 10αρα κάρτα ανανέωση έχεις 1500mb από reload it και πάρε μοίρασε.

 

300 λεπτά προς όλους

400 προς what's up

1600mb

 

Και έχεις και πάρε δώσε πχ δίνεις 60 λεπτά προς what's up για 40 προς όλους. Δηλαδή δίνεις 180 λεπτά προς what's up και περνεις 120 προς όλους. Το 420 λεπτά προς όλους δηλαδή με τα 7.5 ευρώ. Οπότε αν χρειαστείς βάζεις και δεύτερη και είσαι στα 15 ευρώ το μήνα. Όλα αυτά μεταφέρονται κάθε μήνα αν σου μείνουν 100 λεπτά με την ανανέωση πακέτου θα έχεις 400 τον άλλο μήνα. Συμβόλαιο δεν συμφέρει σε καμία περίπτωση ακόμα και τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Μολης ανανέωσα με χρεωστική. Μου έδωσε 500mb για ένα μήνα και κωδικό reload it και πήρα αλλά 1,2gb για ένα μήνα. Σύνολο 1,7gb για ένα μήνα. .
Link to comment
Share on other sites

Μολης ανανέωσα με χρεωστική. Μου έδωσε 500mb για ένα μήνα και κωδικό reload it και πήρα αλλά 1,2gb για ένα μήνα. Σύνολο 1,7gb για ένα μήνα. .

 

1200mb δεν δινει το μηνιαιο πακετο στο reload ; . οσο για τα 500mb , μηνπως ειναι για 15 ημερες και οχι για 1 μηνα; για δες! για 15 ημερες θα ειναι.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

1200mb δεν δινει το μηνιαιο πακετο στο reload ; . οσο για τα 500mb , μηνπως ειναι για 15 ημερες και οχι για 1 μηνα; για δες! για 15 ημερες θα ειναι.
Το φοιτητικό με κάθε ανανέωση δίνει εκτός από reloadit και 500 mb το μηνα. Είναι το παλιό pare data που ίσχυε για ολους.
Link to comment
Share on other sites

Το φοιτητικό με κάθε ανανέωση δίνει εκτός από reloadit και 500 mb το μηνα. Είναι το παλιό pare data που ίσχυε για ολους.

 

Σωστός ο παίχτης.

Link to comment
Share on other sites

Θα πάω Βουλγαρία, ισχύουν οι παροχές του φοιτητικού;

 

Μόνο ένα ποσοστό από τα mb νομίζω

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Παίδες γνωρίζει κανείς τι παίζει με internet στη Βουδαπέστη; Έχω φοιτητικό. Αν βάλω giga week θα είμαι οκ για τα 1450mb;

 

Πήγαινε σε ένα κατάστημα play η orange και πάρε κάρτα τοπική sim. Έχουν πολύ φθηνά δεδομένα.. Πολύ όμως.. Αν έχεις κανένα παλιό κινητό smartphone βαλτή εκεί και κάνε tethering.. Η αν έχεις δίκαρτο ακόμα καλύτερα...

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σε ένα κατάστημα play η orange και πάρε κάρτα τοπική sim. Έχουν πολύ φθηνά δεδομένα.. Πολύ όμως.. Αν έχεις κανένα παλιό κινητό smartphone βαλτή εκεί και κάνε tethering.. Η αν έχεις δίκαρτο ακόμα καλύτερα...

 

Μάλλον τα μπέρδεψες με την Πολωνία... Η Ουγγαρία δεν είναι ιδιαίτερα φθηνή στην κινητή (ούτε έχει τους carriers που είπες), είναι κοντά στην Ελλάδα τιμολογιακά. Οπότε καλά είναι με Cosmote Roaming...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο.. Το μπέρδεψα με Πολωνία... Στη Βουδαπέστη όμως ρώτησα τη γυναίκα τώρα και είχαμε βάλει κάμποσα GB με κάπου 10€ σε ένα εμπορικό Corvin Plaza λέγεται... Νομίζω σε μαγαζί Telenor είχα πάει. Με ταυτότητα απλά μου έδωσαν κάρτα.. 5-6 γιγα με 10€ νομίζω.. Έχουν περάσει και 3 χρόνια δε θυμάμαι ακριβώς.. Ίσως να ήταν και πιο φθηνό ή με περισσότερα GB. Σε όσες χώρες έχω πάει έξω πάντως συμφέρουν οι τοπικές κάρτες. Πήγαινε δες πόσο θα σου πουν και σύγκρινε το με το giga week και βλέπεις
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

θα πάω Ρώμη τέλος του μηνός για 3 μέρες, ισχύει τι για whatsup φοιτητικό; με ενδιαφέρει κυρίως τα δεδομένα.

Συγνώμη εάν έχει απαντηθεί, το ψάχνω ήδη στο ποστ, εάν το βρω θα διαγραφεί.:happy:

 

EDIT: μόλις έμαθα μόνο μνμ και δεδομένα λειτουργούν.

Edited by zaf_4

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Ισχύουν τα SMS κανονικά και από τα ΜΒ όσα είναι αγορασμένα και τα πάρε μοίρασε.

Τα ΜΒ του φοιτητικού δεν ισχύουν ούτε τα reload.

Η καλύτερη λύση που υπάρχει για μικρή παραμονή είναι το εβδομαδιαίο πακέτο των 3GB με 4 ευρώ από το οποίο μπορείς να χρησιμοποιήσεις τα 1100 MB

Θα χρειαστείς και ένα πακέτο ομιλίας όπως τα 100 λεπτά με 3 ευρώ.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά ισχύουν τα mb του πακέτου.

 

Τα λεπτά ομιλίας από το πακέτο που δεν καταναλώθηκαν μπορούν να μεταφερθούν στο επόμενο ίδιο πακέτο που θα ενεργοποιηθεί πριν τη λήξη του πακέτου.

Τα λεπτά ομιλίας του πακέτου δεν είναι διαθέσιμα για χρήση σε περιαγωγή.

Tα sms του πακέτου είναι διαθέσιμα για χρήση σε περιαγωγή.

Τα MB του πακέτου είναι διαθέσιμα για χρήση σε περιαγωγή.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά η εγράφη στη φοιτητική προσφορά δεν γίνεται πλέον μέσα από το whatsup.gr? Έκανε ένας φίλος μου την προηγούμενη εβδομάδα και τώρα πάω να κάνω εγώ και δεν γίνεται μου εμφανίζει μια λευκή σελίδα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά η εγράφη στη φοιτητική προσφορά δεν γίνεται πλέον μέσα από το whatsup.gr? Έκανε ένας φίλος μου την προηγούμενη εβδομάδα και τώρα πάω να κάνω εγώ και δεν γίνεται μου εμφανίζει μια λευκή σελίδα

 

Δε βλέπω πρόβλημα:

https://www.whatsup.gr/student/foitites/kartokinito/kartokinito-eggrafi

 

WU-1.jpg

 

Δοκίμασε το παραπάνω link, γιατί άλλαξε η σελίδα κ μαζί της τα link.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

θα πάω Ρώμη τέλος του μηνός για 3 μέρες, ισχύει τι για whatsup φοιτητικό; με ενδιαφέρει κυρίως τα δεδομένα.

Συγνώμη εάν έχει απαντηθεί, το ψάχνω ήδη στο ποστ, εάν το βρω θα διαγραφεί.:happy:

 

EDIT: μόλις έμαθα μόνο μνμ και δεδομένα λειτουργούν.

Να περάσεις τέλεια στη Ρώμη!:p:p

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Έχω ένα Καρτοσυμβόλαιο Φοιτητικό (500 προς όλους-1500 προς Cosmote-100 sms – 3GB Internet) το οποίο λήγει σε ένα μήνα και είχε πάγιο 13€ λόγο έκπτωση ανανέωσης κτλ. Με κάλεσε η εξυπηρέτηση της Cosmote για ανανέωση και μου δίνει το ίδιο πρόγραμμα στα 19€(εάν θυμάμαι καλά) για 24 μήνες έχοντας αρχική τιμή 22,58€. Δηλαδή μου δίνει έκπτωση 3,5€τον μήνα για 24 μήνες.

Σκέφτομαι να το γυρίσω σε whats up φοιτητικό όπου διαβάζω ότι με 8.5€ θα έχω 1200 προς όλους 1200 sms προς όλους και 1,2GB. Νομίζω ότι αυτό με καλύπτει… και επίσης λέει ότι κάθε πρώτη του μήνα θα ει δώρο 1000 προς όλους και 600ΜΒ.

Δηλαδή εάν το παραπάνω μου αρκεί και βάλω 20€ κάρτα για αρχή θα ενεργοποιήσω το πακέτο με 8,5€ θα πάρω 1200 προς όλους-1200 sms προς όλους και 1.2GB και όταν έρθει 1η του μήνα θα πάρω 1000 προς όλους και 600ΜΒ;

 

Σας Ευχαριστώ΄

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Έχω ένα Καρτοσυμβόλαιο Φοιτητικό (500 προς όλους-1500 προς Cosmote-100 sms – 3GB Internet) το οποίο λήγει σε ένα μήνα και είχε πάγιο 13€ λόγο έκπτωση ανανέωσης κτλ. Με κάλεσε η εξυπηρέτηση της Cosmote για ανανέωση και μου δίνει το ίδιο πρόγραμμα στα 19€(εάν θυμάμαι καλά) για 24 μήνες έχοντας αρχική τιμή 22,58€. Δηλαδή μου δίνει έκπτωση 3,5€τον μήνα για 24 μήνες.

Σκέφτομαι να το γυρίσω σε whats up φοιτητικό όπου διαβάζω ότι με 8.5€ θα έχω 1200 προς όλους 1200 sms προς όλους και 1,2GB. Νομίζω ότι αυτό με καλύπτει… και επίσης λέει ότι κάθε πρώτη του μήνα θα ει δώρο 1000 προς όλους και 600ΜΒ.

Δηλαδή εάν το παραπάνω μου αρκεί και βάλω 20€ κάρτα για αρχή θα ενεργοποιήσω το πακέτο με 8,5€ θα πάρω 1200 προς όλους-1200 sms προς όλους και 1.2GB και όταν έρθει 1η του μήνα θα πάρω 1000 προς όλους και 600ΜΒ;

 

Σας Ευχαριστώ΄

 

Μην το σκέφτεσαι καθόλου. Γύρισε το σε φοιτητικο καρτοκινητο. Τα λεπτά θα είναι περισσότερα και θα πληρώνεις πολύ λιγότερα από τα 19 που θέλουν τον μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εάν το παραπάνω μου αρκεί και βάλω 20€ κάρτα για αρχή θα ενεργοποιήσω το πακέτο με 8,5€ θα πάρω 1200 προς όλους-1200 sms προς όλους και 1.2GB και όταν έρθει 1η του μήνα θα πάρω 1000 προς όλους και 600ΜΒ;

 

Η ανανέωση του πακέτου 8,5€ θα γίνετε αυτόματα ημερολογιακά όταν συμπληρώνετε 1 μήνας από την λήξη του προηγούμενου ή πρέπει να γίνετε χειροκίνητα;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Η ανανέωση του πακέτου 8,5€ θα γίνετε αυτόματα ημερολογιακά όταν συμπληρώνετε 1 μήνας από την λήξη του προηγούμενου ή πρέπει να γίνετε χειροκίνητα;

Ευχαριστώ

 

Δυστυχώς αυτό είναι και το κακό με τα καρτοκινητά. Πρέπει να ενεργοποιείς τα πακέτα χειροκίνητα αλλά αν βάλεις ειδοποίηση στο ημερολόγιο σου την συγκεκριμένη μέρα νομίζω το πρόβλημα λύνεται. Βάζεις κάρτα online και ενεργοποιείς το πακέτο. Συμφέρει όμως πολύ περισσότερο από το συμβόλαιο που έχεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Με 10 ευρώ Κάρτα τον μήνα στο φοιτητικό έχεις:

 

Internet :

-500mb online ανανέωση για 1 μήνα

-1.200mb reload it για 1 μήνα

-100mb πάρε μοίρασε (δίνεις 300mb σε έναν φίλο)

-600mb κάθε μήνα δώρο για ενα μήνα

-1.200mb από το πακέτο με τα 8.5€ για εναν μήνα

Σύνολο: 3.600mb

 

SMS:

-1200 προς όλους από το πακέτο με τα 8.5€ για ένα μήνα

 

Ομιλία:

-600 λεπτά προς what's up κάθε μήνα για έναν μήνα δώρο

-1200 λεπτά προς όλους από το πακέτο με 8.5€ για ενα μήνα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

 

Έχω ένα Καρτοσυμβόλαιο Φοιτητικό (500 προς όλους-1500 προς Cosmote-100 sms – 3GB Internet) το οποίο λήγει σε ένα μήνα και είχε πάγιο 13€ λόγο έκπτωση ανανέωσης κτλ. Με κάλεσε η εξυπηρέτηση της Cosmote για ανανέωση και μου δίνει το ίδιο πρόγραμμα στα 19€(εάν θυμάμαι καλά) για 24 μήνες έχοντας αρχική τιμή 22,58€. Δηλαδή μου δίνει έκπτωση 3,5€τον μήνα για 24 μήνες.

 

Σκέφτομαι να το γυρίσω σε whats up φοιτητικό όπου διαβάζω ότι με 8.5€ θα έχω 1200 προς όλους 1200 sms προς όλους και 1,2GB. Νομίζω ότι αυτό με καλύπτει… και επίσης λέει ότι κάθε πρώτη του μήνα θα ει δώρο 1000 προς όλους και 600ΜΒ.

 

Δηλαδή εάν το παραπάνω μου αρκεί και βάλω 20€ κάρτα για αρχή θα ενεργοποιήσω το πακέτο με 8,5€ θα πάρω 1200 προς όλους-1200 sms προς όλους και 1.2GB και όταν έρθει 1η του μήνα θα πάρω 1000 προς όλους και 600ΜΒ;

 

 

 

Σας Ευχαριστώ΄

 

Καθε πρώτη του μηνός θα σου δίνει δώρο 600 προς whatsup και 600mb. Τα 1000 λεπτά προς όλους και 600mb επιπλέον είναι για τους δώρο για τους 4(ή 3 δε θυμάμαι καλά) πρώτους μηνες. Επιπλέον εκτός απ το reloadit που παίρνεις 1200mb με online ανανέωση τα φοιτητικά παίρνουν και επιπλέον 500mb με κάθε ανανέωση από 10€ και πάνω. Υπολόγισε και άλλα 100mb για σένα και 300mb για τους φίλους σου από πάρε μοίρασε. Νομίζω αν δεν ξεπερνάς τα 1200 λεπτά προς όλους το μήνα με το πρόγραμμα με τα 8.5 ευρώ είσαι καλυμμένος. Έχεις 1200λεπτά προς όλους και 1200 sms προς όλους και 1200mb. Σύνολο mb 3600 mb με 10αρα. Χώρια ότι τους πρώτους 4 μήνες δε θα βάλεις κάρτα γιατί θα σου δίνει τα 1000 λεπτά δώρο και θα γλυτώσεις 40 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...