Jump to content

Φοιτητικό what's up


MIKU
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καινούργια πακέτα στα φοιτητικά...αντιγραφη της vodafone832aed8ac52ce11a82abfa3b2fa9cc9f.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα πακέτα δεν μόνο για φοιτητές αλλά για οποιονδήποτε πελάτη της cosmote καρτοκινητής και συμβολαίου. Γενικά τα θεωρώ ακριβά και ανούσια! Ας τα έδινε τα mb να τα χρησιμοποιήσουμε όπου θέλουμε! Τα έχει και πιο ακριβά από την vodafone καθώς αυτή κάνει μία έκπτωση όπως 2,5Ε αντί για 4,5 ή 6Ε όλα τα πακέτα μαζί! Θα μου πεις για την κοσμοτε αρχή είναι ακόμη, μπορεί να βγάλει και άλλες προσφορές! Αυτό που μου αρέσει περισσότερο είναι το unlimited πακέτο που με 15Ε σου δίνει πραγματικά απεριόριστα mb εφαρμογές βίντεο που είναι μέσα και το netflix αλλά σε stadart ποιότητα (HD καταναλώνεις δεδομένα). Μόνο στο cosmote one τα βλέπεις όλα σε HD. Δείτε εδώ https://www.cosmote.gr/cs/cosmote/gr/cosmote_mobile_additional_packs.html

Link to comment
Share on other sites

Στην Cosmote δεν μπορεί στο ίδιο όνομα.

Στην Vodafone Ένα με κάθε πάσο.

Στην WIND 2

Link to comment
Share on other sites

Καλον Οκτώβρη να εχετε.

Αυξανεσθε και πληθυνεσθε μεγκαμπαητια!

 

http://imageupload.co.uk/images/2017/10/01/32195.png

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, από τη στιγμή που υποβληθει online η αίτηση για μετατροπή του whats up σε φοιτητικό, σε πόσες μέρες ολοκληρώνεται η διαδικασία; Την κάνουν μήπως και σε κατάστημα επιτόπου εάν τους το ζητήσω για να επιταχυνθεί η διαδικασία; Σημειωτέον ότι έχει ήδη υποβληθεί ηλεκτρονικά μέσω της φόρμας του website τους.
Link to comment
Share on other sites

απο τη στιγμη που το εκανες ηλεκτρονικα,θα προωθηθει εντος των ημερων,δεν υπαρχει λογος να πας και σε καταστημα,πιο πολυ μπλεξιμο μπορει να γινει. Αλλωστε το πιθανοτερο ειναι οτι και απο το καταστημα στο ιδιο τμημα πανε οι αιτησεις,μάλλον ηλεκτρονικα και απο εκει.
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με ενδιαφέρει αν κάποιος ξέρει ακριβές χρονικό διάστημα που παίρνει η μετατροπή. Από αυτούς που το έχουν κάνει σχετικά πρόσφατα Edited by sakis88888
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα με ενδιαφέρει αν κάποιος ξέρει ακριβή χρονικό διάστημα που παίρνει η μετατροπή. Από αυτούς που το έχουν κάνει σχετικά πρόσφατα

 

Αρχές Σεπτέμβρη φέτος:

3 εργάσιμες.

Τετάρτη βράδυ ηλεκτρονικά

Και Δευτέρα έγινε.

 

Υ.Γ.: Πώς πήρα σήμερα διπλά και τα (600΄ WU + 600MB) και τα (1000΄ όλους + 400ΜΒ)

Σύνολο:

2000΄ όλους +1200΄WU + 2000ΜΒ δεν κατέω....

 

Υ.Γ.:

α) Η απόδοση του δωρεάν πακέτου των 6€ για τους πρώτους 3 μήνες από την εγγραφή σε φοιτητικό, γίνεται πια μάλλον όχι την xx των επόμενων 2 μηνών από την ημερομηνία xx εγγραφής σε φοιτητικό, αλλά την 1η των επόμενων 2 μηνών: Οπότε προτιμάτε την εγγραφή σε φοιτητικό αρχές κάθε μήνα.

β) Μάλλον η διπλή απόδοση {και των 2 δώρων: Εκτός του (600΄WU + 600MB κάθε 1η μήνα) και του πακέτου (6€ κανονικά: 1000΄ όλους + 400ΜΒ)} μου έγινε επειδή ανανέωσα "κάρτα" τον προηγούμενο μήνα Σεπτέμβρη 5€.

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Ήθελα να ρωτήσω αν μετά από φραγή ισχύει η φοιτητική ιδιότητα, εφόσον ανανεώσω κανονικά με κάρτα...

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχει ενεργοποιήσει κανεις το what’s up student double play? Και αν ναι υπάρχουν επιπλέον χρεώσεις από αυτές που γράφουν στο site και πόσους μήνες είναι το συμβόλαιο; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μάθω πότε λήγει το 12μηνο που ισχύει ο αριθμός, όταν έχει ήδη μπει φραγή λόγω μη ανανέωσης;

 

1314 και πατας 2

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια.

Το φοιτητικο για ποσο ισχυει? Εννοω απο τη στιγμη που το ενεργοποιεις για ποσο καιρο το εχεις?

Χρειαζεται καθε τελος χρονου να ξαναστελνεις για να στο ξαναδωσουν?

Link to comment
Share on other sites

Χρειαζεται καθε τελος χρονου να ξαναστελνεις για να στο ξαναδωσουν?

 

Όχι δεν χρειάζεται.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να μάθω πότε λήγει το 12μηνο που ισχύει ο αριθμός, όταν έχει ήδη μπει φραγή λόγω μη ανανέωσης;

 

 

ΑΝ έχει μπει φραγή (και εισερχομένων) κλήσεων, sms και data λόγω παρέλευσης 4μηνου στο καρτοκινητό σου,

ΤΟΤΕ πρέπει να ψάξεις το sms που σου είχε στείλει η Cosmote 1 μέρα πριν την έναρξη της φραγής {στο κινητό που το είχες τότε}.

 

ΑΝ την προηγούμενη μέρα πριν την φραγή το είχες κλειστό το κινητό που είχε την αναφερόμενη sim (ή εκτός κινητού την sim)

ΤΟΤΕ δε θα λάβεις ποτέ το sms ειδοποίησης για τις ακριβείς ημερομηνίες φραγής και λήξης της σύνδεσής σου (12μηνο κ 13μηνο),

ΟΠΟΤΕ πρέπει να βρεις τρόπο να επικοινωνήσεις με την εξυπηρέτηση πελατών (2106513888) να σε ενημερώσουν.

 

Παρεπιμπτόντως:

Κοιτάξτε και το ανανεωμένο http://www.cosmote.gr :

Έχει τη δυνατότητα ενεργοποίησης διάφορων υπηρεσίων (πχ φραγή εξερχομένων κλήσεων στο εξωτερικό) και άμεσης γνωστοποίησης των κωδικών PUK1 και PUK2, όπως και ανάλυσης κλήσεων αφού ληφθεί pin στον αναφέρομενο #sim.

Δε νομίζω ότι οι άλλες εταιρίες προσφέρουν κάτι τέτοιο άμεσα και friendly user διαδικτυακά.

 

Cosmote_gr_3_10_2017.jpg

 

Δείχνει τη δυνατότητα ενεργοποίησης πακέτων (ομιλίας, sms, data) διαδικτυακά από το cosmote.gr, αλλά δε βλέπω ακόμα πρακτικά να μπορείς να το κάνεις:

 

cosmote_gr_3_10_2017.jpg..Cosmote_TV_Go_5_GB_3_10_2017.jpg

 

Ίσως στο μέλλον δοθεί και πρακτικά αυτή η δυνατότητα (που έχουν οι άλλες εταιρίες) και μέσω xxxxxx.gr

Όπως και η δυνατότητα να ενημερώνεσαι για τη λήξη σύνδεσης (12μηνο και 13μηνο) που δεν υπάρχει ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ έχει μπει φραγή (και εισερχομένων) κλήσεων, sms και data λόγω παρέλευσης 4μηνου στο καρτοκινητό σου,

ΤΟΤΕ πρέπει να ψάξεις το sms που σου είχε στείλει η Cosmote 1 μέρα πριν την έναρξη της φραγής {στο κινητό που το είχες τότε}.

 

ΑΝ την προηγούμενη μέρα πριν την φραγή το είχες κλειστό το κινητό που είχε την αναφερόμενη sim (ή εκτός κινητού την sim)

ΤΟΤΕ δε θα λάβεις ποτέ το sms ειδοποίησης για τις ακριβείς ημερομηνίες φραγής και λήξης της σύνδεσής σου (12μηνο κ 13μηνο),

ΟΠΟΤΕ πρέπει να βρεις τρόπο να επικοινωνήσεις με την εξυπηρέτηση πελατών (2106513888) να σε ενημερώσουν.

 

Ευχαριστώ!

Δεν έχω κάποιο σχετικό SMS, νομίζω ήταν κλειστό τότε. Θα επικοινωνήσω με την εξυπηρέτηση πελατών.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά τι γίνεται με αυτά τα προϊόντα τεχνολογίας??? Έχω παραγγείλει 2 από τέλος Σεπτέμβρη σε ένα κατάστημα Γερμανός και ακόμα τα φέρνουν......εχω περάσει 2 φορές από το κατάστημα και μου λένε τα έχουν παραγγειλει και δεν τα έχουν στείλει ακόμα

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι φοιτητικά τα προϊόντα τεχνολογίας σου ;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...