Jump to content

Φοιτητικό what's up


MIKU
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν χρειάζεται να μετααφερθούν σε άλλο όνομα. Απλά χρειάζεσαι 3 φοιτητικές ταυτότητες που να μην έχουν άλλο whatsUp φοιτητικό και να δηλώσουν τα συγκεκριμένα κινητά.

Για τις Sim πρέπει να το παλέψεις και να επιμείνεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να μετααφερθούν σε άλλο όνομα. Απλά χρειάζεσαι 3 φοιτητικές ταυτότητες που να μην έχουν άλλο whatsUp φοιτητικό και να δηλώσουν τα συγκεκριμένα κινητά.

Για τις Sim πρέπει να το παλέψεις και να επιμείνεις.

 

Τα νουμερα ομως εν τελη σε πιανου ονομα θα ειναι χρεωμενα στο τελος;

Στο δικο μου η στις αντιστοιχες φοιτητικες ταυτότητες;

 

ΣΙΜ πολυ δυσκολα σε καταστηματα.... καμια άκρη;

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό σου βέβαια.

 

Στα μαγαζιά γιατι λένε οτι δε μπορεις να έχεις παραπάνω απο ένα whatsup student ;

 

Όπως το αναφαίρετε στο τέλος θα εχω 3 καρτοκινητα στο ονομα μου με 3 διαφορετικα πάσο (το ένα δικό μου και τα άλλα δυο στους άλλους)

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να έχει ένας φοιτητής πάνω από 1 με την φοιτητική του ταυτότητα ή και με όσες τυχόν έχει (π.χ. Προπτυχιακό -Μεταπτυχιακό).

Τον φοιτητή εξετάζουν , όχι τον ιδιοκτήτη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορεί να έχει ένας φοιτητής πάνω από 1 με την φοιτητική του ταυτότητα ή και με όσες τυχόν έχει (π.χ. Προπτυχιακό -Μεταπτυχιακό).

Τον φοιτητή εξετάζουν , όχι τον ιδιοκτήτη.

 

Ωραία κατανοητά ολα.

Να με χρεώσουν για την φορητότητα? πέραν της κάρτας σιμ.αν την βρούμε πουθενά...:confused:

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ , σε 3 μέρες οι κάρτες θα ρθουν στο σπίτι.....

 

Τηλεφωνικά στο 13888 . πουθενά στην αγορά δεν υπάρχουν κάρτες......

 

Όσο για τα φοιτητικά, ξέρετε αν γίνεται μόνο με βεβαίωση σπουδών; γιατί στο τηλέφωνο ανέφεραν μόνο με Πάσο......

και είναι στην ευχέρεια του καταστήματος αν θα δεχτεί την βεβαίωση ..... αφού αυτή δεν είναι υπεύθυνοι για το αν το ενεργοποιήσουν;;

Link to comment
Share on other sites

ΟΚ , σε 3 μέρες οι κάρτες θα ρθουν στο σπίτι.....

 

Τηλεφωνικά στο 13888 . πουθενά στην αγορά δεν υπάρχουν κάρτες......

 

Όσο για τα φοιτητικά, ξέρετε αν γίνεται μόνο με βεβαίωση σπουδών; γιατί στο τηλέφωνο ανέφεραν μόνο με Πάσο......

και είναι στην ευχέρεια του καταστήματος αν θα δεχτεί την βεβαίωση ..... αφού αυτή δεν είναι υπεύθυνοι για το αν το ενεργοποιήσουν;;

 

Από όσο γνωρίζω, το φοιτητικό πακέτο προϋποθέτει την ύπαρξη πάσου.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Στη σελίδα της Whatsup δέχονται και βεβαιώσεις σπουδών ομως......και κάποιες δημόσιες ή ΙΕΚ η το ανοιχτό δεν δίνουν "πάσο" .... τι γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το «πάσο» δεν είναι η φοιτητική ταυτότητα με ενσωματωμένο το δελτίο εισιτηρίου; Το Ανοικτό πάντως φοιτητική ταυτότητα δίνει και δεν φαντάζομαι (και ελπίζω) να ασχολούνται με το αν δικαιούσαι δωρεάν εισιτήριο ή όχι.

 

Με την ευκαιρία, έχει δοκιμάσει κανείς αλλαγή από Mobile Internet της Cosmote σε What's Up και έγινε χωρίς πρόβλημα (π.χ. έλλειψη SIM που δεν φαντάζομαι να παίζει ανάμεσα σε προϊόντα Cosmote);

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Για ποιο λόγο να το κάνεις το τελευταίο και να μην πάρεις ένα νέο what's up;

 

Sent from my moto g(6) play

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή από Mobile Internet σε What's Up είναι μία πονεμένη ιστορία.

Στο παρελθόν επιχείρησε φίλος να κάνει φορητότητα σε άλλη εταιρεία , απορρίφθηκε 3 φορές και μόνο μετά από παρέμβαση της Ε.Ε.Τ.Τ. λύθηκε το θέμα. Ο σκοπός βέβαια ήταν ο εύκολος αριθμός που είχε το Mobile Intrnet. Απλά προσπάθησε .... αλλά όχι για φοιτητικό ,γιατί θα χρειαστείς καιρό και μεγάλη υπομονή.

Να θυμάσαι ότι δεν μπορούν να σου αρνηθούν φορητότητα, αλλά μετατροπή δεν βλέπω να σου κάνουν.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχετε φοιτητικά πακέτα σας αφήνει να ανταλλάξετε λεπτά ομιλίας προς όλους με το πάρε δώσε; Σε εμένα δε το επιτρέπει και από το Messenger της Cosmote μου απάντησαν ότι είναι συγκεκριμένα τα πακέτα τα οποία πρέπει να έχεις ενεργοποιημένα για να ανταλλάξεις λεπτά ομιλίας.
Link to comment
Share on other sites

Θεωρητικά είναι συγκεκριμένα πακέτα, αλλά δεν ισχύει ο περιορισμός πάντα
Link to comment
Share on other sites

Στο πάρε δώσε ότι θες να ανταλλάξεις πρέπει να είναι από αγορασμένο πακέτο. Τα δωρεάν λεπτά και τα mb που δίνονται κάθε μήνα λόγο του φοιτητικού δεν γίνεται να δοθούν
Link to comment
Share on other sites

Στο πάρε δώσε ότι θες να ανταλλάξεις πρέπει να είναι από αγορασμένο πακέτο. Τα δωρεάν λεπτά και τα mb που δίνονται κάθε μήνα λόγο του φοιτητικού δεν γίνεται να δοθούν

 

Αναφέρομαι στα φοιτητικά πακέτα, όχι στη φοιτητική προσφορά των δωρεάν 600' προς WU και 600 MB. Το θεμα ειναι πως ούτε στα φοιτητικά αγορασμένα πακέτα μπορώ να ανταλλαξω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρατήρησα πως στα 8GB της καλοκαιρινής προσφοράς προστέθηκαν τα 600 μηνιαία φοιτητικά mb και πήραν παρταση στην λήξη τους!

Εάν είναι να συνεχίσουν να αρθροιζονται αξίζει να πάρει κάποιος 2-3 φορές το πακέτο ώστε να έχει καβάτζα για τον υπόλοιπο καιρό!

Link to comment
Share on other sites

Η αλλαγή από Mobile Internet σε What's Up είναι μία πονεμένη ιστορία.

Στο παρελθόν επιχείρησε φίλος να κάνει φορητότητα σε άλλη εταιρεία , απορρίφθηκε 3 φορές και μόνο μετά από παρέμβαση της Ε.Ε.Τ.Τ. λύθηκε το θέμα. Ο σκοπός βέβαια ήταν ο εύκολος αριθμός που είχε το Mobile Intrnet. Απλά προσπάθησε .... αλλά όχι για φοιτητικό ,γιατί θα χρειαστείς καιρό και μεγάλη υπομονή.

Να θυμάσαι ότι δεν μπορούν να σου αρνηθούν φορητότητα, αλλά μετατροπή δεν βλέπω να σου κάνουν.

Μετατροπή όντως δεν μου έκαναν, οπότε πήρα νέο what's up.

Για ποιο λόγο να το κάνεις το τελευταίο και να μην πάρεις ένα νέο what's up;

Όπως είδες, εκεί κατέληξα. Φοβόμουν ότι δεν είχε λήξει το mobile internet και ότι θα πλήρωνα κάτι επιπλέον ή θα το κράταγα παράλληλα με το what's up. Τελικά είχε λήξει, οπότε μπορώ να το διακόψω όποτε θέλω.

Samsung Galaxy A52s 5G (SM-A5288/DS)

Samsung Galaxy Watch5 Pro (SM-R920)

 

★ ★ ★ ★ ★ ★

Link to comment
Share on other sites

Και να μην είχε λήξει για να γινόταν μετατροπή πάλι θα έπρεπε να πληρώσεις τέλος διακοπης.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τώρα αυτή είναι προσφορά;;;

 

KANE TO KAPTOKINHTO ΣOY WHAT'S UP STUDENT KAPTOΣYMBOΛAIO & ΠAPE ΔΩPEAN TO SMARTPHONE HUAWEI Y6 2019 DUAL, AΞIAΣ 169€. AΠOΛAYΣE 3GB, 1500' ΠPOΣ COSMOTE & 500' ΠPOΣ OΛOYΣ, ME MOΛIΣ 20.32€ TO MHNA. EΛA TΩPA ΣE ENA KATAΣTHMA COSMOTE 'H ΓEPMANOΣ.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αυτή είναι προσφορά;;;

 

KANE TO KAPTOKINHTO ΣOY WHAT'S UP STUDENT KAPTOΣYMBOΛAIO & ΠAPE ΔΩPEAN TO SMARTPHONE HUAWEI Y6 2019 DUAL, AΞIAΣ 169€. AΠOΛAYΣE 3GB, 1500' ΠPOΣ COSMOTE & 500' ΠPOΣ OΛOYΣ, ME MOΛIΣ 20.32€ TO MHNA. EΛA TΩPA ΣE ENA KATAΣTHMA COSMOTE 'H ΓEPMANOΣ.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι άλλα όλο και κάποιος θα τσιμπήσει. Το κακό με το καρτοσυμβολαιο student είναι ότι όταν λήξει το συμβόλαιο σου ζητάνε πάσο για να στο ανανεώσουν και αν εχει λήξει σε περνάνε σε κανονικά προγράμματα και δεν συμφέρει (χάνεις και την φοιτητική προσφορά) ενώ στα καρτοκινητα δεν έχει συμβεί περίπτωση να διακοπεί κάποιο ακόμα και αν εχει λήξει το πάσο.

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα που είχε λήξει το καρτοσυμβόλαιο κανονικά εκανα ανανέωση χωρίς τίποτα, και μου έδωσαν και μια μικρή επιδότηση!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα.

Ήρθα σήμερα Γερμανία και δεν λειτουργεί το roaming στο what's up φοιτητικό που έχω.

Γνωρίζει κάποιος τη πρέπει να κάνω για να μπορώ να κάνω τηλεφωνικές κλήσεις;

Ευχαριστώ

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Όχι άλλα όλο και κάποιος θα τσιμπήσει. Το κακό με το καρτοσυμβολαιο student είναι ότι όταν λήξει το συμβόλαιο σου ζητάνε πάσο για να στο ανανεώσουν και αν εχει λήξει σε περνάνε σε κανονικά προγράμματα και δεν συμφέρει (χάνεις και την φοιτητική προσφορά) ενώ στα καρτοκινητα δεν έχει συμβεί περίπτωση να διακοπεί κάποιο ακόμα και αν εχει λήξει το πάσο.

 

Ειλικρινά, θα ήθελα να ξέρω ποιοι φοιτητές (= άτομα έως 25-28 ετών) θα βάλουν φοιτητικό καρτόσυμβολαιο.

Όχι μόνο έρχεται πιο ακριβό από το What's Up αλλα έχει και 2 χρόνια δέσμευση. Κι επίσης θα πρέπει να είσαι πραγματικά πίσω από τον Ήλιο για να ΕΠΙΛΕΞΕΙΣ καρτοσυμβολαιο. Ελπίζω να μη θίγω και αδικώ κόσμο, αλλά ο μόνος που έχω γνωρίσει ήταν ένας συμφοιτητής μου πλουσιόπαιδο, ο οποίος δεν ήθελε να κουνήσει το δαχτυλάκι του και ο λογαριασμός πήγαινε ταχυδρομικά στο πατρικό του για να τον πληρώνουν.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...