Jump to content

Honor Note 8


v@gelis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο νεος βασιλιας των phablets είναι εδώ. Huawei Honor Note 8:

81201644704_PM_635_Honor_note_8.jpg

 

 

Bands

4G bands LTE band 1(2100), 3(1800), 7(2600), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500)

Speed HSPA 42.2/5.76 Mbps, LTE Cat4 150/50 Mbps or LTE Cat6 300/50 Mbps

Body

Dimensions 178.8 x 90.9 x 7.2 mm (7.04 x 3.58 x 0.28 in)

Weight 219 g (7.72 oz)

SIM Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)

Display

Type Super AMOLED capacitive touchscreen, 16M colors

Size 6.6 inches (~74.6% screen-to-body ratio)

Resolution 1440 x 2560 pixels (~443 ppi pixel density)

Multitouch Yes

- EMUI 4.1

OS Android OS, v6.0.1 (Marshmallow)

Chipset HiSilicon Kirin 955

CPU Octa-core (4x2.5 GHz Cortex-A72 & 4x1.8 GHz Cortex-A53)

GPU Mali-T880 MP4

Memory

Card slot microSD, up to 256 GB (uses SIM 2 slot)

Internal 32/64/128 GB, 4 GB RAM

Camera

Primary 13 MP, f/2.0, autofocus, OIS, dual-LED (dual tone) flash

Features Geo-tagging, touch focus, face detection, HDR, panorama

Video 2160p@30fps

Secondary 5 MP, f/2.0, 1080p

Sound

- DTS sound

- Active noise cancellation with dedicated mic

Comms

WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, hotspot

Bluetooth v4.2, A2DP, EDR, LE

GPS Yes, with A-GPS, GLONASS/ BDS (market dependant)

Radio FM radio

USB Type-C 1.0 reversible connector, USB On-The-Go

Features

Sensors Fingerprint, accelerometer, gyro, proximity, compass

Battery

Non-removable Li-Po 4500 mAh battery

Colors

White, Gold, Gray

Edited by ZZW30
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 303
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τα πρωτα reviews. Πρόκειται για μια πολύ ομορφη συσκευή, ποιοτικη, με κορυφαια οθονη και τη γνωστη αξιοπιστια της Huawei, σε ένα απολυτα "χορταστικο" μέγεθος:

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=9dd-M0w2-Sw

 

https://youtu.be/46P6QF4fbQs

Edited by v@gelis
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το frequency check, η εκδοση EDI-AL10, καλύπτει όλες τις μπάντες (και τη Β20 - 800αρα) στη χωρα μας:

 

https://www.frequencycheck.com/models/O07Ml/huawei-honor-note-8-premium-edition-dual-sim-td-lte-edi-al10

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το frequency check, η εκδοση EDI-AL10, καλύπτει όλες τις μπάντες (και τη Β20 - 800αρα) στη χωρα μας:

 

https://www.frequencycheck.com/models/O07Ml/huawei-honor-note-8-premium-edition-dual-sim-td-lte-edi-al10

 

Ολα τα κινεζικα της hua νομιζω εχουν περισσοτερες μπαντες απο τα international...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Ολα τα κινεζικα της hua νομιζω εχουν περισσοτερες μπαντες απο τα international...

 

Για να δούμε, το περιμένω πως και πως, μέσα στη βδομάδα θα το έχω και θα γίνει το σχετικο review

Link to comment
Share on other sites

Για να δούμε, το περιμένω πως και πως, μέσα στη βδομάδα θα το έχω και θα γίνει το σχετικο review

 

Φαινεται τουμπανο παντως. Μονο στην φωτογραφικη ειμαι σιγουρος οτι θα τα χαλαει λιγο αλλα οκ...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Φαινεται τουμπανο παντως. Μονο στην φωτογραφικη ειμαι σιγουρος οτι θα τα χαλαει λιγο αλλα οκ...

 

Η super amoled 2K οθοναρα, πρεπει να ειναι λογος αγορας απο μονος του. Για τη φωτογραφικη διαβαζω στα reviews οτι ειναι ενα κλικ καλυτερη απο του mate 8, οποτε δεν αναμενεται ασχημη ;)

Για να δουμε τι θα δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Η super amoled 2K οθοναρα, πρεπει να ειναι λογος αγορας απο μονος του. Για τη φωτογραφικη διαβαζω στα reviews οτι ειναι ενα κλικ καλυτερη απο του mate 8, οποτε δεν αναμενεται ασχημη ;)

Για να δουμε τι θα δουμε...

 

Αν ειναι καλυτερη απο το mate τοτε κομπλε ειναι. Μονο το βραδυ λιγο πασχει...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι καλυτερη απο το mate τοτε κομπλε ειναι. Μονο το βραδυ λιγο πασχει...

 

Φίλε μαριε αυτή τη συσκευή την περιμένω πραγματικά πως και πως, είναι πληθωρική κι επειδή μου αρέσουν οι μεγάλες συσκευές πιστεύω να με συγκινήσει :lol:

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μαριε αυτή τη συσκευή την περιμένω πραγματικά πως και πως, είναι πληθωρική κι επειδή μου αρέσουν οι μεγάλες συσκευές πιστεύω να με συγκινήσει :lol:

 

Ένα πενάκι λείπει με το απαραίτητο λειτουργικό πάνω σε αυτό. Θα το προτιμούσα έναντι του Note7. Ή έστω ένα mate 9 με πενάκι.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μαριε αυτή τη συσκευή την περιμένω πραγματικά πως και πως, είναι πληθωρική κι επειδή μου αρέσουν οι μεγάλες συσκευές πιστεύω να με συγκινήσει :lol:

 

Ναι σε καταλαβαινω. Και εγω τωρα που συνηθησα στο 8 κατι 4.5" αρες συσκευες νομιζω οτι ειναι βρεφη...

Μάριος...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Δείχνει πραγματικά πολλά υποσχόμενη συσκευή. Θα είναι όμως dual stand by και όχι dual full active όπως το mate 8. Δεν έχω κλείσει μήνα με το mate 8 και ήδη την ζαχαρώνω !
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά... ρε παιδιά...... γιατί δεν του βάζουν και ένα πενάκι? Τι ψυχή έχει?

 

Αν του δώσουν και ένα ... εντάξει.. μη βαράτε.. έστω σαν αξεσουάρ ..... φυσικό πληκτρολόγιο στενόμακρο...... να καλύπτει λίγο λίγο μόνο το κάτω μέρος... πάει... και το macbook pro retina θα παρατήρσω... έχει και FM ....

 

Γιατί όμως δεν έχει Gorilla glass ?

 

Εννοείται Βαγγέλη ότι περιμένουμε ΠΩΣ και ΠΩΣ το review σου, και μετά.... το αγοράζω. χεχε.

 

Καλή συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

To AL10 δεν έχει την LTE 20 (800) γιατί είναι για την Κϊνα!

 

Σε αρκετά sites, σοβαρά μάλιστα, αναφέρεται ότι έχει κανονικά και την 800αρα.

Αναφέρεται μάλιστα σαν premium Edition, δες το λινκ που έβαλα...

Για να δούμε...

Μέχρι Παρασκευή θα έχω ένα 128αρι χρυσό και θα ενημερώσω για εντυπώσεις...

 

----- προσθήκη μηνύματος 69 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα σας. Δείχνει πραγματικά πολλά υποσχόμενη συσκευή. Θα είναι όμως dual stand by και όχι dual full active όπως το mate 8. Δεν έχω κλείσει μήνα με το mate 8 και ήδη την ζαχαρώνω !

 

Αυτό το είδα κι εγώ, αλλά διατηρώ τις επιφυλάξεις μου. Όλα τα τελευταία huawei είναι dual active. Θα δοκιμαστεί κι αυτό...

Link to comment
Share on other sites

απο που εκανες την παραγγελια?

 

Aliexpress, αλλά δε σου προτείνω αυτό τον πωλητή γιατί δεινοπαθησα για να το στείλει και μου φάνηκε γενικά αναξιοπιστος στις απαντήσεις του...

Link to comment
Share on other sites

Aliexpress, αλλά δε σου προτείνω αυτό τον πωλητή γιατί δεινοπαθησα για να το στείλει και μου φάνηκε γενικά αναξιοπιστος στις απαντήσεις του...

 

οκ σ'ευχαριστω

κ μια τελευταια ερωτηση μηπως εχει NFC,IR (υπερυθρες για χρηση αντι τηλεκοντρολ) & FM Radio?

Link to comment
Share on other sites

 

οτι τι?τα σαιτ πλεον δεν τα εμπιστευομαι γραφουν πολλες ανακριβειες.θελω να μ πει το παλικαρι που το εχει

Link to comment
Share on other sites

ένα τέτοιο τηλ. ίσως αντικαταστήσει το passport μου.

 

Ελπίζω σύντομα το android να φτιάξει κάτι αντίστοιχο του hub. Δεν φαντάζεστε πόσο βολεύει........

 

Βαγγέλη, περιμένουμε με αγωνία....

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα κι επαθα ΠΛΑΚΑ με την οθονη. Είναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ σε μέγεθος / χρωματα/ αναλυση / λευκο.

Πλήρη ελληνικα στο μενου (μαμα ρομ, ανεγγιχτο), τρομερη ποιοτητα κατασκευης, κορυφαια αισθηση στο χερι.

Μεσα σε δεκα λεπτα προλαβα να δω ότι είναι σουπερ smooth κι απολαυστικο στη χρηση...

Α, είναι κανονικα Dual Active (εκανα δοκιμη) , κι ΟΧΙ dual standby όπως αναφέρεται στα σπεκς στο διαδικτυο... ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...