Jump to content

Ποια είναι η καλύτερη ατάκα που έχετε πει/ακούσει ποτέ;


Ilias1908
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κινεζικη παροιμια ειναι αυτο!!!

 

les???den pisteyo:lol:

alla kai na einai to palikari pou tin eipe egrapse:) :lol: :p :happy: :D :rolleyes: ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θα συμφωνίσω με το θέμα πατριώτη :p

 

 

Κάπου στην αθήνα μέσα σε ένα λεωφορίο ήταν ένας πρεζάκιας, μιά γιαγιά και ο υπόλοιπος κόσμος. Σε κάποια φάση πατησε φρένο ο οδηγός και ο πρεζάκιας έπεσε πάνω στην γιαγιά μαζί με κάτι .. γιαούρτια. Κοιτάει ο πρεζάκιας την γιαγιά και της λέει με προφορά Λαζόπουλου στους 10 μικρούς μίτσους, "σορι γριάα, σε *άμησα" :lol: :p

lmao :lol: :lol:

 

Όντως αυτό με το βρακί είναι παλιό (αλλά κορυφαίο)

Link to comment
Share on other sites

Κάπου στην αθήνα μέσα σε ένα λεωφορίο ήταν ένας πρεζάκιας, μιά γιαγιά και ο υπόλοιπος κόσμος. Σε κάποια φάση πατησε φρένο ο οδηγός και ο πρεζάκιας έπεσε πάνω στην γιαγιά μαζί με κάτι .. γιαούρτια. Κοιτάει ο πρεζάκιας την γιαγιά και της λέει με προφορά Λαζόπουλου στους 10 μικρούς μίτσους, "σορι γριάα, σε *άμησα" :lol: :p

 

HAHAHAHAHAHAHAHAHAHA τα ωραία του καψίματος του εγκεφάλου:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
περισυ το καλοκαιρι ημουν για μπανιο με κατι φιλες!αυτες καθοντουσαν παραλια&εγω ημουν μεσα στην θαλασσα με τον αδερφο μου..οποτε λεει η μια καποια στιγμη στο ασχετο''παιδια μετα παιζουμε κρυφτο?''&της απανταω αυθορμητα ''που?μεσα στην θαλασσα???'':blink: :wacko: :lol: :lol: !!!!!!λιωσαμε στο γελιο...
[sIGPIC][/sIGPIC]TOYOTA COROLLA AE86..&τα μυαλα στα καγκελα!!!
Link to comment
Share on other sites

αυτες καθοντουσαν

αυτές καθόσαντε!:D

 

Στο χωριό μου, ένα ηλικιωμένο ζευγάρι (σημειωτέον κουφοί κι οι δύο) κάθονται στο μπαλκόνι. Κάποια στιγμή η γιαγιά σφίγγεται για να μην αεριστεί και μόλις την παίρνει χαμπάρι ο γέρος ότι ζορίζετε φωνάζει: ''Αμόλα τη μωρή, μην την πνίγ'ς...'' νομίζοντας ότι κανείς δεν τους άκουγε:lol: :lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χθες ειπα το κορυφαιο. Ειχαμε παει να δουμε τους πειρατες στα village στου Ρεντη. καπου μεσα στην ταινια λεει η Ελιζαμπεθ (αυτη η κ@**α!!) "This is madness" και της απανταει ο Μπαρμποσα "this is politics" και εκεινη τη στιγμη σηκωνομαι ορθιος και με ανοιχτα τα χερια λεω δυνατα σε σημειο που με κοιταγανε ολοι: "madness? THIS....IS....S-P-A-R-T-AAAA!!!!!!" και ελιωσε ολη η αιθουσα στο γελιο!!:lol: :lol: :p :p

Kι εγώ το σκέφτηκα (από μέσα μου) , αλλά δε μου φάνηκε αστείο :wacko:

 

Κάπου στην αθήνα μέσα σε ένα λεωφορίο ήταν ένας πρεζάκιας, μιά γιαγιά και ο υπόλοιπος κόσμος. Σε κάποια φάση πατησε φρένο ο οδηγός και ο πρεζάκιας έπεσε πάνω στην γιαγιά μαζί με κάτι .. γιαούρτια. Κοιτάει ο πρεζάκιας την γιαγιά και της λέει με προφορά Λαζόπουλου στους 10 μικρούς μίτσους, "σορι γριάα, σε *άμησα"

 

Χαχαχαχαχα :lol: :lol: Φαντάζομαι και το ύφος του!! :lol:

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Κατασκηνωση περισυ

 

Ομαδαρχης:Οποιος λειπει να σηκωσει το χερι του.:dizzy: :oops:

 

Γεωργιου speaking στην Κορομηλα

 

Κορομηλα:Η Ζωη Λασκαρη σου αρεσει σαν γυναικα?

Γεωργιου:EEΕεε....χμμμ δεν σου κρυβω οτι στον στρατο τον ειχα παιξει για αυτην.(on air)

 

Στο λεωφορειο

 

Ανωνυμος:Γκιουμι χωρις χερουλι.....

μετα απο 5-6 δευτερολεπτα

και χωρις πατο

Hakuna matatA
Link to comment
Share on other sites

Ανωνυμος:Γκιουμι χωρις χερουλι.....

μετα απο 5-6 δευτερολεπτα

και χωρις πατο

 

What is a Γκιουμι?

 

Ωραίο αυτό με την Κορομηλά. Εγώ είχα ακούσει την κοτσάνα της Μενεγάκη στο Βολάνη:

-Είναι αλήθεια ότι είσαι γύφτος?

-Είναι αλήθεια ότι σε ***** ο Κυριακού? (κόβεται η εκπομπή επι τόπου :))

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

What is a Γκιουμι?

 

Ωραίο αυτό με την Κορομηλά. Εγώ είχα ακούσει την κοτσάνα της Μενεγάκη στο Βολάνη:

-Είναι αλήθεια ότι είσαι γύφτος?

-Είναι αλήθεια ότι σε ***** ο Κυριακού? (κόβεται η εκπομπή επι τόπου :))

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Πότε έγινε αυτό???

Έχουμε το απόσπασμα?

[imgalign]http://img140.imageshack.us/img140/3467/graphic12copy4pt.gif[/imgalign]

 

 

www.hlektronika.gr - Ο Κόσμος των Hλεκτρονικών!

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Πότε έγινε αυτό???

Έχουμε το απόσπασμα?

 

Το έχω ακούσει και εγώ. Για ραδιοαρβύλα μου μοιάζει

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol: Πότε έγινε αυτό???

Έχουμε το απόσπασμα?

 

Αν θυμάμαι καλά έγινε όταν η Μενεγάκη ήταν ακόμη στον Antena και ο Βολάνης μόλις είχε κάνει το 1ο σουξέ του

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Αν θυμάμαι καλά έγινε όταν η Μενεγάκη ήταν ακόμη στον Antena και ο Βολάνης μόλις είχε κάνει το 1ο σουξέ του

Με τον Σφακιανάκη κυκλοφορεί ότι έγινε.

 

Είναι πάντως απ'αυτά που όλοι έχουν ακούσει από κάποιον φίλο/φίλη ότι έγινε (το θυμάμαι να κυκλοφορεί χρόοοονια), αλλά ποτέ κανείς δεν το'χει δει!

Link to comment
Share on other sites

What is a Γκιουμι?
γκιούμι το [<g>úmi] O44 : μεταλλικό δοχείο με λαβή και με λαιμό που στενεύει. [τουρκ. güğüm -ι (χαλαρή άρθρ. του [ğ] στα τουρκ.) με απλοπ. των δύο όμ. φων.]
Hakuna matatA
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το Βολάνη είναι γεγονός. Έχει πει κι άλλα ωραία:

 

-Έχω στηθεί και περιμένω να πάρω τον επόμενο καλεσμένο μας!!!!! (έεεεεερχομαι!!!)

-Συγχαρητήρια! Κερδίσατε μια έγχρωμη κουζίνα.

-Σε διαγωνισμό όπου οι τηλεθεατές παίρνουν τηλέφωνο και προσπαθούν να βρουν το όνομα του καλλιτέχνη από το όνομα που τους λέει η Ελένη:

Μενεγάκη: - Ποια τραγουδίστρια λέει "Τα σεντόνια";

Ακροάτρια: - Θα απαντήσω στην τύχη.

Μενεγάκη: - Μπράβο η Βίσση είναι!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η καλύτερη ατάκα που άκουσα πότε.

 

Αναφορα λόχου στην Κόρινθο Δεκέμβριος 2000 πετάγετε ένας από τους φαντάρους και λέει προς τον λοχαγό: "Λοχαγέ υπάρχει μία φήμη για μείωση της θητείας" και απαντάει ο Λοχαγός: "Οι φήμες είναι σαν τις π*π*ς, πάνε από στόμα σε στόμα και αποτελούν μια όμορφη ανάμνηση ! "

 

Λυθήκαμε στο γέλιο !

Link to comment
Share on other sites

Δικό μου λάθος και πως το έσωσα. Μιλάγαμε για κάτι (δε θυμάμαι τι) και ακολουθεί το εξής:

(εγώ)Απο δω δε λείπει το Savoir Vivre.

(κοπελιά)Μα λείπει.

(εγώ αμέσως)Δεν πρέπει να λείπει.

Ο τρόπος που απάντησα μας έκανε να λυθούμε στα γέλια.

 

Μπόκοτα δεν κατάλαβα, τι εννοείς?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπόκοτα δεν κατάλαβα, τι εννοείς?

 

Ασ' το.

Ο τρόπος που διόρθωσα μια βλακεία που είπα έκανε τους υπόλοιπους να λυθούν από τα γέλια. Και μόλις συνειδητοποίησα τι είχα πεί, γέλαγα.

Ασ'το. Όσα κατάλαβες κατάλαβες, χωρίς να θέλω να υποτιμήσω την νοημοσύνη σου. Το αυθόρμητο είναι το καλύτερο.

Ας μη το κρύβουμε.

Διψάμε για ουρανό!

Link to comment
Share on other sites

Πρίν κανα μήνα ένα απόγευμα καθώς γυρνούσα από το πανεπιστήμιο μετά το μάθημα με 3-4 φίλους πάμε να περάσουμε από το πάρκο στη Ροτόντα που είναι εκέι δίπλα. Κάτι πιτσιρίκια (1η-2α Γυμνασίου τα έκανα) παίζανε ποδόσφαιρο. Μόλις πλησιάζουμε σε απόσταση βολής πετάγεται ένας και λέει στους υπόλοιπους "Ώπα, ώπα παιδία σταματήστε να περάσουν τα φοιτητόνια και συνεχίζουμε."

Με το που ακούμε αυτή τη λέξη έχουμε λυθεί στα γέλια:lol: :lol: .

Δεν την είχαμε ξανακούσει ποτέ ξανά και τώρα μας έχει κολλήσει και τη λέμε συνέχεια!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...