Jump to content

Ποια είναι η καλύτερη ατάκα που έχετε πει/ακούσει ποτέ;


Ilias1908
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παλιο.

 

Γραμμενο σε τοιχο (εποχη γιουροβιζιον):

"Στη Γαλλια ρυχνουν νομους, εμεις ακουμε Βυσση. Αγαλι αγαλι ερχεται το Γ..μπιιιιιπ σι"

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

«Μπορώ να προσθέσω ότι αν ο άνδρας δεν έχει περάσει ένα 24ωρο σε νησί του Αιγαίου, με παρέα συμπατριώτισσα που ανακάλυψε ότι έχει κάνει λάθος στο μέτρημα των ημερών και της ήρθε περίοδος την πρώτη μέρα των διακοπών δεν ξέρει τι πάει να πει μουρμούρα.»

 

Aπό άρθρο του Πανούτσου που σχολιάζει τη φράση: «Εάν ο άνδρας δεν έχει πηδήξει δεκαεξάρικο και δεν έχει κάνει φυλακή, δεν είναι άνδρας».

Link to comment
Share on other sites

«Μπορώ να προσθέσω ότι αν ο άνδρας δεν έχει περάσει ένα 24ωρο σε νησί του Αιγαίου, με παρέα συμπατριώτισσα που ανακάλυψε ότι έχει κάνει λάθος στο μέτρημα των ημερών και της ήρθε περίοδος την πρώτη μέρα των διακοπών δεν ξέρει τι πάει να πει μουρμούρα.»

 

Aπό άρθρο του Πανούτσου που σχολιάζει τη φράση: «Εάν ο άνδρας δεν έχει πηδήξει δεκαεξάρικο και δεν έχει κάνει φυλακή, δεν είναι άνδρας».

 

 

Το θέλω αυτό το άρθρο!!!!

2 hearts are beating together,

I'm in love I'm in love

Is this forever and ever ??

I'm in love I'm in love

Link to comment
Share on other sites

Το θέλω αυτό το άρθρο!!!!

http://www.sport-fm.gr/news.jsp?newsID=97843

Πάρ'το.

Το πρώτο μισό ασχολείται με το μεγαλείο του Ολυμπιακού. Το υπόλοιπο σε ενδιαφέρει. :p

Link to comment
Share on other sites

Δύο περιστατικά θυμάμαι στο πρώτο τα πίναμε έντονα έξω μέχρι που μια φίλη αρχίζει να μας δείχνει κάτι φωτογραφίες από τις διακοπές της,ξαφνικά εμφανίζεται στις φωτογραφίες μια φίλη της με τεράστιο,πραγματικά τεράστιο στήθος γυρνάει ένας δικός μας αναμένος και ψιλοτύφλα και ακολουθεί ο διάλογος:

-Πάναγια μου Σουμελά,ποιά είναι αυτή ρε Μαρία;

-Α,αυτή είναι η φίλη μου η Ερμιόνη

-Αμ αυτή δεν ειν' η Ερμιόνη Μαρία,αυτή είναι η ορμόνη..

 

Και το δεύτερο, είμαστε πατρίδα (Χαλκιδική) και γυρνάμε με το ΚΤΕΛ απ'τα μπάνια,εκείνη την εποχή είχε γίνει ένα σκάνδαλο με κάτι τανκς που πήγε να αγοράσει ο Τσοχατζόπουλος όσοι θυμούνται θα καταλάβουν,το λεοφωρείο είναι τίγκα και έχει 42 βαθμούς,κάνουμε στάση κατεβαίνει όλος ο κόσμος αλλά δύο γερμανίδες 150 κιλά η κάθε μια δεν την παλεύουν με τίποτα και αργούν αφάνταστα,οπότε γυρνάει ο οδηγός και τις λέει: άντε γρήγορα,άντε schnell βρε Leopard..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μια μερα ειχα παει για ψώνια και είχα συναντησει στο δρόμο τον πρωην "καλό" μου.μου λεει πάμε για καφε????

του λεω ΝΑΙιιιι

με παιρνει με το μηχανακι του και φτανουμε απ'εξω απο την καφετέρια την ώρα που ανεβαιναμε στα σκαλοπατια..(αχ εκεινα τα σκαλοπατια...)μου λεει : "ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ !!!!!@#$%$#!!!!"

Ο_Ο έτσι έμεινα εγω...

εκεινη τη στιγμή μου ερχοταν να σκάσω απ'τα γέλια αλλα και να κλαίω απο την ντροπή..του είπα εγω δεν εχω μια και εφυγα

Από τοτε δεν ξαναεμεινα ποτε από λεφτα όταν πηγαινα για ψώνια!!χαχα

αλλα όταν οι "αντρες" οταν σε καλουν για εξοδο πληρωνουν συνηθως........

Link to comment
Share on other sites

"Τα λέμε αύριο ίδια μέρα και ώρα" - Αθάνατο Τοπικό Ραδιόφωνο

http://media.rockstargames.com/rockstargames/img/global/downloads/buddyiconsconavatars/v_franklin_chop2_80x80.jpg

Automagic * Automation @ Google Play

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί(5:30) πηγαίνοντας στην δουλειά ήθελα να πάρω μπουγάτσα. Μπροστά στο μαγαζί ήταν ένα C3 (θαλασσί) βγαίνει μία κοπέλα που ήταν συνοδηγός και μπαίνει στο μαγαζί ενώ ο οδηγός πάει λίγο μπροστά το αμάξι του, εγώ πάω και βάζω το δικό μου (Ibiza θαλασσί) στο σημείο που το είχε σβήνω και κατεβαίνω, δεν προλαβαίνω να κλειδώσω και η κοπέλα βγαίνει από το μαγαζί και πάει και ανοίγει την πόρτα του συνοδηγού από το δικό μου αμάξι , ο φίλος της απο το C3 να κορνάρει... η κοπέλα με κοιτάει και της λέω 'δεν έχετε IBIZA'. Η κοπέλα λύθηκε στα γέλοια.
Γιώργος
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί(5:30) πηγαίνοντας στην δουλειά ήθελα να πάρω μπουγάτσα. Μπροστά στο μαγαζί ήταν ένα C3 (θαλασσί) βγαίνει μία κοπέλα που ήταν συνοδηγός και μπαίνει στο μαγαζί ενώ ο οδηγός πάει λίγο μπροστά το αμάξι του, εγώ πάω και βάζω το δικό μου (Ibiza θαλασσί) στο σημείο που το είχε σβήνω και κατεβαίνω, δεν προλαβαίνω να κλειδώσω και η κοπέλα βγαίνει από το μαγαζί και πάει και ανοίγει την πόρτα του συνοδηγού από το δικό μου αμάξι , ο φίλος της απο το C3 να κορνάρει... η κοπέλα με κοιτάει και της λέω 'δεν έχετε IBIZA'. Η κοπέλα λύθηκε στα γέλοια.

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

Ο έξυπνος παραδέχεται...

Ο πονηρός δικαιολογείται...

Και ο ηλίθιος επιμένει...

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρωί(5:30) πηγαίνοντας στην δουλειά ήθελα να πάρω μπουγάτσα. Μπροστά στο μαγαζί ήταν ένα C3 (θαλασσί) βγαίνει μία κοπέλα που ήταν συνοδηγός και μπαίνει στο μαγαζί ενώ ο οδηγός πάει λίγο μπροστά το αμάξι του, εγώ πάω και βάζω το δικό μου (Ibiza θαλασσί) στο σημείο που το είχε σβήνω και κατεβαίνω, δεν προλαβαίνω να κλειδώσω και η κοπέλα βγαίνει από το μαγαζί και πάει και ανοίγει την πόρτα του συνοδηγού από το δικό μου αμάξι , ο φίλος της απο το C3 να κορνάρει... η κοπέλα με κοιτάει και της λέω 'δεν έχετε IBIZA'. Η κοπέλα λύθηκε στα γέλοια.

 

Είδα στο όνειρό μου προχθές ότι έπαθα το ίδιο...:lol:

Αφού δεν μπήκε στο δικό σου και να δου πει " Τώρα έχουμε μωρό μου", πάλι καλά...:rolleyes:

 

Η ατάκα που έλειπε...:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Άστα να πάνε getolika και εγώ το ίδιο όνειρο χθες.
Link to comment
Share on other sites

paidia akouste kai ayto....apanthsh neyriasmenou ellhna pros amerikanaki kserola.....re kafala tou leei o ellhnas otan eseis trogate laxana sthn amerikh emeis edo sthn ellada pethainame apo xolhsterinh.........................................
Link to comment
Share on other sites

paidia akouste kai ayto....apanthsh neyriasmenou ellhna pros amerikanaki kserola.....re kafala tou leei o ellhnas otan eseis trogate laxana sthn amerikh emeis edo sthn ellada pethainame apo xolhsterinh.........................................

 

:respect: to Ellinaras-san!

:p

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

χτες στα τσαμπιον μαρινοπουλος,στον διαδρομο με τις κονσερβες και πιο συγκεκριμενα στο ραφι με τα μανιταρια και το καλαμποκι κονσερβας

μια κατσαριδα(απο αυτες τις μεγαλες τις μαυρες) ειναι αναμεσα σε 2 κονσερβες,οριζοντια τοποθετημενες(δλδ αποκλειεται να μπηκε εκει και να σφηνωσε,απλα ετσι μεταφερθηκε)

η κυρια που την ειδε κανει παραπονα σε ενα νεαρο που δουλευει πιο περα και βαζει κατι αλλες κονσερβες στα ραφια(δεν ειμουν εκει απο την αρχη του διαλογου,οποτε μεταφερω οτι ακουσα)

-μα δεν ειναι κατασταση αυτη.ολοκληρη κατσαριδα ,δεν την ειδατε;;πως το βαλατε στο ραφι;

-σιγα κυρια μου!!εσυ μυρμηγκια και κατσαριδες δεν εχετε σπιτι σας;ολες πια το παιζετε νοικοκυρες στους αλλους.ετσι κι αλλιως δεν ειναι μεσα στην κονσερβα,εξω απο αυτην ειναι!!!:!::ninja:

 

 

 

 

δεν ειναι και τοσο αστειο αν το καλοσκεφτει κανεις.απλα δειχνει την απαθεια ορισμενων,και την ανεκτικοτητα καποιων αλλων.απλα φανταστειτε αν στα ραφια μεταφερονται ετσι οι κονσερβες,τι γινεται στις αποθηκες:X:cold::spider::cat::kitty:

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Κάτι που θυμήθηκα βλέποντας ένα κατά τα άλλα άσχετο τόπικ.

 

Πέρυσι στις πορείες κάποιοι συμφοιτητές μου είχαν κάνει διάφορα μπλουζάκια με συνθήματα.

Ανάμεσα στα άλλα είχαν ζητήσει και ένα να γράφει :

"Τέρμα πια στις εκτονώσεις"

 

(...καταλήψεις ,διαδηλώσεις...)

Η υπάλληλος στο κατάστημα που έκανε τις στάμπες παράκουσε(και μάλλον θα ήταν και ξανθιά),οπότε ο συμφοιτητής μου έσκασε μύτη σε πορεία με μπλουζάκι που έγραφε:

"Τέρμα πια στις εκπτώσεις":protest:

 

(... Λεφτά έχουμε...):lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ημουνα πριν λιγο καιρο με το προσωπο διακοπες στην χαλκιδικη κ νοικιασαμε ενα σπιτακι,ενα απογευμα που ειμασταν στα σοροπια

κ η κοπελια μου μου εκανε κατι αλλα μονικα λεβινσκι... :X

ξαφνικα εξω απο το σπιτι ακουγετε ενα δυνατο φταιρνισμα

κ πεταγομαι κ του λεω γειτσες κ ακουγετε μια φωνη να λεει ευχαριστωωωωω!!

η κοπελια πεθανε στο γελιο :lol::lol:

μπορει να μην ειναι η τρελη ατακα αλλα εκεινη την στιγμη ηταν πολυ αστειο το σκηνικο

μετα βεβαια σινεχισε κανονικα την δουλεια της... :cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

Οδηγούσε ένας φίλος με το αμάξι και μια γυναίκα οδηγός παραβίασε το stop και παραλίγο να τρακερναμε την φωνάζει από το παράθυρο ΄΄τραβά στην κουζίνα σου να πλύνεις κανένα πιάτο μωρή ΄΄ και του απάντησε ΄΄δεν χρειάζεται έχω ένα μ*λ*κ* σαν εσένα στο σπίτι και μου τα πλένει αυτός΄΄
Link to comment
Share on other sites

Οδηγούσε ένας φίλος με το αμάξι και μια γυναίκα οδηγός παραβίασε το stop και παραλίγο να τρακερναμε την φωνάζει από το παράθυρο ΄΄τραβά στην κουζίνα σου να πλύνεις κανένα πιάτο μωρή ΄΄ και του απάντησε ΄΄δεν χρειάζεται έχω ένα μ*λ*κ* σαν εσένα στο σπίτι και μου τα πλένει αυτός΄΄

Xαχα καλό! :lol: :lol: Τον βούλωσε το βλάκα!

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...