Jump to content

HomTom HT17 pro


johnstef
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 378
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μην το λες πατριώτη είμαι και εγώ από e-fox που περιμένω!

 

Ακριβως φιλε....is on transport και μενα

Link to comment
Share on other sites

Και αν και παλιό το android της συγκεκριμένης συσκευής, ρίξε μια ματιά και μπορεί να σε βοηθήσει!

 

 

Πολυλογία με έπιασε! :p

Εισαι ωραιος φιλε μου, δεν το ειδα το video αλλα μονο που εκατσες και ασχοληθηκες ... Μπραβο σου. Σε λιγο που θα εχω χρονο θα το κοιταξω και θα επανελθω.

 

Στάλθηκε από το HT17Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον το τσιμπατε με κλειστα ματια.....αψογο το κντ,2 εφερα και τα εδωσα σημερα σε φιλους.

Εντυπωση μου εκανε το πολυ καλο,γρηγορο,αλλα και ακριβες Fingerprint Scanner.Οπως και το πολυ καλο,αναμενομενα θα ελεγα,gps.

Kατα τα αλλα καθαρο χωρις παραξενες Κινεζιες,το πηραν το μαθημα τους στην homtom.....:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Και εγω παρελαβα σημερα απο aliexpress. Ωραιο τηλ για 62€. Το μονο θεμα που εχω ειναι οτι ενω κλεινω το wifi και κλεινει η οθονη οταν ανοιγω παλι το τηλ, το wifi ανοιγει παλι μονο του. Φυσικα εχω παει προσθετες ρυθμισεις στο wifi και εχω δοκιμασει ολους τους συνδιασμους αλλα τιποτα. Μπορεις να δεις λιγο και στο δικο σου αν γινεται αυτο??

 

Στάλθηκε από το HT17Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε εμένα δεν το κανει αυτό.λειτουργει κανονικά.κλείνω wifi και οθόνη .όταν άνοιξαν την οθόνη το wifi ηταν απενεργοποιημένο

Link to comment
Share on other sites

Με το που παραλαμβανετε μια νεα συσκευη να κανετε αμεσως επαναφορα σε εργοστασιακες,αυτο το tip για ολες της συσκευες ανεξαρτητου μαρκας.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Τελικά και σε μένα ανοίγει απο μονο τού το wifi.αλλά για μένα κανένα προβλημα

Αν θέλει κάποιος από εσάς που έχετε το ίδιο θέμα, ας δοκιμάσει να δει αν θα γίνει το ίδιο όταν το κινητό θα βρίσκετε εκτός εμβέλειας οποιουδήποτε wifi. Δηλαδή να μην υπάρχει διαθέσιμο δίκτυο όταν ανοίγει το wifi.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά και σε μένα ανοίγει απο μονο τού το wifi.αλλά για μένα κανένα προβλημα

 

το ιδιο και σε μένα

 

αλλο ενα θέμα που έχω ειναι οτι δεν μπορω να συνδεθώ σε υπολογιστή με ανοιχτό το κινητό είτε σε usb mode είτε σε mtp.

καμιά ιδεα

Edited by mplevris
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

το ιδιο και σε μένα

 

αλλο ενα θέμα που έχω ειναι οτι δεν μπορω να συνδεθώ σε υπολογιστή με ανοιχτό το κινητό είτε σε usb mode είτε σε mtp.

καμιά ιδεα

 

Το ιδιο προβλημα αντιμετωπισα κι εγω και μου εκανε εντυπωση. Εχει ομως πολλες επιλογες για μεταφορα αρχειων η φωτογραφιων και ψαχνοντας συνδεθηκε τελικα. Ξεχωριστα ομως η καρτα και ο εσωτερικος χωρος.

 

Καλημέρα παιδιά,εχει τα γνωστά προβλήματα με malware όπως το homtom ht7;

 

Οχι, κανενα προβλημα.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο προβλημα αντιμετωπισα κι εγω και μου εκανε εντυπωση. Εχει ομως πολλες επιλογες για μεταφορα αρχειων η φωτογραφιων και ψαχνοντας συνδεθηκε τελικα. Ξεχωριστα ομως η καρτα και ο εσωτερικος χωρος.

 

 

 

Οχι, κανενα προβλημα.

 

Μεταφορά αρχείων στον εσωτερικό χώρο του τηλεφώνου εγώ δεν μπορώ να κάνω. Συνδέεται μόνο για μεταφορά φωτογραφιών και τίποτα άλλο

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Μεταφορά αρχείων στον εσωτερικό χώρο του τηλεφώνου εγώ δεν μπορώ να κάνω. Συνδέεται μόνο για μεταφορά φωτογραφιών και τίποτα άλλο

 

Επιλογες για προγραμματιστες/ εντοπισμος σφαλματων USB θεωρω οτι εχεις κανει ετσι?

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Επιλογες για προγραμματιστες/ εντοπισμος σφαλματων USB θεωρω οτι εχεις κανει ετσι?

 

Εννοείται ότι το έχω κάνει

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρέλαβα και εγώ (επιτέλους!!!) τη συσκευή. Μια πρώτη εκτίμηση:

 

Αρχικά εντυπωσιάστηκα από το πακετάρισμα. Ο Κινέζος έφτιαξε μια περιποιημένη συσκευασία με προστατευτικά και όλα τα εξαρτήματα νοικοκυρεμένα μέσα στο κουτί. Επίσης συνοδεύεται και από διαφανή θήκη σιλικόνης και μια απλή προστασία οθόνης.

 

Εν συνεχεία όταν άνοιξα τη συσκευή και από το πόσο τη λειτούργησα μέχρι τώρα, η πρώτη μου εντύπωση είναι πως για τα χρήματά του είναι τιμιότατο! Αξιοπρεπέστατη οθόνη, αξιοπρεπέστατη κάμερα, δεν κολλάει καθόλου (προς το παρόν τουλάχιστον), γρήγορο και "ελαφρύ". Το δαχτυλικό αποτύπωμα λειτουργεί άψογα και γρήγορα. Καθόλου κινεζιές μέσα επίσης!

 

Από κατασκευής πολύ καλή εντύπωση. Φαίνεται αρκετά στιβαρό το σασί και σε σχέση με ένα Meizu που είχα στα χέρια μου χθες, νομίζω πως είναι ανώτερό. Το γυαλί δε φαίνεται τόσο γερό, αν και δεν είμαι σίγουρος γι αυτό.

 

Τα μόνα δύο προβλήματα έως τώρα, αρχικά ότι το Wifi ανοίγει συνεχώς από μόνο του (ακόμα και αν δεν κλείσει η οθόνη, αρκεί να κατέβει το drop down menu και αμέσως ξανά ανοίγει). Λογικά κάπως θα ρυθμίζεται αυτό αλλά προς το παρόν δεν το έχω βρει! Και είναι σημαντικό πρόβλημα καθώς τρώει τη μπαταρία.

 

Το δεύτερο θέμα είναι αυτό με το mobile internet. Η συσκευή μέχρι στιγμής πιάνει 4G και μετά πέφτει στο 3G. Δεν πιάνει δηλαδή το H και το H+ όπως πολύ εύστοχα είχα επισημάνει σε προηγούμενα ποστ μου. Υπάρχει και η περίπτωση το H και το H+ να "υπάγονται" στο 3G αλλά προς το παρόν δεν το έχω δοκιμάσει να δω τι ταχύτητες πιάνει. Όταν θα έχω μια πιο σαφή εικόνα θα το ξεκαθαρίσω ώστε να βοηθηθούν οι χρήστες που σκέφτονται να πάρουν τη συγκεκριμένη συσκευή!

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογη διαχειριση εξοικονομησης ενεργειας ενεργοποιεις την προσαρμοσμενη λειτουργεια και απενεγοποιεις το wifi. Ο μονος τροπος που βρηκα να παραμενει κλειστο. Παντως απο την διαρκεια της μπαταριας και τον χρονο φορτισης δεν ειμαι ικανοποιημενος.
In a world without walls and fences, who needs windows and gates?
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογη διαχειριση εξοικονομησης ενεργειας ενεργοποιεις την προσαρμοσμενη λειτουργεια και απενεγοποιεις το wifi. Ο μονος τροπος που βρηκα να παραμενει κλειστο. Παντως απο την διαρκεια της μπαταριας και τον χρονο φορτισης δεν ειμαι ικανοποιημενος.

 

4,5 ώρες οθόνη ανοιχτή έχω και είναι στο 15%η μπαταρία,μια χαρά μου φαίνεται

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

4,5 ώρες οθόνη ανοιχτή έχω και είναι στο 15%η μπαταρία,μια χαρά μου φαίνεται

 

Ναι, μεταξυ 4 και 5 ωρες βγαζει. Ισως αυξηθει και λιγο ακομα. Νομιζω οτι ειναι καλα. Ε, δεν ειναι και Κ10000! :p

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

φίλε dimig31 απο που έγινε η αγορά

Από efox φίλε!

Παντως απο την διαρκεια της μπαταριας και τον χρονο φορτισης δεν ειμαι ικανοποιημενος.

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ από το χρόνο φόρτισης σύμφωνα με τα "fast charge" κλπ που διατυμπάνιζε ο κατασκευαστής περίμενα κάτι καλύτερο. Φυσιολογικός χρόνος φόρτισης. Η διάρκεια μπαταρίας, για 3000mAh μου φαίνεται νορμάλ. Δεν περίμενα κάτι καλύτερο!

Στην εφαρμογη διαχειριση εξοικονομησης ενεργειας ενεργοποιεις την προσαρμοσμενη λειτουργεια και απενεγοποιεις το wifi. Ο μονος τροπος που βρηκα να παραμενει κλειστο.

Δε γίνεται ούτε έτσι δυστυχώς! Πρέπει να βρεθεί άλλος τρόπος.

 

Γενικά πάντως το θέμα με το 3G νομίζω πως δεν ισχύει εν τέλει. Έκανα μετρήσεις με την εφαρμογή SpeedTest και με 3G πιάνει κοντά στα 4Mbps. Οπότε είναι όλα καλά με αυτό το θέμα. Κάτι άλλο που προέκυψε, αν και βάζω να αποθηκεύονται οι εφαρμογές στην sd, αυτές αποθηκεύονται στο τηλέφωνο. Δεν ξέρω αν κατάφερε κάποιος να τις αποθηκεύσει στην κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος κάτοχος αν το ξυπνητήρι δουλεύει καλά γιατί εμένα δε δουλεύει σωστά. Αν το βάλω να χτυπήσει πχ σε μερικά λεπτά από τώρα θα χτυπήσει κανονικά αν όμως το βάλω να με ξυπνήσει την επόμενη μέρα το πρωί δε θα χτυπήσει καθόλου
Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να μου πει κάποιος κάτοχος αν το ξυπνητήρι δουλεύει καλά γιατί εμένα δε δουλεύει σωστά. Αν το βάλω να χτυπήσει πχ σε μερικά λεπτά από τώρα θα χτυπήσει κανονικά αν όμως το βάλω να με ξυπνήσει την επόμενη μέρα το πρωί δε θα χτυπήσει καθόλου

Το έβαλα να χτυπήσει αύριο πρωί και λέει ότι ρυθμίστηκε να χτυπήσει σε 9 ώρες και 45 λεπτά. Δε βλέπω το λόγο να μη χτυπήσει, παρόλα αυτά θα σου πω πιο σίγουρα αύριο!

 

ΥΓ: Πρόσεξε τις μέρες αν έχεις επιλεγμένη την επανάληψη!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...