Jump to content

HomTom HT17 pro


johnstef
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μιας και βρήκαμε άτομο με το HT17 και κινδυνεύοντας να γίνω κουραστικός και γραφικός, διαφώτισέ μας ρε αδερφέ για το θέμα με το mobile internet! Δουλεύει κανονικά το 3G; H και H+ πιάνει; Sorry ρε που επιμένω αλλά είναι αρκετά σημαντικό το θέμα για μένα! Ευχαριστώ εκ των προτέρων! :worry:

Το εχω παρει στη γυναικα μου και δουλευει αψογα και σε 3g και σε 4g.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 378
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το εχω παρει στη γυναικα μου και δουλευει αψογα και σε 3g και σε 4g.

Ωραίος! ;)

Εγω ακομα οχι φιλε...ειναι σε φαση preparing γραφει εδω και 3μερες

Μια απ τα ίδια!

Link to comment
Share on other sites

Τεταρτη τα πρωτα απο Geek.....:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

To efox είναι ενταξει μαγαζι δηλαδή?

Βλέπω οτι εχει μεταφορικά 12€.. ετσι λεει το kimovil δλδ.

Χρεωνουν όντως? Αλλιώς αξιζει, να τσιμπησω ενα στα 65€.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε παυλο κι εγω προσπαθησα εκει αλλα οπως ειπες χρεωνει και μεταφορικα οποτε δεν...εγω απο coolicool αγορασα;)
Link to comment
Share on other sites

To efox είναι ενταξει μαγαζι δηλαδή?Βλέπω οτι εχει μεταφορικά 12€.. ετσι λεει το kimovil δλδ.

Χρεωνουν όντως? Αλλιώς αξιζει, να τσιμπησω ενα στα 65€.

Όντως χρεώνει μεταφορικά το efox. Εγώ το πήρα στα 59 με μεταφορικά πήγε 71, αλλά δεν το βρήκα και κάπου αλλού πιο φθηνό τη συγκεκριμένη χρονική περίοδο!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα tracking

Και εμενα σημερα μου εδωσαν tracking, η αγορα εγινε 17/8. Για να δουμε....

 

Στάλθηκε από το PIXELS DG350 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γυρω στα 70 ευρω το αγορασα εφω απο tinydeal πριν λιγο για ενα δωρακι και απο vifocall θηκη flip & tempered γυρω στα 6 ευρω
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Το coolicool ακομα τπτ :worry:

 

...εχω δει απο εδω οτι ειναι καταστημα..."της υπομονης" ..τουλάχιστον!.....

 

ΕΡΩΤΗΣΗ : Ζητατε να γινει ελεγχος καλης λειτουργιας πριν την αποστολη του, ή προτιματε να παραλαμβανετε το πακετο εντελως κλειστο?

Το λεω γιατι απο τη μια οκ, καλος ειναι ο ελεγχος, να μην ανοιγεις τη συσκευη και πρεπει να την ξαναστειλεις κινα αν υπαρχει θεμα...αλλα απο την αλλη άπαξ και ανοιχτει...καλιστα αντι για την καινουργια συσκευη μπορεις να παραλαβεις καποια επισκευασμενη, απο σερβις κλπ......:confused:

Link to comment
Share on other sites

Εφτασεεεε....(απο coolicool):D

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ΕΡΩΤΗΣΗ : Ζητατε να γινει ελεγχος καλης λειτουργιας πριν την αποστολη του, ή προτιματε να παραλαμβανετε το πακετο εντελως κλειστο?

Το λεω γιατι απο τη μια οκ, καλος ειναι ο ελεγχος, να μην ανοιγεις τη συσκευη και πρεπει να την ξαναστειλεις κινα αν υπαρχει θεμα...αλλα απο την αλλη άπαξ και ανοιχτει...καλιστα αντι για την καινουργια συσκευη μπορεις να παραλαβεις καποια επισκευασμενη, απο σερβις κλπ......:confused:

 

Φιλε παυλο δεν ζητησα τπτ...δεν ξερω αν εκαλα καλα...ας αποφασισουν ειπα εκεινοι να εχουν και την ευθηνη στη τελικη

;)

Link to comment
Share on other sites

...εχω δει απο εδω οτι ειναι καταστημα..."της υπομονης" ..τουλάχιστον!.....

 

ΕΡΩΤΗΣΗ : Ζητατε να γινει ελεγχος καλης λειτουργιας πριν την αποστολη του, ή προτιματε να παραλαμβανετε το πακετο εντελως κλειστο?

Το λεω γιατι απο τη μια οκ, καλος ειναι ο ελεγχος, να μην ανοιγεις τη συσκευη και πρεπει να την ξαναστειλεις κινα αν υπαρχει θεμα...αλλα απο την αλλη άπαξ και ανοιχτει...καλιστα αντι για την καινουργια συσκευη μπορεις να παραλαβεις καποια επισκευασμενη, απο σερβις κλπ......:confused:

 

Εννοειται οτι τα σοβαρα καταστηματα(ever-vick-geek) κανουν απο μονα τους ελεχνο πριν το στειλουν,δεν ζητας κατι εσυ.:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

έχει παραλάβει κανένας ???

πρώτες εντυπώσεις ???

και τέλος απο που έγινε η παραγγελία γιατί δεν το έχουν όλα τα "γνωστά" καταστήματα

Link to comment
Share on other sites

πολλα δε ζητας με 70 ευρουδακια?

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έχει παραλάβει κανένας ???

πρώτες εντυπώσεις ???

και τέλος απο που έγινε η παραγγελία γιατί δεν το έχουν όλα τα "γνωστά" καταστήματα

 

 

απο coolicool το πηρα φιλε...

Link to comment
Share on other sites

έχει παραλάβει κανένας ???

πρώτες εντυπώσεις ???

και τέλος απο που έγινε η παραγγελία γιατί δεν το έχουν όλα τα "γνωστά" καταστήματα

 

Μόλις προχθές πήραμε tracking number οι πρώτοι οπότε πρώτες εντυπώσεις σε κάνα 20ημερο.

Geekbuying.com η παραγγελία μου

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Μόλις προχθές πήραμε tracking number οι πρώτοι οπότε πρώτες εντυπώσεις σε κάνα 20ημερο.

Geekbuying.com η παραγγελία μου

 

και αυτο "γνωστο" κ το παρακατω γνωστο... υπαρχει φιλε μου, απλα σε διαφορετικες τιμες..

http://m.banggood.com/HOMTOM-HT17-pro-5_5-Inch-Fingerprint-2GB-RAM-16GB-ROM-MT6737-Quad-core-4G-Smartphone-p-1074748.html

 

ισως ο φιλος απο το e-fox το παραλαβει πρωτος αν πραγματι υπαρχει στοκ στη Γερμανια...δε θα του κανει πανω απο 5 μερες..διαφορετικα θα εχει παρει κ αυτο το γνωστο δρομο απο ..τα βαθη της Κινας..

Edited by pavlos2003
Link to comment
Share on other sites

πολλα δε ζητας με 70 ευρουδακια?

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

απο coolicool το πηρα φιλε...

 

Γιατι ρε φιλε ζηταω πολλα,κατι τηλ. των 40 και 50 και 60 ευρω εχουν gorilla glass 3 και 4! Όπως π.χ ,των 60 ευρω Bluboo Maya εχει gorilla glass 3 ,των 45 ευρω ulefone U 007 gorilla glass 3 και των 60 ευρω Leagoo M5 gorilla glass 4!

Πολλα ζηταω τελικα?

Link to comment
Share on other sites

ισως ο φιλος απο το e-fox το παραλαβει πρωτος αν πραγματι υπαρχει στοκ στη Γερμανια...δε θα του κανει πανω απο 5 μερες..διαφορετικα θα εχει παρει κ αυτο το γνωστο δρομο απο ..τα βαθη της Κινας..

Ακυροοοοοό! Και το e-fox από τα βάθη του Hong Kong το στέλνει. Δε λέει πουθενά ότι έχει στοκ στη Γερμανία. Για την ακρίβεια στην εξέλιξη της παραγγελίας με το tracking της, λέει μόνο "the item is pre-advised" εδώ και τρεις μέρες. Οπότε καλό Σεπτέμβρη και βάλε!!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Γιατι ρε φιλε ζηταω πολλα,κατι τηλ. των 40 και 50 και 60 ευρω εχουν gorilla glass 3 και 4! Όπως π.χ ,των 60 ευρω Bluboo Maya εχει gorilla glass 3 ,των 45 ευρω ulefone U 007 gorilla glass 3 και των 60 ευρω Leagoo M5 gorilla glass 4!

Πολλα ζηταω τελικα?

 

Για να καταλαβω τωρα...εσυ δεν γνωριζες αν εχει το τηλ. Gorilla και μπηκες εδω να ρωτησεις αν εχει και αφου "εμαθες" λοιπον οτι δεν ...μας ειπες με λιγα λογια οτι "ειστε" πολυ πισω με την επιλογη που κανατε αφου υπαρχουν πολυ φτηνοτερα που εχουν....

Ευχαριστουμε κι εμεις φιλε για την ενημερωση σου...να σε καλα και καλη "συνεχεια"

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω τωρα...εσυ δεν γνωριζες αν εχει το τηλ. Gorilla και μπηκες εδω να ρωτησεις αν εχει και αφου "εμαθες" λοιπον οτι δεν ...μας ειπες με λιγα λογια οτι "ειστε" πολυ πισω με την επιλογη που κανατε αφου υπαρχουν πολυ φτηνοτερα που εχουν....

Ευχαριστουμε κι εμεις φιλε για την ενημερωση σου...να σε καλα και καλη "συνεχεια"

Εντάξει ρε δε βλέπω κάποιο είδος "επιθετικότητας" από το παιδί. Απλά έκανε τη διαπίστωση ότι υπάρχουν μοντέλα με χαμηλότερη τιμή και καλύτερης ποιότητας γυαλί οθόνης. Αλλά ξέχασε να συγκρίνει και τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά για να δικαιολογηθεί η παραπάνω διαφορά. Και θα πω για παράδειγμα το κινητό των 60 ευρώ που αναφέρει (Leagoo M5, στην τιμή των 60 ευρώ) ότι κατά κύριο λόγο ΔΕΝ έχει 4G-LTE. Είναι 5" η οθόνη του, έχει κατώτερη μπαταρία (2.300 mAh), χειρότερο επεξεργαστή (νομίζω :confused:), χειρότερη πίσω κάμερα και κάποιες λεπτομέρειες ακόμη. Παρόλα ταύτα, έχει μεταλλικό πλαίσιο και καλύτερο γυαλί. Αν κάποιος λοιπόν χρήστης ενδιαφέρεται περισσότερο για την ποιότητα κατασκευής από τα εσωτερικά χαρακτηριστικά θα μπορούσε να βρει καλύτερη ευκαιρία το Leagoo από το Homtom.

 

ΥΓ: Δε μπαίνω στον κόπο να συγκρίνω τα δύο υποδεέστερα κινητά, αξίας 40 και 50 ευρώ με το Homtom, γιατί η διαφορές είναι κραυγαλέες.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει ρε δε βλέπω κάποιο είδος "επιθετικότητας" από το παιδί. Απλά έκανε τη διαπίστωση ότι υπάρχουν μοντέλα με χαμηλότερη τιμή και καλύτερης ποιότητας γυαλί οθόνης. Αλλά ξέχασε να συγκρίνει και τα υπόλοιπα χαρακτηριστικά για να δικαιολογηθεί η παραπάνω διαφορά. Και θα πω για παράδειγμα το κινητό των 60 ευρώ που αναφέρει (Leagoo M5, στην τιμή των 60 ευρώ) ότι κατά κύριο λόγο ΔΕΝ έχει 4G-LTE. Είναι 5" η οθόνη του, έχει κατώτερη μπαταρία (2.300 mAh), χειρότερο επεξεργαστή (νομίζω :confused:), χειρότερη πίσω κάμερα και κάποιες λεπτομέρειες ακόμη. Παρόλα ταύτα, έχει μεταλλικό πλαίσιο και καλύτερο γυαλί. Αν κάποιος λοιπόν χρήστης ενδιαφέρεται περισσότερο για την ποιότητα κατασκευής από τα εσωτερικά χαρακτηριστικά θα μπορούσε να βρει καλύτερη ευκαιρία το Leagoo από το Homtom.

 

ΥΓ: Δε μπαίνω στον κόπο να συγκρίνω τα δύο υποδεέστερα κινητά, αξίας 40 και 50 ευρώ με το Homtom, γιατί η διαφορές είναι κραυγαλέες.

 

ναι, κ γω δεν το βλεπω στραβα, καλα λεει ο φιλος οτι θα μπορουσε να εχει.. κ αν τους κραξουμε σα καταναλωτες..στο επομενο θα βαλουν, δεν αλλαζει το κοστος.. οπως τα λες ομως ειναι, κατι χανεις , κατι κερδιζεις. Σε αυτη την τιμη προσωπικα ειμαι ικανοποιημενος με τα χαρακτηριστικα του τηλεφωνου αν κ ακομα δεν το εχω παραγγειλει, απλα παρακολουθω ομως το νημα ..στα κατω των 90 ευρω, νομιζω δεν εχει αλλο κινητο μεγαλυτερη βαθμολογια Antutu...

Σε αυτη την τιμη περιπου περιμενω να παραλαβω το cubot note s για τη γυναικα, αλλα μετα απο περισσοτερη μελετη κατελειξα στο Homtom το οποιο θα παραγγειλω αργοτερα για μενα κ τον κολλητο...

Edited by pavlos2003
Link to comment
Share on other sites

κ αν τους κραξουμε σα καταναλωτες..στο επομενο θα βαλουν, δεν αλλαζει το κοστος

Εντάξει θα μπορούσε να έχει καλύτερο γυαλί και ας κόστιζε και ένα δεκάευρο περισσότερο. Προσωπικά θα το προτιμούσα, αν και κακά τα ψέματα, ότι γυαλί κι αν σου βάλουν μπροστά, δεν το διακινδυνεύεις συνήθως και βάζεις και επιπλέον προστασία. Οπότε κλάιν μάιν, αφού έτσι κι αλλιώς θα μπει tempered από πάνω!

 

Σε αυτη την τιμη περιπου περιμενω να παραλαβω το cubot note s για τη γυναικα, αλλα μετα απο περισσοτερη μελετη κατελειξα στο Homtom το οποιο θα παραγγειλω αργοτερα για μενα κ τον κολλητο...

Επειδή το ψείρισα αρκετά πριν παραγγείλω το Homtom, νομίζω πως είναι η βέλτιστη λύση με διψήφια τιμή όσο αφορά τα εσωτερικά χαρακτηριστικά. Τώρα αν κάποιος ενδιαφέρεται να μετριάσει λίγο και να ισορροπήσει με την ποιότητα κατασκευής, νομίζω πως πολύ καλή λύση είναι και το OUKITEL K4000 pro, το λευκό, που το gearbest το έχει στα 77 ευρώ. Στα θετικά του εκτός από το μεταλλικό πλαίσιο και την οθόνη είναι και η τεράστια μπαταρία του των 4.600mAh. Τώρα για τα αρνητικά έχει μικρότερη οθόνη, είναι χοντρό και βαρύ (ιδανικό για γυναίκες που φέρουν τσάντα πάντα μαζί τους), έχει χειρότερο επεξεργαστή, χειρότερες κάμερες και κάτι άλλα ψιλά.

 

Πάντως και οι δύο συσκευές είναι αρκετά καλές και πωλούνται και σε αρκετά γνωστά ελληνικά ηλεκτρονικά καταστήματα (με ότι κι αν συνεπάγεται αυτό!)...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...