Jump to content

HomTom HT17 pro


johnstef
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα φιλοι μου....εψαξα αλλα δεν βρηκα ενοτητα για το συγκεκριμενο μικρο μεσα στο φορουμ κι ετσι ειπα να ανοιξω μια καθ'οτι ενδιαφερομαι αλλα ειναι βλεπω στα περισσοτερα presale....με καλυπτει στις αναγκες και στα οικονομικα μου οποτε αν καποιος το εχει ηδη κι αν θελει να μοιραστει τις αποψεις του τον καλοσωριζω....:rolleyes:

Description

Highlights

5.5 inch screen, 1280 * 720 pixels

- MTK6737 1.3GHz Quad Core

- Supports Touch ID

- 2GB RAM + 16GB ROM, support TF card up to 64GB

- 8 MP (SW 13 MP) main camera + 2 MP (SW 5 MP) front camera

- Android 6.0 system

-3000mAh battery

- Dual SIM: Micro-SIM + Micro SIM + TF card, Three Card Slot

- Network: GSM 850/900/1800 / 1900MHz, WCDMA 900 / 2100MHz, FDD-LTE B1 / B3 / B7 / B20, Supports 2G & 3G & 4G LTE Network .....

 

Βιντεο του...:shifty:

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 378
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν μπορει να το εχει καποιος αφου ειναι ακομα presale.

Το μικροτερο αδελφακι του που εχω δοκιμασει ειναι πολυ καλο και αφησε πολυ καλες εντυπωσεις τοσο με τις επιδοσεις του οσο και τον εξοπλισμο του.

Για μενα ειναι απο τις πρωτες επιλογες στην βασικη πλεον κατηγορια των συσκευων με 2 ραμ, ειδικα οταν προσφερεται και σε αυτη τη τιμη.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Ίδιο με το ht7 Pro είναι στα χαρακτηριστικά εκτός επεξεργαστή δεν βλέπω άλλη διαφορά.

 

Στάλθηκε από το SM-N9005 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε ποτε ξεκιναν αποστολες;

Multitouch 5 σημειων ειναι;

Εφ οσων εχει την 6 λογικα θα πρεπει να πεσει ρουτ για μετακινηση εφαρμογων με αποτελεσμα να χαθει η οτα ,οποτε;;;

Ξερω οτι εχει μεγαλη μνημη αλλα με τον χωρο αποθηκευσης εχω μεγαλο σκαλωμα

Σ αυτην την τιμη ειναι λουκουμι ,απο λειτουργικοτητα να δουμε πως θα παει

Παρεπιμπτοντως χρονια πολλα

Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε ποτε ξεκιναν αποστολες;

Multitouch 5 σημειων ειναι;

Εφ οσων εχει την 6 λογικα θα πρεπει να πεσει ρουτ για μετακινηση εφαρμογων με αποτελεσμα να χαθει η οτα ,οποτε;;;

Ξερω οτι εχει μεγαλη μνημη αλλα με τον χωρο αποθηκευσης εχω μεγαλο σκαλωμα

Σ αυτην την τιμη ειναι λουκουμι ,απο λειτουργικοτητα να δουμε πως θα παει

Παρεπιμπτοντως χρονια πολλα

 

χρονια πολλα φιλε μου σε ολους τους εορταζοντες/ζουσες...ποικιλουν οι ημερομηνιες παντως....στο ΑΛι γραφουν διαθεσιμο σε 7 μερες καποιοι...στο tinydeal Only 36 available in stock ....στο geekbuyin Delivery time: 2016-08-18 ....στο coolicool το ιδιο...και στο bangood στις 20...οσων αφορα την μεταφορα αν δεν κανω λαθος μετα την 4 ΟΛΑ θελουν ροοτ φιλε μου....περιμενουμε με αγωνια παντως ...καλη συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

2 τεμαχια τσιμπησα μολις.........:p

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

σε εχω προλαβει :p

Geek μαλλον??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Geek μαλλον??

 

Λογω συσκευασιας.

Τωρα ποτε θα τα στειλουν......:blink:

Νομιζω οτι ειναι το νεο vfm, και θα πουλησει αρκετα.

Edited by Evaggelos1
Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

οταν λες λογω συσκευασιας βαγγ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

....βαγγελη τι εννοεις?

επισης τι διαφορα στο χρονισμο εχει αυτη η cpu σε σχεση με τον παλιο?

Link to comment
Share on other sites

οταν λες λογω συσκευασιας βαγγ

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

....βαγγελη τι εννοεις?

επισης τι διαφορα στο χρονισμο εχει αυτη η cpu σε σχεση με τον παλιο?

 

Αυτο ειναι 4 Χ 1.1

Εννοω οτι το Geek μαζι με το BANGOOD κανουν τις καλυτερες και ασφαλεστερες συσκευασιες για κινητα.

Επισης ειναι γνωστο οτι το Geek στις ημερομηνιες αποστολης ειναι λιγο... κινεζοι. Αλλα γραφουν αλλα λενε και αλλα εννοουν.

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι 4 Χ 1.1

Εννοω οτι το Geek μαζι με το BANGOOD κανουν τις καλυτερες και ασφαλεστερες συσκευασιες για κινητα.

Επισης ειναι γνωστο οτι το Geek στις ημερομηνιες αποστολης ειναι λιγο... κινεζοι. Αλλα γραφουν αλλα λενε και αλλα εννοουν.

 

το geek εκανε καλες συσκευασιες απο οτι θυμαμαι, αλεξισφαιρες, μετα τις χαλασε. Αλλαξε κατι στην διαδρομη;

Εστειλαν κινητο λες και μας καναν χαρη, σε απλη σακουλα με δειγμα ναυλον με σακουλες μεσα, ενω καποτε τα εριχνες απο τον πεμπτο και δεν παθαιναν τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Το ΗΟΜΤΟΜ είναι κινητό της DOOGEE;
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι 4 Χ 1.1

Εννοω οτι το Geek μαζι με το BANGOOD κανουν τις καλυτερες και ασφαλεστερες συσκευασιες για κινητα.

Επισης ειναι γνωστο οτι το Geek στις ημερομηνιες αποστολης ειναι λιγο... κινεζοι. Αλλα γραφουν αλλα λενε και αλλα εννοουν.

 

Σωστος φιλε....1.1ghz ειναι ενω σε διαφορα shoping site γραφουν 1.3!!!:

 

Γιατι ομως....πρεπει να φοβομαστε τπτ μαιμουδιες?

 

Edit: και στο homtom.cc γραφει 1.3!!!

Αντε βγαλε ακρη

Edited by johnstef
Link to comment
Share on other sites

Σωστος φιλε....1.1ghz ειναι ενω σε διαφορα shoping site γραφουν 1.3!!!:

 

Γιατι ομως....πρεπει να φοβομαστε τπτ μαιμουδιες?

 

Edit: και στο homtom.cc γραφει 1.3!!!

Αντε βγαλε ακρη

 

Οχι, μην ανησυχεις. Ποια η διαφορα αν ειναι 1.1 η1.3; Για μενα καμμια. Αλλα μετρανε.

Θεωρω οτι μη την πληθωρα συσκευων αλλα και αλλων προιοντων που πουλανε αυτα τα υπερκαταστηματα, ειναι λογικο να εχουν χασει και λιγο την μπαλλα στις λεπτομερεις και επειδη ζω στην Ελλαδα, δεν μπορω να τους κατηγορησω γι αυτο!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Παιδιά τσίμπησα και εγώ ένα τεμάχιο από efox. Λέει ότι θα αποσταλεί σήμερα αλλά προς το παρόν τίποτα. Πάντως πλέον δε γράφει "Presale" αλλά "Delivery within 3-5 working days" οπότε σήμερα - αύριο θα το στείλουν.

 

Σήμερα όμως παρατήρησα κάτι και με έβαλε σε σκέψεις να ακυρώσω την παραγγελία. Στο efox στα specs του κινητού γράφει "UMTS/3G: Not Support" ενώ έχει κανονικά συχνότητες για το WCDMA. Υπάρχει πιθανότητα να έχει πρόβλημα με το 3G του; Σε ταχύτητα ή ακόμη και να μην πιάνει καθόλου; Γνωρίζει κάποιος λεπτομέρειες για το θέμα ή αν έχει το HT17 να μου απαντήσει αν αντιμετώπισε τέτοιου είδους πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα. Παιδιά τσίμπησα και εγώ ένα τεμάχιο από efox. Λέει ότι θα αποσταλεί σήμερα αλλά προς το παρόν τίποτα. Πάντως πλέον δε γράφει "Presale" αλλά "Delivery within 3-5 working days" οπότε σήμερα - αύριο θα το στείλουν.

 

Σήμερα όμως παρατήρησα κάτι και με έβαλε σε σκέψεις να ακυρώσω την παραγγελία. Στο efox στα specs του κινητού γράφει "UMTS/3G: Not Support" ενώ έχει κανονικά συχνότητες για το WCDMA. Υπάρχει πιθανότητα να έχει πρόβλημα με το 3G του; Σε ταχύτητα ή ακόμη και να μην πιάνει καθόλου; Γνωρίζει κάποιος λεπτομέρειες για το θέμα ή αν έχει το HT17 να μου απαντήσει αν αντιμετώπισε τέτοιου είδους πρόβλημα;

 

το κινητο δεν νομιζω να εχει προβλημα, το καταστημα απο την αλλη πρωτη φορα το ακουω

Link to comment
Share on other sites

Οχι το μαγαζι ειναι οκ...εχω ψωνισει...αλλα εκεινο που λεει 3g not support ειναι περιεργο!!!

 

Πως το καταστημα ειναι οκ αφου δεν γνωριζει τα χαρακτηριστικα του τηλεφωνου; εκτος αν εχουν κανει "επεμβαση" στο τηλεφωνο και το εσφαξαν

http://www.doogeemobile.com/homtom-ht17-pro.html

Link to comment
Share on other sites

Πως το καταστημα ειναι οκ αφου δεν γνωριζει τα χαρακτηριστικα του τηλεφωνου;

Από που συμπέρανες ότι δε γνωρίζει τα χαρακτηριστικά του τηλεφώνου; Δεν κάθισα να τα ψάξω ένα προς ένα και να τα συγκρίνω, αλλά από μια γρήγορη ματιά στο site που έστειλες, νομίζω πως τα specs είναι ίδια με το efox (με τη διαφορά ότι δεν αναφέρει κάπου για το UMTS, αλλά στο 3G αναφέρει μόνο τις συχνότητες WCDMA που πιάνει η κεραία της συσκευής).

 

Να καταθέσω τη δική μου άποψη και να πω ότι από το όσο έψαξα από χθες που το παρατήρησα, κατάλαβα ότι το WCDMA είναι ένα κομμάτι του UMTS. Από τη στιγμή λοιπόν που η συσκευή λειτουργεί στις συγκεκριμένες συχνότητες WCDMA τότε ίσως το efox να εννοεί ότι δεν λειτουργεί στα υπόλοιπα κομμάτια του UMTS (εκτός του WCDMA). Αλλά αν πάει κάποιος στο gsm για παράδειγμα και δει συχνότητες 3G που αναφέρονται στις συσκευές, θα παρατηρήσει ότι αναφέρονται σε συχνότητες UMTS και όχι σε συχνότητες WCDMA.

 

Πολύ μπέρδεμα παιδιά και αν και (ακαδημαϊκά ακόμη :p ) είμαι σχετικός με το άθλημα, τα έχω κάνει σαλάτα στο μυαλό μου! :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Μην ανχωνεστε τζαμπα παιδια,οπως και τα αλλα μοντελα της εταιριας θα δουλευει και αυτο στο 4g,δηλαδη οπου εχετε καλυψη θα πιανει και αυτο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...