Jump to content

Redmi 3S


Baniko
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι, εχω ενεργοποιημενο το VOLTE,

καθως και προτιμωμενος τυπος δικτυου > Προτιμηση LTE,

και δεν μου εμφανιζει 4G.

 

Θα πρεπει (αν δεν το εχεις ηδη κανει) να ζητησεις απο τον παροχο σου (WIND) να σου ενεργοποιησει το κυκλωμα 4G για τη γραμμη σου.

Στη VDF ας πουμε,στελνεις ενα sms και μετα απο καμια ωρα ενεργοποιειται...

Στη WIND δεν εχω ιδεα.

Επισης,μετα απο αυτο θα πρεπει να εισαι σιγουρος οτι στην περιοχη που βρισκεσαι υποστηριζεται δικτυο 4G απο τον παροχο σου..

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Kαλησπέρα σας. Έχω πάρει για την κόρη μου εδώ και 2 μήνες το redmi 3s και όλα καλά μέχρι πριν 3 μέρες περίπου που το τηλέφωνο δεν μπαίνει ούτε στο 3g ούτε στο 4g παρά μόνο δουλεύει με το wifi.. Υποπτεύομαι ίσως ότι φταίει κάποιο update. Γνωρίζει κάποιος φίλος τι μπορεί να συμβαίνει??

 

Cosmote?

Εχει αναφερθει και αλλου τσεκαρε παντως

Ρυθμίσεις -> κάρτες sim και κινητά δίκτυα -> επιλέγεις την κάρτα σου -> ονόματα access point -> cosmote ίντερνετ -> πρωτόκολλο apn -> επιλέγεις IPv4/IPv6

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχει κανεις θεμα με το Kodi ?

 

Μου το κλεινει συχνα/πυκνα...

 

MIUI global Beta 6.12.29....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ναι ειναι!

ξαναλεω οτι το επελεξα, αλλά ΔΕΝ εχω 4G

 

Αν έχεις την μούλτι σιμ είναι 4g.Και εγώ λίγο παιδεύτικα στην αρχή. Στο τέλος έκανα επανεκίνηση και ήρθε το πολυπόθητο 4g.

(Θεσσαλονίκη αυτά)

Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά και καλή χρονιά

 

κάτοχος και γω πρόσφατα από κωτσόβολο της έκδοσης 32/3gb

μήπως μπορεί κάποιος να μου προτείνει θηκούλα tpu κατά προτίμηση ασχέτως κόστους?

ευχαριστώ πολύ παιδιά

 

Υ.Γ.

το κιν τα σπάει!!!!!:D:D:D:D:D

Όποιος φέρνει την μπάλα, παίζει έστω και τερματοφύλακας...
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά και καλή χρονιά

 

κάτοχος και γω πρόσφατα από κωτσόβολο της έκδοσης 32/3gb

μήπως μπορεί κάποιος να μου προτείνει θηκούλα tpu κατά προτίμηση ασχέτως κόστους?

ευχαριστώ πολύ παιδιά

 

Υ.Γ.

το κιν τα σπάει!!!!!:D:D:D:D:D

 

καλησπέρα . εγώ αυτήν τσίμπησα http://www.themrgadget.gr/thikes-kiniton/xiaomi/redmi-3s-/-redmi-3-pro/thiki-xiaomi-redmi-3s-/-redmi-3-pro-silikonis-tpu-ultra-slim-diafano-p-7460.html

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδιά και καλή χρονιά

 

κάτοχος και γω πρόσφατα από κωτσόβολο της έκδοσης 32/3gb

μήπως μπορεί κάποιος να μου προτείνει θηκούλα tpu κατά προτίμηση ασχέτως κόστους?

ευχαριστώ πολύ παιδιά

 

Υ.Γ.

το κιν τα σπάει!!!!!:D:D:D:D:D

 

Προσωπικά έχω της Nillkin την frosted και μόνο τα καλύτερα έχω να πω.

Link to comment
Share on other sites

αυτό που πήρες από κωτσόβολο στην οθόνη αν βγάλεις αυτή την ζελατίνα που έχει σφραγισμένο που είναι θολή από κάτω έχει άλλη ?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

παιδιά γεια σας καλή χρονιά.....το "παζάρεψα" στον Κοτσόβολο και το παίρνω 167 ευρώ....ξέρουμε αν έχει την 800 μπάντα από Κοτσόβολο ;;;;;υπάρχει κάποιος τρόπος να το ελέγξω πριν το πάρω ;;;;;ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Ο κωτσος φερνει τις ελληνικές εκδοσεις, οποτε θα έχει.

Εκτος αν αλλαξε κατι και δεν ενημερώθηκα

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά...

 

Σήμερα παρήγγειλα κι εγώ το 3S 2/16 σε χρυσό για τη σύζυγο προς αντικατάσταση του αποτυχημένου και προβληματικού Ulefone Paris. Όντας κάτοχος του RN2 εδώ και ένα χρόνο και όντας πλήρως ικανοποιημένος επέλεξα Xiaomi συσκευή και πάλι. Στην αρχή λέγαμε για το 4Α αλλά με περίπου 20 ευρώ παραπάνω νομίζω ότι το 3S είναι αρκετά καλύτερη συσκευή. Για Facebook, Messenger, Youtube και καμιά φωτογραφία/βίντεο νομίζω θα με βγάλει ασπροπρόσωπο (αλλιώς ποιος ακούει τη μουρμούρα :p:lol:)

 

Το πρωί έβαλα την παραγγελία στο Gearbest και πριν λίγο μου ήρθε email ότι έγινε shipped. Το έστειλαν όντως ή απλά πήρανε tracking number;

 

Διαβάζω τώρα όλο το θέμα από την αρχή καθώς και αντίστοιχα στο διπλανό φόρουμ για οδηγούς κλπ. Έχω σκοπό μόλις έρθει, άσχετα με το τι rom φοράει, να της βάλω μια stable από την ελληνική κοινότητα ώστε να δουλεύει όσο το δυνατόν πιο απροβλημάτιστα με πλήρη υποστήριξη ελληνικών. Από ότι κατάλαβα η διαδικασία έχει λίγο πολύ ως εξής:

1. Chinese dev

2. Ξεκλείδωμα bootloader

3. Φλασάρισμα twrp

4. Φλασάρισμα ελληνικής stable

Κάπως έτσι;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλή χρονιά...

 

Σήμερα παρήγγειλα κι εγώ το 3S 2/16 σε χρυσό για τη σύζυγο προς αντικατάσταση του αποτυχημένου και προβληματικού Ulefone Paris. Όντας κάτοχος του RN2 εδώ και ένα χρόνο και όντας πλήρως ικανοποιημένος επέλεξα Xiaomi συσκευή και πάλι. Στην αρχή λέγαμε για το 4Α αλλά με περίπου 20 ευρώ παραπάνω νομίζω ότι το 3S είναι αρκετά καλύτερη συσκευή. Για Facebook, Messenger, Youtube και καμιά φωτογραφία/βίντεο νομίζω θα με βγάλει ασπροπρόσωπο (αλλιώς ποιος ακούει τη μουρμούρα :p:lol:)

 

Το πρωί έβαλα την παραγγελία στο Gearbest και πριν λίγο μου ήρθε email ότι έγινε shipped. Το έστειλαν όντως ή απλά πήρανε tracking number;

 

Διαβάζω τώρα όλο το θέμα από την αρχή καθώς και αντίστοιχα στο διπλανό φόρουμ για οδηγούς κλπ. Έχω σκοπό μόλις έρθει, άσχετα με το τι rom φοράει, να της βάλω μια stable από την ελληνική κοινότητα ώστε να δουλεύει όσο το δυνατόν πιο απροβλημάτιστα με πλήρη υποστήριξη ελληνικών. Από ότι κατάλαβα η διαδικασία έχει λίγο πολύ ως εξής:

1. Chinese dev

2. Ξεκλείδωμα bootloader

3. Φλασάρισμα twrp

4. Φλασάρισμα ελληνικής stable

Κάπως έτσι;

Αν πηρες international edition, βαλε global stable official και μην ξαναασχοληθεις.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν πηρες international edition, βαλε global stable official και μην ξαναασχοληθεις.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Όχι δεν πήρα international...

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν πήρα international...

Και πάλι, θα ξεκλειδώσεις τον bootloader και θα περάσεις την τελευταία global stable, η οποία είναι άριστη και έχει πλήρως ελληνικοποιημενο μενού, κλπ. Αυτό γίνεται με το miflash.. έχει οδηγούς ολουθε στο διαδίκτυο....

 

Sent from my Le 1 Pro using Tapatalk

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Και πάλι, θα ξεκλειδώσεις τον bootloader και θα περάσεις την τελευταία global stable, η οποία είναι άριστη και έχει πλήρως ελληνικοποιημενο μενού, κλπ. Αυτό γίνεται με το miflash.. έχει οδηγούς ολουθε στο διαδίκτυο....

 

Sent from my Le 1 Pro using Tapatalk

Δεν χρειάζεται να ξεκλειδώσει το bootloader για να περάσει τη global stable.

 

Στάλθηκε από το D6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να ξεκλειδώσει το bootloader για να περάσει τη global stable.

 

Στάλθηκε από το D6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

προσωπικά τόσα πειράματα που δεν κάθονται καλά (φίλοι που το προσπάθησαν και άντε να βγει άκρη μέσω τηλ ή fb) προτιμώ να ξεκλειδώσει ο άλλος τον bt κι ας περάσει την global Να ξανακλειδώσει μόνο του :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεται να ξεκλειδώσει το bootloader για να περάσει τη global stable.

 

Στάλθηκε από το D6603 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

όντως γιατί flashara και εγώ το redmi 3 πρόσφατα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

 

Στο κινητό χρησιμοποιώ και μια SD card class 10. Οι φωτογραφίες και τα βίντεο αποθηκεύονται στον εξωτερικό χώρο και όλα μια χαρά. Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο υπάρχει α) εξωτερικό χώρο β) εσωτερικό χώρο για την επιλογή "Συλλογή". Αφού τα βίντεο και οι φωτογραφίες βρίσκονται στον εξωτερικό χώρο δεν γνωρίζει η "Συλλογή" από που να το διαβάζει; Εσείς πως το έχετε σετάρει;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, εγώ, που σαν τεμπέλης προσπάθησα να αποφύγω την διαδικασία ξεκλειδώματος, έφαγα τα μούτρα μου ... σε μένα τουλάχιστον η διαδικασία που συνέστησε ο φίλος karthan7 για φλασάρισμα σε κλειδωμένο τηλέφωνο δεν λειτούργησε, ούτε καν το βήμα ''1'' ...

 

Στην περίπτωση μου, το ξεκλείδωμα (ή έγκριση δηλαδή) πήρε 4 μέρες, αλλά μετά με το mi flash και την τελευταία fastboot global η διαδικασία ήταν νεράκι (παρότι και κει, η κανονική έκδοση του mi flash μου έβγαλε πρόβλημα να αναγνωρίσει την συσκευή, αλλά η beta έκδοση του mi flash που βρίσκουμε στον οδηγό που συστήνει ο karthan7 τα πήγε μια χαρά) ...

 

έχω win 10 64 bit, αν αυτό λέει κάτι ...

Sammy S9+
Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια μόνο αν θέλω να περάσω την ελληνική stable θα χρειαστεί να ξεκλειδώσω τον bootloader?

 

τα έχεις μπερδέψει λίγο πλέον έχει επίσημα ελληνικά στο miui 8 στην global stable και δεν χρειαζετε να ξεκλειδώσεις για να πας

τώρα αν θέλεις να βάλεις την ρομ από την ελληνική κοινότητα για να την περάσεις θέλει να ξεκλειδώσεις τον bootloader

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τα έχεις μπερδέψει λίγο πλέον έχει επίσημα ελληνικά στο miui 8 στην global stable και δεν χρειαζετε να ξεκλειδώσεις για να πας

τώρα αν θέλεις να βάλεις την ρομ από την ελληνική κοινότητα για να την περάσεις θέλει να ξεκλειδώσεις τον bootloader

 

Δεν έχω μπερδευτεί καθόλου φίλε μου. Κατάλαβα ότι η global stable έχει και ελληνικά και μπορεί να περαστεί ακόμα και χωρίς ξεκλείδωμα bootloader. Ξεκλείδωμα θα χρειαστώ επειδή έχω σκοπό να περάσω την ελληνική stable :)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω μπερδευτεί καθόλου φίλε μου. Κατάλαβα ότι η global stable έχει και ελληνικά και μπορεί να περαστεί ακόμα και χωρίς ξεκλείδωμα bootloader. Ξεκλείδωμα θα χρειαστώ επειδή έχω σκοπό να περάσω την ελληνική stable :)

 

έκανες αίτηση για ξεκλείδωμα ?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είδα πολλούς να προτείνουν σθεναρά την global stable που έχει και ελληνικά, θεωρείτε ότι είναι καλύτερη από αυτή που βγάζει η ελληνική κοινότητα;

 

Στο RN2 το δικό μου πάντα έβαζα τις ελληνικές (συνήθως stable, είτε τις επίσημες είτε του gkalen) και δεν είχαν προβλήματα... Μάλιστα προχθές πέρασα την 8.1.3.0 και είναι σχεδόν άψογη... Με ενδιαφέρει να έχει πλήρη υποστήριξη ελληνικών (για τους 160 χαρακτήρες στα SMS δεν καίγομαι και τόσο) και να είναι όσο το δυνατόν απροβλημάτιστη. Το να περάσω μετά από 2-3 μήνες μια νεότερη έκδοση για βελτιώσεις και διορθώσεις είναι κάτι το αναμενόμενο...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...