Jump to content

Redmi 3S


Baniko
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε συ , δεν είναι αναβάθμιση η 800αρα στην κεραία

αν δεν είχε 3g πριν (πριν μπει η κεραια για 4g) γιατί να έχει τώρα ;

Επομένως, ένα κινητό που δεν είναι LTE αλλά σκέτο 3G, στις περιοχές που η εταιρεία έχει βάλει κεραίες για 4G, δε θα πιάνει ούτε 3G;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Βρε σύντροφοι τι γράφετε και λέτε;;;;;

 

Στάλθηκε απο το πιπιλάτο G5

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

αν δεν μπορεις να κανεις update μεσω wifi και να πας στην εκδοση 8.1.1.0

τοτε μαλλον η rom σου ειναι πειραγμενη και ειναι καλο να βαλεις

official global stable rom. αρα δοκιμασε πρωτα αν κανει update.

πηγαινε εικονιδιο εφαρμογες, updater κτλ

Δεν κάνει update, το έχω αφήσει όπως μου το έδωσαν. Γενικά πέρα από το πρόβλημα με τον αισθητήρα δεν εν κάποιο άλλο σοβαρό θέμα, οπότε δεν έχω ασχοληθεί. Να υποθέσω αξίζει η global stable έτσι; Ελληνικά έχει κανονικά;

Ρωταω εδω, θα ηθελα να μου πειτε για ολη τη σειρα redmi 3 - redmi 3s - redmi 3pro

Ενδιαφερομαι να το παρω καινουριο ή μεταχειρισμενο για αποκλειστικη χρηση πλοηγου σε αμαξι.

 

Σε πραγματικη πλοηγηση μεσα σε αστικο κεντρο με πολυκατοικιες και ψηλα κτιρια εχει αντιμετωπισει καποιος προβλημα πχ να χανει το στιγμα ή ειναι ""βραχος"" ?

 

Δεν εχω διαβασει καποιο παραπονο για το gps αλλα θελω να ειμαι σιγουρος

 

Ευχαριστω εκ των προτερων

Όσες φορές το έχω χρησιμοποιησει στο κέντρο (3S) δούλευε άψογα. Ειδικά το σημα το βρίσκει με τη μία στην αρχή και δεν έχει καθόλου αναμονή. Επίσης και η μπαταρία του είναι τεράστια και αντέχει πάρα πολύ. Το προτείνω σίγουρα δηλαδή.

Ξυπνήστε ρεεεε...
Link to comment
Share on other sites

Επομένως, ένα κινητό που δεν είναι LTE αλλά σκέτο 3G, στις περιοχές που η εταιρεία έχει βάλει κεραίες για 4G, δε θα πιάνει ούτε 3G;

 

όπως είπα είμαι άσχετος , αλλά νομίζω ναι , υποθέτω παίζει ρόλο η κεραία , σε τι συχνότητες παίζει κλπ

αν το 3g στην Ελλάδα παίζει μόνο στα 2100 (και 1800 ίσως;) τότε πως να καλυφθεί η περιοχή που καλύπτει η 800αρα ;

θα θέλει περισσότερες κεραίες, ε η wind αν τις είχε αυτές τις κεραίες λες να είχε θέμα με το 3g και να βασιζόταν μόνο στην 800αρα για το 4g;

 

να στο πω απλά

εγώ πουλάω στο χωριό καρπούζια, έχουν όγκο , και δεν είναι για να τα κουβαλάς για μεγάλη απόσταση (βλέπε κάλυψη 3g/4g συχνοτήτων 1800 2100)

έχω πλέον την δυνατότητα να πουλάω και πορτοκάλια (800αρα) άρα λόγω μικρού όγκου μπορώ να πάω και στα διπλα χωριά να πουλήσω

ε στο 1 χωριό πουλάω τα πάντα , στα άλλα πορτοκάλια μόνο κι έτσι καλύπτω την ανάγκη σας για φρούτα

τώρα αν εσύ έχεις αλλεργία στα πορτοκάλια (δεν έχεις την 800αρα) και θες καρπούζια ε δε μπορώ να σε καλύψω αν είσαι μακρυά από το αρχικό χωριό

 

(είμαι και άρρωστος και δεν ξέρω τι γράφω :p)

Link to comment
Share on other sites

όπως είπα είμαι άσχετος , αλλά νομίζω ναι , υποθέτω παίζει ρόλο η κεραία , σε τι συχνότητες παίζει κλπ

αν το 3g στην Ελλάδα παίζει μόνο στα 2100 (και 1800 ίσως;) τότε πως να καλυφθεί η περιοχή που καλύπτει η 800αρα ;

θα θέλει περισσότερες κεραίες, ε η wind αν τις είχε αυτές τις κεραίες λες να είχε θέμα με το 3g και να βασιζόταν μόνο στην 800αρα για το 4g;

 

να στο πω απλά

εγώ πουλάω στο χωριό καρπούζια, έχουν όγκο , και δεν είναι για να τα κουβαλάς για μεγάλη απόσταση (βλέπε κάλυψη 3g/4g συχνοτήτων 1800 2100)

έχω πλέον την δυνατότητα να πουλάω και πορτοκάλια (800αρα) άρα λόγω μικρού όγκου μπορώ να πάω και στα διπλα χωριά να πουλήσω

ε στο 1 χωριό πουλάω τα πάντα , στα άλλα πορτοκάλια μόνο κι έτσι καλύπτω την ανάγκη σας για φρούτα

τώρα αν εσύ έχεις αλλεργία στα πορτοκάλια (δεν έχεις την 800αρα) και θες καρπούζια ε δε μπορώ να σε καλύψω αν είσαι μακρυά από το αρχικό χωριό

 

(είμαι και άρρωστος και δεν ξέρω τι γράφω :p)

 

Mια και πηγαίνεις στα χωριά για καρπούζια και πορτοκάλια, δεν στήνεις και καμμιά κεραία, έτσι να κάνεις το καλό (ότι συχνότητα και νάναι, εμείς δεν έχουμε παράπονα και γκρίνιες)

Link to comment
Share on other sites

αν δεν μπορεις να κανεις update μεσω wifi και να πας στην εκδοση 8.1.1.0

τοτε μαλλον η rom σου ειναι πειραγμενη και ειναι καλο να βαλεις

official global stable rom. αρα δοκιμασε πρωτα αν κανει update.

πηγαινε εικονιδιο εφαρμογες, updater κτλ

Επειδή περιμένω το κινητό (όχι την Internationall edition) και θα έρθει με πειραγμένη rom, υπάρχει κάποιο link (οδηγός) για το πώς περνάμε με τον πιο απλό τρόπο την official global stable rom?

Ευχαριστώ:)

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Επειδή περιμένω το κινητό (όχι την Internationall edition) και θα έρθει με πειραγμένη rom, υπάρχει κάποιο link (οδηγός) για το πώς περνάμε με τον πιο απλό τρόπο την official global stable rom?

Ευχαριστώ:)

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13754-Unbrick-%CE%AE-%CE%9A%CE%B1%CE%B8%CE%B1%CF%81%CE%AE-%CE%95%CE%B3%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CF%83%CF%84%CE%B1%CF%83%CE%B7-FastBoot-Rom-%CE%BC%CE%B5-%CF%84%CE%BF-Mi-Flash-SnapDragon/?pageNo=1

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα 2 redmi 3s ενα απο vickmall σε 18 μέρες και ενα απο geek σε 25 μέρες.Άριστη συσκευασία το vick. Και να ήθελες να σπάσει δεν έσπαζε. Καλή συσκευασία το geek.

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Gabriel v2.1

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Επειδή περιμένω το κινητό (όχι την Internationall edition) και θα έρθει με πειραγμένη rom, υπάρχει κάποιο link (οδηγός) για το πώς περνάμε με τον πιο απλό τρόπο την official global stable rom?

Ευχαριστώ:)

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/15894-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Flash-Rom-Unbrick-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi-3s-Land/

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκω το REDMI 3S (3+32) international edition στο to2c στα 127 ευρώ. Από μια έρευνα είδα ότι οι υπόλοιποι (vick, geek) είναι τουλάχιστον ένα 20ευρω πιο ακριβοί. Από επικοινωνία που είχα μαζί τους μου είπαν ότι είναι σε στοκ, καινούργιο και γνήσιο. Να το πάρω ή θα έχω κανά απρόοπτο;

Με διαβεβαίωσε μάλιστα και για ελληνικό μενού και ota updates.

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πάρει ποτέ τίποτα από εκεί αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι είναι αναξιόπιστο μαγαζί. Επίσης οι τιμές ποτέ δεν είναι ίδιες σε όλα τα καταστήματα. Αν ήταν ακριβότερο θα αγόραζες από εκεί; Αν είχε την ίδια τιμή με τα άλλα; Ίσως όχι και πάλι, οπότε ίσως είναι ευκαιρία

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έπεσε παραγγελία το REDMI 3S (3+32) international edition στο to2c στα 128 ευρώ τελικά.

Τώρα αναμένουμε και ελπίζω όλα να πάνε καλά χωρίς κανένα απρόοπτο.

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Πάνω δεν έχει notification bar όπως όλα τα κινητά? Θέλω να βάλω το cool tool αλλά δεν δείχνει τίποτα.

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Gabriel v2.1

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έπεσε παραγγελία το REDMI 3S (3+32) international edition στο to2c στα 128 ευρώ τελικά.

Τώρα αναμένουμε και ελπίζω όλα να πάνε καλά χωρίς κανένα απρόοπτο.

 

Εχω αγορασει απο to2c το προηγουμενο xiaomi κινητο μου, δεν ειχα κανενα προβλημα και σε 20 μερες ειχε ερθει.

Link to comment
Share on other sites

Πάνω δεν έχει notification bar όπως όλα τα κινητά? Θέλω να βάλω το cool tool αλλά δεν δείχνει τίποτα.

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Gabriel v2.1

Ρυθμίσεις->Γραμμή κατάστασης->Διαχείριση ειδοποιήσεων-> Βρες την εφαρμογή που θες, και ενεργοποίησε το εικονίδιο εφαρμογής

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις->Γραμμή κατάστασης->Διαχείριση ειδοποιήσεων-> Βρες την εφαρμογή που θες, και ενεργοποίησε το εικονίδιο εφαρμογής

Thanks να'σαι καλά.

 

LG G3 d855 32gb

Zoe Rom v3

Gabriel v2.1

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ με το geekbuying είχα μεγάααααλο πρόβλημα. Παρήγγειλα για φίλο το Redmi 3 Note Pro από 23-3 και μέχρι 9-7 πραγματικά έκαναν τον Κινέζο. Δυστυχώς το είχα πάρει μέσω Western Union και δεν μπορούσα να κάνω dispute. Βέβαια στις 9-7 μπήκαν αμέσως τα λεφτά όπου και το παρήγγειλα από Vickmall. Από μένα το Geek απλά δεν υπάρχει.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ με το geekbuying είχα μεγάααααλο πρόβλημα. Παρήγγειλα για φίλο το Redmi 3 Note Pro από 23-3 και μέχρι 9-7 πραγματικά έκαναν τον Κινέζο. Δυστυχώς το είχα πάρει μέσω Western Union και δεν μπορούσα να κάνω dispute. Βέβαια στις 9-7 μπήκαν αμέσως τα λεφτά όπου και το παρήγγειλα από Vickmall. Από μένα το Geek απλά δεν υπάρχει.

 

Μια χαρά είναι το geek με τα καλά του και τα κακά του όπως όλα τα κινεζοsite. Mην αγοράζεις με western union ποτέ σου για να μην έχεις τέτοια θέματα και από άλλα site.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Βρήκα από αγγελία ένα 3s καινούργιο που είναι μαύρο.

Λογικά είναι η Κινεζική έκδοση.

Γράφει ότι έχει και Ελληνικά και φαντάζομαι ότι φοράει custom κινεζική rom.

 

Κάποιος αν έχει το κινέζικο και γνωρίζει ας μου πει παρακαλώ , είναι λειτουργικό έτσι το κινητό ή θα χρειαστεί οπωσδήποτε να του περάσω την επίσημη rom, γιατί δεν θέλω να μπω στη διαδικασία αυτή.

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Βρήκα από αγγελία ένα 3s καινούργιο που είναι μαύρο.

Λογικά είναι η Κινεζική έκδοση.

Γράφει ότι έχει και Ελληνικά και φαντάζομαι ότι φοράει custom κινεζική rom.

 

Κάποιος αν έχει το κινέζικο και γνωρίζει ας μου πει παρακαλώ , είναι λειτουργικό έτσι το κινητό ή θα χρειαστεί οπωσδήποτε να του περάσω την επίσημη rom, γιατί δεν θέλω να μπω στη διαδικασία αυτή.

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από κινητό.

 

Αντί να "φαντάζεσαι" και να ρωτάς εδώ (τι να σου απαντήσει κάποιος από εδώ για το rom έχει το κινητό) γιατί δεν ρωτάς αυτόν που το έχει στην αγγελία να σου πει τι rom έχει. Αν έχει official δεν χρειάζεται να κάνεις τίποτα. Αν έχει custom, καλό είναι να αλλάξεις σε official.

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω γιατί δεν ξέρω αν θα είναι ειλικρινής ο πωλητής. Άλλωστε θέλει να το πουλήσει.

Ναι, θα μου πει ποια rom φοράει, αλλά εγώ δεν έχω γνώσεις για να ξέρω αν θα μπορώ να το δουλέψω με αυτή χωρίς προβλήματα και ρωτάω εδώ γιατί υποθέτω η κινέζικη custom είναι μια. Πόσες να υπάρχουν ποια;

Τέλος πάντων ευχαριστώ.

 

 

Στάλθηκε από κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί σύντροφοι μπαίνετε σε αυτή τη διαδικασία και δεν παίρνετε το ιντερνασιοναλ να έχετε το κεφαλι σας ήσυχο και χωρίς να είσαστε πάνω από ένα υπολογιστή χρονιαρες μέρες κάνοντας "πειράματα" με ρομ κλπ;;

 

Στάλθηκε από το Tab S LTE χρησιμοποιώντας Tapatalk

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω γιατί δεν ξέρω αν θα είναι ειλικρινής ο πωλητής. Άλλωστε θέλει να το πουλήσει.

Ναι, θα μου πει ποια rom φοράει, αλλά εγώ δεν έχω γνώσεις για να ξέρω αν θα μπορώ να το δουλέψω με αυτή χωρίς προβλήματα και ρωτάω εδώ γιατί υποθέτω η κινέζικη custom είναι μια. Πόσες να υπάρχουν ποια;

Τέλος πάντων ευχαριστώ.

Στάλθηκε από κινητό.

 

Αν δεν έχεις γνώσεις να μην το πάρεις αν δεν έχει official Global γιατί θα χρειαστεί να το κάνεις εσύ. Ζητά από τον πωλητή να σου στείλει μία φωτογραφία από το κινητό εκεί που γράφει την έκδοση. Ανέβασε την εδώ να σου πούμε αν είναι official

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...