Jump to content

Redmi 3S


Baniko
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα, το παρηγγειλα κ εγω απο vick και στελνουν δωρο tempered glass.

παλαιοτερα με αλλο κινητο ειχα κακη εμπειρια με το tempered. δυσκολευε το touch κ ηθελε πολυ πιεση.

 

τι παιζει με αυτο οσοι το εχετε?

 

να παρω καμια ζελατινη που τις προτιμω?

 

αν το βαλω το tempered βγαινει χωρις ζημια?

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

καλημερα, το παρηγγειλα κ εγω απο vick και στελνουν δωρο tempered glass.

παλαιοτερα με αλλο κινητο ειχα κακη εμπειρια με το tempered. δυσκολευε το touch κ ηθελε πολυ πιεση.

 

τι παιζει με αυτο οσοι το εχετε?

 

να παρω καμια ζελατινη που τις προτιμω?

 

αν το βαλω το tempered βγαινει χωρις ζημια?

 

ευχαριστώ!

 

η πρόταση που θα σου λύσει την απορία είναι η ίδια που είπες κι εσύ :)

 

"στελνουν δωρο tempered glass"

 

το μάπα tempered (σα κι το δώρο που θα πάρεις λογικά) που είχες βάλει έφταιγε για το touch :)

ούτε όλες οι ζελατίνες ούτε όλα τα tempered είναι ίδια

Link to comment
Share on other sites

Αστεράκι το 3s international version. Ξεκλειδωθηκε περαστηκε η ελληνική ρομ και απλάπετάει.Το παρήγγειλα για την γυναίκα ή την κόρη αλλά άνετα το κράταγα και για την πάρτη μου. Φυσικά δεν το παραχωρουν.

Θα πρέπει να πάρω άλλο....

Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν ξανά ασχολούμαι με Samsung και λοιπές μεγάλες φίρμες.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εφερα για φιλους με global rom συσκευες μιας και δεν υπαρχει θεμα με αγγλικα αλλα περιμενα αφου επιλεξω σαν χωρα τα ελληνικα τουλαχιστον οι εφαρμογες να ειναι στα ελληνικα. Κατεβασα και το morelocale2 αλλα δε μπορεις να θεσεις εκει τα ελληνικα αφου δεν εχουν ρουταριστει οι συσκευες. Δεν υπαρχει αλλη λυση;

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εφερα για φιλους με global rom συσκευες μιας και δεν υπαρχει θεμα με αγγλικα αλλα περιμενα αφου επιλεξω σαν χωρα τα ελληνικα τουλαχιστον οι εφαρμογες να ειναι στα ελληνικα. Κατεβασα και το morelocale2 αλλα δε μπορεις να θεσεις εκει τα ελληνικα αφου δεν εχουν ρουταριστει οι συσκευες. Δεν υπαρχει αλλη λυση;

Το morelocale σου δίνει μια 2η λύση εκεί που ζητάει root, διάβασέ την.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια εφερα για φιλους με global rom συσκευες μιας και δεν υπαρχει θεμα με αγγλικα αλλα περιμενα αφου επιλεξω σαν χωρα τα ελληνικα τουλαχιστον οι εφαρμογες να ειναι στα ελληνικα. Κατεβασα και το morelocale2 αλλα δε μπορεις να θεσεις εκει τα ελληνικα αφου δεν εχουν ρουταριστει οι συσκευες. Δεν υπαρχει αλλη λυση;

 

Με Global Stable δεν μπορείς να έχεις ελληνικά παντού. Σε λίγο όμως ολοκληρώνεται η μετάφραση της Ελληνικής γλώσσας και θα προστεθεί επίσημα. Το πότε δεν το γνωρίζω

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια για ένα Redmi 3X. Εχει την MIUI 7.3.10.0 stable CN. Προσπαθησα να βαλω μεσω του κινητου την τελευταια ΜIUI 8 Global Dev αλλα δεν την δεχεται. Μου δεχεται όμως την Global stable ( βγαζει μηνυμα ότι θα παει σε παλιοτερη εκδοση ). Κατεβασα το MIUi suite αλλα δεν τον βλεπει το κινητο . Τι πρεπει να κανω για να το παω στην GLobal Dev ( για να εχω και ελληνικα ). Εχω κοιταξει και το φορουμ miui gr αλλα μαλλον εχω μπερδευτεί. Πρεπει να την περασω την ρομ με το flashtool?
Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια για ένα Redmi 3X. Εχει την MIUI 7.3.10.0 stable CN. Προσπαθησα να βαλω μεσω του κινητου την τελευταια ΜIUI 8 Global Dev αλλα δεν την δεχεται. Μου δεχεται όμως την Global stable ( βγαζει μηνυμα ότι θα παει σε παλιοτερη εκδοση ). Κατεβασα το MIUi suite αλλα δεν τον βλεπει το κινητο . Τι πρεπει να κανω για να το παω στην GLobal Dev ( για να εχω και ελληνικα ). Εχω κοιταξει και το φορουμ miui gr αλλα μαλλον εχω μπερδευτεί. Πρεπει να την περασω την ρομ με το flashtool?

 

βαλε πρωτα την global stable, και μετα παλι μεσω κινητου, θα σου δεχτει και την global dev.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα.με ενδιαφέρει αυτό το τηλέφωνο αλλά δεν είμαι πολύ έμπειρος σε αλλαγές rom και τέτοια πράγματα.αν αγοράσω το τηλέφωνο με την rom που το στέλνουν θα δουλεύει καλά out of the box η θα έχω θέματα;και κάτι τελευταίο.η rom που εχει είναι international;ελληνικά έχει;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα.με ενδιαφέρει αυτό το τηλέφωνο αλλά δεν είμαι πολύ έμπειρος σε αλλαγές rom και τέτοια πράγματα.αν αγοράσω το τηλέφωνο με την rom που το στέλνουν θα δουλεύει καλά out of the box η θα έχω θέματα;και κάτι τελευταίο.η rom που εχει είναι international;ελληνικά έχει;

 

με κάθε επιφύλαξη γιατί δεν έχω την συγκεκριμένη συσκευή

 

 

πρώτα από όλα διαλέγεις την International έκδοση του κινητού (να το γράφει αυτό) και για να μην έχεις κινεζιές και να έχεις eu φορτιστή κλπ

δεύτερον , υποθέτουμε ότι το κατάστημα στο στέλνει με global stable ή global dev (πάντα για επίσημες λέω, αν βάζει το κατάστημα δικιά του , άστο , θα έχεις θέματα)

 

ΑΝ βάζει Stable , τότε , μέχρι και σήμερα, δεν θα έχεις ελληνικά (γιατί δεν είναι 100% μεταφρασμένα και δεν έχουν περαστεί στις stable εκδόσεις) και απλά θα περιμένεις να βγει stable με τα ελληνικά

Αν βάζει DEV , τότε θα έχεις ελληνικά (95% περίπου μεταφρασμένα)

 

και πάντα μιλάμε να είναι σε έκδοση miui 8 (αν έρθει με παλιά 7 πάλι θα πρέπει να περάσεις την 8)

 

Αν δεν βάζει τίποτα από αυτές και βάζει το κατάστημα τις δικές του , τότε δε θα σου έρθει ποτέ αναβάθμιση και θα πρέπει από μόνος σου να κάνεις διαδικασία για αλλαγή ρομ (ξεκλείδωμα κ.ο.κ.)

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα στην παρεα,σκοπευω να παω απο το απλο Redmi 3 σε Redmi 3s

 

Εχω τις αποριες

 

1)Σχετικα με το mi account,εχω backup ενεργο αυτη τη στιγμη,οταν κανω Login στη νεα συσκευη προφανως θα το "κατεβασει",right?

 

2)Επειδη το τηλεφωνο θα πωληθει σε νεο κατοχο,μια απλη flash data απο το recovery φτανει η θελω και τπτ αλλο για να το καθαρισω?

 

3) Για το νεο τηλεφωνο και μεχρι να ερθει θελω να κανω αιτηση unlock,σε αυτη την περιπτωση τι γινεται,με τον ισχυων Mi Account κανω εκ νεου αιτηση...?

Δεδομενου οτι ειχα κανει αιτηση unlock για την προηγουμενη συσκευη και την οποια χρησιμοποιησα περνωντας την ελληνικη ρομ...

 

Ειδικα για το τριτο εαν ειναι δυνατον να απαντησει καποιος που ξερει ακριβως τη διαδικασια...

 

Ευχαριστω για το χρονο σας...keep xiaoming...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξανακάνεις αίτηση, ισχύει άπαξ.

 

Στο παλιό τηλέφωνο δεν αρκεί wipe data, πρέπει να κάνεις sign out πρώτα το λογαριασμό σου miui!

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ βικ εχει το χρυσο International edition 3/32 στα 140$, δεν ειναι πολυ χαμηλη τιμη σχετικα?

 

Υπαρχει κατι που μου ξεφευγει η απλα ειμαστε σε αναμονη νεου μοντελου και αυτο ειναι το αποτελεσμα?

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο οδηγός ισχύει ακόμα;

λινκ

 

3) Για το νεο τηλεφωνο και μεχρι να ερθει θελω να κανω αιτηση unlock,σε αυτη την περιπτωση τι γινεται,με τον ισχυων Mi Account κανω εκ νεου αιτηση...?

Δεδομενου οτι ειχα κανει αιτηση unlock για την προηγουμενη συσκευη και την οποια χρησιμοποιησα περνωντας την ελληνικη ρομ...

Ειδικα για το τριτο εαν ειναι δυνατον να απαντησει καποιος που ξερει ακριβως τη διαδικασια...

δε χρειαζεται νεα αιτηση. με τον ιδιο λογαριασμο 1 συσκευη ανα 30 μερες

 

 

ΤΟ βικ εχει το χρυσο International edition 3/32 στα 140$, δεν ειναι πολυ χαμηλη τιμη σχετικα?

Υπαρχει κατι που μου ξεφευγει η απλα ειμαστε σε αναμονη νεου μοντελου και αυτο ειναι το αποτελεσμα?

στο geek 130$

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ βικ εχει το χρυσο International edition 3/32 στα 140$, δεν ειναι πολυ χαμηλη τιμη σχετικα?

 

Υπαρχει κατι που μου ξεφευγει η απλα ειμαστε σε αναμονη νεου μοντελου και αυτο ειναι το αποτελεσμα?

Redmi 4

Συντομα στις οθονες μας.

Με 1080Ρ οθονη αυτη την φορα και χωρις αλλες ουσιαστικες διαφορες.

 

http://m.gsmarena.com/xiaomi_redmi_4_unofficially_detailed_1080p_screen_3slike_specs-news-21351.php

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Redmi 4

Συντομα στις οθονες μας.

Με 1080Ρ οθονη αυτη την φορα και χωρις αλλες ουσιαστικες διαφορες.

 

http://m.gsmarena.com/xiaomi_redmi_4_unofficially_detailed_1080p_screen_3slike_specs-news-21351.php

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

οι φημες για το redmi 4 δεν ειναι χθεσινες, υπαρχουν εδω και λιγες εβδομαδες, αλλα τιποτα δεν ειναι σιγουρο διοτι η xiaoni χρησιμοποιει παραπλησια ονοματα και βγαζει παραπλησιες εκδοσεις κινητων, κατι που μπερδευει. δηλαδη βασει χαρακτηριστικων γινονται υποθεσεις οτι ειναι το ταδε ενω τελικα ειναι καποια αλλη εκδοση-μοντελο. το μονο σιγουρο ειναι οτι πλεον, καλως ή κακως, αλλαζουν εκδοσεις καθε λιγοτερο απο 6 μηνες προσπαθωντας να παραμενουν ανταγωνιστικοι. αν οντως ειναι αυτο το redmi 4 θα ηθελα να υπαρξει εκδοση 64rom και taptowake επιτελους.

Link to comment
Share on other sites

οι φημες για το redmi 4 δεν ειναι χθεσινες, υπαρχουν εδω και λιγες εβδομαδες, αλλα τιποτα δεν ειναι σιγουρο διοτι η xiaoni χρησιμοποιει παραπλησια ονοματα και βγαζει παραπλησιες εκδοσεις κινητων, κατι που μπερδευει. δηλαδη βασει χαρακτηριστικων γινονται υποθεσεις οτι ειναι το ταδε ενω τελικα ειναι καποια αλλη εκδοση-μοντελο. το μονο σιγουρο ειναι οτι πλεον, καλως ή κακως, αλλαζουν εκδοσεις καθε λιγοτερο απο 6 μηνες προσπαθωντας να παραμενουν ανταγωνιστικοι. αν οντως ειναι αυτο το redmi 4 θα ηθελα να υπαρξει εκδοση 64rom και taptowake επιτελους.

Συμφωνοι, αλλα απο προχθες οι φημες οργιαζουν.

 

Πρακτικα, το finerprint scanner δεν ειναι tap to wake?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Off topic

Το geek είναι αξιόπιστο (όσο το βικ?)

 

Ναι είναι, εγώ το παρήγγειλα και το πήρα σε 12 ημέρες

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνοι, αλλα απο προχθες οι φημες οργιαζουν.

Πρακτικα, το finerprint scanner δεν ειναι tap to wake?

 

το συγκριτικο πλεονεκτημα του tap-to-wake ειναι οτι

δε χρειαζεται να παρεις-σηκωσεις το κινητο.

 

το πλεονεκτημα του fingerprint ειναι πως αν εχεις κλειδωμα

δε χρειαζεται να πληκτρολογησεις-σχηματισεις το pin-μοτιβο

διοτι ταυτοχρονα με το αναμμα της οθονης γινεται ξεκλειδωμα.

 

βρισκω πιο βολικο-χρησιμο το tap-to-wake για μια γρηγορη ματια-ελεγχο

(ασχετως αν το fingerprint μπορει να προγραμματιστει-χρησιμοποιηθει

και για αλλες λειτουργιες οπως selfie)

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Ωχ.μπερδέματα βλέπω με τις εκδόσεις.θα προσέξω πολύ με ποιοά έκδοση θα το πάρω.για να μην τρέχω.θέλω να δουλέψει με την μια out of the box γιατί δεν εχω ιδιαίτερες απαιτήσεις απο το τηλέφωνο.απλός χρήστης είμαι και λέω να πάρω xiaomi λόγο ποιότητας κατασκευής.
Link to comment
Share on other sites

Ωχ.μπερδέματα βλέπω με τις εκδόσεις.θα προσέξω πολύ με ποιοά έκδοση θα το πάρω.για να μην τρέχω.θέλω να δουλέψει με την μια out of the box γιατί δεν εχω ιδιαίτερες απαιτήσεις απο το τηλέφωνο.απλός χρήστης είμαι και λέω να πάρω xiaomi λόγο ποιότητας κατασκευής.

Ψαξε για internacional εκδοση.

Προσωπικα αν ηθελα τηλεφωνο με καλη ποιοτητα κατασκευης θα εψαχνα αλλου, οχι εδω. Το συγκεκριμενο 3s δεν το εχω δει απο κοντα αλλα το 3 και 3pro τα βλεπω πολυ-πολυ συχνα. Οποτε αν ειναι και το s μια απο τα ιδια με τα αλλα δυο, δεν.....

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Ψαξε για internacional εκδοση.

Προσωπικα αν ηθελα τηλεφωνο με καλη ποιοτητα κατασκευης θα εψαχνα αλλου, οχι εδω. Το συγκεκριμενο 3s δεν το εχω δει απο κοντα αλλα το 3 και 3pro τα βλεπω πολυ-πολυ συχνα. Οποτε αν ειναι και το s μια απο τα ιδια με τα αλλα δυο, δεν.....

Σε αυτά τα λεφτά δεν μπορείς να έχεις περισσότερες απαιτήσεις.

 

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...