Jump to content

Huawei Y3 II DS 4G


kmpatra
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 92
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά Καλημέρα γρήγορη ερώτηση το θέλω για την κοπέλα μου παίρνει ταυτόχρονα 2 SIM και ad ξέχωριστα σωστά;

Nokia 3210-3410-6510-5210-5410-6230i-Sony Ericsson k750-k810-Nokia N73-N79-N86-N8-Lumia 920-LG G2-Sony Xperia Z3-Huawei Mate 8-LG V30-G8X-Samsung S21-S23

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Φίλος που το χει μου χει πει άριστο.

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Στο Huawei Y3 II της κουνιάδας μου ξαφνικά άναψε το πίσω φωτάκι του φακού και δεν κλείνει με τίποτε. Δοκίμασε reboot, έβγαλε και την μπαταρία αλλά πάλι παραμένει αναμένο

Εχει συμβεί σε κανένα άλλο αυτό;

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Στο Huawei Y3 II της κουνιάδας μου ξαφνικά άναψε το πίσω φωτάκι του φακού και δεν κλείνει με τίποτε. Δοκίμασε reboot, έβγαλε και την μπαταρία αλλά πάλι παραμένει αναμένο

Εχει συμβεί σε κανένα άλλο αυτό;

Κάνε ένα hard reset να βγει το κινητό όπως από το εργοστάσιο. Δες πως από εδώ. http://www.hardreset.info/devices/huawei/huawei-y3-ii/

 

Εάν ακόμα είναι αναμμένο το led αυτό σημαίνει πως έχει βραχυκυκλώσει για κάποιο λόγο. Μήπως έπεσαν υγρά μέσα στο κινητό; Δοκίμασε και να αφήσεις το κινητό χωρίς μπαταρία και καπάκι από πίσω, για μία τουλάχιστον μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω το εξής πρόβλημα.ότι κατεβάζω από YouTube αποθηκεύεται στην εσωτερική μνήμη αν και επιλέγω την εξωτερική

 

Στάλθηκε από το Lenovo A1000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

;-)
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό μετά από πέντε μήνες εξακολουθεί να κάνει την δουλειά του τέλεια! Θεωρώ τις 4,5 ίντσες ιδανικές για κινητό και χρήση με το ένα χέρι.

Αυτό που έχω παρατηρήσει μόνο τελευταία είναι μια ασυνήθιστη συμπεριφορά της μπαταρίας, ξαφνικά όταν φτάσει στο 50% ή μερικές φορές κάπου στο 20% απότομα πέφτει στο 10-15% και ζητάει φόρτιση! Εχω την εντύπωση πως το κάνει μετά το πρόσφατο update.

Εχει κάποιος φίλος παρόμοιο πρόβλημα? Επίσης με το τελευταίο update η ρύθμιση του εξωτερικού κουμπιού δεν παραμετροποιείται στην λειτουργία παρατεταμένου πατήματος.

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα hard reset να βγει το κινητό όπως από το εργοστάσιο. Δες πως από εδώ. http://www.hardreset.info/devices/huawei/huawei-y3-ii/

 

Εάν ακόμα είναι αναμμένο το led αυτό σημαίνει πως έχει βραχυκυκλώσει για κάποιο λόγο. Μήπως έπεσαν υγρά μέσα στο κινητό; Δοκίμασε και να αφήσεις το κινητό χωρίς μπαταρία και καπάκι από πίσω, για μία τουλάχιστον μέρα.

Τα δοκίμασα όλα (soft/hard reset) και το πρόβλημα παραμένει.

Είναι πολύ πιθανόν να είναι κάποιο βραχυκύκλωμα γιατί μόλις ακουμπάω την μπαταρία στον πόλο αμέσως ανάβει το λαμπάκι

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Χριστός Ανέστη, κάποιος που χρησιμοποιεί αρκετά το κινητό με wifi και παιχνίδια εδώ και αρκετούς μήνες ας μου πει πως πάει η μπαταρία. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

πολύ καλά τα πάει..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έβαλα σήμερα στο κινητό που αγόρασα πριν μια εβδομάδα προστατευτικο γυαλί και έπαψε να λειτουργεί ο αισθητήρας εγγύτητας proximity sensor. Είναι δυνατόν το τζαμακι που καλύπτει τους 2 πάνω αριστερά αισθητήρες να δημιουργεί πρόβλημα? Υπόψη ότι το ίδιο πρόβλημα ΔΕΝ παρουσιάστηκε σε άλλα κινητά που δοκίμασα το ίδιο τζαμακι απο πάνω στο ήδη υπάρχον. Τι να κάνω που το έχω μόνο μια εβδομάδα? Έχετε το ίδιο θέμα?
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
γεια σας παιδια!! απο εμφανιση βλεπω ειναι καταπληκτικο!! τωρα εγω θα ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο, ειναι ελαφρυ στο χερι?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια!! απο εμφανιση βλεπω ειναι καταπληκτικο!! τωρα εγω θα ηθελα να ρωτησω και κατι αλλο, ειναι ελαφρυ στο χερι?

 

είναι αρκετά ελαφρύ. πόσο το βρίσκεις? γενικότερα μέχρι πόσα θέλεις να δώσεις? γιατί με λίγα παραπάνω υπάρχουν καλύτερες συσκευές πια

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Το έχω 3 μήνες περίπου και είμαι αρκετά ευχαριστημένος, όμως πριν κανα μήνα που εγκατέστησα μια ενημέρωση που μου ήρθε για το emui , η μπαταρία ξεκίνησε να αδειάζει γρήγορα...! καμία σχέση με πρίν που ήταν μια χαρά.

Ξέρει κάποιος να μου πεί πώς μπορώ να επιστρέψω στην προηγούμενη έκδοση...?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Το πήρα και γω πρόσφατα και έχει κακή αυτονομία. Το κινητό αχρησιμοποίητο με κλειστό 3G και με το ζόρι αν βγάλει 2 μέρες. Το πήγα πίσω στη wind για DOA και αφού το στείλανε στην Αθήνα μου λένε πως το κινητό είναι μια χαρά. Αμα φταίει η τελευταία ενημέρωση γι αυτό πως μπορώ να γυρίσω στην προηγούμενη;
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...