Jump to content

Νοσταλγία: Τα παλιά κινητά της Ericsson


alkis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια μερα που θα μαι θεσ/νικη πολυ θελω να δω την συλλογη σου φιλε μου ζωγραφε.. :)

 

AnyTime ! :happy:

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

παιδια, εβαλα σε λειτουργια τη κυρια γραμμη μου στο Κ-750 που ειχα και το καταχαρηκα! Η μπαταρια ολα τα λεφτα! Τρωει λιγο κολλημα οταν το συνδεω με το ΒΤ του αυτοκινητου, αλλά με το ΒΤ hands free που εχω (SE και εκεινο, τρελη μπαταρια και εκεινο) παει μια χαρα!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
εγω εχω ακομα ενα κ700 το οποιο δουλευει αψογα...δυστυχως το w910 μου χαλασε,αλλα μου ηρθε κουτι,μιας και ετσι πηρα το w995
Knight Rider, a shadowy flight into the dangerous world of a man who does not exist.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

το πρώτο μου panasonic g600

μετά ακολούθησαν nokia 3330

siemens c25

siemens sl45i (mp3 player με mmc κάρτα 128mb) κορυφαίο για την εποχή του

siemens sx1 (το ξεκίνημα των smartphones)

sony ericsson p910i ακόμα το έχω !

nokia e-75

sony ericsson vivaz-pro !!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Πωπω θυμαμαι που ειχα το Τ39 ηταν πολυ καλο κινητο για την εποχη του!!!!!

Tο καλυτερο ηταν, αλλα ο κοσμος τοτε ειχε επικεντρωθει στα εικονομηνυματα στο φιδακι και τις αλλαγες των covers στα nokia.

Παντα μπροστα ηταν η ericsson και εκανε επιδειξη τεχνολογιας.

Οταν εβγαζε bluetooth, η nokia εβγαζε το φιδακι.

Οταν παλι εβγαζε mms και εγχρωμη οθονη στο Τ68 η nokia παλευε με τα ems.

Aρε εποχες... :whistle:

Link to comment
Share on other sites

Tο καλυτερο ηταν, αλλα ο κοσμος τοτε ειχε επικεντρωθει στα εικονομηνυματα στο φιδακι και τις αλλαγες των covers στα nokia.

Παντα μπροστα ηταν η ericsson και εκανε επιδειξη τεχνολογιας.

Οταν εβγαζε bluetooth, η nokia εβγαζε το φιδακι.

Οταν παλι εβγαζε mms και εγχρωμη οθονη στο Τ68 η nokia παλευε με τα ems.

Aρε εποχες... :whistle:

 

το ακουσαμε κ αυτο.. :lol:

οταν νοκια εβγαζε communicator κινητα η ericsson δεν ηξερε τι θα πει communicator..

επισης bluetooth εβγαλαν την ιδια περιοδο.. η νοκια με το 6310 και η ericsson με το R520m

οσο για το φιδακι υπηρχε απο 1998 στο 5110..

αν η ericsson δεν συνεργαζοταν με την σονυ, για να βγαλει μια οθονη της προκοπης, θα ειχε κλεισει το τμημα κινητων..

 

(μ αρεσουν τα ericsson, εχουν περασει αρκετα απ τα χερια μου, αλλα η αληθεια να λεγετε)

Edited by BMW_E36

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

το ακουσαμε κ αυτο.. :lol:

οταν νοκια εβγαζε communicator κινητα η ericsson δεν ηξερε τι θα πει communicator..

επισης bluetooth εβγαλαν την ιδια περιοδο.. η νοκια με το 6310 και η ericsson με το R520m

οσο για το φιδακι υπηρχε απο 1998 στο 5110..

αν η ericsson δεν συνεργαζοταν με την σονυ, για να βγαλει μια οθονη της προκοπης, θα ειχε κλεισει το τμημα κινητων..

 

(μ αρεσουν τα ericsson, εχουν περασει αρκετα απ τα χερια μου, αλλα η αληθεια να λεγετε)

Στο ξαναλεω λοιπον, οταν εβγαζε εγχρωμες οθονες η ericsson, δονηση, mms, bluetooth, υπερυθρες, touch screens, φωνητικες κλησεις, ενεργα πορτακια, smartphones (R380s,P800(s.e),κ.τ.λ) η νοκια σου ειπα με τη ασχολουνταν.

Με αναγκασες να πω και αλλα...

Μην εκτιθεσαι...

Η νοκια ειχε αλλη πολιτικη με τα κινητα.

Edited by BMW116i
Link to comment
Share on other sites

Παντως το 9210 (2001) και το 7650 (2002) βγηκαν πριν τα Τ68ι/P800.

 

φιλικα παντα μαγκες, δεν θελω να το κανω Versus :)

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα ενα ericsson t 68 το χρυσαφι και το ειχα παρει το 2001.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα παρακαλέσω θερμά να πέσουν οι τόνοι. Συζητάμε όμορφα και κυρίως με επιχειρήματα. Το πότε έβγαλε η κάθε εταιρεία την εκάστοτε τεχνολογία είναι πολύ έυκολο να βρεθεί στο δίκτυο. ;)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

μου δωσαν ενα τ100 προχθες!! μιλαμε τοτε πολυ μικρα και πολυ ελαφρια τα τηλεφωνα. αργησε πολυ να ξεκινησει να φορτιζει λογο το οτι ηταν 4 χρονια πεταμενο αλλα μολις ανοιξε διαπιστοσα οτι εχει πολυ αθλιο και ελειπες μενου!! ασε που φουσκοσε και η μπαταρια του λογο της ακινισιας του! εχω και ενα τ65 το οποιο ειναι κορυφη μπροστα του
Link to comment
Share on other sites

να προσεξεις την μπαταρια. καλυτερα να την αντικαταστησεις ή να την πεταξεις. οι φουσκωμενες μπαταριες μπορει να ειναι πολυ επικυνδινες :)

 

πωωωωωω....... φλασια! θα πω τον ξαδερφο μου να μου πασαρει ενα τ65 που ειχε. ελπιζω να το χει κρατημενο. αυτο δεν ειναι που η σιμ μπανει απο πανω, σαν το iphone?

Link to comment
Share on other sites

οντως πανεμορφο.. αλλα το τ68 ακομα πιο ομορφο..

 

http://www.mobile88.com/gen/prodspics/t65.jpg http://st2.gsmarena.com/vv/pics/ericsson/ert68_00.jpg

Η απόλαυση ξεκινάει στις 6 ίντσες και εκτοξεύεται στις 6.99...

 🥰 Poco F3 🥰 + Redmi Note 10 pro
 Greek Xiaomi Lovers

Link to comment
Share on other sites

να προσεξεις την μπαταρια. καλυτερα να την αντικαταστησεις ή να την πεταξεις. οι φουσκωμενες μπαταριες μπορει να ειναι πολυ επικυνδινες :)

 

πωωωωωω....... φλασια! θα πω τον ξαδερφο μου να μου πασαρει ενα τ65 που ειχε. ελπιζω να το χει κρατημενο. αυτο δεν ειναι που η σιμ μπανει απο πανω, σαν το iphone?

Ναι αυτό είναι. Είχε συρταράκι που το τραβούσες έξω και έβαζες πάνω τη sim. Απίστευτη μπαταρία αυτό το κινητό!!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

To T68 πιστεύω θα στεκόταν ακόμα και τώρα το 2011 με αυτό το σχεδιασμό...

Πολύ διαχρονικό κινητό, και για την εποχή του αιώνες μπροστά και σε λειτουργίες και σε σχεδίαση.

Edited by BMW116i
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ειχα πολλα ericsson και sony ericsson...και ενα sony επισης!!!

Αν και nokia fan απο παντα,οριστικα τα ericsson τελειωσαν για μενα στο w395(απολυτο αισχος....)

 

ericsson ga318(νομιζω,πρεπει να πεταχτηκε χρονια πριν...)

ericsson gh 337(ιδια κατασταση με το πανω,ξαναβρηκα αλλα δεν ξερω που ειναι κι αν ειναι...)

ericsson gf 768 μαυρο χωρις πορτακι (δεν δουλευε-δεν το εχω)

ericsson t10s μπλε με μαυρο πορτακι (καπου το δωσα....:( )

sony ericsson j300i γκρι (υπαρχει,σε αθλια κατασταση εξωτερικα...)

sony ericsson t610 (τα ειδε ολα μετα απο κατι τουμπες...δεν το εχω)

sony ericsson w300i (ασπρη οθονη μετα απο restart του υπολογιστη-ουτε κι αυτο :(:(:( )

sony ericsson k800i live! (το καμαρι μου,ο ερωτας μου...θελει ενα συμμαζεματακι η πλατη του κι ειναι οκ...)

 

 

και το sony...

 

http://www.gsmarena.com/sony_cmd_j70-280.php (κι αυτο καπου το δωσα...)

 

 

θα θελα να ξαναβρω ενα t10,και ενα p800(μεγαλος ερωτας ολα τα p...)

Edited by plankton69
ορθογραφικο λαθος

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

sony ericsson T300-T310. Το κινητο που ειχε το παιχνιδακι με το skate. Το θυμαμαι το ειχε ο ξαδερφος μου και μου αρεσαν πολυ καποιοι ηχοι του. Autumn sky (

) για παραδειγμα.

Αλλα και ενα αλλο πολυ καλο δε το θυμαμαι. Μπορειται επιγραμματικα να γραψεται ποια τραγουδια-μουσικες- midi ΕΙΧΕ? Εχω φαει το κεφαλι μου νομιζω καπου το εχω αλλα δε ξερω το ονομα του. Οποιος ειχε το κινητο πιστευω θα θυμαται πανω κατω τα ονοματα των midi, οπως και γω θυμαμαι ολα του νοκια 3510. (http://www.youtube.com/watch?v=QMMpc81WrtU&feature=related)

Link to comment
Share on other sites

εγω ειχα θυμαμαι ενα t29 που μου το εκλεψαν :cry:

ηταν απιστευτο κινητο.ισως απο τα πιο κομψα κινητα ολων των εποχων:!::!::!::!:

πριν απο αυτο ενα μπλε t10,καλο και εκεινο αλλα λιγο βαρυ τωρα που το θυμαμαι.

ακομα εχω ενα t200,εκεινο με την μπλε οθονη.του πηρα καινουργια,Original,μπαταρια και δουλευει σαν ρολοι πραγματικα.

ειναι πολυ ελαφρυ και κομψο αλλα δεν εχει καν τις βασικες λειτουργιες. πχ ραδιοφωνο.

μετα πηρα το K700i,θυμαμαι ακομα την διαφημιση του στην tv Που εδινε εμφαση στην φωτογραφικη του μηχανη.

και αυτο δουλευει ακομα...

απλα ολη αυτη η σειρα ειχε προβλημα με τον connector φορτισης.μετα απο καιρο χαλαρωνε και δεν φορτιζε αμεσως.

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

Έχω φάει τον τόπο να βρω ένα T39 της προκοπής και όλα όσα έχω δει μέχρι σήμερα είναι από μέτρια έως κακή κατάσταση. Μήπως υπάρχει κάποιο site που μπορεί κανείς να αγοράσει κάποιο refurbished online; Λέω, τώρα εγώ...
Link to comment
Share on other sites

ebay είδες;

 

Δωστου λινκ του τζερρυ,αν μπορεις....ειχα δει τελευταια εκει T39 αν δεν κανω λαθος,αλλα ειμαι απο το κινητο και θα βγαλει την mobile σελιδα....

plankton69 - Χρήστος 

iPhone XS 64GB / iPhone 4 8GB 

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα t39 γαλάζιο και μου εχει φύγει απο το πορτάκι το ανάγλυφο σήμα της ericsson
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εχω ενα t39 γαλάζιο και μου εχει φύγει απο το πορτάκι το ανάγλυφο σήμα της ericsson

 

Το πουλας?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Νοσταλγία: Τα παλιά κινητά της Ericsson
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...