Jump to content

Νοσταλγία: Τα παλιά κινητά της Ericsson


alkis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

:respect:

 

Τα κινητά της Sony αυτού του στυλ, μου άρεσαν ιδιαίτερα, αλλά για κάποιο λόγο δεν τα προτίμησα ποτέ...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,7χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Επισυναπτόμενες εικόνες

κατ εμε το τ39 ηταν το καλυτερο....

 

Ετσι ειναι..για την εποχη του ηταν πολυ καλο και ομορφο κινητο!(απο τα αγαπημενα μου κινητα)

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου λειπει το Ericsson T28s.Πιστευω το καλυτερο κινητο της τοτε Ericsson!:):)

 

Πίστεψέ με,της Ericsson δεν της λείπει καθόλου!Μαζί με το Κ850,ήταν οι 2 μαύρες σελίδες στην ιστορία της..Πιο πολλά κόστισαν οι αντικαταστάσεις παρά οι πωλήσεις..Μπήκε μέσα κυριολεκτικά...

Link to comment
Share on other sites

Το τ28 το ειχα για 2 χρονια και δεν ειχε παθει τπτ:):):)

 

Ξέρει μήπως κανείς το site της εκκλησίας που θέλω να κατεβάσω κάτι καντήλια;

Link to comment
Share on other sites

εμενα απο τα παλια se μου αρεσαν αρκετα τα τ39 και τ28! ειδικα το πρωτο για μενα ειναι μακραν το καλυτερο της se! δεν ειχα την τυχη να το παρω αλλα μου αρεσε παρα πολυ! το ειχε ο ξαδερφος μου και οποτε τον εβλεπα, ασχολιομουν με το κινητο του! αν δεν κανω λαθος, εκεινα τα κινητα δεν υποστηριζαν το τελικο "ς" ε?
Link to comment
Share on other sites

Το T39 ήταν όντως κορυφή για την εποχή του ... αρκετά βελτιωμένο σε σχέση με το Τ28 και αν δεν κάνω λάθος το πρώτο (ή ένα από τα πρώτα) που υποστήριζαν Bluetooth ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Το T39 ήταν όντως κορυφή για την εποχή του ... αρκετά βελτιωμένο σε σχέση με το Τ28 και αν δεν κάνω λάθος το πρώτο (ή ένα από τα πρώτα) που υποστήριζαν Bluetooth ...

Ετσι οπως τα λες ειναι! το τ39m ηταν το πρωτο κινητο της ericsson με εσωματωμενο bluetooth & υπερυθρες! :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμενα απο τα παλια se μου αρεσαν αρκετα τα τ39 και τ28! ειδικα το πρωτο για μενα ειναι μακραν το καλυτερο της se! δεν ειχα την τυχη να το παρω αλλα μου αρεσε παρα πολυ! το ειχε ο ξαδερφος μου και οποτε τον εβλεπα, ασχολιομουν με το κινητο του! αν δεν κανω λαθος, εκεινα τα κινητα δεν υποστηριζαν το τελικο "ς" ε?

 

Όχι μόνο δεν υποστήριζε, αλλά άργησαν πολύ να υποστηρίξουν το τελικό ς...

 

Το T39 ήταν όντως κορυφή για την εποχή του ... αρκετά βελτιωμένο σε σχέση με το Τ28 και αν δεν κάνω λάθος το πρώτο (ή ένα από τα πρώτα) που υποστήριζαν Bluetooth ...

 

Ετσι οπως τα λες ειναι! το τ39m ηταν το πρωτο κινητο της ericsson με εσωματωμενο bluetooth & υπερυθρες! :)

 

Όπως τα λέει ο Raver είναι.

 

Το δικό μου Τ28 είχε αρκετά προβλήματα, αλλά δεν το άλλαζα με τίποτα...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Πίστεψέ με,της Ericsson δεν της λείπει καθόλου!Μαζί με το Κ850,ήταν οι 2 μαύρες σελίδες στην ιστορία της..Πιο πολλά κόστισαν οι αντικαταστάσεις παρά οι πωλήσεις..Μπήκε μέσα κυριολεκτικά...

Δεν ξέρω αν θέλει να το θυμάται η Ericsson αλλά εγώ το θυμάμαι πολύ καλά και ψιλό-στεναχωριέμαι γιατί δεν λειτουργεί το ακουστικό και δεν ακούω τι μου λένε αλλιώς αυτό θα χρησιμοποιούσα ακόμα.:p

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο με Bluetooth και GPRS ήταν το R520s και ακολούθησε το Τ39m λίγο αργότερα :) Και λίγο πιο μετά το επίσης ηρωικό Τ68m!! :D

 

Η συνέχεια είναι εκτός Ericsson! :)

 

Το Τ28s πάντως,σε συνδυασμό και με την κρίση που πέρασε τότε ο κλάδος των τηλεπικοινωνίων και της πληροφορικής γενικότερα,αλλά και σε συνδυασμό με μια φωτιά του εργοστασίου της Philips στην Βραζιλία που προμήθευε τεράστιο αριθμό ηλεκτρονικών κυκλωμάτων την Ericsson,την οδήγησαν προς την αυτοκτονία και τότε βρέθηκε ο.......‘‘σωτηρας‘‘ Sony(λέμε τώρα).Η Ericsson ηταν ο δρόμος τους για την Δύση,οπότε δεν το σκέφτηκε και πολύ...Άλλωστε,αυτό δεν κάνει σημερα η Sony?Μάρκετινγκ και με αρκετή επιτυχία..Ας μην ήταν οι πλατφόρμες της Ericsson και θα σας έλεγα εγώ μετα τι θα κατάφερνε η Sony.... :p Διοτι μονο με κάμερες και καλαισθησία και ίδια μοντέλα δεν το λες και απόλυτη επιτυχία... :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο με Bluetooth και GPRS ήταν το R520s και ακολούθησε το Τ39m λίγο αργότερα :) Και λίγο πιο μετά το επίσης ηρωικό Τ68m!! :D

 

Το πρώτο με Bluetooth ήταν το T39. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα;;Εγώ θυμαμαι ότι το Τ39 κυκλοφόρησε 1-2 μήνες πιο μετά και το R520 ήταν ένα Τ39 με ανοιχτή ακρόαση και μεγαλύτερη ακρόαση!
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα;;Εγώ θυμαμαι ότι το Τ39 κυκλοφόρησε 1-2 μήνες πιο μετά και το R520 ήταν ένα Τ39 με ανοιχτή ακρόαση και μεγαλύτερη ακρόαση!

 

Βασικά το Τ39 ήταν το πρώτο. Δεν ξέρω περί κυκλοφορίας, ποιό ήρθε πρώτο στην αγορά, αλλά ουσιαστικά το πρώτο ήταν το Τ39, μη σου πω και το Τ36 που ήταν το πρωτότυπο (2000).

 

Το R520m ήταν το πιο πλήρες κινητό τηλέφωνο για αρκετό καιρό, είχε πράγματα που πολλοί δεν ήξεραν καν να χρησιμοποιήσουν...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Eπιβεβαιώνω τον kotsianis οτι στην αγορα κυκλοφορησε πρωτο το R520m, λιγους μηνες πριν το Τ39. Το Τ36 ηταν ενα πρωτοτυπο που δεν κυκλοφορησε ποτε.

 

Με την ευκαιρία κιολας.. ενδιαφερεται κανεις για ενα R380s στο σπανιο χρωμα Desert Green (το πρωτο smartphone με οθονη αφης και γραφιδα) σε πολυ καλη κατασταση? Εχει μονο μικρα σημαδια λογω χρησης, αλλα λειτουργει κανονικα. Το βρηκα στο συρταρι μου και επειδη εχω και δευτερο σκεφτομαι να το δωσω... λεπτομερειες με ΡΜ

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Eπιβεβαιώνω τον kotsianis οτι στην αγορα κυκλοφορησε πρωτο το R520m, λιγους μηνες πριν το Τ39. Το Τ36 ηταν ενα πρωτοτυπο που δεν κυκλοφορησε ποτε.

 

Εν Ελλάδι φαντάζομαι θα εννοείς...

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Εν Ελλάδι φαντάζομαι θα εννοείς...

 

Φιλε Veco το Τ36 δεν ηταν πουθενα εμπορικα διαθεσιμο. Δεν κυκλοφορησε πουθενα στον κοσμο επισημα, δεν ξεφυγε ποτε απο το πρωτοτυπο.

My devices: Mi 10T Pro, Sony Xperia Z Ultra

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Veco το Τ36 δεν ηταν πουθενα εμπορικα διαθεσιμο. Δεν κυκλοφορησε πουθενα στον κοσμο επισημα, δεν ξεφυγε ποτε απο το πρωτοτυπο.

 

Το ξέρω, ήταν το πρώτο κινητό τηλέφωνο της Ericsson με Bluetooth, το οποίο κατασκευάστηκε ειδικά για επίδειξη του νέου προτύπου. Αργότερα μετονομάστηκε σε T39 και κυκλοφόρησε στην αγορά.

 

Αναφέρομαι στην κυκλοφορία του R520m. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Eπιβεβαιώνω τον kotsianis οτι στην αγορα κυκλοφορησε πρωτο το R520m, λιγους μηνες πριν το Τ39. Το Τ36 ηταν ενα πρωτοτυπο που δεν κυκλοφορησε ποτε.

 

Με την ευκαιρία κιολας.. ενδιαφερεται κανεις για ενα R380s στο σπανιο χρωμα Desert Green (το πρωτο smartphone με οθονη αφης και γραφιδα) σε πολυ καλη κατασταση? Εχει μονο μικρα σημαδια λογω χρησης, αλλα λειτουργει κανονικα. Το βρηκα στο συρταρι μου και επειδη εχω και δευτερο σκεφτομαι να το δωσω... λεπτομερειες με ΡΜ

 

Έχεις PM.

 

χτες βρήκα ένα t28 στο δρόμο!:DΔυστηχώς όμως του έλειπε η μπαταρία...

 

Ευτυχώς για σένα τον τυχερό, υπάρχουν ακόμα μπαταρίες ... φθηνές στο ebay και λίγο ακριβότερες σε κάποια καταστήματα ... προχτές βρήκα μια Orbit με 10 Euro στο Γερμανό ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

http://www.imageshack.gr/files/0rcannc3nomk0sdffrch_thumb.jpg http://www.imageshack.gr/files/95e3yinsxxtiqhyo731s_thumb.jpg

 

 

sony ericsson w810i

sony ericsson w350(vodafone live)

sony ericsson k770i(vodafone live)

sony ericsson k700i

sony ericsson T630i (χωρις πληκτρολογιο)

ericsson t66

ericsson t29s

ericsson t39m

ericsson pf768

 

βεβαια εχω και αλλα 2 κινητα το ericsson t20 & sony ericsson k750i(vodafone live) τα οποια εχω δωσει στην αδερφη μου και δεν τα εχω για φωτογραφηση.:p

απο τα παραπανω κινητα δουλευουν ολα εκτος το t630i που δεν εχω πληκτρολογιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

απο τα παραπανω κινητα δουλευουν ολα εκτος το t630i που δεν εχω πληκτρολογιο.

 

Δεν φτιάχνεται;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Δεν φτιάχνεται;

φτιάχνεται αλλα το εχω παραμελησει κι'εγω!

Παντως οταν ειχα ρωτησει το κοστος ηταν κοντα στα 100 ευρο και ετσι το αφησα στην αρχικη του κακη κατασταση.

επισης δεν σκοπευω να το φτιαξω.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ποιός ο λόγος να έχεις 2-3 από το καθένα;

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Νοσταλγία: Τα παλιά κινητά της Ericsson
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...