Jump to content

Ρ900: Ερωτήσεις και προβλήματα μόνο Νο2


bill_viper
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει πρόβλημα με τη βάση σου, κανονικά πρέπει να φορτίζει.

Λύθηκε. απλα έπρεπε να τρέξω το πρόγραμμα της sony ericsson στον υπολογιστή μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 461
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά η μπαταρία με συχνή χρήση, πόσο σας βγάζει εσας;εμένα ούτε μέρα....
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά η μπαταρία με συχνή χρήση, πόσο σας βγάζει εσας;εμένα ούτε μέρα....
δυστυχως ετσι και εμενα....
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Α οπότε να μην ανησυχώ...γιατί την πρώτη φορά την φόρτισα μέχρι που γέμισε η ένδειξη(5 ώρες περίπου)και όχι 14 ώρες που μου είπαν από την ΤΙΜ....και σκεφτόμουν μήπως είχε σχέση αυτό...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια Καλημερα, μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει στο εξης. Πως μπορω να χρησιμοποιω την συνδεση ADSL 384\128 μεσω του κινητου μου, ωστε να πλοηγουμαι με το κινητο στο δικτυο.? Ο υπολογιστης εχει τα windows Xp , servise pack 2 ,και του εχω βαλει ενα μπλε-δοντι σε usb2, απο εδω και περα τι κανουμε μαστορια ? ευχαριστω για την καθε βοηθεια
Link to comment
Share on other sites

Παιδια Καλημερα, μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει στο εξης. Πως μπορω να χρησιμοποιω την συνδεση ADSL 384\128 μεσω του κινητου μου, ωστε να πλοηγουμαι με το κινητο στο δικτυο.? Ο υπολογιστης εχει τα windows Xp , servise pack 2 ,και του εχω βαλει ενα μπλε-δοντι σε usb2, απο εδω και περα τι κανουμε μαστορια ? ευχαριστω για την καθε βοηθεια
ΜΟΝΟ με οπερα συνδεσε το κινητο σου με τον υπολογιστη με bluetooth και ανοιξε τον οπερα και ξεκινα....
Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

ΜΟΝΟ με οπερα συνδεσε το κινητο σου με τον υπολογιστη με bluetooth και ανοιξε τον οπερα και ξεκινα....

Φιλε το βαλα και αυτο μετα πως ρυθμηζω το Opera ωστε να δουλεψει το πραγμα, επισης παιζει ρολο και η version του opera ?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε το βαλα και αυτο μετα πως ρυθμηζω το Opera ωστε να δουλεψει το πραγμα, επισης παιζει ρολο και η version του opera ?
ναι πρεπει να ειναι η εκδοση 6.31 που θα κατεβασεις απο εδω

 

http://www.opera.com/download/mobile/?man=Sony%20Ericsson&heading=SonyEricsson%20P910&img=/img/products/mobile/p910.gif&extra=Opera%20for%20Sony%20Ericsson%20P910%20is%20a%20free%20pre-registered%20version.

 

μετα θα επιλεξεις open web page και θα σου ζητησει να βαλεις σελιδα.

Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ξερετε κανενα προγραμα που να μπορεις να κανεις τον τηλεφωνικο σου καταλογο στο PC και μετα να τον μεταφερεις στο τηλεφωνο (εχω ενα p 910ι) εκτος απο το outlook .Εκτος απο την βαση της sony εχω και bluetooth.Μετα απο αναβαθμηση στο τηλ εχασα τον τηλεφωνικο μου καταλογο και αν μπορουσα να το περασω απο το PC θα μου ηταν πολυ πιο ευκολο απο το να καθομαι να τα γραφω ενα ενα στο τηλεφωνο
Xiaomi redmi note 8 pro 128gb perl white:D
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια ξερετε κανενα προγραμα που να μπορεις να κανεις τον τηλεφωνικο σου καταλογο στο PC και μετα να τον μεταφερεις στο τηλεφωνο (εχω ενα p 910ι) εκτος απο το outlook .Εκτος απο την βαση της sony εχω και bluetooth.Μετα απο αναβαθμηση στο τηλ εχασα τον τηλεφωνικο μου καταλογο και αν μπορουσα να το περασω απο το PC θα μου ηταν πολυ πιο ευκολο απο το να καθομαι να τα γραφω ενα ενα στο τηλεφωνο

Μα αυτο που ζητας το εχει μεσα το PC suite (ειναι 1 εκ των 2 cd που περνεις καθως περνεις το Ρ910) .Εφοσω το εχεις στησει το προγραμμα και 'μιλαει' το κινητο με το pc σου ,κανεις/πέρνεις ενα backup των επαφων σου..ότι εχεις μεσα στο κινητο ακομα και στο memory stick(για το memory stick πρεπει να ενεργοποιησεις το καταλληλο setting).

 

Ετσι μετα την αναβαθμιση συνδεεις το κινητο με την βαση,πατας RESTORE και ολα περνονται στο κινητο σου.

 

Τωρα αν πηρες το κινητο μτχ και δεν εχεις τα cd και την βαση...το μεν προγραμμα μπορεις να το κατεβασεις απο το site της S.E (size ~32MB) και την βαση την αγοραζεις απο S.E center.

 

Υ.Γ Ειμαστε σε λαθος topic :)

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μπορεί μια εφαρμογή που εγκατέστησα στο P900 και η οποία δεν φαινεται με καποιο task manager για να την κλείσω να καταναλώνει τη μπαταρία πιο γρήγορα; Δεν ξέρω τι παίζει πάντως εδω και μερικές μέρες η μπαταρία δεν κραταει και πολυ και όταν αγορασα καινουρια επιμενει το ιδιο.

ιδίως όταν ο φωτισμός της οθονης είναι αναμένος η μπαταρία γίνεται...... :p

Υπαρχει καποιο αλλο application για να δω τι μπορει να ειναι ανοιχτο για να το κλεισω; με το SMAN μπορώ να κάνω κατι γι'αυτό;

Επίσης ποια είναι η διαφορά μεταξύ end task και kill;

thanks

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μπορεί μια εφαρμογή που εγκατέστησα στο P900 και η οποία δεν φαινεται με καποιο task manager για να την κλείσω να καταναλώνει τη μπαταρία πιο γρήγορα; Δεν ξέρω τι παίζει πάντως εδω και μερικές μέρες η μπαταρία δεν κραταει και πολυ και όταν αγορασα καινουρια επιμενει το ιδιο.

ιδίως όταν ο φωτισμός της οθονης είναι αναμένος η μπαταρία γίνεται...... :p

Υπαρχει καποιο αλλο application για να δω τι μπορει να ειναι ανοιχτο για να το κλεισω; με το SMAN μπορώ να κάνω κατι γι'αυτό;

Επίσης ποια είναι η διαφορά μεταξύ end task και kill;

thanks

Φιλε σε καταλαβαινω....το ιδιο ειχα παθει το καλοκαιρι..

Ολο το βραδυ φορτιση και το πρωη που το εβγαζα μετα απο 2 ωρες απο το 100% επεφτε στο 17-18%...

 

Τελικα τι εφταιγε...ενα παιχνιδακι που ειχα βαλει το Snake3d..

Για να βρω τι εφταιγε απλα αρχιζα και αφαιρουσα οτι τελευταιο του ειχα βαλει...και τελικα εφταιγε αυτο.

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

I love my Iphone

Link to comment
Share on other sites

Εχει εδω και κανα μηνυμα το κινητο να μου βγαζει κοκκινο λαμπακι και χαμηλη μπαταρια πολλες φορες ακομα και πριν φτασει στην μεση!!!

Γιατι συμβαινει αυτο???

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Εχει εδω και κανα μηνυμα το κινητο να μου βγαζει κοκκινο λαμπακι και χαμηλη μπαταρια πολλες φορες ακομα και πριν φτασει στην μεση!!!

Γιατι συμβαινει αυτο???

Δεν θυμαμαι τι ακριβώς φταίει. το διαβασα πριν απο μια βδομαδα περιπου. το πας στο σερβις και κοστιζει καπου 35 ευρω για επισκευή.

Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

 

προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση του p900 μου μέσω της εφαρμογής update service της se και μου εμφανίζεται το μύνημα λάθους "δεν υπαρχει επιτραπέζια βάση συνδεδεμένη".

έχω την dss-25 την οποία βλέπουν κανονικά τα windows, και το p900.

ξέρει κανείς τίποτα ?

Link to comment
Share on other sites

αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

 

προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση του p900 μου μέσω της εφαρμογής update service της se και μου εμφανίζεται το μύνημα λάθους "δεν υπαρχει επιτραπέζια βάση συνδεδεμένη".

έχω την dss-25 την οποία βλέπουν κανονικά τα windows, και το p900.

ξέρει κανείς τίποτα ?

:rolleyes: κανε διπλο κλικ στο phone connection manager στο taskbar <-//-> και ξετσεκαρε την θυρα που δεσμευει το syncstation και ξανα δοκιμασε. συνηθως ειναι (usb)

Μην ψάχνεις να αγαπήσεις κάτι τέλειο , αγάπησε κάτι που δεν είναι τέλειο και κάντο τέλειο με την αγάπη σου …
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα παιδία

αντιμετωπίζω ένα πρόβλημα τελευταία με το P900 μου.

Συγκεκριμένα με κλειστό το πορτάκι όταν πατώ το πλήκτρο εμφάνισης των κλήσεων μερικές φορές λειτουργεί σωστά εμφανίζοντας τις κλήσεις και άλλες εμφανίζει ότι πατώ έναν αριθμό (συνήθως το 3) το ίδιο γίνεται μερικές φορές όταν πατώ το πλήκτρο των εφαρμογών.Το κινητό δεν έχει πέσει ποτέ και έχει την τελευταία έκδοση λογισμικού για τα 900

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας υπαρχει καποια εφαρμογή η κάποιος τροπος να αποθηκευτουν τα sms απο το Ρ900 στον υπολογιστή?
Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: κανε διπλο κλικ στο phone connection manager στο taskbar <-//-> και ξετσεκαρε την θυρα που δεσμευει το syncstation και ξανα δοκιμασε. συνηθως ειναι (usb)

 

 

eisai apsogoooooooooossssssssssssss file prospathw 2 mhnes ehw parei 500 tlf thn etereis kai telika tpt se eyharhstw ta katafera

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποιο πρόβλημα με το P900 και θα ήθελα αν μπορείτε να με βοηθήσετε!

Έχω παρατηρήσει το μόνο πρόγραμμα με το οποίο μπορώ να χρησιμοποιήσω το GPRS είναι ο browser που έχει το ίδιο το κίνητο. Οποιοδήποτε άλλο πρόγραμμα και αν χρησιμοποιήσω (εκτός τα ΜΜS) , π.χ. Opera, e-mail κάλ ενώ δείχνει ότι έχει συνδεθεί δε στέλνει ούτε λαμβάνει καθόλου δεδομένα (αν ανοίξω παράλληλα τον browser του κινητού στέλνει και λαμβάνει δεδομένο για το πρόγραμμα αυτό).Μήπως ξέρετε τι φταίει? Μήπως κανένα λάθος στις ρυθμίσεις (τις έχω λάβει με μήνυμα από την Cosmote).

 

Ευχαριστώ.

http://card.mygamercard.net/sig/BeWooW.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάποιο πρόβλημα με το P900 και θα ήθελα αν μπορείτε να με βοηθήσετε!

Έχω παρατηρήσει το μόνο πρόγραμμα με το οποίο μπορώ να χρησιμοποιήσω το GPRS είναι ο browser που έχει το ίδιο το κίνητο. Οποιοδήποτε άλλο πρόγραμμα και αν χρησιμοποιήσω (εκτός τα ΜΜS) , π.χ. Opera, e-mail κάλ ενώ δείχνει ότι έχει συνδεθεί δε στέλνει ούτε λαμβάνει καθόλου δεδομένα (αν ανοίξω παράλληλα τον browser του κινητού στέλνει και λαμβάνει δεδομένο για το πρόγραμμα αυτό).Μήπως ξέρετε τι φταίει? Μήπως κανένα λάθος στις ρυθμίσεις (τις έχω λάβει με μήνυμα από την Cosmote).

 

Ευχαριστώ.

Έχεις σύνδεση με καρτοκινητό προφανώς. Χρειάζεται σύνδεση με συμβόλαιο για να δουλέψουν τα προγράμματα που λες.

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Έχεις σύνδεση με καρτοκινητό προφανώς. Χρειάζεται σύνδεση με συμβόλαιο για να δουλέψουν τα προγράμματα που λες.

Ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου αλλά δυστυχώς για μένα έχω σύνδεση με συμβόλαιο (με πιστωτική μάλιστα) και όχι καρτοκινητό.

Μήπως υπάρχει τίποτα άλλο που φταίει για αυτό το πρόβλημα?

http://card.mygamercard.net/sig/BeWooW.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την άμεση απάντησή σου αλλά δυστυχώς για μένα έχω σύνδεση με συμβόλαιο (με πιστωτική μάλιστα) και όχι καρτοκινητό.

Πάρε τηλέφωνο το cs πάλι και πες τους "αναλυτικά", την συσκευή που έχεις, την σύνδεση που έχεις, και το ότι θέλεις να έχεις "πλήρη πρόσβαση στο ίντερνετ" από το κινητό (έτσι ακριβώς).

Σβήσε όποια ρύθμιση σου έχουν στείλει πιο πριν, από τον πίνακα ελέγχου του κινητού και αφού πάρεις τις νέες ρυθμίσεις, κάνε επανεκκίνηση στο κινητό και ξαναδοκίμασε. (Ίσως χρειαστεί να περιμένεις 2 ώρες για να δεις αν δουλεύει τελικά).

 

Αν σου λένε τα ίδια και τα ίδια στην υποστήριξη (σε περίπτωση που δεν δουλεύει πάλι), ζήτησε να μιλήσεις με το τεχνικό τμήμα ίντερνετ της Cosmote) :)

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

Πάρε τηλέφωνο το cs πάλι και πες τους "αναλυτικά", την συσκευή που έχεις, την σύνδεση που έχεις, και το ότι θέλεις να έχεις "πλήρη πρόσβαση στο ίντερνετ" από το κινητό (έτσι ακριβώς).

Σβήσε όποια ρύθμιση σου έχουν στείλει πιο πριν, από τον πίνακα ελέγχου του κινητού και αφού πάρεις τις νέες ρυθμίσεις, κάνε επανεκκίνηση στο κινητό και ξαναδοκίμασε. (Ίσως χρειαστεί να περιμένεις 2 ώρες για να δεις αν δουλεύει τελικά).

 

Αν σου λένε τα ίδια και τα ίδια στην υποστήριξη (σε περίπτωση που δεν δουλεύει πάλι), ζήτησε να μιλήσεις με το τεχνικό τμήμα ίντερνετ της Cosmote) :)

 

Ευχαριστώ πολύ. Θα δοκιμάσω και πιστεύω επιτέλους να βρω μια λύση.:blink:

http://card.mygamercard.net/sig/BeWooW.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...