Jump to content

Redmi Pro


CharlessS
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα και απο εμένα σήμερα παρέλαβα το κινητό απο Ελληνικο μαγαζί 229e 3/64 ασημί με δώρο θήκη και τζαμάκι, φοραει την Global 8.0.4 stable με τα ψευτοελληνικά μπορει καποιος να με βοηθήσει για αλλαγή ρομ σε Ελληνικά

 

Έχει φίλε,αλλά μάλλον έβγαλα άκρη.

............

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Αξίζει η κατάβαση από meizu mx5 στο συγκεκριμένο κινητό; Το μόνο που με απασχολεί είναι το θέμα της κάμερας...

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

 

Φυσικά και αξίζει.και όχι μόνο στο θέμα της κάμερας.ειναι σαφώς πιο ποιοτικό σαν συσκευή.εαν έχεις κάνει ήδη την μετάβαση θα το έχεις διαπιστωσει.

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και αξίζει.και όχι μόνο στο θέμα της κάμερας.ειναι σαφώς πιο ποιοτικό σαν συσκευή.εαν έχεις κάνει ήδη την μετάβαση θα το έχεις διαπιστωσει.

Δεν τ έχω πάρει ακομα, αλλά το σκέφτομαι σοβαρά. Η κάμερα πάνω κάτω σε σχέση με τ mx5 πως τ πάει;

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι με huawei honor 8 και λέω να κάνω μετάβαση σε redmi pro. Αξίζει να πάω σε 4g/128? Και αν ναι πιο καταστημα προτείνεται; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.... Μετά από αρκετό ψάξιμο κατέληξα στο να προβώ στην αγορά της συγκεκριμένης συσκευής..... Αν και έχω πάρει αρκετές από Κίνα παλιότερα είπα να μην την πάρω από εκεί αλλά από Ελλάδα λόγω του τελωνείου που διαβάζω πως τελευταία μπορεί να είναι κάποιος ο τυχερός και για τα 30 ευρώ δε νομίζω να αξίζει το ρίσκο.... Ήθελα να ρωτήσω είναι αξιόπιστη σαν συσκευή; Θα είναι σχετικά εύκολο το ρουταρισμα αν χρειαστεί να περαστεί μια άλλη rom;
Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι πολύ καλή θα έλεγα σούπερ για τα λεφτά της. Πρέπει να ξέρεις ότι το συγκεκριμένο κινητό έχει φτιαχτεί για την αγορά της Κίνας οπότε βγαίνει μόνο με china rom δεν υπάρχει global, όταν την πάρεις με το καλό θέλει ξεκλείδωμα ο bootloader και πέρασμα της ελληνικής ρομ από την κοινότητα μας, είναι σχετικά εύκολη διαδικασία υπάρχουν αναλυτική οδηγοί. Το θέμα ρουτ όταν βάλεις την ελληνική είναι παιχνίδι.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι πολύ καλή θα έλεγα σούπερ για τα λεφτά της. Πρέπει να ξέρεις ότι το συγκεκριμένο κινητό έχει φτιαχτεί για την αγορά της Κίνας οπότε βγαίνει μόνο με china rom δεν υπάρχει global, όταν την πάρεις με το καλό θέλει ξεκλείδωμα ο bootloader και πέρασμα της ελληνικής ρομ από την κοινότητα μας, είναι σχετικά εύκολη διαδικασία υπάρχουν αναλυτική οδηγοί. Το θέμα ρουτ όταν βάλεις την ελληνική είναι παιχνίδι.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση.... Βέβαια δεν ξέρω τι είναι το ξεκλείδωμα που ανέφερες αλλά πιστεύω να βρω τους κατάλληλους οδηγους στην ελληνική κοινότητα του xiaomi

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση.... Βέβαια δεν ξέρω τι είναι το ξεκλείδωμα που ανέφερες αλλά πιστεύω να βρω τους κατάλληλους οδηγους στην ελληνική κοινότητα του xiaomi

 

Εκεί θα βρεις τα πάντα.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

παιδια το redmi pro 2 ποτε κυκλοφορει?

τα στοιχεια που εχουν διαρρευσει θα το κανουν εξαιρετικη επιλογη!

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Φυσικά και αξίζει.και όχι μόνο στο θέμα της κάμερας.ειναι σαφώς πιο ποιοτικό σαν συσκευή.εαν έχεις κάνει ήδη την μετάβαση θα το έχεις διαπιστωσει.

 

Φίλε δεν είναι κατάβαση αλλά αναβάθμιση!

Κι εγώ πρώην κάτοχος meizu mx5 . Το xiaomy πολύ καλύτερο σε κάμερα-οθόνη-ποιότητα κατασκευής το miui ανώτερο του flyme και το σημαντηκότερο φοβερό ελληνικό φόρουμ βρίσκεις λύσεις για τα πάντα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά.

 

Το έχει ένας φιλος απο το δεκέμβριο και η camera δεν εστιάζει.

Τι προτείνετε?

Αγορά απο το vickmall.

Υπάρχει service εδω?

Κανενα link αν μπορει καποιος να μη ψαχνω...

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δώσε λεπτομέρειες, τι ρομ φοράει, του έπεσε κάτω, επαναφορά έκανε;;

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το Honor 6X καθώς είναι περίπου στην ίδια τιμή στο Σκρουτζ, γύρω στα 220 (με Κίνα δεν μπλάκω γιατί που έχουν σταματήσει πράγματα από Gear Best στο τελωνείο, ευτυχώς χωρίς να πληρώσω). Πριν έγερνα προς το Redmi Note 4, αλλά απ' ότι βλέπω η κάμερα του δεν είναι και πολύ σόι. Αυτή είναι καλύτερη; Βασικά με ενδιαφέρει η κάμερα κυρίως και φυσικά η απόδοση σε games κλπ (αν έχει και καλό headphone jack θα είναι ένα ακόμα συν), το μέγεθος της μπαταρίας δεν με πολυνοιάζει . Απ' ότι καταλαβαίνω και από Σκρουτζομάγαζο να το αγοράσω, θα είναι κατευθείαν από Κίνα και θα θέλει Roms και τέτοια. Είμαι τελείως άσχετος με το θέμα και γενικά, απουσιάζω από το Android για δύο χρόνια γιατί έχω το Lumia 640 (μια χαρά συσκευή είναι, αλλά ως γνωστόν πλέον apps γιοκ). Λαμβάνοντας αυτά υπόψη, θα είναι πολύ δύσκολο / επικίνδυνο να δοκιμάσω την αλλαγή μόνος μου;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

 

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το Honor 6X καθώς είναι περίπου στην ίδια τιμή στο Σκρουτζ, γύρω στα 220 (με Κίνα δεν μπλάκω γιατί που έχουν σταματήσει πράγματα από Gear Best στο τελωνείο, ευτυχώς χωρίς να πληρώσω). Πριν έγερνα προς το Redmi Note 4, αλλά απ' ότι βλέπω η κάμερα του δεν είναι και πολύ σόι. Αυτή είναι καλύτερη; Βασικά με ενδιαφέρει η κάμερα κυρίως και φυσικά η απόδοση σε games κλπ (αν έχει και καλό headphone jack θα είναι ένα ακόμα συν), το μέγεθος της μπαταρίας δεν με πολυνοιάζει . Απ' ότι καταλαβαίνω και από Σκρουτζομάγαζο να το αγοράσω, θα είναι κατευθείαν από Κίνα και θα θέλει Roms και τέτοια. Είμαι τελείως άσχετος με το θέμα και γενικά, απουσιάζω από το Android για δύο χρόνια γιατί έχω το Lumia 640 (μια χαρά συσκευή είναι, αλλά ως γνωστόν πλέον apps γιοκ). Λαμβάνοντας αυτά υπόψη, θα είναι πολύ δύσκολο / επικίνδυνο να δοκιμάσω την αλλαγή μόνος μου;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Μην περιμένεις και πολύ σόι κάμερες από τα Redmi. Όχι, η κάμερα του δεν απέχει πολύ από του Redmi note 4 . Είναι όλες ψιλοικανοποιητικες την ημέρα και εμφανώς κάτω του μετρίου το βράδυ.

 

Εγώ στη θέση σου θα περιμένει το Redmi pro 2 που δεν θα αργήσει να βγει.

Θα έχει Snapdragon επεξεργαστή και αν βάλουν τον 660 που ακουγεται, θα είναι κατά πολυυ ανώτερος των συγκεκριμένων mediatek και Kirin που έχουν τα κινητά που ανέφερες.

 

Και σε απόδοση σε παιχνίδια αλλά και σε αυτονομία. Δεν ξέρω πως είναι οι Kirin, αλλά οι mediatek στην αυτονομία είναι άθλιοι. Κινητά με mediatek και 4000+ μπαταρία , όπως τα Redmi pro και note 4 , βγάζουν μόνο 5-6 ώρες αυτονομία, ενώ τα ίδια με Snapdragon βγάζουν 10h ανοιχτή οθόνη. (Τα παραπάνω νούμερα με την ίδια χρήση μετρημένα πάντα)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Είμαι χρήστης της συσκευής εδώ και τρεις μέρες και είμαι αρκετά ικανοποιημένος.... Έχω δύο θέματα και κάθε βοήθεια θα ήταν χρήσιμη.... Πρώτα όσο αφορά το notification Led..... Άλλοτε και σε ορισμένες εφαρμογές δουλεύει και άλλοτε όχι.... Υπάρχει κάποια ρύθμιση γι αυτό.... Έχω τσεκάρει τα πάντα στις ρυθμίσεις.... Επίσης το hangout δε δέχεται επισύναψη εικόνων.... Υπάρχει κάποια λύση γι αυτό; Ευχαριστώ πολύ
Link to comment
Share on other sites

Είμαι χρήστης της συσκευής εδώ και τρεις μέρες και είμαι αρκετά ικανοποιημένος.... Έχω δύο θέματα και κάθε βοήθεια θα ήταν χρήσιμη.... Πρώτα όσο αφορά το notification Led..... Άλλοτε και σε ορισμένες εφαρμογές δουλεύει και άλλοτε όχι.... Υπάρχει κάποια ρύθμιση γι αυτό.... Έχω τσεκάρει τα πάντα στις ρυθμίσεις.... Επίσης το hangout δε δέχεται επισύναψη εικόνων.... Υπάρχει κάποια λύση γι αυτό; Ευχαριστώ πολύ

 

Πηγαίνεις ρυθμισεις-εφαρμογες διαλέγεις την εφαρμογή που θέλεις και πας εκεί που λέει προβολή ειδοποιησεων.καλομιλητο το κινητό θα το ευχαριστηθεις σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Πηγαίνεις ρυθμισεις-εφαρμογες διαλέγεις την εφαρμογή που θέλεις και πας εκεί που λέει προβολή ειδοποιησεων.καλομιλητο το κινητό θα το ευχαριστηθεις σίγουρα.

Ευχαριστώ για την απάντηση.... Το έχω κάνει αυτό που λες και το μόνο που δεν έχω τσεκάρει είναι το floating notification γιατί δεν το θέλω.... Παρόλα αυτά δεν ανάβει πάντα και σε όλα το λαμπάκι

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση.... Το έχω κάνει αυτό που λες και το μόνο που δεν έχω τσεκάρει είναι το floating notification γιατί δεν το θέλω.... Παρόλα αυτά δεν ανάβει πάντα και σε όλα το λαμπάκι

 

Στην αρχή και εγώ δεν ηξερα.αλλα μόλις έκανα αυτό που σου είπα όλα λειτουργούν στην εντέλεια.κανε ίσως μια επανεκκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο πράγμα που πρέπει να μας πεις είναι τι λογισμικό φοράει, ανέβασε ένα screenshot από το σχετικά με το τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο πράγμα που πρέπει να μας πεις είναι τι λογισμικό φοράει, ανέβασε ένα screenshot από το σχετικά με το τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Screenshot_2017-06-05-15-56-32-550_com.android.s.pngimage hosting

Edited by bleck69
Link to comment
Share on other sites

Φοράς μαϊμού ρομ πρέπει άμεσα να την αλλάξεις αν μείνεις σε αυτή μπορεί να προκαλέσει πολλαπλά προβλήματα ακόμα και μπρικαρισμα.

Βάλε την ελληνική από την κοινότητα μας και θα δεις ένα άλλο τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το pipo u8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Φοράς μαϊμού ρομ πρέπει άμεσα να την αλλάξεις αν μείνεις σε αυτή μπορεί να προκαλέσει πολλαπλά προβλήματα ακόμα και μπρικαρισμα.

Βάλε την ελληνική από την κοινότητα μας και θα δεις ένα άλλο τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το pipo u8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα ήμουν ευγνώμων αν μου έστελνες λινκ

Link to comment
Share on other sites

Είναι αρκετή διαδικασία, καλύτερα μπες στην ελληνική κοινότητα και ρώτα εκεί, υπάρχουν οδηγίες για το κάθε βήμα και τα παιδιά εκεί είναι πιο εξειδικευμένα.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα,

 

Από τότε που άλλαξα τις sim σε 4G, σε ακανόνιστα διαστήματα οι κάρτες κάνουν reset και ζητουν παλι τα πιν τους, ενω χάνονται πάντα και τα settings σχετικα με το απο ποια καρτα γινονται κλήσεις και ποια λειτουργει για internet..

 

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Τι ρομ φοράς τώρα

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...