Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μήπως έχει πρόβλημα η μπαταρία?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα προβληματα μπαταριας δεν εμφανιζονται σταδιακα συνηθως? Εδω μιλαμε τη μια μερα επαιζε σχεδον 24ωρο και την αλλη δεν κλεινει ουτε 8ωρο .

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να εγκαταστήσεις ένα Wakelock detector για να δες τι είναι αυτό που τρέχει συνέχεια και καταναλώνει την μπαταρία.

 

Θα το δοκιμασω.

Εχω δει αλλου που λενε να το αφησεις να παει στο 10% και μετα να το φορτισεις για να κανει recalibrate η μπαταρια. Αυτο θα γινει σημερα. Θα βαλω και αυτο που λες να δουμε αυριο τι θα κανει.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν να μην φορτίζει καλά, δοκίμασε να αλλάξεις καλώδιο

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι στο σωστό thread, αν το Redmi Note 4 είναι το ίδιο με το Note 4X.

 

Ήθελα να ρωτήσω, αν γνωρίζετε, σε Note 4X γίνεται να έχεις ενεργοποιημένα τα VoLTE και το VoWiFi;

 

Σε κινητό συγγενή μου, υπάρχει στα settings επιλογή μόνο για το VoLTE.

 

Sent from my Huawei Mate P20 Pro using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν να μην φορτίζει καλά, δοκίμασε να αλλάξεις καλώδιο

 

Και καλωδια εχω αλλαξει και φορτιστες. Καμια αλλαγη.

Ναι μεν με τον αλλο φορτιστη φορτισε πιο γρηγορα αλλα μετα που βγηκε απο τη φορτιση αδειασε το ιδιο γρηγορα.

Το θεμα ειναι το Cell Standby παιδια το οποιο δεν ειναι φυσιολογικο να ειναι στο 42% του power usage με το Screen να ειναι στο 8% ! Αρα εκει εστιαζω το προβλημα και αυτο ρωταω μηπως ξερει κανεις τι μπορεις να κανεις να το εξαφανισεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θελω να αλλαξω μπαταρια το note 4 μου.επειδη διαβαζω διαφορα και διαφορετικα πράγματα για την μη ικανοποιητικη αποδοση του κινητου μετά απο αλλαγη της μπαταριας,ποια ειναι η σωστή επιλογη της μπαταρίας,απο που πρέπει να την προμηθευτω,και πόσο κοστιζει,ετσι ωστε να προχωρησω στην αλλαγη της απροβλημάτιστα.
The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα.

 

Θα μπορούσατε να μου προτείνετε κάποιο αξιόπιστο πρόγραμμα για windows, από προσωπική σας εμπειρία, το οποίο να κάνει full backup όλο το κινητό, από sms και κλήσεις μέχρι media (photos, videos, κλπ);

 

Να αναγνωρίζει και να κάνει backup και το internal storage + την SD κάρτα.

Να έχει δυνατότητα και για σωστό restore μετά. Όσο το δυνατόν πιο γρήγορο.

 

Προτιμώ free αλλά αν υπάρχει κάποιο δυνατό paid προτείνετε το.

 

Το κινητό είναι το Xiaomi Redmi Note 4.

 

Ευχαριστώ!

Edited by Vasileios26
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Ελπίζω να ανοίγω το θέμα στο σωστό section.

 

Θα μπορούσατε να μου προτείνετε κάποιο αξιόπιστο πρόγραμμα για windows, από προσωπική σας εμπειρία, το οποίο να κάνει full backup όλο το κινητό, από sms και κλήσεις μέχρι media (photos, videos, κλπ);

 

Να αναγνωρίζει και να κάνει backup και το internal storage + την SD κάρτα.

Να έχει δυνατότητα και για σωστό restore μετά. Όσο το δυνατόν πιο γρήγορο.

 

Προτιμώ free αλλά αν υπάρχει κάποιο δυνατό paid προτείνετε το.

 

Το κινητό είναι το Xiaomi Redmi Note 4.

 

Ευχαριστώ!

 

Δεν χρειάζεσαι κστι.

Το τηλέφωνο έχει backup στο mi cloud.

Είναι υπέρ αρκετό. Κάνει όλα αυτά που θέλεις.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα παιδιά.

Μόλις άνοιξα το κινητό σήμερα το πρωί άνοιξα και τα δεδομένα.

Μετά από 10 λεπτά κοίταξα και μου είχε καταναλώσει 25 MB.

Δεν είχα ειδοποιήσεις πάνω στη μπάρα-''κουρτίνα'' ότι κατέβασε ή έγιναν κάποιες ενημερώσεις.

Μου το κάνει 3-4 φορές μέσα στο μήνα αυτό.

Εργοστασιακές έκανα πριν ένα μήνα.

Πολλά δεν είναι τα MB?

Επίσης, μία στις 10, δεν ανοίγει η κάμερα, βγάζει μαύρη οθόνη.

Γνωρίζετε κάτι?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλη έχει το redmi note 4 special edition με τον επεξεργαστή helio. Αντιμετωπίζει ξαφνικά πρόβλημα με την μπάρα- κουρτίνα (notification bar?). Στα καλά καθούμενα όπου κι αν βρίσκεται, κατεβαίνει η κουρτίνα. Έχει κάνει factory reset αλλά δεν διορθώθηκε το πρόβλημα. Καμιά ιδέα; Λέτε να είναι hardware? Σημειωτέον έχει αφαιρέσει την ζελατίνα που είχε στην οθόνη κι εξακολουθεί να έχει την ίδια συμπεριφορά. Έλεγα να δοκιμάσω να κάνω εγκατάσταση της rom. Μπορεί να πει κάποιος ποια rom να βάλω;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα,

Πώς μπορώ να αντιγράψω τις Photos και τα Videos που είναι αποθηκευμένα στο κινητό ?

Στα windows 7 που το έχω συνδέσει (σε 2 Pc), βλέπουν το όνομα του τηλεφώνου (Redmi 4) αλλά δεν φαίνεται κανένας φάκελος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

Πώς μπορώ να αντιγράψω τις Photos και τα Videos που είναι αποθηκευμένα στο κινητό ?

 

Στα windows 7 που το έχω συνδέσει (σε 2 Pc), βλέπουν το όνομα του τηλεφώνου (Redmi 4) αλλά δεν φαίνεται κανένας φάκελος.

Όταν μπαίνεις μέσα δε βλέπεις τους φακέλους?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι κανέναν.

Στο Windows Explorer φαίνεται το σύμβολο ενός κινητού με όνομα Redmi Note 4, αλλά όταν κάνω κλικ βλέπω κενό.

Αντίθετα, όταν κοιτάζω στη Διαχείριση Αρχείων στο κινητό μου, βλέπω όλους τους φακέλους.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει από το κινητό σου να επιλέξεις στις ειδοποιήσεις Τύπος σύνδεσης "μεταφορά δεδομένων"
Link to comment
Share on other sites

Όταν το συνδέεις κατέβασε την μπάρα και στο σύνδεση για φόρτιση μόνο που θα γράφει, κάνε κλικ και επέλεξε σύνδεση ως usb. Δεν έχω pc μπροστά μου αλλά κάπως έτσι είναι.
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει από το κινητό σου να επιλέξεις στις ειδοποιήσεις Τύπος σύνδεσης "μεταφορά δεδομένων"
Όταν το συνδέεις κατέβασε την μπάρα και στο σύνδεση για φόρτιση μόνο που θα γράφει, κάνε κλικ και επέλεξε σύνδεση ως usb. Δεν έχω pc μπροστά μου αλλά κάπως έτσι είναι.
Σωστο

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για την ανταπόκριση.

Δεν μπόρεσα να δω ούτε μπάρες, ούτε σύνδεση κλπ.

Το θέμα λύθηκε ύστερα από παίδεμα κάπου από τις Ρυθμίσεις -> Επιλογή διαμόρφωσης USB. Δεν ξέρω ακόμη πώς ακριβώς.

 

Μου το έκλεψαν, το βρήκα στην Ασφάλεια μέσω Google... Find my Device, και δεν ξέρω πόσο το είχε πειράξει ο Λίβυος τσόγλανος που συνέλαβαν.

Θα προχωρήσω σε επαναφορά και εγκατάσταση των δικών μου εφαρμογών. Σας ευχαριστώ !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα παιδιά!

Κάποιες φορές όταν ανοίγω την εφαρμογή camera του κινητού, μου δείχνει μαύρη οθόνη και το μήνυμα πως δυστυχώς η εφαρμογή έχει σταματήσει.

Πρέπει να κάνω επανεκκίνηση για να ξαναδουλέψει.

Υπάρχει κάτι να κάνω ή κάποια άλλη εφαρμογή?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
παίδες ,καλησπέρα, κατοχος απο τον οκτωβριο του 16, 3/64 clobal,πριν καν έρθει επισημα μεσω infoquest, ερωτηση: το ακουστικο εχει πολύ χαμηλή ένταση οταν μιλάς, η μπάρα του ακουστικου στο τερμα και ίσα που ακούς. Άλλαξα ακουστικό και πάλι τα ίδια : MIUI 10.2.1.0(mbfmixm) ,;υπάρχει λύση;
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Καλησπέρα σε όλους.
Εχω το ΜΤΚ.ειτε σαν  πρωτο  ειτε σαν  δευτερο Μετα  απο  4 χρονια  πρεπει  να  το  ξαναδουλέψω,.Το θεμα  μου ειναι  μεγαλο  καθω η  μπαταρια  σε standby  κραταει  αιώνες,ενω σε χρηση  εστω και  λιγων  λεπτωνβ η τηλεφωνου μειωνεται  δραματικα,πχ απο  90% στο 11%.
Να  αλλάξω μπαταρία,ή οχι.Ειναι  λογικο  να  συμβαινει  αυτο;
Επιπλέον κάτι  που θέλω να  ρωτησω,ξερει  κανεις  πως βγαλουμε full  debug report απο  το  τηλεφωνο;;

ευχαριστω πολυ  προκαταβολικα!

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...