Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φως δεν βλέπω μέχρι στιγμής.

Μπορεί κάποιος φίλος εδώ να μας πει ποιά έκδοση Miui έχει; Όπως είπα και πριν, έχω 2 όμοια Redmi Note 4 με τον mediatek, έχουν όμως 2 διαφορετικές rom. Το ένα την 9.5.3.0 και το άλλο πήρε πριν 1 μήνα περίπου την 9.6.1.0. Αυτό με την 9.5.3.0 δεν βρίσκει κανένα update.

Εσείς ποιά έκδοση έχετε, την 9.6.1.0 ή την 9.5.3.0 ;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Είσαι σίγουρος ότι και τα δύο είναι Mediatek; ανέβασε screenshot από το σχετικά με το τηλέφωνο να δούμε.

 

Στάλθηκε από το PRO 6 Plus (flyme 7.8.7.9G) μου μέσω Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το redmi note4 με snapdragon της δουλειάς μου έχει την 9.6.1.0

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.3.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα mtk εμφανίστηκε μια νέα ROM 8.8.2 miui 10 για downloading. Επειδή όμως είμαι επαρχεία μέχρι να βρω wifi για να την κατεβάσω εξαφανίστηκε! Γνωρίζει κανείς κάτι ;
Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος ότι και τα δύο είναι Mediatek; ανέβασε screenshot από το σχετικά με το τηλέφωνο να δούμε.

 

1000%, τα τηλέφωνα αγοράστηκαν πριν βγει η έκδοση με snapdragon, άσε που λένε ξεκάθαρα πως είναι deca-core.

 

9.5.3.0

http://prntscr.com/kff689

 

9.6.1.0

http://prntscr.com/kff6hi

Edited by dimie71
Link to comment
Share on other sites

https://xiaomifirmware.com/downloads/download-latest-miui-roms-redmi-note-4-mtk/

Εδώ αναφέρει ότι έχει αποσυρθεί η 9.6.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει μάλλον , μόλις μου ήρθε μήνυμα συστήματος ζητώντας αποδοχή μου για να κατεβάσει την 9.6.1.0
Link to comment
Share on other sites

εχει παρουσιασει σε καποιον το ηχειο να ακουγεται πολυ λιγα?ξαφνικα οταν μιλας η ενταση ειναι πολυ λιγη.εννοειται οτι τα εχω ρυθμισει ολα εκανα και το τελευταιο update που ηρθε.το τηλεφωνο ειναι μαμα οπως ηρθε απο kaizer .εχει εγγυηση αλλα επειδη δεν ειμαι απο αθηνα τα μεταφορικα κοστιζουν οσοσ να αλλαξω ενα υχειο.
οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!Ξερουμε εαν το τηλεφωνο θα αρει την 10 ή καποια αναβαθμιση ρομ;
The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι με Mediatek (nikel) επεξεργαστή θα αργήσει όπως πάντα. Με τον snapdragon έχει πάρει εδώ και καιρό.

 

Στάλθηκε από το HM NOTE 1W μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα,

 

Εχω το redmi note4 snapdragon global version.Εσπασε η οθονη την πηγα σε καποιον για αλλαγη.Εκτοτε ξεκινησε το θεμα μου:Οταν εβαζα το κινητο στην τσεπη η οθονη κολλουσε και χωρις να την αγγιζω αλλαζε μονη της τα μενου,σαν να την χειριζοταν καποος.Επισης τα κατω κουμπια ( home,back button κτλ( οταν μου αλλαξε την οθονη δεν ειχαν φωτισμο(πριν ειχε με την μαμισια οθονη).Το ξαναπηγα και μου ξαναλλαξε την οθονη αλλα το αποτελσμα το ιδιο. Εκανα αυτη την περιγραφη αναλτικα μηπως και καποιος εχει ιδεα του τι μπορει να εχει γινει λαθος.Επισης θα ηθελα αν επιτρεπεται να μ συτησετε καποιον μαστορα να το δωσω για διορθωση.Δυστυχως μενω επαρχια και μαλλον στους τυφλους βασιλευει ο μονοφθαλμος.Ευχαριστω για τον χρονο και ελπιζω σε βοηθεια.

Link to comment
Share on other sites

Είχα και εγώ το ίδιο θέμα με σένα, προφανώς το ανταλλακτικό που αγοράζει ο μάστορας δεν είναι ποιότητας, κάποιος είχε γράψει στο παρελθόν ότι κυκλοφορούν πολλά μαιμού (!) ή επισκευασμένα. Εγώ το έστειλα κίνα και μου το επέστρεψαν χωρίς ghost touches μεν, αλλά με λαμπάκια να μην λειτουργούν και το άφησα έτσι.

 

Αφού τον έχεις πληρώσει τον μάστορα γιατί να του τα χαρίσεις και να πας σε άλλον?

___________________________________________________________________________________________________

 

Και μία ερώτηση από μέρους μου... το τηλ σβηστό φορτίζει στο 100% αλλά αναμμένο σταματάει στο 94%. Αυτό συνήθως έχει να κάνει με τα battery stats του android... έχουμε ιδέα πως τα καθαρίζουμε? Δεν είμαι root.

 

διάβασα κάτι κόλπα με βάζω/βγάζω το καλώδιο φόρτισης αλλά δεν έπαιξαν, όπως επίσης και 1 app που δοκίμασα απο το store.

Έχεις κανείς καμία πρόταση δοκιμασμένη?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έσπασε στου γιου μου η οθόνη , κάποια δοκιμασμένη λύση για να μην καταφύγω στις του ebay των 12 ευρώ ? Έχω τεχνικό να την περάσει .
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Έσπασε στου γιου μου η οθόνη , κάποια δοκιμασμένη λύση για να μην καταφύγω στις του ebay των 12 ευρώ ? Έχω τεχνικό να την περάσει .

 

Άλλη οθόνη φορά to ΝΟΤΕ Χ με τον snapdragon και άλλη το σκέτο ΝΟΤΕ με τον mediatek ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα, απο την ημερα που πηρα;με την τελευταια αναβαθμιση σε 9620 το τηλεφωνο εχει γινει αλλο τηλέφωνο προς το χειροτερο .Μονιμη υπερθερμανση και μπαταρια να τελειώνει μεσα σε 1.30 ώρα!Εχει κανεις παρομοια εμπειρια μεχρι στιγμης;
The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Δεν το συνδύασα με αναβάθμιση, έκανα επαναφορά δεδομένων και τώρα πετάει.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πηρα το redmi note 4 snapdragon 3/32 global για την γυναίκα λόγω καλης μπαταριας.....

Τα 3 πλήκτρα δεν φωτίζονται ενώ υπάρχει η επιλογή στο μενού.

Το αστείο είναι ότι από κερνελ-cit στο τεστ υπάρχει και φως που αναβει από κάτω........

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Εδώ και 3μερες έχω πρόβλημα στην μπαταρία καμία ιδέα τι φταίει?c0bff0610314761281be3bd6ea4e8442.jpg6cf0143af7b2a4533c2a1c6df1478ee6.jpg1d771bf532094c221a935ff410d38988.jpg51c3c8983f54c278e42e477f9759ec5e.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι πρόβλημα της τελευταίας αναβάθμισης! Το κινητό ζεσταίνεται και η μπαταρία αδειάζει σαν τρελή! Προσπαθώ να κάνω downgrade στην 8.10.11

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω χρειάζεται, εγώ έκανα επαναφορά δεδομένων και τώρα πετάει.

Απλά έπρεπε να ξαναστήσω από την αρχή το τηλέφωνο.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά τίποτα πάλι τα ίδια

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πρόβλημα έχει να κάνει με τις εφαρμογές Google αυτή που δημιουργεί πιο πολυ το πρόβλημα είναι η εφαρμογή duo

 

 

Redmi N 3 pro

Link to comment
Share on other sites

έχω αλλάξει μπαταρία και από τότε αρνείται να ανοίξει, την πήρα καινούρια απο το mobilecity, την έχω αφήσει όλο το βράδυ και πάει από το 87 μέχρι το 94 μόνο (πλασματικό ποσοστό βέβαια). Να την επιστρέψω ή μπορεί να είναι κάτι άλλο ;

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...