Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.Θα ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να απενεργοποιήσω το φλας της κάμερας πίσω να μην αναβοσβήνει όταν έχω εισερχόμενη κλήση.Υπήρχε ενεργοποιημένο από την αρχή και δεν βρίσκω πουθενά κάποια εντολή που το απενεργοποιεί.Το τηλέφωνο φοράει MIUI 8.2 Σταθερή 8.2.1.0(MBFMIDL) και έχει έκδοση android 6.0 MRA58K.Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ρωτάω γιατί

α) Τα courier σφάζουν στην αμοιβή εκτελωνιστή και μπορείς να την αποφύγεις κάνοντας την δουλειά μόνος σου.

β) Στο πακέτο γράφει ο αποστολέας την αξία του περιεχομένου, πάνω σε αυτή την αξία υπολογίζουν ΦΠΑ, που μαζί με την αμοιβή του εκτελωνιστής είναι το μεγαλύτερο κόστος. Βέβαια το τελωνείο έχει δικαίωμα να ανοίξει το πακέτο και να αμφισβητήσει την δηλωμένη αξία και να ορίσει αυτό την αξία!!! Εκεί βέβαια μπορείς να παρουσιάσεις χαρτιά για να αποδείξεις την πραγματική αξία.

γ) ήθελα να δω ποια αξία χρησιμοποίησαν για υπολογισμό φπα και πόσο σε 'βάρεσε' ο εκτελωνιστής και επίσης κατά πόσο το χαρτί που παρέθεσα πιο πάνω ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα.

 

τελικα την εφαγα κ εγω παιδια...μου ηρθε σε χρονο ρεκορ το κινητο αλλα μου ηρθε φορος 46 ευρω...ενα παιδι που ειχε αναφέρει οτι τον χρέωσαν κ αυτον ειχε πει οτι πλήρωσε 60κατι... οποτε απο αλι οποιος παρει κινητο θα την φαει σιγουρα....

Link to comment
Share on other sites

μολις ακυρωσα παραγγελια απο ali αν ειναι να πληρωσουμε τελωνειο καλυτερα να το παρουμε απο δω και να εχουμε κ εγγυηση
Link to comment
Share on other sites

μολις ακυρωσα παραγγελια απο ali αν ειναι να πληρωσουμε τελωνειο καλυτερα να το παρουμε απο δω και να εχουμε κ εγγυηση

 

ναι καλα εκανες..στα ιδια λεφτα μου βγηκε εμενα το κινητο που πηρα 215 εχει απο ελλαδα το νοτε 4 το κλομπαλ βερσιον 4ραμ κ 64 μνημη κ μου βγηκε εμενα 214 με το φορο μαζι απο το ΑΛΙ...

Link to comment
Share on other sites

Έχει να προτείνει κανείς κάποια Flip Case, μαγνητική και δερμάτινη κατά προτίμηση. Να έχει καλή εφαρμογή.

Πρέπει να πάρω οπωσδήποτε στην μάνα μου γιατί θα το σπάσει και αυτό το τηλέφωνο.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Πάρε την original original

Ενδεικτικά έβαλα το link. Κάνε αυτή την αναζήτηση στο ebay και θα βρεις κι άλλους πωλητές.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!υπαρχει καποιος που μα έχει rootarei το εργαλείο?

με ξεκλειδωμα bootloader χανουμε εγγυηση?

γινεται να αφήσουμε την ίδια ρομ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχει 3 περίπου μήνες που πήρα το κινητό και εδώ και μια εβδομάδα το κινητό άρχισε λίγο να κολλάει μετά την τελευταία ενημέρωση του λογισμικού της συσκευής .. Δεν μπορούσα να αποφύγω την ενημέρωση έγινε μόνη της ... Και συχνά πυκνά μου βγάζει την γκρι οθόνη που γράφει περιμένετε λίγο .... Έχω την έκδοση MIUI 8.5.4.0 ... έχετε να μου προτείνετε κάτι ;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Εχω ενα Xiaomi redmi note 4 που εχει σπασει το touchscreen (digitizer). Καμια ιδεα που να βρω χωρις να πληρωσω εκτελωνισμους;

ή επίσης και καποιον που να μπορει να το αλλαξει στην Θεσσαλονικη

Edited by ctzellos
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Εχω ενα Xiaomi redmi note 4 που εχει σπασει το touchscreen (digitizer). Καμια ιδεα που να βρω χωρις να πληρωσω εκτελωνισμους;

ή επίσης και καποιον που να μπορει να το αλλαξει στην Θεσσαλονικη

 

Από aliexpress δεν είχα πρόβλημα..τώρα για μάστορα στην οδό Θεογόνους Χαρίση 32...

#never settle down
Link to comment
Share on other sites

Γεια.

Πρόβλημα με το ηχείο του note 4 (4/64) international version.

Δεν λειτουργεί καθόλου,ούτε ήχους κλήσεων,ούτε μουσική,ούτε ήχους πλήκτρων γενικώς νεκρό.

Το handsfree δουλευει κανονικά,όπως και όλες οι υπόλοιπες λειτουργείες.

Τι κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά πήρα το redmi note 4 snapdragon πριν 20 μέρες περίπου... Και εδώ και μια εβδομάδα μου έβγαλε κιτρινίλα επάνω αριστερά στην οθόνη.... Έχει γίνει αυτό σε κανένα άλλον... Και τι παίζει με την εγγύηση; το πήρα από ένα μάγαζι από τι scroutz (city Market)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω ενα Redmi note 4 MTK στο οποιο ειχα εγκαταστησει παλαιοτερα μια Developer ROM την 7.5.4

Το κινητο το εχει η γυναικα μου και καθε βδομαδα του εκανε αναβαθμιση (της ερχοτανε ειδοποιηση) Μετα απο καιρο που το ξαναεπιασα στα χερια μου εχει κολλησει στην 7.6.8 και δεν ερχονται πια αναβαθμισεις. Απ οτι ειδα η ROM που εχει πανω την αναφερει σαν global beta. Στο site βλεπω οτι η τελευταια ROM που εχει ειναι η 7.5.25. Πως εγινε εγκατασταση η beta 7.6.8? Στο site απ οτι βλεπω μονο στην MTK China εχει 7.6.8. Μυστήριο....

 

Ειχαν στειλει την ενημερωση σε μερικα κινητα και μετα βρηκαν καποιο προβλημα μαλλον και την κατεβασανε. Την ειχα παρει και εχω στο κινητο μου.

Link to comment
Share on other sites

τελικα την εφαγα κ εγω παιδια...μου ηρθε σε χρονο ρεκορ το κινητο αλλα μου ηρθε φορος 46 ευρω...ενα παιδι που ειχε αναφέρει οτι τον χρέωσαν κ αυτον ειχε πει οτι πλήρωσε 60κατι... οποτε απο αλι οποιος παρει κινητο θα την φαει σιγουρα....
Μου ήρθε και μένα, 39 ευρώ μου πήρε το τελωνείο. 24 ευρώ ΦΠΑ και 15 εργασία εκτελωνιστή.

 

Το κακό είναι, ότι πήγε με πρόβλημα στο touch και γύρισε με πρόβλημα στο backlight των κουμπιών!

 

Τα νεύρα μου κομμάτια!

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 7.6.8.global beta rom και σήμερα μου ήρθε αναβάθμιση 1.3GB σε 7.9.7 εβδομαδιαία αλλά λέει miui8 και όχι 9.Δεν την έκανα ακόμα.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Έχω την 7.6.8.global beta rom και σήμερα μου ήρθε αναβάθμιση 1.3GB σε 7.9.7 εβδομαδιαία αλλά λέει miui8 και όχι 9.Δεν την έκανα ακόμα.

 

Ειναι η 9 εκδοση. Το λεει εδω http://en.miui.com/download-309.html#455

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, για να είναι 1.3GB θα είναι μάλλον η 9. Πάντως στον updater μου την βγάζει miui8 7.9.7

Το σίγουρο είναι ότι θα είναι βασισμένη σε marshmallow και όχι nougat.

...Xiaomi Mi 8 Lite 4/64...

...LG Gpad 8.3...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,χωρίς να είναι σίγουρο σκέφτομαι να πάρω το note4 global edition ,ήθελα να ρωτήσω από ήχο κλήσης ,δόνησης ,ηχείο όταν βλέπεις ytube πχ τι λέει αυτή η συσκευή;μεταφορά εφαρμογών αρχείων στην sd αφήνει να κάνεις;από αντοχή σε πτωσεις;ηοθονη έχει κάποια προστασία ;σας ευχαριστώ εκ των προτέρων ,
Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτησω εσας που το εχετε καιρο γιατι εγω το εχω 3 μερες... tethering εχει το τηλεφωνο;γιτι ψαχνω να το βρω κ δεν το βλεπω πουθενα. (το χρειαζομαι για συνδεση με drone)
Link to comment
Share on other sites

να σας ρωτησω εσας που το εχετε καιρο γιατι εγω το εχω 3 μερες... tethering εχει το τηλεφωνο;γιτι ψαχνω να το βρω κ δεν το βλεπω πουθενα. (το χρειαζομαι για συνδεση με drone)

 

Ρυθμίσεις > προσωπικό σημείο πρόσβασης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μου ήρθε ενημέρωση για την 8.5.3.0. Είδα προηγούμενο ποστ που κάποιος του βγάζει πρόβλημα και μένει η οθόνη σε ένα σημείο υπάρχει κάποιος άλλος που να έχει θέματα η να την κατεβάσω
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.Εχω ένα πρόβλημα με το Bluetooth της συσκευής μου όταν προσπαθώ να στείλω κάποιο αρχείο από την κάρτα μνήμης μου βγάζει μήνυμα:αγνωστο αρχείο δεν μπορεί να γίνει σωστός χειρισμός του αιτήματος.Οταν στέλνω αρχειο που ειναι αποθηκευμένο στην συσκευή πηγαίνει κανονικά και δέχομαι κανονικά.Να τονίσω ότι η κάρτα μνήμης δεν έχει κάποιο πρόβλημα γιατί δοκίμασα και άλλη και μου βγάζει το ίδιο σφάλμα.Κοίταξα λίγο και τα δικαιώματα(άδειες) των εφαρμωγών αλλά δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη.Αν έχει κάποιος οποιαδήποτε ιδέα θα ήταν καλοδεχούμενη(Υ.Γ έκανα και επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων αλλά τα ίδια).Ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Link to comment
Share on other sites

redmi note 4 αγορασμενο απο ελεκτρονετ απο το πασχα εχει μεινει στο android 6 Marshmallow ,ξερουμε αν θα παρει την nougat ;

να πω οτι ειναι απο infoquest μια και εχει μεσα στο κουτι την εγγυηση τις infoquest

 

εχτές πήρε αναβάθμιση για το miui αλλά μόνο αυτό

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...