Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περιμένω ενα Global Version Note 4 625, 4GB 64GB απο ali και ειναι κολλημένο στο τελωνειο (Started customs clearance process) εδω και δεκα μέρες, Καμία εκτιμηση τι θα πληρωσω και σε ποσες μερες θα τελειωσει ο εκτελωνισμός?

Επισεις στο kimovil αναφέρει οτι εχει 2.5D Corning Gorilla Glass 3 Ισχύει?

 

Thanks:)

 

http://www.eett.gr/opencms/export/sites/default/EETT/Consumer/Postal/Responsib/postalfees.pdf

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Περιμένω ενα Global Version Note 4 625, 4GB 64GB απο ali και ειναι κολλημένο στο τελωνειο (Started customs clearance process) εδω και δεκα μέρες, Καμία εκτιμηση τι θα πληρωσω και σε ποσες μερες θα τελειωσει ο εκτελωνισμός?

Επισεις στο kimovil αναφέρει οτι εχει 2.5D Corning Gorilla Glass 3 Ισχύει?

 

Thanks:)

 

καλα γτ να εχεις θεμα στο τελωνείο ?? μηπως επέλεξες να ερθει πιο γρηγορα με DHL ?? Γιατι με τα ελτα δν νομιζω να εχει θεμα στο τελωνείο ..γτ κ εγω το ιδιο παρήγγειλα ...αλλα εχει μια βδομαδα που εκανα την παραγγελία ..εχω ακομα μερες...

Link to comment
Share on other sites

Οτιδήποτε έρχεται εκτός ΕΕ, με οποιονδήποτε τρόπο (απλό ταχυδρομείο, courier κλπ) περνάει τελωνείο κανονικά. Απλώς επειδή είναι τεράστιος ο όγκος περνάνε δειγματοληπτικά. Αν σου κάτσει σου έκατσε.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Κινητό: Xiaomi Redmi Note 4
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το έγγραφο που έβαλα πιο πάνω είναι σε εφαρμογή από 1/8/2017, λογικά θα πληρώνουμε κάτι ψηλά από εδώ και πέρα ακόμα και για ελτα :!:

 

Προσπαθούσα να βρω και ένα σχετικό άρθρο που έπεσα πάνω του στο fb αλλά δεν το βρήκα για να το παραθέσω.

 

Περιμένω και εγώ να δω τι θα γίνει με το δικό μου που είναι στο δρόμο της επιστροφής από επισκευή

Edited by Mpampoulas
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, το έγγραφο που έβαλα πιο πάνω είναι σε εφαρμογή από 1/8/2017, λογικά θα πληρώνουμε κάτι ψηλά από εδώ και πέρα ακόμα και για ελτα :!:

 

Προσπαθούσα να βρω και ένα σχετικό άρθρο που έπεσα πάνω του στο fb αλλά δεν το βρήκα για να το παραθέσω.

 

Περιμένω και εγώ να δω τι θα γίνει με το δικό μου που είναι στο δρόμο της επιστροφής από επισκευή

 

εγω παντως που μ ηρθε μια καρτα γραφικων για τον υπολογιστη μου 75 ευρω...δεν πληρωσα κατι με ελτα που ηρθε απο κινα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

το πολυαναμενόμενο redmi note 4 snapdragon 4/64 απο ali ηρθε αλλα...

Πλήρωσα 64 ευρόπουλα.......... X(

Ειμαι πελάτης του ali χρόνια, έχω φέρει μηχανήματα 20 κιλών , εχω φέρει χονδρικής εμπορεύματα (πάνω απο 100 αγορές μεχρι σήμερα) κι ΔΕΝ ειχα πληρώσει ΠΟΤΕ.

 

Πάντα υπάρχει μια πρώτη φορά στη ζωή, για όλα............ X(

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά

φιλος ασχετος με κινητα με ρωτησε τι κινητο να παρει μεχρι 250 ευρω απο Ελλάδα και κοιταω προς redmi note 4 φυσικά snapdragon 4/64.

Αυτα τα δυο κινητα έχουν καποια διαφορά σε εγγυηση,χαρακτηριστικα κτλ?Γιατι όσο και να κοιταω διαφορά εκτός από τα γραμμαρια και το ονομα του μοντελου(4/4Χ) δεν βρισκω,αν μπορει καποιος ας βοηθησει

https://www.skroutz.gr/s/10864021/Xiaomi-Redmi-Note-4-Snapdragon-4GB-64GB.html

https://www.skroutz.gr/s/11008141/Xiaomi-Redmi-Note-4X-Snapdragon-64GB.html

Ευχαριστω προκαταβολικα :)

Ericsson T28/Nokia8210/Nokia6600/Sony Ericsson k800i/Nokia N95/ Samsung Galaxy Sii/Huawei Honor 6:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

το πολυαναμενόμενο redmi note 4 snapdragon 4/64 απο ali ηρθε αλλα...

Πλήρωσα 64 ευρόπουλα.......... X(

Ειμαι πελάτης του ali χρόνια, έχω φέρει μηχανήματα 20 κιλών , εχω φέρει χονδρικής εμπορεύματα (πάνω απο 100 αγορές μεχρι σήμερα) κι ΔΕΝ ειχα πληρώσει ΠΟΤΕ.

 

Πάντα υπάρχει μια πρώτη φορά στη ζωή, για όλα............ X(

 

πωωωωωωωω τι λες ρε φιλεεεε 64 ευρω ??????????:shock::shock::shock::shock::shock: κ εγω το ιδιο εχω παρει απο το αλι, οποτε λογικα τα ιδια σκατα θα παθω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

το πολυαναμενόμενο redmi note 4 snapdragon 4/64 απο ali ηρθε αλλα...

Πλήρωσα 64 ευρόπουλα.......... X(

Ειμαι πελάτης του ali χρόνια, έχω φέρει μηχανήματα 20 κιλών , εχω φέρει χονδρικής εμπορεύματα (πάνω απο 100 αγορές μεχρι σήμερα) κι ΔΕΝ ειχα πληρώσει ΠΟΤΕ.

 

Πάντα υπάρχει μια πρώτη φορά στη ζωή, για όλα............ X(

 

Με ελτα στο είχε στείλει? Πρόσεξες τι αξία σου έγραφαν στο πακέτο? Πως σου αναλύουν την χρέωση? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Με ελτα στο είχε στείλει? Πρόσεξες τι αξία σου έγραφαν στο πακέτο? Πως σου αναλύουν την χρέωση? :rolleyes:

 

ναι ναι με ελτα μ το εστειλε..δεν εβαλα κατι αλλα που ειναι και καλα πιο γρηγορα που πληρωνεις DHL πχ..μπα οχι δεν προσεξα κατι τετοιο που το βλέπεις αυτο ??κ παιζει ρολο σε κατι αυτο που λες για το πως αναλύουν την χρέωση ?

Edited by Smile10
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά

φιλος ασχετος με κινητα με ρωτησε τι κινητο να παρει μεχρι 250 ευρω απο Ελλάδα και κοιταω προς redmi note 4 φυσικά snapdragon 4/64.

Αυτα τα δυο κινητα έχουν καποια διαφορά σε εγγυηση,χαρακτηριστικα κτλ?Γιατι όσο και να κοιταω διαφορά εκτός από τα γραμμαρια και το ονομα του μοντελου(4/4Χ) δεν βρισκω,αν μπορει καποιος ας βοηθησει

https://www.skroutz.gr/s/10864021/Xiaomi-Redmi-Note-4-Snapdragon-4GB-64GB.html

https://www.skroutz.gr/s/11008141/Xiaomi-Redmi-Note-4X-Snapdragon-64GB.html

Ευχαριστω προκαταβολικα :)

Το Χ είναι με snapdragon επεξεργαστή και το σκέτο 4 με mediatek. Ο Κοτσώβολος έχει συσκευές Ελληνικής αντιπροσωπείας ενώ οι περισσότεροι που είναι αρκετά πιο φθηνοί τα κάνουν εισαγωγή οι ίδιοι και εάν παρουσιαστεί κάτι αναλαμβάνουν αυτοί την επισκευή.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το Χ είναι με snapdragon επεξεργαστή και το σκέτο 4 με mediatek. Ο Κοτσώβολος έχει συσκευές Ελληνικής αντιπροσωπείας ενώ οι περισσότεροι που είναι αρκετά πιο φθηνοί τα κάνουν εισαγωγή οι ίδιοι και εάν παρουσιαστεί κάτι αναλαμβάνουν αυτοί την επισκευή.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου,με μπερδεψε μαλλον γιατι ακομα και σε σκετο 4 γραφει στο σκρουτζ οτι εχει snapdragon.

Ericsson T28/Nokia8210/Nokia6600/Sony Ericsson k800i/Nokia N95/ Samsung Galaxy Sii/Huawei Honor 6:D
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπορειτε να μου υποδειξετε απο που μπορω να αγορασω το redmi note 4 με την 800ρα και να ειναι σιγουρο οτι θα την εχει ?

διαβαζω οτι πρεπει να ειναι η global version https://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna.html?from=catspan&keyphrase=xiaomi+redmi+note+4 ειναι ομως τοσες πολλες οι εκδοσεις (πατας επανω στην πρωτη επιλογη ας πουμε και ο ενας λεει global o αλλος ελληνικο μενου κλπ) που πραγματικα ειμαι στο τσακ να το παρω απο το you.gr(infoquest) και να τελειωνω...αλλα μου καθεται καπως το εξτρα κοστος . Ενδιαφερομαι να αγορασω ενα με 3gb ram και ενα με 4gb ram αν υπαρχει με b20 στα 4gb δε ξερω. Αν δεν σας κανει κοπο καντε μου ενα reply με συγκεκριμενα μαγαζια που ειναι εξακρυβωμενο οτι εχουν την 800ρα(κατα προτιμηση πειραια-αθηνα) γιατι θελω να παω να τις αγορασω αμεσα. Εχω ξεμεινει απο κινητο.

Link to comment
Share on other sites

Μετα την αναβαθμιση σε nougat δεν δουλευει η ληψη στιγμιοτυπου οθονης ,με τρια δακτυλα!

 

Μια χαρα δουλευει κοιτα μηπως εχει απενεργοποιηθει. Δε πιστευω να εχεις νοβα;

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα δουλευει κοιτα μηπως εχει απενεργοποιηθει. Δε πιστευω να εχεις νοβα;

 

Οχι και το εχω ενεργοποοιημενο απο τις ρυθμισεις.

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι με ελτα μ το εστειλε..δεν εβαλα κατι αλλα που ειναι και καλα πιο γρηγορα που πληρωνεις DHL πχ..μπα οχι δεν προσεξα κατι τετοιο που το βλέπεις αυτο ??κ παιζει ρολο σε κατι αυτο που λες για το πως αναλύουν την χρέωση ?

 

Ρωτάω γιατί

α) Τα courier σφάζουν στην αμοιβή εκτελωνιστή και μπορείς να την αποφύγεις κάνοντας την δουλειά μόνος σου.

β) Στο πακέτο γράφει ο αποστολέας την αξία του περιεχομένου, πάνω σε αυτή την αξία υπολογίζουν ΦΠΑ, που μαζί με την αμοιβή του εκτελωνιστής είναι το μεγαλύτερο κόστος. Βέβαια το τελωνείο έχει δικαίωμα να ανοίξει το πακέτο και να αμφισβητήσει την δηλωμένη αξία και να ορίσει αυτό την αξία!!! Εκεί βέβαια μπορείς να παρουσιάσεις χαρτιά για να αποδείξεις την πραγματική αξία.

γ) ήθελα να δω ποια αξία χρησιμοποίησαν για υπολογισμό φπα και πόσο σε 'βάρεσε' ο εκτελωνιστής και επίσης κατά πόσο το χαρτί που παρέθεσα πιο πάνω ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα.

Link to comment
Share on other sites

Ρωτάω γιατί

α) Τα courier σφάζουν στην αμοιβή εκτελωνιστή και μπορείς να την αποφύγεις κάνοντας την δουλειά μόνος σου.

β) Στο πακέτο γράφει ο αποστολέας την αξία του περιεχομένου, πάνω σε αυτή την αξία υπολογίζουν ΦΠΑ, που μαζί με την αμοιβή του εκτελωνιστής είναι το μεγαλύτερο κόστος. Βέβαια το τελωνείο έχει δικαίωμα να ανοίξει το πακέτο και να αμφισβητήσει την δηλωμένη αξία και να ορίσει αυτό την αξία!!! Εκεί βέβαια μπορείς να παρουσιάσεις χαρτιά για να αποδείξεις την πραγματική αξία.

γ) ήθελα να δω ποια αξία χρησιμοποίησαν για υπολογισμό φπα και πόσο σε 'βάρεσε' ο εκτελωνιστής και επίσης κατά πόσο το χαρτί που παρέθεσα πιο πάνω ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα.

 

οταν μου ερθει θα σου πω αμα με βαρεσε ο εκτελωνιστης...γτ πιστευω με την γκαντεμια που εχω σιγουρα θα πληρωσω

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα έχω το Redme Note 4 3/64 MTK από τον Δεκέμβρη του 16 αγοράσμενο από geek είχε έρθει με μια δικιά τους rom και κάποιος κάπου κάποτε μου πέρασε την 8.2.1.0 σταθερή (MBFMIDL) και μου είπε ότι θα κατεβάζει κανονικά όλες τις επόμενες αναβαθμίσεις από Φλεβάρη Μάρτη που έγινε αυτό αν θυμάμαι καλά δεν έχει πάρει καμία αναβάθμιση είναι οκ αυτό? Υπάρχει πιο καινούργια rom? Το τηλέφωνό δεν έχει βέβαια κανένα πρόβλημα! Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

προχθές,απέκτησα την 1η συσκευή xiaomi redmi note 4 mdt και έκανα την μεταφορά αρχείων και δεδομένων με την εφαρμογή my back up pro.όλα έγιναν σωστά,εκτός απ τα sms τα οποία αποθηκεύτηκαν στη μαμά εφαρμογή της συσκευής και όχι στην εφαρμογή που χρησιμοποιούσα στο προηγούμενο κινητό

το ερώτημά μου είναι,ποιός τρόπος υπάρχει να μεταφέρω τα μηνύματα στην εφαρμογή που θέλω,δλδ στην android messages της google?

 

επίσης,το κινητό χρησιμοποιεί την προεγκατεστημένη εφαρμογή τηλεφώνου,ενώ εγώ θέλω να λειτουργεί με συγκεκριμένη εφαρμογή που έχω αγοράσει και εννοώ την DW phone.προσπαθώ με τις άδειες και την κατάργηση της μαμά εφαρμογής,αλλά δεν τα καταφέρνω και χάνω την υπομονή μου.υπάρχει πρόταση και γι αυτό?

 

ευχαριστώ,να είστε καλά

KT23
Link to comment
Share on other sites

Είναι φυσιολογικό.Το ίδιο θεμα έχω και εγώ.εκει μου έχει σταματήσει.Εχουν σταματήσει να δίνουν αναβαθμίσεις.ισως στο μέλλον...Το πρόβλημα το έχει ο mdk μόνο.Σε ένα άλλο snap ίδιο που έχω πήρε και την 7 android αλλά και η έκδοση miui έχει προχωρήσει...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχει ξάδερφος το κινητό και η μπαταρία του σέρνεται απτον πρώτο καιρό. Π. Χ από 95 σε 85 % η μπαταρία μέσα σε 10 λεπτά χωρίς να έχει ψηλά την φωτεινότητα και χωρίς να έχει παιχνίδια μέσα. Υπάρχει κάποια λύση; δεν το έχει φορτωμένο. Έχω δει την ίδια συσκευή με snap και είναι βράχος η μπαταρία. Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα , υπάρχουν θετικές ή αρνητικές εντυπώσεις για τς υπηρεσίας των παιδιών στο "xiaomi-service.gr" ; Είχα ένα ατύχημα με την οθόνη και είμαι σε σκέψη να το πακετάρω για Θεσσαλονίκη !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...