Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όποιος ενδιαφέρετε κυρίως για μπαταρία πάει στο 4Χ ή 4 global εκεί θα δε εύκολα 3 μέρες και κανά 7ωρο οθόνης

 

Ποιο από τα δύο έχει την 800άρα μπάντα και ποιο είναι καλύτερο σε αυτονομία ;

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://prntscr.com/f6owz7

http://prntscr.com/f6ox77

http://prntscr.com/f6oxfq

 

Πάρα πολύ χαλαρή χρήση.. δυστυχώς δεν τα πηγαίνει και πολύ καλά στο θέμα αυτονομίας και ήταν ένας από τους λόγους που πήρα το συγκεκριμένο κινητό..

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το κινητο ειναι αρκετα ζεστο μετα απο λιγη χρηση φοβαμαι να του βαλω την κλειστη θηκη!

Υπαρχει τροπος να μην χρειαζεται ΚΑΙ κωδικο 'η pattern μετα το δακτυλικο?

Υπαρχει τροπος να βαλω Dolby Atmos?

Υπαρχει τροπος να δω ακριβως ποια εκδοση πηρα?

Κατασκευαστικα ειναι μια κλαση πανω απο το Redmi3 Και πολυ γρηγορο...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Το κινητό το πήρα προχθές και παρατήρησα ότι όταν ακουμπάς το Home button αφής, δεν δουλεύει. Είναι φυσιολογικό; Edited by geoka
Link to comment
Share on other sites

Μετα την τελευταία αναβάθμιση 8.2 δεν ακουγεται ηχος ειδοποιησης στα εισερχόμενα μηνύματα sms, ενω στην ειδοποίηση για παράδοση παιζει κανονικα. Επισης στις υπόλοιπες εφαρμογές viber fb ακούγεται κανονικα στα εισερχόμενα μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας σκέφτομαι να πάρω το redmi note 4 αλλά έχω μπερδευτεί με τις εκδόση που θα διαλέξω την :Indernational (snapdragon 625) ή αυτήν με τον (helio X 20)
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας σκέφτομαι να πάρω το redmi note 4

αλλά έχω μπερδευτεί με τις εκδόση που θα διαλέξω την:

Indernational (snapdragon 625) ή αυτήν με τον (helio X 20)

 

για 800mhz, ευρωπαϊκο φορτιστη, καλυτερη αυτονομια, πας σε snapdragon

 

πχ το καταστημα geek, αναφερει αυτες τις εκδοσεις ως global version.

εχει 3ram/32rom $160 και 4ram/64rom $187 σε 3 χρωματισμους.

οριστε ενα LINK και αμα θες ψαξε και σε αλλα καταστηματα.

εγω οσες φορες πηρα απο geek ολα ηταν οκ.

 

* αν ψαξεις θηκες πχ απο aliexpress, ψαξε ως redmi note 4x

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Το ψαχνουν αρκετα. Αν μπορείς παρε απο ευρωπαικη αποθηκη

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

ΠΟιες είναι οι ευρωπαϊκές αποθήκες;; Θέλω να παραγγείλω ένα μέσω geek. Μέχρι τώρα δεν είχα θέμα με τελωνείο, αλλά με προβληματίζει με αυτά που ακούω.

 

Στο Geek το βρίσκω κάπου στα 165 ευρώ και στο kimovil 132! Είναι δυνατόν τόση διαφορά;

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-redmi-note-4-global-3gb-32gb

Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια σορρρυ για την εκφραση τι μπου***λο τηλεφωνο ειναι αυτο? Σε καποια φαση μπλοκαρε η γκαλερι φωτογραφιων εκανα reset και χαθηκαν αρκετες (ισως και πολλες) προσφατες φωτογραφιες απο την καρτα SD. Μαλιστα σε καποια αρχεια φωτογραφιων μπηκαν στο ονομα του αρχειου κινεζικα γραμματα. Τοσα χρονια εχουν περασει τοσα τηλεφωνα απο τα χερια μου πρωτη φορα συμβαινει κατι τετοιο. Τωρα πως θα τις επαναφερω τις φωτογραφιες?
Link to comment
Share on other sites

τι ρομ φοράς;

Πάντως εγώ που δεν έχω sd,δεν έχει κολλήσει ποτέ.

Για σκέψου το και αυτό.

Edited by Chryssostomos

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

η sd πιστεύω φταίει.

 

Ναι αλλα σε αλλα τηλεφωνα πριν λειτουργουσε κανονικα. Με το Xiaomi αρχισανε οι μαλ**ιες. Καμια ιδεα μηπως καπου υπαρχουν και τις επαναφερω?

Link to comment
Share on other sites

δεν έχει να λέει κάτι αυτό.

Αν δεν τις δεις στον υπολογιστή,χάθηκαν.

Μα δεν τις εχω αλλου, τι θα κανω? Τωρα σκαναρω τον φακελο στο pc με ενα προγραμμα που λεγεται Recuva

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο θέμα είχα και εγώ με τις φωτογραφίες.κολλανε και στην κίνηση. Με άλλο πρόγραμμα από το play δεν είχα θέμα. Τώρα δεν έχω δοκιμάσει χωρίς κάρτα sd αφού έχω την έκδοση 16 Giga και δεν επαρκεί χωρίς κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

Δηλ. φοράς dev, δηλ. beta και όχι σταθερή. Και φταίει το τηλέφωνο!?

 

Η κάρτα φταέι σίγουρα. ή ο συνδυασμός.

Φοράω dev 2,5 μήνες και πέρα από μία φορά που κόλλησε η εφαρμογή του καιρού,δεν έχει κολλήσει τίποτε άλλο.

η dev είναι πολύ πιο σταθερή και πολύ πιο καινούρια.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει.Σε εμένα τουλάχιστον που δεν έχω αλλάξει χρήση του κινητού,έχει σίγουρα.

εδώ είναι.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

ΠΟιες είναι οι ευρωπαϊκές αποθήκες;; Θέλω να παραγγείλω ένα μέσω geek. Μέχρι τώρα δεν είχα θέμα με τελωνείο, αλλά με προβληματίζει με αυτά που ακούω.

 

Στο Geek το βρίσκω κάπου στα 165 ευρώ και στο kimovil 132! Είναι δυνατόν τόση διαφορά;

https://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-redmi-note-4-global-3gb-32gb

 

Εχω αγορασει 2 Redmi Note 4 σε διαφορετικες παραγγελιες απο το geekbuying το τελευταιο 4μηνο και δεν ειχα κανενα θεμα με το τελωνειο. Δεν ειχα και με αλλα προϊοντα που παραγγειλα απο το ιδιο και αλλο ενα μαγαζι. Σημειωνω πως η αποστολη ηταν με απλο ταχυδρομειο και tracking...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους και σε όλες!

Λιγα πραγματάκια στα γρήγορα

1)Εχει αρχισει εδω και 3-4 μέρες και στα ξαφνικά μου κάνει Restart ανευ λογου και άνευ αιτίας.

2)Μουσική απο το τηλέφωνο ακούω μέσω του Bluetooth και τών Creative Jam ακουστικών μου,την τελευταια εβδομάδα εχει αρχισει και ενω ακουω μουσικη, κόβει την σύνδεση με τα ακουστικά χωρις λογο,και σταματάει την μουσική.Για να ξανακουσεις μουσικη πρέπει να περιμένεις κανα πενταλεπτο.1-2 φορές που έκανα unpair τα ακουστικά με το τηλέφωνο,κάπου βοήθησε αλλα μετα απο λίγο ξανα μανα!

The question is not...when i'll stop, but who's going to stop me
Link to comment
Share on other sites

Το ρεστάρτ πιο πολύ για πρόβλημα κάποιας εφαρμογής μου κάνει.
Θωμάς
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...