Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@nitrox geekbuying

 

Από το geekbuying έρχεται με ελληνικά;

 

αυτη τη χρονικη στιγμη, για να εχει ελληνικα και να παιρνει και επισημες ενημερωσεις, χρειαζεται dev rom.

ομως οσοι δεν ασχολουνται αρκετα με φλασαρισματα και αλλαγες rom, καταλληλοτερη ειναι η global stable

η οποια παιρνει επισημα update, δεν εχει ακομα ελληνικα αλλα θα παρει σε λιγο καιρο μεσω update.

αν εχεις dev rom, μπορει με ενα απλο update η συσκευη να μην ξεκιναει καν ή να μη δουλευουν οι sim κτλ

(εχει συμβει και προσφατα) διοτι αυτη ειναι η φυση-σκοπος της dev, δηλαδη η δοκιμη νεων χαρακτηριστικων.

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

το ψήνω για αγορά από vickmall.

στην stable,ξέρω πως δεν έχει ελληνικά στο μενού και δεν με νοιάζει.

Στο πληκτρολόγιο μπορούμε να βάλουμε;

off topic

Και κάτι ακόμα,μιας και έχω καιρό να φέρω από Κίνα,σε τι φάση είμαστε;

Κάνουμε τάμα για το τελωνείο ή είμαστε ακόμα κομπλέ;

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

το ψήνω για αγορά από vickmall.

στην stable,ξέρω πως δεν έχει ελληνικά στο μενού και δεν με νοιάζει.

Στο πληκτρολόγιο μπορούμε να βάλουμε;

off topic

Και κάτι ακόμα,μιας και έχω καιρό να φέρω από Κίνα,σε τι φάση είμαστε;

Κάνουμε τάμα για το τελωνείο ή είμαστε ακόμα κομπλέ;

 

στο πληκτρολογιο ειναι πανευκολο, απλη ρυθμιση

πληρωσε με paypal και διαλεξε δωρεαν-απλο ταχυδρομειο

Link to comment
Share on other sites

Δε το ξέρουμε.

Κυκλοφορησαν κατι φημες οτι δε θα υπαρξει. Αλλα τιποτα δεν είναι σίγουρο.

 

Μεχρι τελος του χρονου θα μαθουμε αν βγει προ!

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Επειδή το κοιτάω κι εγώ το 4αρι με αρκετό ενδιαφέρον και βλέπω πολλή κουβέντα για το αν θα βγει pro με snapdragon ή για το αν είναι καλύτερο ή όχι απο το 3αρι Pro ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος. Όσο αφορά επεξεργαστή αν συγκρίνετε τα δύο 4αρι απλό και 3αρι Pro ποιο θεωρείτε ότι είναι καλύτερα να πάρει κάποιος; Επίσης αν και εφόσον βγει 4αρι pro υποθέτω θα είναι και με πιο νέο snapdragon απο του 3 pro οπότε τότε θα είναι άλλη κουβέντα πάλι αλλά γενικά έχω καταλάβει ότι οι snapdragon θεωρούνται καλύτεροι απο τους αντίστοιχους helio.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Αν είναι κανείς σε stable 8.0.9.0, μήπως έχει παρατηρήσει battery drain πέραν του φυσιολογικού σε idle κατάσταση; Χωρίς SIM, με κλειστά GPS και BT, ανοιχτό και συνδεδεμένο WiFi, έκανα δύο δοκιμές βγάζοντας το κινητό από πλήρη φόρτιση:

 

1η δοκιμή: Μέσα σε χρονικό διάστημα 10h30m idle, drain 11% (από 100% μπαταρία σε 89%).

2η δοκιμή: Μέσα σε χρονικό διάστημα 8h30m idle, drain 12% (από 100% μπαταρία σε 88%).

 

Νομίζω ότι είναι πάρα πολύ μεγάλο και υποδηλώνει πρόβλημα, ιδιαίτερα αν συνυπολογίσουμε τη μεγάλη μπαταρία των 4000mAh.

Edited by parsifal
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Αν είναι κανείς σε stable 8.0.9.0, μήπως έχει παρατηρήσει battery drain πέραν του φυσιολογικού σε idle κατάσταση; Χωρίς SIM, με κλειστά GPS και BT, ανοιχτό και συνδεδεμένο WiFi, έκανα δύο δοκιμές βγάζοντας το κινητό από πλήρη φόρτιση:

 

1η δοκιμή: Μέσα σε χρονικό διάστημα 10h30m idle, drain 11% (από 100% μπαταρία σε 89%).

2η δοκιμή: Μέσα σε χρονικό διάστημα 8h30m idle, drain 12% (από 100% μπαταρία σε 88%).

 

Νομίζω ότι είναι πάρα πολύ μεγάλο και υποδηλώνει πρόβλημα, ιδιαίτερα αν συνυπολογίσουμε τη μεγάλη μπαταρία των 4000mAh.

 

η 8.0.9.0 ειναι η china stable, οχι η global stable... κ ναι, εχει θεματακια με battery drain...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους,

 

Επειδή το κοιτάω κι εγώ το 4αρι με αρκετό ενδιαφέρον και βλέπω πολλή κουβέντα για το αν θα βγει pro με snapdragon ή για το αν είναι καλύτερο ή όχι απο το 3αρι Pro ήθελα να ρωτήσω αν ξέρει κάποιος. Όσο αφορά επεξεργαστή αν συγκρίνετε τα δύο 4αρι απλό και 3αρι Pro ποιο θεωρείτε ότι είναι καλύτερα να πάρει κάποιος; Επίσης αν και εφόσον βγει 4αρι pro υποθέτω θα είναι και με πιο νέο snapdragon απο του 3 pro οπότε τότε θα είναι άλλη κουβέντα πάλι αλλά γενικά έχω καταλάβει ότι οι snapdragon θεωρούνται καλύτεροι απο τους αντίστοιχους helio.

 

Ευχαριστώ.

 

περι snapdragon: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=441290

και το 3 pro και το 4 ειναι value for money. προτιμω το 4 και ακομα πιο πολυ την εκδοση 3/64.

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα την συσκευη, global stable 8.0.5 φορουσε στο ανοιγμα και ηταν ενημερωμενο .

 

Εντυπωσεις :

-ποιοτητα κατασκευης αψογη ,απο τα καλυτερα κινητα που εχω πιασει αφηνοντας premium αισθηση .

-οθονη αψογη με δυνατη φωτεινοτητα

-Πρωτη φορα δουλευω το miui και φαινεται πολυ ομορφο ui εχοντας τα παντα μεσα.

Η συσκευη δεν κολλαει και εχει πολυ smooth αισθηση.

-Θερμοκρασιες νορμαλ ακομα και πανω στο σεταρισμα.

-Fingerprint = Αμεσο!

 

Παρατηρησα οτι δεν επιασε 4G στο σπιτι μου εδω στις Σερρες ,θα το επιβεβαιωσω αργοτερα

Link to comment
Share on other sites

κολοριζικο!

για το 4g, μηπως εχεις wind; ισως στις σερρες εκπεμπει σε 800 μπαντα.

αλλιως τσεκαρε τις ρυθμισεις σου ή μεσω του παροχου χρειαστει να στειλεις καποιο σμσ

Link to comment
Share on other sites

Εχω vodafone , οτι και να δοκιμασα 4g δεν επιασα

 

Δουλευες στη προηγούμενη συσκευή σου ποτε με 4g?? Αν οχι τοτε πρέπει να το ενργοποιησεις μεσω Vodafone. Παρε εξυπηρέτηση πελατών

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το τηλέφωνο εδώ και λίγες μέρες.

Δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Αντίθετα είμαι πολύ ευχαριστημένος και βλέπω μάλιστα και μεγάλη διαφορά στην απόκριση του αισθητήρα σε σχέση με το 3 pro που είχα για μια βδομάδα και μου έβγαλε πρόβλημα στην οθόνη.

Αυτό που έχω παρατηρήσει και θέλω να ρωτήσω είναι ότι μερικές φορές η οθόνη "ρίχνει" μόνη της την φωτεινότητα και την "ανεβάζει" ξανά μετά από λίγα δευτερόλεπτα. Παρόλο που το αγγίζω δεν αλλάζει κάτι.

Να σημειώσω ότι έχω ανεβάσει πολύ την φωτεινότητα της οθόνης γιατί μου αρέσει να είναι όσο το δυνατόν πιο φωτεινή.

Μήπως έχω πειράξει κατά λάθος κάποια ρύθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω το τηλέφωνο εδώ και λίγες μέρες.

Δεν έχω κάποιο πρόβλημα. Αντίθετα είμαι πολύ ευχαριστημένος και βλέπω μάλιστα και μεγάλη διαφορά στην απόκριση του αισθητήρα σε σχέση με το 3 pro που είχα για μια βδομάδα και μου έβγαλε πρόβλημα στην οθόνη.

Αυτό που έχω παρατηρήσει και θέλω να ρωτήσω είναι ότι μερικές φορές η οθόνη "ρίχνει" μόνη της την φωτεινότητα και την "ανεβάζει" ξανά μετά από λίγα δευτερόλεπτα. Παρόλο που το αγγίζω δεν αλλάζει κάτι.

Να σημειώσω ότι έχω ανεβάσει πολύ την φωτεινότητα της οθόνης γιατί μου αρέσει να είναι όσο το δυνατόν πιο φωτεινή.

Μήπως έχω πειράξει κατά λάθος κάποια ρύθμιση?

 

Προφανως το εχεις τερμα και στην αυτοματη φωτεινοτητα ταυτοχρονα. Οποτε οταν βγαινεις σε εξωτερικους χωρους η οθονη δινει full φωτεινοτητα και οταν εισαι σπιτι η σε κλειστους χωρους με χαμηλο φωτισμο, την ριχνει.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Δουλευες στη προηγούμενη συσκευή σου ποτε με 4g?? Αν οχι τοτε πρέπει να το ενργοποιησεις μεσω Vodafone. Παρε εξυπηρέτηση πελατών

 

Οχι μονο δουλευα 4g , δουλευα και στην ιδια την vodafone.

Κριμα ρε παιδια. Ουσιαστικα δεν πιανει την μπαντα και απο οσο διαβαζα ειναι θεμα hardware που δεν εχει βαλει η xiaomi ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Οχι μονο δουλευα 4g , δουλευα και στην ιδια την vodafone.

Κριμα ρε παιδια. Ουσιαστικα δεν πιανει την μπαντα και απο οσο διαβαζα ειναι θεμα hardware που δεν εχει βαλει η xiaomi ετσι?

 

vodafone 4g το κινητο δουλευει κανονικα, εκτος αν ειναι καμια περιεργη μπαντα στην περιοχη σου, ενημερωσου απο τον παροχο ποιες μπαντες δουλευει στην περιοχη σου και πες μας.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Προφανως το εχεις τερμα και στην αυτοματη φωτεινοτητα ταυτοχρονα. Οποτε οταν βγαινεις σε εξωτερικους χωρους η οθονη δινει full φωτεινοτητα και οταν εισαι σπιτι η σε κλειστους χωρους με χαμηλο φωτισμο, την ριχνει.

Σε ευχαριστώ

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα σημερα την συσκευη, global stable 8.0.5 φορουσε στο ανοιγμα και ηταν ενημερωμενο .

 

Εντυπωσεις :

-ποιοτητα κατασκευης αψογη ,απο τα καλυτερα κινητα που εχω πιασει αφηνοντας premium αισθηση .

-οθονη αψογη με δυνατη φωτεινοτητα

-Πρωτη φορα δουλευω το miui και φαινεται πολυ ομορφο ui εχοντας τα παντα μεσα.

Η συσκευη δεν κολλαει και εχει πολυ smooth αισθηση.

-Θερμοκρασιες νορμαλ ακομα και πανω στο σεταρισμα.

-Fingerprint = Αμεσο!

 

Παρατηρησα οτι δεν επιασε 4G στο σπιτι μου εδω στις Σερρες ,θα το επιβεβαιωσω αργοτερα

 

Και γω vodafone εχω και δουλευει αψογα το 4g

Link to comment
Share on other sites

παιδια εσεις που εχετε εμπειρια απο αυτο το κινητο ποιο μου προτεινεται να παρω το note 3 pro 32gb η το note 4 64gb ???
Link to comment
Share on other sites

παιδια εσεις που εχετε εμπειρια απο αυτο το κινητο ποιο μου προτεινεται να παρω το note 3 pro 32gb η το note 4 64gb ???

 

το 4

 

 

......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...