Jump to content

Redmi Note 4 (Nikel)


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο sd ειναι γενικά έναν κλικ καλύτερος, νομιζω.

Και τα 2 ειναι οκ ομως.

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Το θέμα είναι τι γίνεται στο 4Χ με ROM(κυρίως για Ελληνικά και Playstore)??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Redmi Note 4 ή Redmi Note 4Χ ??:dizzy:

Γενικώς και αορίστως..

 

Ρε παιδια τοση αναλυση εκανα :p Οχι τιποτα αλλο το χουμε σκισει το thread. Παμε μια τελευταια φορα.

 

Note 4x: πολυ καλυτερη αυτονομια + nougat + 800αρα μπαντα (για το global)

Note 4: γρηγοροτερο επεξεργαστη + ετοιμοπαραδοτο (με εγγυηση infoquest αν θες) + χαμηλοτερη τιμη.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

εγγυηση infoquest

Ίσως το μόνο αρνητικό για όσους έχουν εμπειρία από παλιά, αλλά δεν μπορούμε να τα έχουμε όλα.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι τι γίνεται στο 4Χ με ROM(κυρίως για Ελληνικά και Playstore)??

Προφανώς θα υπάρχουν επιλογες, λογω soc

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Note 4x: πολυ καλυτερη αυτονομια + nougat + 800αρα μπαντα (για το global)

Πολύ σωστά!:)

Αυτό είναι το global? ισχύουν τα ανωτέρω?

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς θα υπάρχουν επιλογες, λογω soc

 

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Στον snapdragon δεν θα χεις επιλογες; Ισα ισα, στους soc της mtk ειναι που δεν εχεις επιλογες. Και αν μιλαμε για το global προφανως και θα χει ελληνικα ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πολύ σωστά!:)

Αυτό είναι το global? ισχύουν τα ανωτέρω?

 

Το global/international με την 800αρα δεν εχει βγει ακομα. Μονο preorder αν βρεις. Τα υπολοπα που ειπα ισχυουν κανονικα ;)

 

Για να μην χαλαει το θεμα, για περισσοτερα μπειτε εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=448880

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά την καλησπέρα μου , ξέρουμε αν θα πάρει nougat το 4αρι με τον MTK ?
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Ειδες διαφορα στην μπαταρια?με το απντειτ?χρησιμοποιεις καποιο σειβερ μπαταριας μηπως?

 

Σε πια ενημέρωση αναφέρεσαι;

Αν λέμε για την 8.1.6,όχι,τα ίδια ακριβώς,πολλοί έχουν αναφέρει,ότι είναι και χειρότερα.

Battary saver,ποτέ...

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.εγω εκανα την αναβαθμιση 8.1.6.0 σταθερη πριν μερικες μερες.η διαφορα στην μπαταρια ειναι εμφανη.με την προηγουμενη εκδοση επαιφτε αρκετα.με 2 ωρες αναμονη κοντα στο 10% κατω.σημερα με 6 ωρες αναμονη γυρω στο 5% κατω.πλεον μου βγαζει μια μερα ενω πριν χρειαζοταν φορτιση.επισης απενεργοποιησα τον αυτοματο φωτισμο οθονης.πλεον το μονο προβλημα που εχει η ελλειψη 800 αρας μπαντας το οποιο γνωριζαμε κατα την αγορα.μια ερωτηση χρειαζεται επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων μετα την αναβαθμιση;ειναι κατι το οποιο συνηθιζα να κανω και αυτη τη φορα δεν εκανα.
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν χρειάζεται.

Επίσης έχε στο νου σου πως θεωρητικά η μη αυτόματη φωτεινότητα καταναλώνει περισσότερο.

Αν στην πράξη σε πάει καλύτερα,όλα καλά.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Η αυτοματηωφωτηνοτητσ χρησιμοποιει τον σενσορα.αν καποιος δεν κουραζεται ν αλλαζει μονος του τη φωτηνοτητ α ιδως καταναλωνει λιγοτερη ενεργεια η μανιουαλ ρυθμιση ...
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να στείλω μήνυμα από το RN4 με 8.1.6 και πριν την αναβάθμιση δεν μπορούσα. σε αριθμούς με 5 νούμερα ενώ έχω κάρτα κανονικά. Γνωρίζει κανείς γιατί το κάνει αυτό? Μ λέει συνεχώς απέτυχε

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για καποιο λογο η εφαρμογη winbank δεν αναγνοριζει τον αισθητηρα του Redmi Note 4 βγαζει μηνυμα πρεπει να τον ενεργοποιησετε.

 

Φίλε κατά πάσα πιθανότητα έχει πρόβλημα η εφαρμογή της Πειραιώς, το κάνει και σε μένα.

Της Alpha όμως δουλεύει μια χάρα, όπως κάθε άλλη εφαρμογή που έχω και χρησιμοποιεί το δαχτυλικό αποτύπωμα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να στείλω μήνυμα από το RN4 με 8.1.6 και πριν την αναβάθμιση δεν μπορούσα. σε αριθμούς με 5 νούμερα ενώ έχω κάρτα κανονικά. Γνωρίζει κανείς γιατί το κάνει αυτό? Μ λέει συνεχώς απέτυχε

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να στείλω μήνυμα από το RN4 με 8.1.6 και πριν την αναβάθμιση δεν μπορούσα. σε αριθμούς με 5 νούμερα ενώ έχω κάρτα κανονικά. Γνωρίζει κανείς γιατί το κάνει αυτό? Μ λέει συνεχώς απέτυχε

Δεν μπορώ να στείλω μήνυμα από το RN4 με 8.1.6 και πριν την αναβάθμιση δεν μπορούσα. σε αριθμούς με 5 νούμερα ενώ έχω κάρτα κανονικά. Γνωρίζει κανείς γιατί το κάνει αυτό? Μ λέει συνεχώς απέτυχε

 

δες αυτο μηπως βοηθησει

δες αυτο μηπως βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Επειδή είναι πάρα πολλά τα ποστς και χάθηκα κάπου στη μέση θέλω κάποιες διευκρινησεις.

Η έκδοση προ είναι απλά η 4 με 3/64 έτσι; πχ http://m.geekbuying.com/item/-HK-Stock-Xiaomi-Redmi-Note-4-Pro-5-5inch-FHD-2-5D-Arc-Screen-MIUI-8-4G-LTE-Smartphone-Helio-X20-MT6797-Deca-Core-3GB-RAM-64GB-ROM-13-0MP-Touch-ID-4100mAh-Metal-Body---Gold-373195.html και http://m.gearbest.com/cell-phones/pp_470615.html?wid=21 είναι το ίδιο;

Από θήκες και τζάμι τι προτείνετε; ή μάλλον τι κουμπώνει καλύτερα..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Επειδή είναι πάρα πολλά τα ποστς και χάθηκα κάπου στη μέση θέλω κάποιες διευκρινησεις.

Η έκδοση προ είναι απλά η 4 με 3/64 έτσι; πχ http://m.geekbuying.com/item/-HK-Stock-Xiaomi-Redmi-Note-4-Pro-5-5inch-FHD-2-5D-Arc-Screen-MIUI-8-4G-LTE-Smartphone-Helio-X20-MT6797-Deca-Core-3GB-RAM-64GB-ROM-13-0MP-Touch-ID-4100mAh-Metal-Body---Gold-373195.html και http://m.gearbest.com/cell-phones/pp_470615.html?wid=21 είναι το ίδιο;

Από θήκες και τζάμι τι προτείνετε; ή μάλλον τι κουμπώνει καλύτερα..

 

η πιο ισχυρη εκδοση του "redmi note 4" με mediatek επεξεργαστη ειναι η 3/64.

τα λινκ σου δειχνουν ακριβως το ιδιο κινητο απο πλευρας hardware.

καμια φορα μπορει να σου ερθει με αλλη rom απο εκεινη της παραγγελιας.

θηκη σιλικονης προτεινω μια που εβαλα και στο σχολιο #1915

Edited by telefoneri
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...