Jump to content

Samsung Galaxy A9 (2016) (SM-A9000)


dBpanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 108
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ensternistis, http://hedy.gr

 

Ειναι αξιοπιστο μαγαζι φιλαρακι??γιατι απο οτι βλεπω εχει εδρα τη Βουλγαρια...

Edited by ensternistis
Link to comment
Share on other sites

Ναι η εδρα μεταφερθηκε προσφατως βουλγαρια εγω ειχα παραγγειλει απ'αυτους τον 12/15 οταν ακομη ηταν αλεξανδρουπολη αλλα και τοτε ακομη ειχαν τα κονε με βουλγαρια.
Link to comment
Share on other sites

Ναι η εδρα μεταφερθηκε προσφατως βουλγαρια εγω ειχα παραγγειλει απ'αυτους τον 12/15 οταν ακομη ηταν αλεξανδρουπολη αλλα και τοτε ακομη ειχαν τα κονε με βουλγαρια.

Τελεια σε ευχαριστω!! :)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ από hedy το πήρα και μου ήρθε κανονικά (από Βουλγαρία). Οπωσδήποτε όμως πρέπει να επικοινωνήσεις μαζί του από πριν για να βεβαιωθείς αν έχει στο χρώμα που θες, ακόμη κι αν το δείχνει διαθέσιμο, διότι απλά μπορεί να του τα έχουν παραγγείλει όλα και να μην έχει αλλάξει τη διαθεσιμότητα. Όπως και να έχει, στο τηλέφωνο θα σε ενημερώσει σχετικά.
Έχασε η μάνα το παιδί, και το παιδί τη βρήκε.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα παιδιά σκέφτομαι να χτυπήσω το Α9 pro. Να ρωτήσω ΠΑΙΖΕΙ ελληνικα κανονικά έχει Google services και play store? Από δυκτια έχει Vodafone 4g kai 4g+? Το έχει κανένας? Εντυπώσεις? Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εγω το εχω. Δεν εχει την 800αρα μπαντα δεν ξερω κατα ποσο σε ενδιαφέρει η μπαντα αυτη. Δεν μένω ελλαδα αλλα εδω που ειμαι εχω 4g και 4g+. Ψαξε να δεις τι μπαντες θες και τι εχει το κινητο. Λογικα θα εχεις 4g και 4g+.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα και απο εμενα!! ειμαι κατοχος κι εγω του Α9 αλλα πραγματικα ειμαι πολυ λυπημενη για αυτη μου την επιλογη!! θα σας πω αμεσως το γιατι.

 

εχω παρει την εκδοση samsung galaxy a9pro σε παραπολυ καλη τιμη απο κινα μεσω ebay. το παρελαβα μολις χθες και η λυπη και απογοητευση μου ηρθαν αμεσως μολις πατησα το κουμπακι για να ανοιξει!!! φορτωσε λοιπον το λογοτυπο ανοιξε μεχρι εκει που επιλεγουμε γλωσσα και μετα γεια σας. μαυρη οθονη με το λογοτυπο της samsung να αναβοσβήνει ολη την ωρα. τι το εκλεισα και παλι απ την αρχη τι ρεσετ τιποτα. νομισα πως λογω μπαταριας δεν ανοιγε, το φορτησα μεχρι το 20% και τιποτα παλι τα ιδια. ο seller μου ειπε να παω σε καποιον εδω να μου περασει το επισημο λογισμικο η καπου να το κανουν ρουτ να δουμε αν θα ανοιξει!! και εμεινα με την χαρα

 

να μη σας πω ποσο καιρο το περιμενα να ξεκολλησει απο το τελονειο . εκανε 5 μερες να ερθει ελλαδα και 40 μερες να παει ταχυδρομειο. βρε παιδια τι λετε να κανω? εχετε καμια ιδεα?? εγω τους ζητησα να το παραλαβους σαν DOA και αυτοι μου λενε ολα αυτα. ποια ειναι η γνωμη σας.

 

σας ευχαριστω πολυ

Βαρβαρα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους!Προχθες αγορασα το Α9 Pro και αντιμετωπιζω το εξης προβλημα.Οταν χρησιμοποιω το κινητο,μου ερχονται κανονικα ολες οι ειδοποιησεις απο facebook,messenger και viber.Οταν κλειδωνω την οθονη,για τα επομενα 10 λεπτα περιπου,συνεχιζουν να μου ερχονται οι ειδοποιησεις αλλα μετα τα 10 λεπτα σταματανε.Μολις ξεκλειδωσω παλι το κινητο, πρεπει να ανοιξω εκ νεου ολες τις εφαρμογες,για να δω τις ειδοποιησεις που εχουν ερθει.Κλεινει δηλαδη τις εφαρμογες μονο του οταν παραμεινει κλειδωμενη η οθονη για πανω απο 10 λεπτα.Εχω ψαξει ολες τις ρυθμισεις αλλα ματαια.Το wifi το εχω always on και τις ειδοποιησεις ενεργοποιημενες για ολες αυτες τις εφαρμογες.Πρωτη φορα το παθαινω σε samsung συσκευη.Το προηγουμενο που πουλησα ηταν το Α9 και δεν ειχε θεμα.Παιζει καμια λυση σε αυτο ή εχει προβλημσ το κινητο;
Link to comment
Share on other sites

Θα το γυρισω πισω στο μαγαζι για αντικατασταση.Εχω φαει ολη την ημερα να ψαχνω τι μπορει να φταιει.Οι ειδοποησεις απο το mail ερχονται κανονικα.Μονο απ τις εφαρμογες που εχω κατεβασει απο το playstore δεν ερχονται.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μάλλον κατέστρεψα το κινητό...

Αγόρασα το Α9 PRO (SM-A9100) μόλις χθες.

Το τηλέφωνο επειδή δεν εισάγεται Ελλάδα(ίσως και Ευρώπη) ανοίγοντάς το έγραφε Galaxy A9 και από κάτω είχε ένα λουκέτο και έγραφε Custom.

Υπέθεσα ότι έχει κάποια επέμβαση στη Rom και ακολουθώντας τον παρακάτω οδηγό

http://www.samsungsfour.com/tutorials/how-to-root-galaxy-a9-a9-pro-on-marshmallow-6-0-1-using-cf-auto-root-method.html

πήγα να το ρουτάρω.

Έκανα όμως την βλακεία να βάλω κατά λάθος το usb debugging στο off.

Tο αποτέλεσμα είναι το τηλέφωνο να μένει ανοιχτό στην παρακάτω κατάσταση:

https://ibb.co/dS3Ho5

Το μόνο που με αφήνει να κάνω είναι το Volume down+Home+Power και να ξαναγυρίζει πάλι στην κατάσταση της φωτογραφίας.

Δοκίμασα με το Odin να περάσω κάποια firmware που βρήκα στο Sammobile,αλλά δεν κατάφερα το παραμικρό.

Επειδή κοντεύω να τρελλαθώ,μπορεί κάποιος να βοηθήσει;

Link to comment
Share on other sites

γιατι να πας να κανεις ρουτ ρε αδερφε?? τωρα εγω εχω να κανω ρουτ σε κινητο απο το note 2 χαχα. Στο recovery μπαινει? http://www.theandroidsoul.com/galaxy-s7-edge-recovery-mode/

 

Δεν μπορω να βοηθησω παραπανω, αν υπαρχει καποιος που ξερει απο ρουτ κλπ ασ μας πει.

Edited by kampamarou
Link to comment
Share on other sites

έλα μου ντε...

@#%$ χθες από τις 8 το απόγευμα μέχρι τις 4 τα ξημερώματα και τελικά κατάφερα να περάσω την αρχική του ρομ η οποία δεν εχει μεσα Ελληνικάgoogle play κτλ και τώρα ψάχνω για international.

To "κόλπο" για να ξεκολλήσει από το Recovery Booting και να πάει σε downloadin mode ήταν να πατάω ταυτόχρονα Volume Down και power και το home διακεκομμένα.

Edited by autokinitakias
Link to comment
Share on other sites

Με την stock rom του Κινέζου,το τηλέφωνο παύει να είναι smart αφού δεν μπορείς να έχεις τις εφαρμογές της Google.Άσε δε που δεν δέχεται πουθενά και την Ελληνική γλώσσα.

Το κατέστρεψα το τηλέφωνο.

Η μόνη μου ελπίδα πλέον είναι να μου πει το http://www.e-rainbow.gr που εισάγει το τηλέφωνο,ποιός είχε περάσει την custom rom για να το στείλω να την ξαναπεράσουν.

Link to comment
Share on other sites

επρεπε να παρεις το A910F. Στο sammobile a9100 βγαζει μονο κινεζικες ρομ και γραφει οτι ειναι το Α9 το απλο. Μηπως να το επιστρεψεις και να σου δωσουν αλλο?
Link to comment
Share on other sites

επρεπε να παρεις το A910F. Στο sammobile a9100 βγαζει μονο κινεζικες ρομ και γραφει οτι ειναι το Α9 το απλο. Μηπως να το επιστρεψεις και να σου δωσουν αλλο?

 

παρόλο που βγάζει ότι είναι το απλό, δεν είναι. Απλά στην Κίνα το A9 Pro (A910F), το έχουν ως A9 2016 (A9100) Turbo edition (Έτσι είναι η μετάφραση που έκανα από το κουτί του)

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν βγάζω άκρη,γνωρίζει κανείς κάποιον τεχνικό ή μη που να μπορεί να με βοηθήσει;

Εννοείται με αμοιβή.

Ας γνωρίζει κάποιον κανείς,ας στείλει pm.

Καλό θα κάνει.Είναι κρίμα να πάει άχρηστο καινούριο τηλέφωνο ρε παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

φιλε πρεπει να το πας στο μαγαζι που το πηρες και να τους πεις οτι δεν εχει ελληνικα και δεν εχει και playstore κλπ κλπ. κανε λιγο φασαρια. και ζητα αλλο μοντελο το 910F. Βεβαια ουτε το 910F εχει ελληνικα αλλα ολα τα αλλα τα εχει.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν βγάζω άκρη,γνωρίζει κανείς κάποιον τεχνικό ή μη που να μπορεί να με βοηθήσει;

Εννοείται με αμοιβή.

Ας γνωρίζει κάποιον κανείς,ας στείλει pm.

Καλό θα κάνει.Είναι κρίμα να πάει άχρηστο καινούριο τηλέφωνο ρε παιδιά.

Εχω κανει ενα λογισμικό για το A9100 (είμαι ο t-shock από το XDA) το οποίο δεν έχει καθόλου κινέζικα, όλα ειναι international αλλά και πάλι δεν έχει ελληνικά

Αν θες να σου το δωσω να το βάλεις

 

Edit: θα το ανεβάσω σύντομα στο XDA

Edited by tasosathan
Link to comment
Share on other sites

Εχω κανει ενα λογισμικό για το A9100 (είμαι ο t-shock από το XDA) το οποίο δεν έχει καθόλου κινέζικα, όλα ειναι international αλλά και πάλι δεν έχει ελληνικά

Αν θες να σου το δωσω να το βάλεις

 

Edit: θα το ανεβάσω σύντομα στο XDA

Τουλάχιστον έχει Google Apps?

Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον έχει Google Apps?

 

Ναι

Και θα δουλευουν ολα μια χαρα. Απλα δεν θα εχει ελληνικα

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A9 (2016) (SM-A9000)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...