Jump to content

Samsung Galaxy A9 (2016) (SM-A9000)


dBpanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα....

Έχω εδώ και λίγο καιρό το Α9 pro (SM-A9100) και αντιμετωπίζω το εξής πρόβλημα:

Δεν ενεργοποιείται η τοποθεσία. Δηλαδή με ανοιχτό το gps, δεδομένα ή wifi δεν μου δείχνει ο καιρός σε ποιο σημείο βρίσκομαι

και επίσης στο viber δεν μπορεί να ενεργοποιηθει η τοποθεσία με αποτέλεσμα να μην μπορεί να βρει την θέση μου για να βλέπει ο άλλος που είμαι...

Να σημειώσω ότι στο google maps και οποιοδήποτε άλλο πρόγραμμα βρίσκει κανονικά την τοποθεσία μου.

Κάποιος που μπορεί να βοηθήσει;;;

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 108
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

δεν ξερω φιλε μου, δες μηπως το gps ειναι μπλοκαρισμενο στις εφαρμογες που εχεις προβλημα
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω φιλε μου, δες μηπως το gps ειναι μπλοκαρισμενο στις εφαρμογες που εχεις προβλημα

 

Εχω δοκιμασει τα παντα και το μονο που καταφερα ειναι να δειχνει ο καιρος την τοποθεσια που βρισκομαι αλλα μονο με το gps ενεργοποιημενο,,,

Στο viber δεν εχω μπορεσει ακομα να ενεργοποιησω την τοποθεσια.

Οπως και 'χει, σε ευχαριστω για την απαντηση σου.

Link to comment
Share on other sites

Εχω δοκιμασει τα παντα και το μονο που καταφερα ειναι να δειχνει ο καιρος την τοποθεσια που βρισκομαι αλλα μονο με το gps ενεργοποιημενο,,,

Στο viber δεν εχω μπορεσει ακομα να ενεργοποιησω την τοποθεσια.

Οπως και 'χει, σε ευχαριστω για την απαντηση σου.

 

Ένας φίλος που έχει το ίδιο τηλέφωνο έχει επίσης προβλήματα με το GPS. Συγκεκριμένα στο viber και στην φωτογραφική δεν δείχνει την τοποθεσία (μικρό το κακό βέβαια). Σε χάρτες και πλοήγηση δουλεύει κανονικά.

Επικοινωνήσαμε με Samsung Hellas και μας είπαν να ρωτήσουμε στην Κίνα. Στείλαμε στην Samsung Κίνας και μας είπαν ότι θα διορθωθούν όλα στην επόμενη αναβάθμιση... (έχει κάτι μήνες βέβαια από τότε).

 

Και μια ερώτηση. Έχει βρει κανένας Screen Protector τζάμι που να ταιριάζει στο κινητό; Να είναι λίγο καμπυλωτό στις άκρες γιατί όλα και οι ζελατίνες ξεκολλάνε...

Link to comment
Share on other sites

Ένας φίλος που έχει το ίδιο τηλέφωνο έχει επίσης προβλήματα με το GPS. Συγκεκριμένα στο viber και στην φωτογραφική δεν δείχνει την τοποθεσία (μικρό το κακό βέβαια). Σε χάρτες και πλοήγηση δουλεύει κανονικά.

Επικοινωνήσαμε με Samsung Hellas και μας είπαν να ρωτήσουμε στην Κίνα. Στείλαμε στην Samsung Κίνας και μας είπαν ότι θα διορθωθούν όλα στην επόμενη αναβάθμιση... (έχει κάτι μήνες βέβαια από τότε).

 

Και μια ερώτηση. Έχει βρει κανένας Screen Protector τζάμι που να ταιριάζει στο κινητό; Να είναι λίγο καμπυλωτό στις άκρες γιατί όλα και οι ζελατίνες ξεκολλάνε...

 

Αα.. Μακάρι να φτιάξει στο επόμενο update. Σε ευχαριστώ για την πληροφορία.

Link to comment
Share on other sites

εχει βγει η nougat για το A910F στην ινδια. Αν θελει να παρει καποιος το Α9 pro πρεπει να παρει το Α910F. Βασικα με την νουγκατι ειδα οτι εβαλαν και Ελληνικα στο μενου.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα. Υπάρχει κάποιος με Α9 απο συγκεκριμενο μαγαζι που θα πρότεινε να λειτουργεί κανονικά με playstore και μπάντες σαν το Α5 2016.Η σειρά αυτή βγήκε πολύ καλή σκεπτομαι το 9αρι αλλα το φοβαμαι λιγο....
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΑΓΟΡΑΣΕΙ ΕΝΑ ΚΙΝΗΤΟ SAMSUNG A9 SM-A9100

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΓΛΩΣΣΑ

 

 

Από Ομάδα Διαχείρισης

Θα σε παρακαλούσα να αποφεύγεις τα κεφαλαία και να γράφεις με πεζούς χαρακτήρες διότι είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Ο.Π.Χ

Edited by m7ixalis
Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
εχω το τηλεφωνο και μου εσπασε η οθονη του . ψαχνω να βρω μια λυση . που θα βρω οθονη και ποιος θα την περασει . αν εχετε να μου προτεινετε κατι σας ευχαριστω εκ των προτερων !!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A9 (2016) (SM-A9000)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...