Jump to content

[Επίσημο - Παλιό] Sony Ericsson K750i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φίλοι μου...

Για ενημέρωση όλων μας: Μόλις έμαθα ότι τα παιδιά στο 9Volto από την άλλη εβδομάδα θα είναι σε θέση να αφαιρούν το Vodafone Live menu και λειτουργικό από το SE k750. Αυτό, ουσιαστικά σημαίνει, για όσους "διαβάζουν πίσω" από τα λεγόμενά μου, ότι κάπου στην άλλη εβδομάδα (ελπίζουμε μέχρι Παρασκευή, έστω από Δευτέρα 27.06) θα υπάρχει κατά πάσα πιθανότητα και το non-Vod.Live μοντέλο στις προθήκες των καταστημάτων. Ένα είναι το σίγουρο, ότι η SE (όπως και κάθε άλλη εμπορική επιχείρηση στη θέση της) τρίβει τα χέρια της με τον ντόρο, την προσμονή/ανυπομονησία και τα τεκταινόμενα γύρω από ένα εκ των εμπορευμάτων της και δη ένα από τα πλέον δημοφιλή, όπως όλα δείχνουν. Η όλη εικόνα της αγοράς γύρω από το SE k750, θυμίζει τις χρυσές εποχές της κινητής τηλεφωνίας, όπου όλοι ανέμεναν την έλευση του Τ68, του κορυφαίου (για πολλούς έως και σήμερα, τηρουμένων των αναλογιών) κινητού της mid-range κατηγορίας (αν και τότε ήταν κυριολεκτικά "state-of-the-art").

Κατά τα άλλα, για όσους αναρωτιούνται πόσο διαρκεί η διαδικασία αφαίρεσης του VL menu, είναι περί τα 20-30 λεπτά και παραλαμβάνουν το κινητό τους σχεδόν αμέσως (το είχε κάνει ο αδερφός μου στο SE k700). Σημειώστε ότι πρέπει να έχετε πάρει κάποιο back-up των επαφών, των ringtones, των εικόνων και των video σας, καθώς ουσιαστικά το τηλέφωνο "φορμάρεται" και όλα τα "επίκτητα δεδομένα" χάνονται.

Ελπίζω να σας ξεκαθάρισα λιγάκι το τοπίο με τις αφαιρέσεις VL menu...

Φιλικά

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

re file perimene ligo akoma kai meta pare to kanoniko mhn pareis ths vodafone!!!!

Marie,χαλαρωσε ρε παιδακι μου.Συνεχεια τα ιδια και τα ιδια.5 στα δέκα ποστ είναι δικά σου.Κάνε και λίγο κράτει.

Link to comment
Share on other sites

Re paidia epeidh den exw parakolou8hsei to istoriko kai hr8e enas filos apo to e3wteriko kai to eida to kihto kai epa8a plaka.

Mhpws 3erei kapoios pote 8a einai sta magazia ? Milame gia thn nonlive ekdosh.

Efxaristw !

Link to comment
Share on other sites

Re paidia epeidh den exw parakolou8hsei to istoriko kai hr8e enas filos apo to e3wteriko kai to eida to kihto kai epa8a plaka.

Mhpws 3erei kapoios pote 8a einai sta magazia ? Milame gia thn nonlive ekdosh.

Efxaristw !

Διάβασε 2 posts παραπάνω, τι έχω γράψει....Πάμε μάλλον για την άλλη εβδομάδα...

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Re paidia epeidh den exw parakolou8hsei to istoriko kai hr8e enas filos apo to e3wteriko kai to eida to kihto kai epa8a plaka.

Mhpws 3erei kapoios pote 8a einai sta magazia ? Milame gia thn nonlive ekdosh.

Efxaristw !

 

Αναμενεται προς το τελος του μηνα. Διαβαζε ομως και λιγο τις προηγουμενες σελιδες πριν ρωτησης. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Αναμενεται προς το τελος του μηνα. Διαβαζε ομως και λιγο τις προηγουμενες σελιδες πριν ρωτησεις. :cool:

Σωστός ο Geo :alien:

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Φίλοι μου...

Για ενημέρωση όλων μας: Μόλις έμαθα ότι τα παιδιά στο 9Volto από την άλλη εβδομάδα θα είναι σε θέση να αφαιρούν το Vodafone Live menu και λειτουργικό από το SE k750. Αυτό, ουσιαστικά σημαίνει, για όσους "διαβάζουν πίσω" από τα λεγόμενά μου, ότι κάπου στην άλλη εβδομάδα (ελπίζουμε μέχρι Παρασκευή, έστω από Δευτέρα 27.06) θα υπάρχει κατά πάσα πιθανότητα και το non-Vod.Live μοντέλο στις προθήκες των καταστημάτων. Ένα είναι το σίγουρο, ότι η SE (όπως και κάθε άλλη εμπορική επιχείρηση στη θέση της) τρίβει τα χέρια της με τον ντόρο, την προσμονή/ανυπομονησία και τα τεκταινόμενα γύρω από ένα εκ των εμπορευμάτων της και δη ένα από τα πλέον δημοφιλή, όπως όλα δείχνουν. Η όλη εικόνα της αγοράς γύρω από το SE k750, θυμίζει τις χρυσές εποχές της κινητής τηλεφωνίας, όπου όλοι ανέμεναν την έλευση του Τ68, του κορυφαίου (για πολλούς έως και σήμερα, τηρουμένων των αναλογιών) κινητού της mid-range κατηγορίας (αν και τότε ήταν κυριολεκτικά "state-of-the-art").

Κατά τα άλλα, για όσους αναρωτιούνται πόσο διαρκεί η διαδικασία αφαίρεσης του VL menu, είναι περί τα 20-30 λεπτά και παραλαμβάνουν το κινητό τους σχεδόν αμέσως (το είχε κάνει ο αδερφός μου στο SE k700). Σημειώστε ότι πρέπει να έχετε πάρει κάποιο back-up των επαφών, των ringtones, των εικόνων και των video σας, καθώς ουσιαστικά το τηλέφωνο "φορμάρεται" και όλα τα "επίκτητα δεδομένα" χάνονται.

Ελπίζω να σας ξεκαθάρισα λιγάκι το τοπίο με τις αφαιρέσεις VL menu...

Φιλικά

Παντως οσο αφορα τον ντορο που λες οντως γινεται αλλα το κινητακι ακομα δεν πρεπει να πουλαει,σε μαγαζι που εχουν κατι φιλοι μου και που το εχουν φερει απο την τεταρτη δεν εχουν πουλησει ουτε ενα και σημερα το πρωι στo vodashop γλυφαδας ουτε και εκει ειχαν πουλησει κανενα :X ειναι πολλα τα λεφτα Αρη :wacko: και να σου εχει και vodamenu απο πανω.

Όταν ενας άνθρωπος ειναι περιτυλιγμένος γύρω απο τον εαυτό του,δημιουργεί πολυ μικρό δέμα.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε Stevie

Δεν έχεις καθόλου άδικο όσον αφορά στην τιμή. Σίγουρα η προσμονή από μέρους του κοινού έχει σπρώξει την τιμή προς τα πάνω...αλλά από την άλλη και οι καταναλωτές και δη οι gadgetάκηδες όπως εμείς, δεν τρώνε μεγάλες ποσότητες κουτόχορτου και μάλιστα αμάσητο. Είναι κοινό μυστικό ότι η σχετική (όχι ουσιαστική) αργοπορία εμφάνισης του μοντέλου σε clean λειτουργικό, ανεβάζει την τιμή, αλλά σίγουρα οι περισσότεροι από εμάς αναγνωρίζουμε ότι η ανηφόρα που τραβάει η τιμή είναι ελαφρώς πλασματική. Θέλω να πιστεύω, χωρίς να έχω inside information, ότι η λιανική θα σταθεροποιηθεί (μέχρι την εμφάνιση του διαδόχου) περί τα € 330-340...Μακάρι... :)

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

Αν υπολογισουμε ολους τους παραγοντες(πολυ εντονος ανταγωνισμος,κυκλοφορια νεων μοντελων σε ρυθμο πολυβολου :p )αλλα και την λαθος τιμολογιακη πολιτικη της se(φανηκε με το s700 που βγηκε 600 ευρω σε μια εβδομαδα ακριβως επεσε στα 480 και τωρα εχει φτασει να πωλειται 280 ευρω :X )νομιζω και εγω οτι θα πεσει αρκετα η τιμη του κ750,κατα τον αυγουστο το κοβω 300 με 320 ευρακια ;)
Όταν ενας άνθρωπος ειναι περιτυλιγμένος γύρω απο τον εαυτό του,δημιουργεί πολυ μικρό δέμα.
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και πάλι μαζί σου Stevie.

Κάποιες φορές, η προσπάθεια να λανσάρουμε ένα προϊόν ως high-end θέτοντάς το εκτός της κλίμακας τιμής της κατηγορίας του, γυρνάει μπούμερανγκ. Ενδεικτικά (και όχι περιοριστικά) αναφέρω το πράδειγμα του Skoda Superb (αν και off-topic). Πρόκεται για ένα καθ' όλα πολύ καλό αυτοκίνητο, που οι φωστήρες της Skoda αποφάσισαν ότι θα πρέπει να τιμολογηθεί σχετικά ψηλά, για να δείξουν ότι πάει να χτυπήσει αυτοκίνητα που είναι το Staus Quo της κατηγορίας, όπως η BMW, η Audi, η Alfa...το αποτέλεσμα είναι ένα πολύ καλό εμπόρευμα να μαζεύει σκόνη στο τελωνείο. Αν η SE δεν αποφασίσει να λανσάρει σε τιμές mid-range τόσο το Κ750 όσο και το αναμενόμενο W800 (παρά την 512 κάρτα), θα βρεθεί προ εκπλήξεων. Θα τρέχει να ρίξει τις τιμές για να διασώσει ότι θα προλαβαίνει...Είδωμεν...

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

re paidia apokleiete ton augousto na exei pesei toso polu h timh tou!!!!!

A shmera phga se ena katasthma vodafone kai mou eipane oti to exoune kai tous lew egw mporeite na mou to deiksete kapou kai me leei nai mporoume alla mesw tou internet se foto.Meta th lew an ginete na mou anoiksei ena kouti na dw to kanoniko kai me leei pws auto den ginete!!!GIATI???

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω κ εγω με τους προηγουμενους. Πιστευω πως το κινητο δεν θα κανει τις τρελλες πωλησεις που λεγεται οτι θα κανει, πολυ απλα γιατι θα ειναι ακριβο (οπως προαναφερθηκε, απο τα κομματια που εχουν ερθει, λιγα εχουν πωληθει). Δεν πιστευω πως αυτο ειναι ντορος γιατι αν ηταν θα ειχε φανει στις πωλησεις, σωστα; Επειδη καποιοι ειναι gatzetακηδες και γουσταρουν το κινητο, το περιμενουν, γραφουν γι'αυτο δε σημαινει οτι ΟΛΟΙ ειναι ετσι κ ΚΑΚΩΣ η SE εχει αυξηθει τοσο την τιμη. Μονη της θα δει οτι δεν πουλαει οσο θελει κ θα την κατεβασει. Σορυ για τον ογκο :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν στο ανοιξανε γιατι καποια καταστηματα θελουν να δινουν τα κινητα τους σφραγισμενα.
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω κ εγω με τους προηγουμενους. Πιστευω πως το κινητο δεν θα κανει τις τρελλες πωλησεις που λεγεται οτι θα κανει, πολυ απλα γιατι θα ειναι ακριβο (οπως προαναφερθηκε, απο τα κομματια που εχουν ερθει, λιγα εχουν πωληθει). Δεν πιστευω πως αυτο ειναι ντορος γιατι αν ηταν θα ειχε φανει στις πωλησεις, σωστα; Επειδη καποιοι ειναι gatzetακηδες και γουσταρουν το κινητο, το περιμενουν, γραφουν γι'αυτο δε σημαινει οτι ΟΛΟΙ ειναι ετσι κ ΚΑΚΩΣ η SE εχει αυξηθει τοσο την τιμη. Μονη της θα δει οτι δεν πουλαει οσο θελει κ θα την κατεβασει. Σορυ για τον ογκο :rolleyes:

Mpa file kai to k700 otan bghke eixe 420 kai oloi phgan kai to phran!!to kinhto 8a kanei polu kales pwlhseis alla otan bgei to un-branded!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια σε σχεση με το Κ600i τι διαφορες εχει?? γιατι ειμαι αναμεσα σε αυτα τα 2...επισης γνωριζει κανεις ποτε 8α κυκλοφορησει το Κ600i και αν αξιζει να περιμενω?? η να χτυπησω το Κ750?? ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Apopsi mou einai oti tha ginei oti kai me to T610. Peri ton avgousto tha to exei kai i koutsi maria to K750, ta xristougenna tha agorasoun merikoi kai ena deutero na exoun afou exei pesei kai i timi, kai ton Fevrouario tha anakoinwthei ws i kaliteri GSM siskevi gia to 2005 sta 3GSM Awards...

 

Afou fanetai oti den iparxei amesi apantisi apo ton antagwnismo mexri ton Septemvri (d600, nea nokia) i SE tha kanei party me to K750.

'Greed, for lack of a better word... is good!'
Link to comment
Share on other sites

παιδια σε σχεση με το Κ600i τι διαφορες εχει?? γιατι ειμαι αναμεσα σε αυτα τα 2...επισης γνωριζει κανεις ποτε 8α κυκλοφορησει το Κ600i και αν αξιζει να περιμενω?? η να χτυπησω το Κ750?? ευχαριστω...

file to k600i 8a arghsei akoma!!!to k600i einai ena teleiws aplo kinhto!!einai ena kinhto xwris karta mnhmhs kai exei mono 37MB eleu8ero!!!

Link to comment
Share on other sites

:offtopic: :offtopic: ταξιδιωτη συχαριτιρια για τα 4000 μυνηματα! ! ! :offtopic: :offtopic:

{edit}sory gia to :offtopic:

υπαρχει κανενα προβλημα μηπως με μενα φιλε μου???δεν νομιζω να χω πειραξει ποτε κανεναν απο το αγαπητο myphone.

 

λοιπον τερμα το off topic απο μενα,πηα σημερα στη se και το αποτελεσμα ηταν 0,δεν μπηκε το κανονικο μενου :( .

προβλημα ευτυχως κανενα,μου ειπε ο γνωστος μου οτι το προγραμμα που εχουν δεν περναει μεσα αλλα μου προτεινε κι αυτος το 9volto που σκαλιζουν περισσοτερο τα πραγματα :) οποτε αναβαθμιση για αφαιρεση μενου vf live απο την se καλυτερα να την ξεχασουμε.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε ταξιδιωτη αφου δεν υπειρξε προβλημα ολα καλα!Δοκιμαζεις στο 9volto τη Δευτερα.Σ'ευχαριστω για την εξηγηση του DRM.Δεν εχω το k750i,θα το εχω συντομα ομως καθως θα μου αντικαταστησουν το προβληματικο s700.Μου βγηκε σε καλο τελικα!!!
Link to comment
Share on other sites

file to k600i 8a arghsei akoma!!!to k600i einai ena teleiws aplo kinhto!!einai ena kinhto xwris karta mnhmhs kai exei mono 37MB eleu8ero!!!
σε ευχαριστω πολυ φιλε μου...αρα μαλλον θα περιμενω για την κυκλοφορια της εκδοσης non-live...κατι ακομα...επειδη το τοπικ παραειναι μεγαλο για να το διαβασει καποιος απο την αρχη φανταζομαι πως οταν γινει το επισημασμενο θα εχει και λινκς για applications+software που θα χρειαστει ο καθε χρηστης και να ειναι αναγκαιο να ψαχνει κανεις 117 σελιδες και βαλε μεχρι τοτε...
Link to comment
Share on other sites

Όλοι όσοι έχουν απορίες σχετικά με το κινητό δε θα πάθουν κάτι αν διαβάσουν 1-2 σελίδες πίσω.Το 95% στο θέμα αυτό είναι ανακύκλωση των ίδιων πραγμάτων κι ένα 5% μόνο είναι info..

Για αυτό μην τα περιμένουμε όλα έτοιμα,αν μας ενδιαφέρει το κινητό θα "χαλάσουμε" 10 λεπτά από τον χρόνο μας να ψάξουμε.

 

Υ.Γ: marios1988 chill out,σε κάθε 3 σελίδες οι 2 είναι με δικά σου ποστς,μη μας αναγκάζεις να καθόμαστε να διαγράφουμε τα ασήμαντα μηνύματα σου.

 

Καλή συνέχεια και καλορίζικα τα νέα κινητά στους κατόχους τους. :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Όλοι όσοι έχουν απορίες σχετικά με το κινητό δε θα πάθουν κάτι αν διαβάσουν 1-2 σελίδες πίσω.Το 95% στο θέμα αυτό είναι ανακύκλωση των ίδιων πραγμάτων κι ένα 5% μόνο είναι info..

Για αυτό μην τα περιμένουμε όλα έτοιμα,αν μας ενδιαφέρει το κινητό θα "χαλάσουμε" 10 λεπτά από τον χρόνο μας να ψάξουμε.

 

Υ.Γ: marios1988 chill out,σε κάθε 3 σελίδες οι 2 είναι με δικά σου ποστς,μη μας αναγκάζεις να καθόμαστε να διαγράφουμε τα ασήμαντα μηνύματα σου.

 

Καλή συνέχεια και καλορίζικα τα νέα κινητά στους κατόχους τους. :)

Αφου αρχισε η επισημη διαθεση [εστω το live]δεν ξεκιναμε πια απο την αρχη ? :whistle:
Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...