Jump to content

[Επίσημο - Παλιό] Sony Ericsson K750i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εντάξει έχεις δίκιο είναι υπερβολικό, αλλά έχω μωρέ κάτι ωραίες ατάκες του Βέγγου, για αυτό.Το λογότυπο της vd το κάτω μέρος είναι αυτοκόλλητο, βγαίνει και με το νύχι.Εγώ το έβγαλα και τουλάχιστον εξωτερικά δεν δείχνει για vd live.A! μήπως ξέρεις πού αναβαθμίζουμε τα vd live;Το πάμε σε ένα vd shop και το στέλνουν στα κέντρικα;Αν και φοβάμαι λίγο μήπως με καμιά αναβάθμιση κλειδώσουν και τα dm και δεν έχουμε mp3. :D

 

 

Μπορείς να το πας σε VF Shop αλλά θα πάρει μέρες για να στο αναβαθμήσουν, μέχρι να πάει στα κεντρικά...κτλ, κτλ...

Θα σου πρότεινα να επικοινωνήσεις απο Δευτέρα με την SE να σου πουν που στην περιοχή σου υπάρχουν εξουσιοδοτημένα service, μπας και κάποιο απο αυτά μπορεί να την κάνει την ίδια μέρα! ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

 

Άσε που ο bergyr είναι Σπάρτη (αν δεν κάνω λάθος) και αυτο είναι στην Αθήνα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να αλλάξεις τα εικνίδια της vd και φυσικά δεν μπορείς να κάνεις update από το σπίτι.Μια παρατήρηση, όταν βάλεις ένα mp3 ως ήχο μηνύματος, αν είναι μεγαλύτερος από 15 δευτερόλεπτα δεν τον παίζει ολόκληρο, αλλά σταματάει στα 15 δευτ. :mad:

Αν το πας και σου βγαλουν το LIVE μετα δεν μπορεις εσυ απο το σπιτι να κανεις το επομενο update μιας και θα εχει βγει το LIVE;

Link to comment
Share on other sites

Αν το πας και σου βγαλουν το LIVE μετα δεν μπορεις εσυ απο το σπιτι να κανεις το επομενο update μιας και θα εχει βγει το LIVE;

 

Ναι, μπορείς, αλλά να σου πω την αλήθεια (εγώ προσωπικά) δεν θα ήθελα να πετάξω 2 χρόνια εγγύηση γι αυτό :O

Link to comment
Share on other sites

Μια παρατήρηση, όταν βάλεις ένα mp3 ως ήχο μηνύματος, αν είναι μεγαλύτερος από 15 δευτερόλεπτα δεν τον παίζει ολόκληρο, αλλά σταματάει στα 15 δευτ. :mad:

Ουφφφ.... ευτυχώς. Διοτι στο Ρ900 μου, μου σπάει τα νεύρα. Βάζω ενα κομμάτι και το παίζει ολόκληρο. Δεν σταματάει παρα μόνο όταν παιχθεί όλο. :mad:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από s25,sl45,t610,p900,sx1 χτες αγόρασα το κ750 vodafone live το κινητό είναι ακριβώς όπως το περίμενα πολύ καλό.

Σε κάποιο περιοδικό είχα διαβάσει ότι θα είχε μια παιχνιδάρα <<aero mission>> 3d και τα ρέστα.

Δυστυχώς το παιχνίδι αυτό δεν ειπάρχει στη vf συσκευή μου.

Ξέρει κανείς γιατί μας το έκαναν αυτό ?

Link to comment
Share on other sites

Μετά από s25,sl45,t610,p900,sx1 χτες αγόρασα το κ750 vodafone live το κινητό είναι ακριβώς όπως το περίμενα πολύ καλό.

Σε κάποιο περιοδικό είχα διαβάσει ότι θα είχε μια παιχνιδάρα <<aero mission>> 3d και τα ρέστα.

Δυστυχώς το παιχνίδι αυτό δεν ειπάρχει στη vf συσκευή μου.

Ξέρει κανείς γιατί μας το έκαναν αυτό ?

 

Μπές στο "My V800 briefcase - Games Full Screen - MP3 Ringtones (DM)-Themes" , στα V800 games, κατέβασε το παιχνιδάκι (παίζει κανονικά στην K750i )και...καλή διασκέδαση!!!!!!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Firmware Versions:

 

R1A044

- First release

- JBenchmark 1 - approx 3894

- JBenchmark 2 - approx 334

- JBenchmark 3D LQ - approx 131

- JBenchmark 3D HQ - approx 89

- Software versions:

LCD 0

Camera 3.8

ITP CXC 125 932 R1B

 

R1C004

- Vodaphone specific

- Released around 3.6.2005

- No reported changes from R1A044

- As is the case with the K700, Vodaphone's R1C004 supports DRMed MP3s only.

Software versions:

LCD 0

Camera 3.8

ITP CXC 125 932 R1B

 

 

R1J002

- Released on SEUS 13/6/05

- Supported platforms: Unbranded, UK: Vodaphone, Orange (branded icons removed), T-Mobile

- images are stored faster on the Memory Stick (MS)

- general speed improvements

- maybe small improvements on volume and network connection quality

- new autofocus confirmation sound

- some fixes for 'freezing' mobiles

- Unsupported platforms: O2 blocks the update due to GPRS issues with this firmware on O2's network.

- Standby crash fixed / improved.

- Increased call and Media Player volume.

- Games menu operates much more smoothly.

- Smoother video playback

- General UI performance improvements

- Improvements and bug fixes to Bluetooth headset support.

- New MP3 folder on Memory stick

- Fixed the month names in the calendar for various european languages.

- Camera sounds are muted when in silent mode in some firmware locales (EU_1 , but not EU_3).

- Media icon changed.

- JBenchmark 1 - approx 3908

- JBenchmark 2 - approx 344

- JBenchmark 3D LQ - approx 205

- JBenchmark 3D HQ - approx 114

- Software versions:

LCD 0

Camera 4.4

ITP CXC 125 932 R1B

 

Για να δειτε ποια εκδοση firmware εχετε κανετε το παρακατω:

 

>*<<*<*

 

Εμεις που το εχουμε παρει με VF Live ειμαστε στην πρωτη εκδοση με τα αρκετα προβληματα. Εχει βγει η R1J002 η οποια διορθωνει πολλα προβληματα αλλα ΔΕΝ μπορουμε να την βαλουμε ακομα. :mad:

κατι μου λεει οτι θα παρω και το Unbranded version οταν βγει γιατι με κουρασε η μ@λ@κι@ της Vodafone! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

382 ευρώ για την Vodafone Live λοιπόν...δεν είναι ακριβούτσικο...;

Να υπολογίζω 400 κάτι ευρώ για το κανονικό δηλ...

 

Και μετά κριτικάρουμε την Νοκια για ακριβές συσκευές...πώς όμως όταν εκείνη δίνει το 6230i 320 ευρώ...;!;!

 

Μάλλον θα περιμένω λιγάκι, 400 ευρώ δεν είναι κ λίγα...για πολλούς είναι ό μισός μισθός...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως απο όποια άποψη να το δείτε δέν στέκει ούτε νομικά ούτε λογικά η περίπτωση να αρνείται η Sony Ericsson την εγγύηση που η ίδια (και ΟΧΙ η Vodafone) σας έχει παράσχει για την συσκευη ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΗΣ, άσχετα απο το οποιοδήποτε after-production customization που της έχει γίνει σε περίπτωση αναβάθμισης λογισμικού. Ας μήν ξεχνάμε οτι τα κινητά πλέον δεν είναι state of the art ολοκληρωμένες λύσεις, αλλα πλατφόρμες hardware. Είναι ακριβώς το ίδιο σαν να ακυρώνει πχ η ΙΒΜ ή η ACER την εγγύηση που σου έχει δώσει για κάποιο PC της, απλά επειδή ξεκόλλησες τα promotional αυτοκόλλητα της Intel απο το κουτί, ή επειδή του έκανες φορμάτ και εγκατέστησες πιό καινουργια version των wind0w$.

 

Δέν θέλω να πάρω κανέναν στο λαιμό μου, αλλα ας πάψουμε επιτέλους να λειτουργούμε σαν παθητικοί καταναλωτές και ας μάθουμε να διεκδικούμε τα ΝΟΜΙΜΑ δικαιώματα μας. Εγω προσωπικά θα πάω στο service της ericcson και θα ΑΠΑΙΤΗΣΩ να μου αναβαθμίσουν το λογισμικό προειδοποιώντας οτι θα ακολουθήσω όλες τις διαδικασίες που προβλέπει ο νόμος σε περίπτωση άρνησης τους. Σας συμβουλεύω να κάνετε το ίδιο

 

Ας κάνουμε κάτι επιτέλους για αυτές τις ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ συμφωνίες των εταιριών που το μόνο που ξέρουν να κάνουν καλά είναι να αδειάζουν το πορτοφόλι μας :mad:

Link to comment
Share on other sites

382 ευρώ για την Vodafone Live λοιπόν...δεν είναι ακριβούτσικο...;

Να υπολογίζω 400 κάτι ευρώ για το κανονικό δηλ...

 

Και μετά κριτικάρουμε την Νοκια για ακριβές συσκευές...πώς όμως όταν εκείνη δίνει το 6230i 320 ευρώ...;!;!

 

Μάλλον θα περιμένω λιγάκι, 400 ευρώ δεν είναι κ λίγα...για πολλούς είναι ό μισός μισθός...

 

Οπα τώρα είδα ότι το 9volto το έχει 339 ευρώ...niceeee! :cool:

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει κανενα προβλημα μηπως με μενα φιλε μου???δεν νομιζω να χω πειραξει ποτε κανεναν απο το αγαπητο myphone.

 

λοιπον τερμα το off topic απο μενα,πηα σημερα στη se και το αποτελεσμα ηταν 0,δεν μπηκε το κανονικο μενου :( .

προβλημα ευτυχως κανενα,μου ειπε ο γνωστος μου οτι το προγραμμα που εχουν δεν περναει μεσα αλλα μου προτεινε κι αυτος το 9volto που σκαλιζουν περισσοτερο τα πραγματα :) οποτε αναβαθμιση για αφαιρεση μενου vf live απο την se καλυτερα να την ξεχασουμε.

 

Τζάμπα το ταξίδι Ταξιδιώτης μην πιστεύης τα διάφορα 9βολτα και άστο ήσυχο εάν δεν μπορούν στην ΣΕ γιατί να μπορέσουν οι άλλοι;

ποιό πολύ θα εμπιστευόμουν κάποιον από το φόρουμ όταν θα αρχίσουν να κυκλοφορούν ελευθερες,παρά τα μαγαζιά με τις διαφημίσεις :X

Link to comment
Share on other sites

Τζάμπα το ταξίδι Ταξιδιώτης μην πιστεύης τα διάφορα 9βολτα και άστο ήσυχο εάν δεν μπορούν στην ΣΕ γιατί να μπορέσουν οι άλλοι;

ποιό πολύ θα εμπιστευόμουν κάποιον από το φόρουμ όταν θα αρχίσουν να κυκλοφορούν ελευθερες,παρά τα μαγαζιά με τις διαφημίσεις :X

Καποιο λαθος κανεις φιλε μου για το 9volto ,τα παιδια τα ξερω και οτι κανουν το κανουν σιγουρα και υπευθυνα. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Firmware Versions:

 

R1A044

- First release

- JBenchmark 1 - approx 3894

- JBenchmark 2 - approx 334

- JBenchmark 3D LQ - approx 131

- JBenchmark 3D HQ - approx 89

- Software versions:

LCD 0

Camera 3.8

ITP CXC 125 932 R1B

 

R1C004

- Vodaphone specific

- Released around 3.6.2005

- No reported changes from R1A044

- As is the case with the K700, Vodaphone's R1C004 supports DRMed MP3s only.

Software versions:

LCD 0

Camera 3.8

ITP CXC 125 932 R1B

 

 

R1J002

- Released on SEUS 13/6/05

- Supported platforms: Unbranded, UK: Vodaphone, Orange (branded icons removed), T-Mobile

- images are stored faster on the Memory Stick (MS)

- general speed improvements

- maybe small improvements on volume and network connection quality

- new autofocus confirmation sound

- some fixes for 'freezing' mobiles

- Unsupported platforms: O2 blocks the update due to GPRS issues with this firmware on O2's network.

- Standby crash fixed / improved.

- Increased call and Media Player volume.

- Games menu operates much more smoothly.

- Smoother video playback

- General UI performance improvements

- Improvements and bug fixes to Bluetooth headset support.

- New MP3 folder on Memory stick

- Fixed the month names in the calendar for various european languages.

- Camera sounds are muted when in silent mode in some firmware locales (EU_1 , but not EU_3).

- Media icon changed.

- JBenchmark 1 - approx 3908

- JBenchmark 2 - approx 344

- JBenchmark 3D LQ - approx 205

- JBenchmark 3D HQ - approx 114

- Software versions:

LCD 0

Camera 4.4

ITP CXC 125 932 R1B

 

Για να δειτε ποια εκδοση firmware εχετε κανετε το παρακατω:

 

>*<<*<*

 

Εμεις που το εχουμε παρει με VF Live ειμαστε στην πρωτη εκδοση με τα αρκετα προβληματα. Εχει βγει η R1J002 η οποια διορθωνει πολλα προβληματα αλλα ΔΕΝ μπορουμε να την βαλουμε ακομα. :mad:

κατι μου λεει οτι θα παρω και το Unbranded version οταν βγει γιατι με κουρασε η μ@λ@κι@ της Vodafone! :wacko:

βρε Γιώργο το ΧdaΙΙ :D

Link to comment
Share on other sites

To joystic πως ειναι ??

Εχει καθολου κολληματα ??

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καποιο λαθος κανεις φιλε μου για το 9volto ,τα παιδια τα ξερω και οτι κανουν το κανουν σιγουρα και υπευθυνα. :rolleyes:[/quote

Μπορεί ότι κάνουν να το κάνουν σίγουρα και υπεύθυνα αλλά όταν γράφεις ότι ξεκλειδώνω η βγάζω το μενού της ΑΒ εταιρείας πρέπει να το κάνεις και να μην γεμίζεις με όνειρα αυτούς που τα διαβάζουν όπως εγώ.

Για να μην το πάρει προσωπικά ο όποιοςδήποτε άλλος το ίδιο έχουν γεμίσει και άλλες ιστοσελίδες στην Ελλάδα και του εξωτερικού και εάν κοιτάξεις στό φόρουμ πόσοι προσπαθούν να βρούν άκρη θα με καταλάβουν γιατί φαίνομαι απόλυτος.

Υ.Γ. ζητάω συγνώμη προκαταβολικά γιά το μεγάλο πόστ

Link to comment
Share on other sites

Πάντως απο όποια άποψη να το δείτε δέν στέκει ούτε νομικά ούτε λογικά η περίπτωση να αρνείται η Sony Ericsson την εγγύηση που η ίδια (και ΟΧΙ η Vodafone) σας έχει παράσχει για την συσκευη ΤΗΝ ΔΙΚΗ ΤΗΣ, άσχετα απο το οποιοδήποτε after-production customization που της έχει γίνει σε περίπτωση αναβάθμισης λογισμικού. Ας μήν ξεχνάμε οτι τα κινητά πλέον δεν είναι state of the art ολοκληρωμένες λύσεις, αλλα πλατφόρμες hardware. Είναι ακριβώς το ίδιο σαν να ακυρώνει πχ η ΙΒΜ ή η ACER την εγγύηση που σου έχει δώσει για κάποιο PC της, απλά επειδή ξεκόλλησες τα promotional αυτοκόλλητα της Intel απο το κουτί, ή επειδή του έκανες φορμάτ και εγκατέστησες πιό καινουργια version των wind0w$.

 

Δέν θέλω να πάρω κανέναν στο λαιμό μου, αλλα ας πάψουμε επιτέλους να λειτουργούμε σαν παθητικοί καταναλωτές και ας μάθουμε να διεκδικούμε τα ΝΟΜΙΜΑ δικαιώματα μας. Εγω προσωπικά θα πάω στο service της ericcson και θα ΑΠΑΙΤΗΣΩ να μου αναβαθμίσουν το λογισμικό προειδοποιώντας οτι θα ακολουθήσω όλες τις διαδικασίες που προβλέπει ο νόμος σε περίπτωση άρνησης τους. Σας συμβουλεύω να κάνετε το ίδιο

 

Ας κάνουμε κάτι επιτέλους για αυτές τις ΠΑΡΑΝΟΜΕΣ συμφωνίες των εταιριών που το μόνο που ξέρουν να κάνουν καλά είναι να αδειάζουν το πορτοφόλι μας :mad:

 

Πέστα χρυσόστομεαν και ο Έλληνας καταναλωτής είναι τζάμπα μάγκας. :)

Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικά θα πάω στο service της ericcson και θα ΑΠΑΙΤΗΣΩ να μου αναβαθμίσουν το λογισμικό προειδοποιώντας οτι θα ακολουθήσω όλες τις διαδικασίες που προβλέπει ο νόμος σε περίπτωση άρνησης τους. Σας συμβουλεύω να κάνετε το ίδιο

QUOTE]

 

Φίλε μου συμφωνώ απολύτως, όπως και πολλοί άλλοι εδώ μέσα είμαι τουλάχιστον εκνευρισμένος με τις κοροϊδίες της Vodafone. Σε παρακαλώ να ενημερώσεις με τις εξελίξεις, μετά την επίσκεψή σου στη SonyEricsson.

Link to comment
Share on other sites

na rotiso kati!! to k750 to fernei mono h vodafon? ti timh exei?

http://www.vodafone-shop.gr/eshop/el/index.jsp?action=mobilePhoneDetails&pid=prod2050018

:)

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

@ geovass: εγώ πάντως έχω την R1C004 !! :)

 

Ολοι αυτην εχουμε ! :cool:

 

@esykas

Αυτο ειναι εργαλιο δουλειας! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...