Jump to content

[Επίσημο - Παλιό] Sony Ericsson K750i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν με το καλό γίνει επισημασμένο το thread, θα διατηρηθούν κάποια υπάρχοντα χρήσιμα στοιχεία και links, ώστε να μην ψάχνω από την αρχή; Ευχαριστώ για τυχόν απάντηση τον florinaperis.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πηγα σημερα στη βοδα και το ειδα το κινητο ειναι τελειο.Περιμενω με χιλια να βγει το no-live.Ο γερμανος θα το εχει μαλλον απο 20-21 του μηνα που ρωτησα σημερα
Link to comment
Share on other sites

Πηγα σημερα στη βοδα και το ειδα το κινητο ειναι τελειο.Περιμενω με χιλια να βγει το no-live.Ο γερμανος θα το εχει μαλλον απο 20-21 του μηνα που ρωτησα σημερα

phges sth vodafone kai sou to anoiksan apo to kouti h eixe to pseutiko?

Link to comment
Share on other sites

re file an kapoiou den tou aresei to vf live kai meta 8elei na balei to logismiko ths sonyericsson tote xanete h eggyhsh!!katalabes??

 

Μαλλον δε καταλαβες τι λεω. Ρωταω γιατι καποιος να θελει να αλλαξει το λογισμικο απο τη στιγμη που τα οποια "προβληματα" της live εκδοσης λυνονται.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μην κάνετε έτσι! Όποιος θέλει Live, πάει και πέρνει το Live (άμα θέλει πάει και το βγάζει μετά, άμα θέλει το κρατάει). Όποιος δε θέλει Live, περιμένει μερικές ημέρες ακόμη. Όποιος δε θέλει Live και δεν τον πειράζει που δεν έχει Ελληνικά, το αγοράζει από κάποιο eShop του εξωτερικού. Γενικά, ο καθένας κάνει ότι θέλει.

Εδώ απλά λέμε τη γνώμη μας και τις εμπειρίες μας για να βοηθήσει ο ένας τον άλλο. Ας προσέχουμε λίγο όταν κρίνουμε τις επιλογές των άλλων.

Ευχαριστώ!

 

:)

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

giati biasthkan pou to phran se vodafone live kai meta apo ligo kairo 8eloun na baloun to firmware ths ericsson giati den tous aresei to vodafone live!!

 

Αντε παλι. :p Και σε ρωταω λοιπον, γιατι να μην τους αρεσει το live αφου δεν υπαρχουν αλλοι περιορισμοι; Το προβλημα με τα mp3s στους ηχους κλησης και μηνυματων λυνεται. Το enviroment της VF αλλαζει χαρη στα themes, οποτε ποιο αλλο προβλημα υπαρχει;

Link to comment
Share on other sites

Αντε παλι. :p Και σε ρωταω λοιπον, γιατι να μην τους αρεσει το live αφου δεν υπαρχουν αλλοι περιορισμοι; Το προβλημα με τα mp3s στους ηχους κλησης και μηνυματων λυνεται. Το enviroment της VF αλλαζει χαρη στα themes, οποτε ποιο αλλο προβλημα υπαρχει;

Νομίζω ότι δεν αλλάζει 100% το theme. Το σίγουρο είναι ότι το κουμπι πάνω από το joystick είναι "αφιερωμένο" στη Vodafon και στο κάτω μέρος της συσκευής, εκεί που γράφει QuickShare, υπάρχει ένα αυτοκόλητο της Vodafon.

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι άλλο. Όποιος έχει τη Live έκδοση ας μας πει.

 

;)

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι δεν αλλάζει 100% το theme. Το σίγουρο είναι ότι το κουμπι πάνω από το joystick είναι "αφιερωμένο" στη Vodafon και στο κάτω μέρος της συσκευής, εκεί που γράφει QuickShare, υπάρχει ένα αυτοκόλητο της Vodafon.

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι άλλο. Όποιος έχει τη Live έκδοση ας μας πει.

 

;)

Ευτυχως που υπαρχεις κι εσυ gkandir και καταλαβες τι ρωταω γιατι δεν εβγαινε ακρη :cool:

Link to comment
Share on other sites

το μενου του αν και vf live δεν μπορω να πω οτι ειναι κι ασχημο επισης δεν εχει το κλασσικο κουμπακι δεξια για να μπαινει κανεις στο vf live.αυτη τη φορα το χουν βαλει πανω απο το joystick.

:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

phges sth vodafone kai sou to anoiksan apo to kouti h eixe to pseutiko?

 

Και εγώ το είδα "ζωντανό" , μου άνοιξαν το κουτί του,το έπιασα ,πάτησα τα κουμπιά του , άνοιξα την κάμερα ,κλπ. στην Vodafone στο Πασαλιμάνι στον Πειραιά προχθές Τετάρτη.Μόνο την οθόνη του δεν είδα , γιατί μόλις το είχαν παραλάβει και ήταν αφόρτιστη η μπαταρία του.Η εντύπωση μου; Άριστη !

Δεν είδα κανένα αυτοκόλλητο κάτω , μόνο το κουμπί πάνω από το joystick

είχε τυπωμένο το σήμα της Vodafone ,αλλά μαύρο όχι κόκκινο, σχεδόν δεν διακρίνεται!

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικες γραμμες το τηλεφωνο δεν ΦΩΝΑΖΕΙ ειμαι VODAFONE BRANDED ! (οπως πχ Κ700, Τ610, κλπ). Τα μονα που ειχε ειναι το σηματακι και το λογοτυπο (στο μαυρο του ομως) εκει που θα γραφει στο "κανονικο" quickshare και το κουμπι απο πανω απο το joystick εχει ενα πολυ μικρο Vodafone Sign (μαυρο).

Οταν αλαζεις theme σου ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ! Το μονο που μενει ειναι τα εικονιδια που ειναι πιραγμενα απο την VODAFONE.

Link to comment
Share on other sites

to koumpi panw apo to joystic den exei tpt!!!to mono autokolhto einai katw ekei pou leei quickshare!!!!!

...

Δεν είδα κανένα αυτοκόλλητο κάτω , μόνο το κουμπί πάνω από το joystick

είχε τυπωμένο το σήμα της Vodafone ,αλλά μαύρο όχι κόκκινο, σχεδόν δεν διακρίνεται!

Τελικά, τι από τα δυο ισχύει;

 

;)

 

Edit:

Σε γενικες γραμμες το τηλεφωνο δεν ΦΩΝΑΖΕΙ ειμαι VODAFONE BRANDED ! (οπως πχ Κ700, Τ610, κλπ). Τα μονα που ειχε ειναι το σηματακι και το λογοτυπο (στο μαυρο του ομως) εκει που θα γραφει στο "κανονικο" quickshare και το κουμπι απο πανω απο το joystick εχει ενα πολυ μικρο Vodafone Sign (μαυρο).

Οταν αλαζεις theme σου ΑΛΛΑΖΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ! Το μονο που μενει ειναι τα εικονιδια που ειναι πιραγμενα απο την VODAFONE.

Thanks!

Καλή κίνηση της Vodafon να το κάνει πιο διακριτικό το branding. Πάντως θυμάμαι τη διαφορά των εικονιδίων του T610 μου, που ήταν Live, και των άλλων... :( Να υπάρχει άραγε ανάλογη διαφορά ποιότητας και στο k750i;

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχως που υπαρχεις κι εσυ gkandir και καταλαβες τι ρωταω γιατι δεν εβγαινε ακρη :cool:

 

 

Και ίσως τo γεγονός ότι υπάρχουν 3 προεγκατεστημένα demo παιχνίδια που δεν μπορείς να τα βγάλεις με τίποτα, τo ίδιο ισχύει για κάποιες εικόνες και ηχους όπως επίσης ότι δεν μπορείς (αν έχεις κάνει ρυθμίσεις για pop3 η ΙΜΆΡ email) να στείλεις (πάντα ως email μιλάμε) κάποια εικόνα ή video!!! :ooch:

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι όπω τα λέτε, μου το στέλνει από Αθήνα η αδερφή μου(ωραία εφεύρεση οι αδερφές :D ).Τώρα μπορεί κάποιος να μου γράψει αν έχει cd ε σουΐτα συγχρονισμού ή πρέπει να την κατεβάσω;Επίσης το πακέτο περιέχει usb καλώδιο;

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα είναι να κατεβάσεις τη σουίτα, και να το καθιερώσεις σαν πρακτική αυτό, για να έχεις πάντα την πιο πρόσφατη. Το ίδιο κάνε και για τους USB Update Drivers. Όλα είναι διαθέσιμα από το site SE Hellas, στο Τμήμα "Υποστήριξη" για το K750i. Όσο για το USB καλώσιο, ναι, υπάρχει στη βασική συσκευασία.

 

Θερμή παράκληση (όχι προσωπική φίλε bergyr): Ρε παδιά, διαβάστε λίγες σελίδες παραπάνω, ή κάντε ένα απλό search. Έχουμε γεμίσει ρε παληκάρια 115 σελίδες και 2301 posts με κατά 70% τις ίδιες ερωτήσεις και απορίες. Λίγο ψάξιμο δεν κάνει κακό...

Φιλικά

CostasP | Proud AlfaHolic | Alfas: Giulietta, Alfetta, 75, 146, 156, 147, (Abarth 500 time-out) πάλι 156, πάλι 147 και πλέον... Jeep Renegade :yawn: !

Current Toys: Apple MacBook Air 11 ('15), Asus Transformer Book T100, Samsung Galaxy Tab3 7.0", Apple TV2, iPad2 32GB WiFi, iPad Mini Retina 16GB WiFi, iPhone 6S 64GB, iPhone 7 Plus 128GB, iPhone XS 256 GB

Link to comment
Share on other sites

αυριο πρωι πρωι με το φραπεδακι στο χερι θα παω στο service κι ας ελπισουμε να μην ερθει το μοιραιο για το κινητο αλλα και παλι δεν νομιζω να υπαρχει προβλημα στο 9volto δηλαδη πως την κανουν την αναβαθμιση???με τον ιδιο τροπο.

 

...για πες μα τελικα φιλε ταξιδιωτη22 τι εγινε, εκανες τιποτα??

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

μια φωτο ενος βονταφον λαιβ κ750 μπορουμε να εχουμε για να δουμε τι εμφανιση εχει?
http://www.myphone.gr/gallery/uploads/5309/2.jpg Βελιγραδι VOLIM TE UVEK! 13/2/97
Link to comment
Share on other sites

Αφού είναι όπω τα λέτε, μου το στέλνει από Αθήνα η αδερφή μου(ωραία εφεύρεση οι αδερφές :D ).Τώρα μπορεί κάποιος να μου γράψει αν έχει cd ε σουΐτα συγχρονισμού ή πρέπει να την κατεβάσω;Επίσης το πακέτο περιέχει usb καλώδιο;

re file perimene ligo akoma kai meta pare to kanoniko mhn pareis ths vodafone!!!!

Link to comment
Share on other sites

Na kanw k egw mia erwthsh pou isws na akoustei asteia.

 

an sou steilei kapoios mesw BT enan hxo sto kin,to opoio einai live,tha boreseis meta na ton peraseis ws hxo klisis h mynhmatos?

Λοιπόν, υποθέτω ότι θα μπορείς να αποθηκεύσεις τον ήχο στην κάρτα, να τον κάνεις copy στο PC σου, να τον μετατρέψεις με το DRM packager (δε θυμάμαι πως ακριβώς λέγεται...), και μετά να τον περάσεις στο κινητό και να τον χρησιμοποιήσεις όπως θέλεις.

 

;)

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...