Jump to content

[Επίσημο - Παλιό] Sony Ericsson K750i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το κινητο παντως παιδια στην αμερικη υπαρχει ηδη με μικροτερη τιμη στα 450ευρω+ 50 ευρω εξοδα αποστολης στην ελλαδα για οποιον θελει να το παραγγειλει. στην ευρωπη ερχεται επισημα στις 30 ιουνιου και το φερνει η εταιρεια pixmania με τιμη 460 ευρω...αρα υπολογιστε στην ελλαδα κανενα 50αρι παραπανω γιατι οπως και να το κανουμε,ελληνες ειμαστε...:-))) και δεν σχολιαζουμε βεβαια το ποτε θα αξιωθουν να το φερουν εδω!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αγαπητέ Κύριε,

 

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της Sony-Ericsson μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι τα Sony Ericsson K750i, W800i και Z800i κινητά τηλέφωνα θα είναι διαθέσιμα στην Ελληνική αγορά, τον Ιούνιο, τον Ιούλιο και τον Μάιο αντιστοίχως με κάθε επιφύλαξη. Ενδεικτική τιμή δεν υπάρχει διαθέσιμη μέχρι και την επίσημη κυκλοφορία των προϊόντων.

 

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το συγκεκριμένα προϊόντα σας

προτείνουμε να επισκεφθείτε την ιστοσελίδα μας στη διεύθυνση

http://www.sonyericsson.com.

 

 

Με εκτίμηση,

 

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών Sony Ericsson

 

Παρακαλούμε επικοινωνήστε με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της Sony Ericsson ξανά στην ηλεκτρονική μας διεύθυνση questions.gr@support.sonyericsson.com,

με σκοπό να σας βοηθήσουμε περαιτέρω.

 

Για τελευταία νέα, πληροφορίες και προϊοντική υποστήριξη, μπορείτε να

επισκεφθείτε την ιστοσελίδα μας στη διεύθυνση http://www.sonyericsson.com.

 

Επιπροσθέτως, εγγραφείτε τώρα στην ιστοσελίδα μας στην διεύθυνση

www.sonyericsson.com/fun, για τον εμπλουτισμό του τηλεφώνου σας και

φανταστικές υπηρεσίες.

 

Τέλος, μη διστάσετε να επικοινωνήσετε με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών στo τηλέφωνo 801 11 810 810 ή από κινητό στο 210 899 19 19.

 

 

Επίσημη απάντηση από την Sony-Ericsson πριν από μερικές ημέρες...

I used to be arrogant, but now I am PERFECT! :D

Link to comment
Share on other sites

mobileboy Δεν παει να πει οτι επειδη εχουν καποια σιτε καποια τιμη για pre order οτι θα ειναι και η τιμη του αυτη..ασε που στο pixmania τους βλεπω για κλεφτες.
Link to comment
Share on other sites

το κινητο παντως παιδια στην αμερικη υπαρχει ηδη με μικροτερη τιμη στα 450ευρω+ 50 ευρω εξοδα αποστολης στην ελλαδα για οποιον θελει να το παραγγειλει. στην ευρωπη ερχεται επισημα στις 30 ιουνιου και το φερνει η εταιρεια pixmania με τιμη 460 ευρω...αρα υπολογιστε στην ελλαδα κανενα 50αρι παραπανω γιατι οπως και να το κανουμε,ελληνες ειμαστε...:-))) και δεν σχολιαζουμε βεβαια το ποτε θα αξιωθουν να το φερουν εδω!

και ποιος σου ειπε εσενα οτι το pixmania φερνει παντα πρωτο τα κινητα

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

το κινητο παντως παιδια στην αμερικη υπαρχει ηδη με μικροτερη τιμη στα 450ευρω+ 50 ευρω εξοδα αποστολης στην ελλαδα για οποιον θελει να το παραγγειλει. στην ευρωπη ερχεται επισημα στις 30 ιουνιου και το φερνει η εταιρεια pixmania με τιμη 460 ευρω...αρα υπολογιστε στην ελλαδα κανενα 50αρι παραπανω γιατι οπως και να το κανουμε,ελληνες ειμαστε...:-))) και δεν σχολιαζουμε βεβαια το ποτε θα αξιωθουν να το φερουν εδω!

 

+ τελωνειο αλλα 55% της τιμης !

site ξερεις?

Link to comment
Share on other sites

Οχι αν ερθει σαν δωρο ;) ;)

Αυτο δεν το έπιασα... δηλαδή ? Τι εννοεις αν έρθει σαν δώρο ?

Link to comment
Share on other sites

Εννοω αν σταλει ως gift με gift card

 

Τα δωρα ΔΕΝ φορολογουνται

 

 

καλησπέρα,

επιτρέψτε μου να εκθέσω την άποψη μου σχετικά με αυτό το θέμα!

Επειδή δουλεύω σε εταιρεια διεθνων ταχυμεταφορών που φέρνουμε χιλιάδες πράγματα απο Αμερική, κατά την εισαγωγή στην Ελλάδα αν μια αποστολή που απευθύνεται σε ιδιωτη και έχει αξία περίπου πάνω απο 45 euro τότε 99.99% φορολογείται απο το τελωνείο!

Ξέρετε πόσοι κακόμοιροι πελάτες έχουν παραγγείλει 2 με 3 βιβλία απο το Αmazon και αντίστοιχα sites και έχουν βρεθεί να πληρώνουν φόρους και δασμούς για μια αξία 60 με 70 ευρω! Μιλάμε ελάχιστα παραπάνω απο το όριο που ανέφερα πριν...... πόσο μάλλον αν μιλάμε για παραγγελία κινητού απο Αμερική.....αν αντέχει η τσέπη σας για περισσότερα έξοδα τότε πάω πάσο! εκτός κι αν έρθει κάτι με ταχυδρομείο που εκεί δεν ξέρω τι γίνεται! Πάντως αν το παραγγείλει κανεις με αυτό το τρόπο ώστε να έρθει με ταχυμεταφορική εταιρεία............. πολύ προσοχή για shipping info και τι περιλαμβάνουν αυτοί οι κανονισμοί...

Ίωάννα

Link to comment
Share on other sites

Καλο κι αυτο αλλα γιατι να το παρει κανεις απεξω οταν θα του κοστισει το ιδιο εδω στην Ελλαδα δεν το καταλαβαινω..ετσι δεν συμφερει...
Link to comment
Share on other sites

Δεν εξηγεί και κάποιος τι ακριβώς είναι το flight mode?

Προφανώς έχει σχέση με ταξίδια με αεροπλάνα αλλά τι ακριβώς προσφέρει αυτή η λειτουργία???

Νομίζω την έχω παρατηρήσει στο P910i για το Κ750i χλωμό το βλέπω να υπάρχει!Σωστά;

Ο καλύτερος τρόπος να βρείς διέξοδο είναι να περάσεις από μέσα.

 

Robert Frost

Link to comment
Share on other sites

Δεν εξηγεί και κάποιος τι ακριβώς είναι το flight mode?

Προφανώς έχει σχέση με ταξίδια με αεροπλάνα αλλά τι ακριβώς προσφέρει αυτή η λειτουργία???

Νομίζω την έχω παρατηρήσει στο P910i για το Κ750i χλωμό το βλέπωνα υπάρχει!Σωστά;

 

Με τη λειτουργία flight mode, ουσιαστικά ''κλείνει'' ο πομπός/δέκτης του κινητού και δεν επικοινωνεί με το δίκτυο. Έτσι, μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο για τις υπόλοιπες λειτουργίες του, όπως παιχνίδια, mp3 κτλ. Τη λειτουργία την έχουν κυρίως τα smartphones. Στην κατάσταση flight mode on, το κινητό καταναλώνει σημαντικά λιγότερη μπαταρία. Το Ρ910 την έχει, αλλά για το Κ750 δεν γνωρίζω αν θα την υποστηρίζει.

Link to comment
Share on other sites

και ποιος σου ειπε εσενα οτι το pixmania φερνει παντα πρωτο τα κινητα

file ta3idiwth prwton exw paraggeilei 3ana apo pixmania poly prin er8ei sta ypoloipa(den eisai o monos psagmenos edw mesa) kai fysika den einai san to acorn me ton "filo" sou me ta samsung d600 pou fagame to paramy8i...

kai ligo kalytero yfos pls!!!

Link to comment
Share on other sites

Αχ θα παει μακρια η βαλιτσα...

 

ποιο ειναι τελικα αυτο το site στην Αμερικη ?

mpes sto http://www.gsmarena.com bres to k750i kai sou leei ola ta sites pou to exoun me poies times:-)

Link to comment
Share on other sites

@anitus

 

Oi kartes MSDUO vgainoun aples kai alla kai PRO. i diafora einai kiriws oti oi PRO vgainoun se xwritikotita poli megaliteri apo ekeini twn aplwn MSDUO, kathws episis nomizw kai se poio grigores taxitites. Afto pou endiaferei emas diladi einai oti an dexetai to kinito MSDUO PRO tha boroume na valoume sto kinito kartes twn 512mb akomi kai 1gb. An omws oxi tote i megistis xwritikotitas karta pou tha dexetai to kinito einai 128mb ( an kai akougetai pws tha kikloforisoun sintoma aples MSDUO twn 256mb)

sto site ths sonyericsson pantws grafei oti einai symbato me to memory stick duo pro epektasimo mexri to 1gb:-)

sounds great!

Link to comment
Share on other sites

pantos sti germania arxisan oi proparagelies sta internet shop kai oi times kimenontai apo 329-399!!! (apistefti timi!!!!)

vevea iparxoun kai oi apateones me tis arpaxtes... perimenete kai min agorazete tis protes partides... de simferei!

http://www.geizhals.at/eu/a142537.html

 

meta apo epikoinonia me kapoio apo ta parapano... imerominia afiksis mou eipan iounio... aorista...

Link to comment
Share on other sites

Aπορω πως γινεται να το εχουν αλλοι 100 -120 ευρω παραπανω απο αλλα sites με pre order..(Οτι μπορουν να αρπαξουν μου φαινεται ειναι πριν η ΣΕ ανακοινωσει την τιμη..)
Link to comment
Share on other sites

Εννοω αν σταλει ως gift με gift card

 

Τα δωρα ΔΕΝ φορολογουνται

 

Ωραία, μόλις είπα στην Ξαδέρφη μου στην Αμερική να μου στείλει ώς δώρω ένα Dodge Viper :lol:

 

Δυστυχώς πέφτει φορολογία βαρβάτη σε ότι κάνει πάνω από 45$ (όπως έγραψε και η Ιωάννα) και δυστυχώς πληρώνεις και τα κέρατα σου για εκτελονιστή εάν δεν θέλεις να πας εσύ ο ίδιος να το εκτελωνίσεις (ή δεν μπορείς).

Βλέπεις τελωνείο περνάνε όλα τα δέματα από Αμερική στο Ελ. Βενιζέλος.

Αν εσύ είσαι Θεσσαλονίκη (καλή ώρα εγώ) ή Κρήτη πως θα πας?

Και σου λέει η εταιρεία Courrier: Έκτελωνιστής = 40 Ευρώ, Τελωνείο = Τόσα Ευρώ (για ηλεκτονικά είναι ο ΦΠΑ, δηλαδή 19% επί του τιμολογίου που συνοδεύει την συσκευή) και βάλτα μας και με κατάθεση στον λογαριασμό τραπέζης μας για να στο εκτελωνίσουμε.

 

Μιλάω γιατί είχα την δυσάρεστη εμπειρία 2 φορές πριν μερικά χρόνια.

 

Και μην πει κανείς για μεταφόρτωση, γιατί το έκανα και αυτό τη δεύτερη φορά (δηλαδή να έρθει στο τελωνείο Θεσ/νίκης το δέμα και να το εκτελωνίσω ο ίδιος για να μην δίνω αέρα λεφτά στον εκτελωνιστή) και πλήρωσα για τη μεταφόρτωση 2 Ευρώ λιγότερα απότι για τον εκτελωνιστή (και έτρεχα στο Αεροδρόμιο να το εκτελωνίσω ο ίδιος).

 

Αυτά για τα δέματα από Αμερική και τους απατεώνες Ελληνες στις ταχυμεταφορικές.

Link to comment
Share on other sites

Τι χωριτηκοτητα θα ειναι η καρτα μνημης στο πακετο του κινητου;

Βάλε φωτιά σ' ότι σε καίει σ' ότι σου τρώει τη ψυχή

Εξω οι δρόμοι αναπνέουν διψασμένοι ανοιχτοί

Είν' η αγάπη ένα ταξίδι από γιορτή σε γιορτή!

ΤΡΥΠΕΣ

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, μόλις είπα στην Ξαδέρφη μου στην Αμερική να μου στείλει ώς δώρω ένα Dodge Viper :lol:

 

Δυστυχώς πέφτει φορολογία βαρβάτη σε ότι κάνει πάνω από 45$ (όπως έγραψε και η Ιωάννα) και δυστυχώς πληρώνεις και τα κέρατα σου για εκτελονιστή εάν δεν θέλεις να πας εσύ ο ίδιος να το εκτελωνίσεις (ή δεν μπορείς).

Βλέπεις τελωνείο περνάνε όλα τα δέματα από Αμερική στο Ελ. Βενιζέλος.

Αν εσύ είσαι Θεσσαλονίκη (καλή ώρα εγώ) ή Κρήτη πως θα πας?

Και σου λέει η εταιρεία Courrier: Έκτελωνιστής = 40 Ευρώ, Τελωνείο = Τόσα Ευρώ (για ηλεκτονικά είναι ο ΦΠΑ, δηλαδή 19% επί του τιμολογίου που συνοδεύει την συσκευή) και βάλτα μας και με κατάθεση στον λογαριασμό τραπέζης μας για να στο εκτελωνίσουμε.

 

Μιλάω γιατί είχα την δυσάρεστη εμπειρία 2 φορές πριν μερικά χρόνια.

 

Και μην πει κανείς για μεταφόρτωση, γιατί το έκανα και αυτό τη δεύτερη φορά (δηλαδή να έρθει στο τελωνείο Θεσ/νίκης το δέμα και να το εκτελωνίσω ο ίδιος για να μην δίνω αέρα λεφτά στον εκτελωνιστή) και πλήρωσα για τη μεταφόρτωση 2 Ευρώ λιγότερα απότι για τον εκτελωνιστή (και έτρεχα στο Αεροδρόμιο να το εκτελωνίσω ο ίδιος).

 

Αυτά για τα δέματα από Αμερική και τους απατεώνες Ελληνες στις ταχυμεταφορικές.

 

 

Συμφωνω 100% μαζι σου.

Επαθα ακριβως τα ιδια την περασμενη εβδομαδα που μου ηρθαν κατι πραγματα απο Αμερικη.

Ετρεχα 1:30 ωρα στο Ελ. Βενιζελος και πηρα υπογραφες αποο 10 διαφορετικα γραφεια! Ασε που πληρωσα περιπου 55% επιπλεων για τους δασμους.

:mad:

Link to comment
Share on other sites

Έχετε ξεφύγει τελείως από το θέμα :P

 

Πάντως σας διαφεύγει κάτι σημαντικό. Άμα παραγγείλεις από Αμερική και ζητήσεις να στο στείλουν σαν δώρο μέσω USPS (αυτό είναι το σημαντικό κομμάτι - USPS = United States Post Office - δουλεύει σαν courrier), έχεις 9 στις 10 πιθανότητες να μην πληρώσεις τελωνείο.

 

Ο πατέρας μου έχει παραγγείλει 3 φορές.. 2 φορές μπαταρία φορητού (μια για έναν φίλο του και μια για αυτόν) + μια φορά ένα keyboard φορητού.. μιλάμε για 80 ευρώ η μπαταρία και 150 το πληκτρολόγιο. Του ήρθαν σε 3 εργάσιμες (το λέω και δεν το πιστεύω)!!! και δεν πλήρωσε τίποτα στο τελωνείο. Φυσικά μέσω συστημένου USPS και αν δεν κάνω λάθος ήταν δηλωμένο ως δώρο.

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...