Jump to content

[Επίσημο - Παλιό] Sony Ericsson K750i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Και ποιος ο λόγος να μη λένε τπτ ?

Μα για να δημιουργηθεί ντόρος, όπως π.χ. σε τούτο το θέμα. Έτσι δείχνει να είναι το πιο πολυαναμενόμενο κινητό (όχι άδικα, φυσικά) και να ανεβαίνουν οι τιμές.

Άλλωστε, με τέτοιο ντόρο και για τέτοιο κινητό όλο και περισσότεροι θα δώσουν το μπλα ποσό για να το πάρουν.

Φαντάσου πως θα ήταν τα πράγματα αν υπήρχε ενημέρωση. Δηλαδή, αν έλεγαν το ότι κινητό θα κυκλοφορήσει, ας πούμε, 15 Ιουνίου και γινόταν. Όλοι μας θα είχαμε λιγότερη μανία για το κινητό και το θέμα αυτό θα είχε τα μισά posts!

Ακόμα και τώρα, ουσιαστικά, δεν ξέρουμε κάτι σίγουρο. Μόνο σκόρπιες πληροφορίες. Ούτε το πότε, ούτε το πόσο ξέρουμε. Απλά εικάζουμε, αγωνιούμε και η τιμές αυξάνονται...

 

;)

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

geovass μου αρεσει η σιγουρια σου.. τιμη που λες?

 

γιατι σας χαλαει το vodafone live? δημιουργει κανενα προβλημα?

 

Εαν διαβασεις καποιες σελιδες πιο πισω θα δεις τιμες για τα παντα!

Η VF Live εκδοση εχει παλιο firmware με αρκετα Bugs.

Link to comment
Share on other sites

Μα για να δημιουργηθεί ντόρος, όπως π.χ. σε τούτο το θέμα. Έτσι δείχνει να είναι το πιο πολυαναμενόμενο κινητό (όχι άδικα, φυσικά) και να ανεβαίνουν οι τιμές.

Άλλωστε, με τέτοιο ντόρο και για τέτοιο κινητό όλο και περισσότεροι θα δώσουν το μπλα ποσό για να το πάρουν.

Φαντάσου πως θα ήταν τα πράγματα αν υπήρχε ενημέρωση. Δηλαδή, αν έλεγαν το ότι κινητό θα κυκλοφορήσει, ας πούμε, 15 Ιουνίου και γινόταν. Όλοι μας θα είχαμε λιγότερη μανία για το κινητό και το θέμα αυτό θα είχε τα μισά posts!

Ακόμα και τώρα, ουσιαστικά, δεν ξέρουμε κάτι σίγουρο. Μόνο σκόρπιες πληροφορίες. Ούτε το πότε, ούτε το πόσο ξέρουμε. Απλά εικάζουμε, αγωνιούμε και η τιμές αυξάνονται...

 

;)

 

Exeis dikio alla pistevo kapote einai aparadekti. Diliadi ti enoo, opote pernao apo katastima TIM tous rotao apo plaka pote to perimenoun, kai ksafnika mporo na singetroso polles kai para poli diaforetikes apantisis. Ego tous afino na ta poun ta dika tous, kai prosta apo kosmo tous ek8eto me ironiko tropo, eki pou den to perimenoun, kai tous apantao etsi "Asta ayta afou kserete pos iparxi stis apothikes, aplos 8elete na prothisete to K700 me anavathmisi sinvolaiou, kai oxi mono, aytin tin stigmi enkatastite kai to TIM Imagine." XA XA prepi na dite ta prosopa tous, einai san ox mas piran xabari! lol.." Den to kano gia na eimai kakos anthropos alla exo varethi na mas koroidevoun kai na nomizoun pos ta kseroun ta panta otan idika den kseroun katholou tipota. Ipotithete kiolas pos tha me paroun na mou poun oti exei ftasi to kinito gia na to paro..nai kala, to atomo to egrapse se ena stick up paper (kitrino) me to tilefono mou, kai to onoma mou. Otan me pari 8a vgi to K800i Me 5 mega pixel kai Optical zoom. Ax , pou einai oi managers na kanoun tin doulia tous.

Link to comment
Share on other sites

to non-vf live kinitaki 8a xreiazetai update se firmware ktl...gia na paixei se kales taxites...h ontos apthn arxh 8a einia h mera me thn nyxta se sxesh me to vf????? :blink: ....giati fantazomai oti yparxun polloi(mazi k ego) pu perimenun na parun to non-branded kinito gia na mhn mpoun sthn diadikasia flasharismatos ktl.....ektos ean telika den axizei h anamonh k hdh exume xasei edafos :p

?????????!!!!!!!!

 

Δε νομιζω να υπαρχει διαφορα στην ταχυτητα του κινητου απο live σε non live. H Vodafone δε θα το επετρεπε αυτο, να'χει μειονεκτικα κινητα σε σχεση με τα non live. Εγω προσωπικα περιμενω το unbranded για τον ιδιο λογο με σενα (διαδικασια flashαρισματος), εξτρα δεκαευρα στο davinci ή σε καταστημα vodaphone live για αναβαθμισεις firmware και καθυστερηση επιστροφης του κινητου :rolleyes:

 

Μα για να δημιουργηθεί ντόρος, όπως π.χ. σε τούτο το θέμα. Έτσι δείχνει να είναι το πιο πολυαναμενόμενο κινητό (όχι άδικα, φυσικά) και να ανεβαίνουν οι τιμές.

Άλλωστε, με τέτοιο ντόρο και για τέτοιο κινητό όλο και περισσότεροι θα δώσουν το μπλα ποσό για να το πάρουν.

Φαντάσου πως θα ήταν τα πράγματα αν υπήρχε ενημέρωση. Δηλαδή, αν έλεγαν το ότι κινητό θα κυκλοφορήσει, ας πούμε, 15 Ιουνίου και γινόταν. Όλοι μας θα είχαμε λιγότερη μανία για το κινητό και το θέμα αυτό θα είχε τα μισά posts!

Ακόμα και τώρα, ουσιαστικά, δεν ξέρουμε κάτι σίγουρο. Μόνο σκόρπιες πληροφορίες. Ούτε το πότε, ούτε το πόσο ξέρουμε. Απλά εικάζουμε, αγωνιούμε και η τιμές αυξάνονται...

 

 

Ρε παιδια γιατι πιστευετε οτι δημιουργειτε ντορος ;; Επειδη καποιοι ανυπομονοι gatzetακηδες εχουν γεμισει τοσες σελιδες και ανυπομονουν να ερθει το κινητο ;; Συμπεριλαμβανω και τον εαυτο μου σ'αυτους :)

Δηλαδη διαφωνειτε οτι αν το χτυπησουν στην τιμη, περα απο εμας θα το αγορασει κανενας αλλος ;;;

Link to comment
Share on other sites

Μπορει ομως, πραγματι, να μη γνωριζουν τιποτα για την ημερομηνια κυκλοφοριας του k750i και να λενε διαφορες ημερομηνιες για να ξεφορτωθουν τους πελατες... Μπορει να μην εχει δωσει αρκετες πληροφοριες η SE.

 

Για παραδειγμα, οπως ειχα αναφερει παλιοτερα, στο Γερμανο μου ειχαν ορισει ημερομηνια αφιξης του στην Ελλαδα τα τελη Ιουλιου ή τις αρχες Σεπτεμβριου ( :!: ). Φυσικα, αυτο το ειχαν πει για να με ξεφορτωθουν. Δε νομιζω να ειχαν καπιοα τετοια πληροφορια.. ;)

Link to comment
Share on other sites

...εξτρα δεκαευρα στο davinci ή σε καταστημα vodaphone live για αναβαθμισεις firmware και καθυστερηση επιστροφης του κινητου :rolleyes:

 

Ναι, αλλα ξερεις το πηγεν-ελα σε SE καταστημα (βενζινη), και να περιεμενεις 1-2 ωρες για να το παρεις (εκτος εαν βαρανε μυγες και στο κανουν αμεσως) ειναι πολυ πιο ακριβο απο τα 10 ευρω! :cool: (μιλαω παντα, για το χρονο που θα σπαταλισεις και το κοστος της βενζινης σου!) εκτος εαν το SE ειναι στην αλλη γωνια και αυτος που το εχει ειναι μπαρμπας σου ! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Δε διαφωνω. Ειναι προτιμοτερο το Davinci. Απλα δε θελω να μπω στη ολη διαδικασια. Θα πληρωσω κατι παραπανω αλλα θα'χω το κεφαλι μου ησυχο :)
Link to comment
Share on other sites

Εγω προσωπικα περιμενω το unbranded για τον ιδιο λογο με σενα (διαδικασια flashαρισματος), εξτρα δεκαευρα στο davinci ή σε καταστημα vodaphone live για αναβαθμισεις firmware και καθυστερηση επιστροφης του κινητου :rolleyes:

 

 

Ναι αλλά φαντάσου να έχεις 150 ευρώ επιδότηση !! αυτό ισοδυναμεί με 15 αναβαθμίσεις στο daVinci και χωρίς καθυστέρηση. Πάντως κανένα κινητό μου δεν πρόλαβε να κάνει πάνω από 4 αναβαθμίσεις πριν το πουλήσω...

Οπότε συμφέρει... :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Δε διαφωνω. Ειναι προτιμοτερο το Davinci. Απλα δε θελω να μπω στη ολη διαδικασια. Θα πληρωσω κατι παραπανω αλλα θα'χω το κεφαλι μου ησυχο :)

 

παω πασο... :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά φαντάσου να έχεις 150 ευρώ επιδότηση !! αυτό ισοδυναμεί με 15 αναβαθμίσεις στο daVinci και χωρίς καθυστέρηση. Πάντως κανένα κινητό μου δεν πρόλαβε να κάνει πάνω από 4 αναβαθμίσεις πριν το πουλήσω...

Οπότε συμφέρει... :w00t:

Σωστος :D Οποτε, βουρ για το live :p

Link to comment
Share on other sites

Μετά τα προβλήματα που είχα πήγα το κινητό την Τρίτη στη Vodafone και το στείλανε στο service. Σήμερα επέστρεψε αφού απλά κάνανε επανεγκατάσταση το firmware ( δυστυχώς το ίδιο με το αρχικό ). Μόλις το παρέλαβα...

 

Ας ελπίσουμε ότι θα δουλέψει...

Link to comment
Share on other sites

Δε διαφωνω. Ειναι προτιμοτερο το Davinci. Απλα δε θελω να μπω στη ολη διαδικασια. Θα πληρωσω κατι παραπανω αλλα θα'χω το κεφαλι μου ησυχο :)
Μην ξεχνάτε και την επαρχία παιδιά.Εγώ π.χ. από Σπάρτη θέλω 20-25€ στο 9volto και καμιά 15€ για το courier σύνολο 30-35€ η αναβάθμιση συν τις μέρες χωρίς το κινητό, οπότε davinci και πάλι davinci. :)

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δε νομιζω να υπαρχει διαφορα στην ταχυτητα του κινητου απο live σε non live. H Vodafone δε θα το επετρεπε αυτο, να'χει μειονεκτικα κινητα σε σχεση με τα non live.

...

Απ' ότι λένε εδώ τα παιδία που έχουν Vodafon Live και το flashαραν η ταχύτητα στο menu και στο read/write με την κάρτα η έκδοση της SE είναι καλύτερη από το Live. Και αυτό συμβαίνει γιατί το firmware της SE είναι πιο καινούριο από της Vodafon, η οποία δεν το έχει ανανεώσει ακόμα.

 

...

Ρε παιδια γιατι πιστευετε οτι δημιουργειτε ντορος ;; Επειδη καποιοι ανυπομονοι gatzetακηδες εχουν γεμισει τοσες σελιδες και ανυπομονουν να ερθει το κινητο ;; Συμπεριλαμβανω και τον εαυτο μου σ'αυτους :)

Δηλαδη διαφωνειτε οτι αν το χτυπησουν στην τιμη, περα απο εμας θα το αγορασει κανενας αλλος ;;;

Συμφωνώ μ' αυτό που λες. Όσοι από μας βιαστούν να το πάρουν μόλις βγει, άντε 10 μέρες αργότερα, θα το πάρουν ακριβά. Οι άλλοι που δεν τους πολυνοιάζει μπορεί να το πάρουν τον Οκτώβριο με 280€ π.χ.

Αυτό, λοιπόν, ισχύει για άτομα σας κι εμάς που το περιμένουμε εδώ και ένα μήνα πως και πως.

 

Μπορει ομως, πραγματι, να μη γνωριζουν τιποτα για την ημερομηνια κυκλοφοριας του k750i και να λενε διαφορες ημερομηνιες για να ξεφορτωθουν τους πελατες... Μπορει να μην εχει δωσει αρκετες πληροφοριες η SE.

Για παραδειγμα, οπως ειχα αναφερει παλιοτερα, στο Γερμανο μου ειχαν ορισει ημερομηνια αφιξης του στην Ελλαδα τα τελη Ιουλιου ή τις αρχες Σεπτεμβριου ( :!: ). Φυσικα, αυτο το ειχαν πει για να με ξεφορτωθουν. Δε νομιζω να ειχαν καπιοα τετοια πληροφορια.. ;)

Φυσικά και μπορεί να συμβαίνει κι αυτό. Όταν ο υπάλληλος "αναγκάζεται" να απαντάει στις ίδιες και στις ίδιες ερωτήσεις, τότε θα σου πει κάτι άσχετο για να σε ξεφορτωθεί (το εισαγωγικά τα έβαλα γιατί είναι κι αυτό μέρος της δουλειάς του). Και αυτό το έχω συναντήσει κυρίως στα Super Markets τύπου Γερμανού.

 

;)

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

Μπορει κανεις να κανει μια μεταφραση του παραπάνω; Το βλέπω με ακαταλαβίστικα σύμβολα

 

καλησπερα σε ολους.σκεφτομαι και εγω να αγορασω το τηλεφωνακι.επειδη ομως θα ειναι η πρωτη μου συσκευη sonyericsson θα ηθελα καποιος που εχει ηδη χρησιμοποιησει την συσκευη να αναφερει περιληπτικα τι του αρεσε και τι οχι.εγω εχω καποια βασικα ερωτηματα οπως:Η ποιοτητα των φωτογραφιων?η ποιοτητα της οθονης?ο mp3 player?ποση μνημη εχει?η ποιοτητα του ραδιο?υπαρχει δυνατοτητα συγχρονισμου με το outlook για να περασω επαφες?ποσο ευκολο ειναι?χρειαζεται να αγορασω ειδικο καλωδιο?υπαρχει ακομα το προβλημα του να μην μπορεις να στειλεις εφαρμογες java?ειναι οπως στο κ700 που τις κλειδωνει?γιατι γινεται αυτο?γενικοτερα τι του αρεσε και τι δεν του αρεσε.και φυσικα μια ενδεικτικη τιμη συσκευης.σας ευχαριστω προκαταβολικα.

 

Αυτά είπε ο φίλος, απλά τα έγραψε με UTF-8 Encoding που σημαίνει ότι πρέπει να αλλάξετε το Encoding του borwser σας για να δείτε τι έγραψε....

 

Ayt

Link to comment
Share on other sites

lipon, epidi den to exo di sta 142-143 selides, eipa na sas enhmeroso...to http://www.expansys.com.gr poulane to kinito U.K ekdosi xoris voda live gia 404 euro teliki timi me vat. diladi einai 344 xoris. Kai an paragilete tora prin tis 4 pm tha to exete sto xeri sas se 2 ergasimes meres. diladi Triti fantazome.
Link to comment
Share on other sites

Aυτο που κοιταει η ΣΕ στην αποδειξη ποιο ειναι το S/N? H TO IMEI?

και αν η αποδειξη δεν γραφει τιποτα απο τα 2? :cry:

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απολυτως :D :D :D :D ;)

 

καλησπερα σε ολους.σκεφτομαι και εγω να αγορασω το τηλεφωνακι.επειδη ομως θα ειναι η πρωτη μου συσκευη sonyericsson θα ηθελα καποιος που εχει ηδη χρησιμοποιησει την συσκευη να αναφερει περιληπτικα τι του αρεσε και τι οχι.εγω εχω καποια βασικα ερωτηματα οπως:Η ποιοτητα των φωτογραφιων?η ποιοτητα της οθονης?ο mp3 player?ποση μνημη εχει?η ποιοτητα του ραδιο?υπαρχει δυνατοτητα συγχρονισμου με το outlook για να περασω επαφες?ποσο ευκολο ειναι?χρειαζεται να αγορασω ειδικο καλωδιο?υπαρχει ακομα το προβλημα του να μην μπορεις να στειλεις εφαρμογες java?ειναι οπως στο κ700 που τις κλειδωνει?γιατι γινεται αυτο?γενικοτερα τι του αρεσε και τι δεν του αρεσε.και φυσικα μια ενδεικτικη τιμη συσκευης.σας ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

@ison

 

Θα σου πρότεινα να ρίξεις μια ματιά στις προηγούμενες σελίδες του θέματος. Πολλά από αυτά που ρωτάς έχουν ηδη απαντηθεί. Πολλά παιδιά που το έχουν στα χέρια τους έχουν γράψει ήδη τις εντυπώσεις τους σε παλιότερα posts.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς κατόχους Κ750 και όποιον άλλον μπορεί να ξέρει (ίσως ισχύει το ίδιο με τα Κ700 - S700 κλπ):

Όταν σε μια επαφή βάζεις γενέθλια και του ζητάς να τα βάλει και στο ημερολόγιο, τα βάζει και όλα καλά. Επίσης βάζει by default και υπενθύμιση. Πού είναι το πρόβλημα θα μου πείτε...

Λοιπόν: Η υπενθύμιση μπαίνει αυτόματα στις 9.00 το πρωί :(. Δεν μπορείς να αλλάξεις ώρα, δεν μπορείς να σβήσεις την υπενθύμιση (αυτά λέει δεν γίνονται σε επαναλαμβανόμενες σημειώσεις), το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να σβήσεις τελείως τη Σημείωση από το ημερολόγιο!

Και αν εγώ δεν θέλω να με ξυπνάει ο τηλέφωνος πρωί-πρωί για να μου πει ότι έχει γενέθλια ο Φούφουτος; Καμιά ιδέα για αλλαγή της ώρας υπενθύμισης ή έστω ακύρωση υπενθύμισης χωρίς σβήσιμο της σημείωσης;

Επίσης, ξέρει κανείς αν / πώς βάζεις επαναλαμβανόμενη (π.χ. κάθε χρόνο την ίδια μέρα) σημείωση στο ημερολόγιο;

 

btw, 4 μέρες με το τηλέφωνο (vl) και κανένα πρόβλημα μέχρι στιγμής.

Ακόμα και το vl δεν με ενοχλεί (αφού βέβαια το έκρυψα επιμελώς πίσω από themes, ringtones .dm κλπ).

Link to comment
Share on other sites

@mrzammler

 

re file ti na dei liges selides poio pisw??poso upomonh exei to atomo na katsei na dei 142 selides???koitakste pou ftasame 142 selides prin bgei to k750i!!!eleos!!!

 

Τις 142 σελίδες, τις φτάσαμε για αυτόν ακριβώς το λόγο: Γίνονται οι ίδιες ερωτήσεις και οι ίδιες απαντήσεις. Δεν χρειάζετε να δείς 142 σελίδες για να βρείς αυτό που θές. Οι πρώτες π.χ. 90 είναι πριν βγεί το κινητό. Από ένα σημείο και μετά αρχίζουν να ποστάρουν οι πρώτοι που το πήραν.

 

Τέλοσπάντων, ίσως πρέπει να γραφτεί ένα FAQ, να τελειώνει το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

@ison

 

Θα σου πρότεινα να ρίξεις μια ματιά στις προηγούμενες σελίδες του θέματος. Πολλά από αυτά που ρωτάς έχουν ηδη απαντηθεί. Πολλά παιδιά που το έχουν στα χέρια τους έχουν γράψει ήδη τις εντυπώσεις τους σε παλιότερα posts.

 

Το post ηταν η μεταφραση που ζητουσε καποιος (το thread το παρακολουθω καιρο) απλα δεν ειδα οτι την ειχε κανει ενα αλλος φιλος πιο πανω..

:D :D

Link to comment
Share on other sites

Πηγα στη vodafone και το ειδα!

Φοβερο κινητο. Με εντυπωσιασε η καμερα του. Δε συγκρινεται με αυτη του 6600.

Ζηλευω οσους το εχουν ηδη στα χερια τους και ανυπομονω να το αγορασω και εγω (οταν βγει μη vodafone live! φυσικα)

Ξεχασα ομως να ελεγξω το joystick. Γι' αυτο κανω μια ερωτηση σε οσους το εχουν ηδη αγορασει: Ειναι πιο ευχρηστο απο αυτο του k700?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...