Jump to content

[Επίσημο - Παλιό] Sony Ericsson K750i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικα η Vodafone live εκδοση παιρνει mp3 ως ηχο κλησης;

φυσικα και παιρνει φιλε μου αν ψαξεις 1-3 σελιδες πιο πισω θα δεις πως παιρνει και με ποιο προγραμμα :)

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λοιπον οσο αφορα την τιμη το μονο σιγουρο ειναι οτι θα πεσει,οπως σιγουρο ειναι οτι θα γινει επιτυχια το κινητακι,αλλα μην το συγκρινεται με το τι εκανε το Κ700 περσυ η το τι εγινε πριν δυο χρονια κτλ,ειπαμε τον τελευταιο καιρο εχει αναψει πολυ ο ανταγωνισμος ,μεχρι και η alcatel ξυπνησε :lol: το s856 ειναι στην κατηγορια του κ750 θα εχει 250-300 ευρω,δυο ηχειακια και καρτα sd,και εδω ερχομαι σε κατι που πρεπει να υπολογισουμε στο κ750,οτι παιρνει μονο καρτες ms που σημαινει αυξημενο κοστος.
Όταν ενας άνθρωπος ειναι περιτυλιγμένος γύρω απο τον εαυτό του,δημιουργεί πολυ μικρό δέμα.
Link to comment
Share on other sites

Enas mod na mazezei ta symperasmata, na grazei mia perilixh kai na xanarxisei to topic!!!!

 

giati gia na diabaseis 117 selides (oxi 1-2 piso ;) )8a parei 3 meres!! !!

 

mods thanks in advance!

Ας μην ξεχνάμε ότι υπάρχει και το search...

 

;)

Had: Philips Diga, Nokia 6110, Nokia 6210, Nokia 7110, Nokia 5210, Nokia 8310, Sony Ericsson T610, Sony Ericsson T230, Samsung E700, Sony Ericsson T290i, LG KU990 Viewty, Nokia Lumia 620.

Have: Xiaomi Mi A1, Sony Ericsson K750i.

Link to comment
Share on other sites

τελικα ρε παιδια περνει ή δεν περνει;

φιλε μου σου λεω οτι παιρνει στα σιγουρα αφου το χω στα χερια μου.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν στο ανοιξανε γιατι καποια καταστηματα θελουν να δινουν τα κινητα τους σφραγισμενα.

 

Συγνώμη, αλλά η ίδια η Βοντα διαφήμιζε πριν λίγο καιρό, "ελάτε στα καταστήματα μας να δοκιμάσετε όλα τα Vodafone Live κινητά με πραγματικές συσκευές" ?

Αρα μας κοροϊδεύουν :mad:

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, αλλά η ίδια η Βοντα διαφήμιζε πριν λίγο καιρό, "ελάτε στα καταστήματα μας να δοκιμάσετε όλα τα Vodafone Live κινητά με πραγματικές συσκευές" ?

Αρα μας κοροϊδεύουν :mad:

apo deutera mou eipane oti tha exoun kai dokimastiki siskeui gia na tin dokimazei o pelatis...mou eipane omos kai to allo..oti mallon sta vodafone-shops den tha feroun k750i xwris vflive!!!ti p@p@ries einai autes????kai i plaka einai oti den mboroume emeis pou exoume kanei sindesi se vodafone-shop na kanoume ananewsi kai na paroume kinito apo allou p.x germano pou exei kai unbranded!!! :mad:

http://briefcase.pathfinder.gr/download/laios23/38168/578002

 

Το γούστο μου είναι πολύ απλό. Είμαι πάντα ικανοποιημένος, έχοντας το καλύτερο...''Oscar Wilde

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι λίγο υπομονή θυμηθήτε πέρσι τέτοια εποχή πόσο είχε το 700ι και πόσο έπεσε!!

Δέν λέω να περάσει χρόνος αλλά λίγη υπομονή δέν βλάπτει :D

Όταν θα είναι και άλλα μοντέλα με κάμερες γιά κυκλοφορία τότε θα σου στέλνουν email στό σπίτι γιά τις προσφορές :D

Link to comment
Share on other sites

Μερικές σελίδες πρίν είχα αναφέρει πως το nomatica έχει το Κ750 407€ αλλα όχι σε stock!

Επίσης είχα σημειώσει πως το εν' λόγω site συνήθως ρίχνει τις τιμές στα προιόντα του με το που τα παραλάβει!

Ε λοιπόν έκενα λάθος!!! Την τιμή την έριξε στα 377 πριν την παραλαβή!

Αυτο που μένει λοιπόν είναι η τιμή μετά το stockαρισμα!!!

 

Σημείωση: Η συσκευή δεν είναι Live!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερει κανεις ποσο εχει με συνδεση στο 240 της cosmote ή και της voda?

Θα αλλαξω που θα αλλαξω συνδεση, μηπως μπορεσω και γλιτωσω την 380αρα που εχει το κινητο...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερει κανεις ποσο εχει με συνδεση στο 240 της cosmote ή και της voda?

Θα αλλαξω που θα αλλαξω συνδεση, μηπως μπορεσω και γλιτωσω την 380αρα που εχει το κινητο...

 

Στη Vodafone εχει 178€ για πληρωμη λογαριασμων μεσω πιστωτικης και 195,85€ για πληρωμη με μετρητα.

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα vd live.Αν θέλει κανείς αναβάθμιση, από το σπίτι δεν μπορεί έτσι;Πού μπορεί να το πηγαίνει για αναβάθμιση;Εννοώ βγαίνουν ειδικές αναβαθμίσεις για τα vd live; και πού γίνονται;Κάποιος δεν είχε αναφέρει για on-line update σε vd-live.

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

bergyr,

 

Αυτό ψάχνω και εγώ καθώς το κινητό έχει σοβαρότατο πρόβλημα με το bluetooth HBH-200. Πιστεύω ότι με την αναβάθμιση μπορεί να λύνεται ωστόσο δεν μπορώ να αναβαθμίσω λόγω του live.

Link to comment
Share on other sites

Αφου αρχισε η επισημη διαθεση [εστω το live]δεν ξεκιναμε πια απο την αρχη ? :whistle:

Don't worry xagios,όλα στην ώρα τους. :)

Αν ξεκινήσουμε τώρα το νέο κι επισημασμένο θέμα θα γίνει όπως ακριβώς είναι αυτό,ας το αφήσουμε λίγο ακόμη μέχρι να κυκλοφορίσει κι η "καθαρή" έκδοση,να λυθούν οι πρώτες απορίες εδώ και θα συνεχίσουμε σε καινούριο. ;)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήρα και εγώ, οχι για μένα αλλα για λογαριασμό κάποιου φίλου. Μου είπε μάλιστα να το ανοίξω, να το περιεργαστώ και να του το πάω αύριο το Μεσημέρι. Ετσι λοιπόν, σας γράφω τις πρώτες εντυπώσεις μου.

 

Επίσης για όσους είχαν τον "μπαμπά" του Κ750, (Κ700) θα γράψω τις διαφορές των 2.

 

Ανοίγωντας την συσκευασία, βλέπεις αμέσως πως η SONYERICSSON, έχει σοβαρευτεί πολύ απο το παρελθόν οπου οι 2 εταιρίες ήταν χωριστές.

Ενα πλήρες πακέτο λοιπόν, με όμορφο HANDS FREE-στερεοφωνικά ακουστικά, κάρτα μνήμης 64mb,ειδικό καλώδιο USB, και ενας δίσκος με λογισμικό κλπ ο οποίος ονομάζεται PC Suite.

Tα υπόλοιπα του πακέτου ειναι τα κλασσικά απαραίτητα που έχει κάθε τηλέφωνο.

Αντικρύζωντας την συσκευή, ένοιωσα την εντύπωση μιας στιβαρής, γεμάτης αλλα και όμορφης συσκευής. Παρ'όλο που ειναι VL, έχει το λογότυπο αρκετά διακριτικό και κομψό, πράγμα που με εξέπληξε ενθυμούμενος το παρελθόν. (βέβαια ενα VL κουβαλάει και τα γνωστά αρνητικά του παρελθόντος που απ'ότι ξέρω ορισμένα ξεπερνιώνται.)

Γυρνώντας το στην πίσω πλευρά του, βλέπεις το κάλυμα της φωτογραφικής μηχανής και τα 2 λεντάκια φωτισμού. Τα χρώματα του μαύρου μπροστά και πίσω σε συνδιασμό με το ασημί στα πλάγια και στην φωτ.μηχανή-κάλυμα, του δίνουν αλλο ενα + στην εντύπωση εξωτερικά.

Ανάβωντάς το, παρατηρείς την ποιότητα που απορρέει απ'την παλέτα χρωμάτων. 262000!!!

Πλήκτρα με υπέροχη υφή και αμεσσότητα, στιβαρά πολύ καλύτερα απο του Κ700 και απο του..... 6230 που έχω δίπλα μου. :rolleyes:

Οταν σύρεις το πορτάκι πίσω, αμέσως μπαίνει σε λειτουργία φωτογραφικής και το πλήκτρο κλείστρου αναβοσβήνει διακριτικά με εναν κάτασπρο φωτισμό. (θα σας αρέσει όταν το δείτε.)

Το ηχείο του ειναι πολύ καλύτερο απο του Κ700 και έχει ποιοτικές υψηλές συχνότητες. :)

Περισσότερα αλλα και φώτος για το κινητό αλλα και απο το ίδιο το κινητό έβγαλα και θα τα βρείτε στον παρακάτω σύνδεσμο.

 

http://www.avsite.gr/phpBB2/viewtopic.php?t=5944&highlight=

 

Υ.Γ. Θέματα της "προκοπής", που θα βρώ; Ευχαριστώ. ;)

Υ.Γ.2 Το πρόγραμμα που βοηθάει να έχουμε mp3 ήχους κλήσης, ειναι δύσκολο στην χρήση; Δεν εχω ασχοληθεί καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα. Η ΣΕ εχει το κινητο ηδη οπως καταλαβατε με Ελληνικο μενου και απομενει να το διαθεσει πρωτος ο Γερμανος ελπιζοντας οχι ως Βοντα λαιβ..
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πήρα και εγώ, οχι για μένα αλλα για λογαριασμό κάποιου φίλου. Μου είπε μάλιστα να το ανοίξω, να το περιεργαστώ και να του το πάω αύριο το Μεσημέρι. Ετσι λοιπόν, σας γράφω τις πρώτες εντυπώσεις μου.

 

Επίσης για όσους είχαν τον "μπαμπά" του Κ750, (Κ700) θα γράψω τις διαφορές των 2.

 

Ανοίγωντας την συσκευασία, βλέπεις αμέσως πως η SONYERICSSON, έχει σοβαρευτεί πολύ απο το παρελθόν οπου οι 2 εταιρίες ήταν χωριστές.

Ενα πλήρες πακέτο λοιπόν, με όμορφο HANDS FREE-στερεοφωνικά ακουστικά, κάρτα μνήμης 64mb,ειδικό καλώδιο USB, και ενας δίσκος με λογισμικό κλπ ο οποίος ονομάζεται PC Suite.

Tα υπόλοιπα του πακέτου ειναι τα κλασσικά απαραίτητα που έχει κάθε τηλέφωνο.

Αντικρύζωντας την συσκευή, ένοιωσα την εντύπωση μιας στιβαρής, γεμάτης αλλα και όμορφης συσκευής. Παρ'όλο που ειναι VL, έχει το λογότυπο αρκετά διακριτικό και κομψό, πράγμα που με εξέπληξε ενθυμούμενος το παρελθόν. (βέβαια ενα VL κουβαλάει και τα γνωστά αρνητικά του παρελθόντος που απ'ότι ξέρω ορισμένα ξεπερνιώνται.)

Γυρνώντας το στην πίσω πλευρά του, βλέπεις το κάλυμα της φωτογραφικής μηχανής και τα 2 λεντάκια φωτισμού. Τα χρώματα του μαύρου μπροστά και πίσω σε συνδιασμό με το ασημί στα πλάγια και στην φωτ.μηχανή-κάλυμα, του δίνουν αλλο ενα + στην εντύπωση εξωτερικά.

Ανάβωντάς το, παρατηρείς την ποιότητα που απορρέει απ'την παλέτα χρωμάτων. 262000!!!

Πλήκτρα με υπέροχη υφή και αμεσσότητα, στιβαρά πολύ καλύτερα απο του Κ700 και απο του..... 6230 που έχω δίπλα μου. :rolleyes:

Οταν σύρεις το πορτάκι πίσω, αμέσως μπαίνει σε λειτουργία φωτογραφικής και το πλήκτρο κλείστρου αναβοσβήνει διακριτικά με εναν κάτασπρο φωτισμό. (θα σας αρέσει όταν το δείτε.)

Το ηχείο του ειναι πολύ καλύτερο απο του Κ700 και έχει ποιοτικές υψηλές συχνότητες. :)

Περισσότερα αλλα και φώτος για το κινητό αλλα και απο το ίδιο το κινητό έβγαλα και θα τα βρείτε στον παρακάτω σύνδεσμο.

 

http://www.avsite.gr/phpBB2/viewtopic.php?t=5944&highlight=

 

Υ.Γ. Θέματα της "προκοπής", που θα βρώ; Ευχαριστώ. ;)

Υ.Γ.2 Το πρόγραμμα που βοηθάει να έχουμε mp3 ήχους κλήσης, ειναι δύσκολο στην χρήση; Δεν εχω ασχοληθεί καθόλου.

RE FILE OI FOTOS POLU WRAIES NA SE KANW mia erwthsh?katw to shmataki ths vodafone einai autokollhto kai bgainei h den bgainei ka8olou???

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια ξερει κανεις ποσο εχει με συνδεση στο 240 της cosmote ή και της voda?

Θα αλλαξω που θα αλλαξω συνδεση, μηπως μπορεσω και γλιτωσω την 380αρα που εχει το κινητο...

file mou des katw katw se auth th selida----> http://www.vodafone-shop.gr/eshop/el/index.jsp?action=mobilePhoneDetails&pid=prod2050018&tid=

Link to comment
Share on other sites

kalhspera paidia.eimai italia k skeftomai na parw to k750i.epeidh kata 99% den 8a exei thn ellhnikh glwssa 8a mporesw me kapoio update mesa apo to forum na thn balw?

 

einai h deyterh fora pou postarw..an mporei kapoios as mou lysei thn aporia...

 

sas eyxaristw prokatabolika...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...