Jump to content

[Επίσημο - Παλιό] Sony Ericsson K750i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Προσωπικά μου άρεσαν πολύ οι φωτογραφίες του Κ750, ειδικά με νυχτερινή λήψη. Ο κόκκος είναι λογικός λόγο ψηφιακού θορύβου απο την έλειψη φωτισμού. Πλησιάζει πάντως τα επίπεδα μιας ψηφιακής κάμερας :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

προσωπικα η καμερα δεν με ενδιαφερει καθολου,οι φωτος του ενταξει καλες ειναι σιγουρα οχι ομως για καμερα 2mp,αλλα ενταξει τωρα μιλαμε για κινητο,εγω παντως δεν θελω την καμερα το κινητο θελω που μου χει παρει τα μυαλα,σημερα θα παρω εναν φιλο μου που ειναι ολλανδια κι αν μπορει να μου το παρει και να μου το στειλει

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

OveLix , τί ηχεία είναι αυτά που έχεις πάνω στο γραφείο σου ; :p

Αίσχος , ντροπή .... , μου θες και το K750i :lol: :D

[sIGPIC][/sIGPIC]

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα ή παράνομα ή παχαίνουν...

Link to comment
Share on other sites

oops :O

 

Πώς και δεν τα εξαφάνισε η τελευταία αναβάθμιση? Από ότι θυμάμαι τελείωσαν τα λεφτά στην κάρτα οθόνης και προτίμησα να βλέπω καλά παρά να ακούω. :shifty:

 

Άλλωστε είναι τα μόνα που αντέχουν το βάρος του Οβελίξ και του μενίρ του μαζί. :p

http://www.projectforum.com/img/maclogo.gifSwitched to Mac
Link to comment
Share on other sites

Κανένα νέο βρε παιδιά για τον ερχομό του κινητού;;;

Πλαίσιο Θεσσαλονίκης δεν είχαν ιδέα σήμερα και με παράπεμψαν στην SonyΕricsson!!!

Από τη SonyEricsson νέκρα δεν λένε επίσημα τίποτα!!!

Το προσεχώς έφυγε αλλά τι γίνεται με το πολυπόθητο K750i!!!

Ο καλύτερος τρόπος να βρείς διέξοδο είναι να περάσεις από μέσα.

 

Robert Frost

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, στα 2ΜΡ είναι, μην περιμένεις και θαύματα.

 

Πάντως σε όποιον τις έστειλα με e-mail έπαθε πλάκα όταν του είπα ότι είναι από κινητό. Κανείς δεν περιμένει (ακόμα) από ένα κινητό να βγάζει φωτό επιπέδου κανονικής ψηφιακής κάμερας.

 

Για κινητό πράγματι, καλές φωτογραφίες βγάζει. Αντικειμενικά όμως δεν βγάζει καλές φωτογραφίες. Το σκεφτόμουν κι εγώ, μέχρι που είδα τα δείγματα από το mobile-review. Οι φωτογραφίες του εξακολουθούν να υστερούν από τις μέτριες ψηφιακές compact του 2002. Καλή προσπάθεια αλλά έχουν ακόμα δρόμο. Για όποιον όμως δεν πολυενδιαφέρεται για τη φωτογραφία, ναι, το Κ750 είναι πάρα πολύ καλό.

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

Για κινητό πράγματι, καλές φωτογραφίες βγάζει. Αντικειμενικά όμως δεν βγάζει καλές φωτογραφίες. Το σκεφτόμουν κι εγώ, μέχρι που είδα τα δείγματα από το mobile-review. Οι φωτογραφίες του εξακολουθούν να υστερούν από τις μέτριες ψηφιακές compact του 2002. Καλή προσπάθεια αλλά έχουν ακόμα δρόμο. Για όποιον όμως δεν πολυενδιαφέρεται για τη φωτογραφία, ναι, το Κ750 είναι πάρα πολύ καλό.

 

Συμφωνώ απόλυτα.

Πρόσφατα είδα μια πολύ φτηνιάρικη 3.2 Mpixel φηφιακή (μάρκα με 'καψες) χωρίς οπτικό φακό (μόνο ψηφιακό ζουμ) αλλά οι φωτογραφίες ήτανε πολυ καλές....

Και μιλάμε για κάμερα 100 Ευρώ.

 

Δεν περιμένα να δώ και την ποιόητητα που έχει η Canon S30 ψηφιακή που έχω, αλλά ήλπιζα σε κάτι πιο καλό ομολογώ.

Οπως είπα, μάλλον στην επόμενη γενιά θα πρέπει να περιμένουμε τέτοιες κάμερες στα κινητά.

 

Πάντως θα κρατήσω και μια πισινή να δώ ο ίδιος το κινητό μόλις έρθει και να κρίνω απο κοντά την κάμερα του :)

Link to comment
Share on other sites

xalaroste ntaxei ena kinito einai d tha to kanoune sigekrimena gia thn camera ta 2mp pisteyo mia xara einai gia ton diadoxo tou k700i kai paly dedomeno einai oti h camera paly tha exei ta provlimata tis, rolo pezoune kai oi ales litourgies tou pou tha einai apsoges apo ti akousame oloi min estiazomaste stin camera!!! na estiazomaste sti geniki tou morfi pou einai apsogh!!an thes camera pas perneis tin moufa pou eipe o filos mas 3,2mp 100eyro :) min trelenomaste as erthi prota to meletame oloi kai blepoume ti pezi.eipame kyklos einai ola.. tha to paroume k ayto tha to kratisoume kana xrono k ystera tha vgei to k900i me 4mp camera k tote tha hamste ikanopiimeni oloi :)
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Pragmati re paidia ta apotelesmata ths psifiakh einai makran apo entypwsiaka. Einai ikanopoihtika kai poly kala gia na vgazeis thn glastra tou spitiou ante kai kamia parea se mia kafeteria. Alla gia macro kai landscapes einai "pare kai vara me". To kinhto einai omws aristo apo ka8e allh pleura... connectivity trelo, o8onh kai hxos para poly kala, mege8os kai desigh k@vl@, kai oti pio hitec option mporei na yparxei einai panw tou... milame gia trelh taxythta sthn xrhsh kai gia mia poiothta kataskeuhs pou den perna aparathrhta. Anamfisvhthta mia navarxida gia thn SE. To shmantikotero einai oti vrisketai sthn klimata twn 400+/- euro kai oxi sthn sfaira tou oneirou kai ths fantasia twn 600-700 euro pou taksideuei h nokia me thn N seira.

 

Are mpastardo gx30i.... thn psifiakh sou den thn exei ftasei kaneis meta apo tosa xronia. Oute to k750i. Ante na doume an 8a thn valei katw o carl zeiss tou n90.

I am NOT crazy.... me neither..... shut up both of you!
Link to comment
Share on other sites

Το Κ750 απέσπασε το φετεινό βραβείο Best Mobile Imaging Device στα βραβεία ΤΙΡΑ - Technical Image Press Association - επειδή ακριβώς έχει την καλύτερη κάμερα που υπάρχει σε κινητό.

Μην τρελαινόμαστε λοιπόν... :stupid:

Αν τυπώσετε τις φωτογραφίες, που είναι σε μεγάλη ανάλυση, σε κανονικό μέγεθος φωτογραφίας τότε θα καταλάβετε για τί ποιότητα μιλάμε!

 

Ελάτε τότε να το συγκρίνετε με Sharp και Nokia με φακούς zeiss.... :w00t:

http://img45.imageshack.us/img45/9118/sign1om.jpg

brief1-Κ750 wallpapers/themes-brief2-Κ750 wallpapers/themes/GAMES-brief3-Κ750 wallpapers/themes/ringtones

Link to comment
Share on other sites

Kαλώς σας βρίσκω ξανά. :rolleyes:

Βλέπω πως δεν άλλαξε τίποτα εδω και εναν μήνα που έλλειψα. Ικασίες και λίγες παραπάνω πληροφορίες. Εγώ που μίλησα χθές με one way, μου είπαν πως φτάνει στα μέσα Ιουνιου σε τιμή κοντά στα 400 και πως θα ειναι οι πρώτοι που θα το φέρουν στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Το Κ750 απέσπασε το φετεινό βραβείο Best Mobile Imaging Device στα βραβεία ΤΙΡΑ - Technical Image Press Association - επειδή ακριβώς έχει την καλύτερη κάμερα που υπάρχει σε κινητό.

Μην τρελαινόμαστε λοιπόν... :stupid:

Αν τυπώσετε τις φωτογραφίες, που είναι σε μεγάλη ανάλυση, σε κανονικό μέγεθος φωτογραφίας τότε θα καταλάβετε για τί ποιότητα μιλάμε!

 

Ελάτε τότε να το συγκρίνετε με Sharp και Nokia με φακούς zeiss.... :w00t:

isws epidi dn eixe vgei to n91 gia auto pire to vraveio nomizw o fakos tou n91 tha einai makran kaliteros apo to k750 k mallon tha xeperasei k to gx30

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

re paidia ti einai to fligtmode?

Είναι μια κατάσταση, στην οποία ο πομποδέκτης του κινητού έχει απενεργοποιηθεί, ενώ όλες οι υπόλοιπες δυνατότητές του λειτουργούν κανονικά (φωτο, προγράμματα, παιχνίδια, μουσική, βίντεο κ.α.).

"Η χειρότερη άρνηση, η μεγαλύτερη απελπισία, είναι να φουντάρεις στον τόπο σου και να ζεις με τις αναμνήσεις..."

Νίκος Καββαδίας

Link to comment
Share on other sites

chryant Δεν μας νοιαζει τι φακο θα εχει το νοκια...ουτε τι θα... γινοταν αν....

:)

 

pwpw ti porosi einai auti me tin S.E. re paidi m k gw tha parw S.E alla dn thavw tin nokia tis anagnorizw kati p ekane k einai pragmatika kalo. Me ekines tis 3 siskeues xeperase OLES tis alles eteries p kataskeuazoun kinita. Apla eipa ti pisteuw. Mporei na min se niazei esena alla mporei na niazei tous ipolipous...............

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να καταλαβεις οτι δεν εχουν καμια σχεση τα Νοκια κινητα και οι συγκρισεις με το κ750 εδω μεσα?Αν θες να συγκρινεις μοντελα καντο στους διαξιφισμους..
Link to comment
Share on other sites

pwpw ti porosi einai auti me tin S.E. re paidi m k gw tha parw S.E alla dn thavw tin nokia tis anagnorizw kati p ekane k einai pragmatika kalo. Me ekines tis 3 siskeues xeperase OLES tis alles eteries p kataskeuazoun kinita. Apla eipa ti pisteuw. Mporei na min se niazei esena alla mporei na niazei tous ipolipous...............

Μεγάλε έχεις διαβάσει τον τίτλο του συγκεκριμένου θέματος; Βάλε διαξιφισμό και βγάλε τα απωθημένα σου!! Επιτέλους πιά! Ας σταματήσει το ζήτημα εδώ με τις αντιπαραθέσεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να καταλαβεις οτι δεν εχουν καμια σχεση τα Νοκια κινητα και οι συγκρισεις με το κ750 εδω μεσα?Αν θες να συγκρινεις μοντελα καντο στους διαξιφισμους..

eipa egw oti exoun sxesi ? apla ekana mia paratirisi dn singrina ta montella

Maybe you were right

But baby I was lonely

I don't want to fight

I'm tired of being sorry ...:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Kαλώς σας βρίσκω ξανά. :rolleyes:

Βλέπω πως δεν άλλαξε τίποτα εδω και εναν μήνα που έλλειψα. Ικασίες και λίγες παραπάνω πληροφορίες. Εγώ που μίλησα χθές με one way, μου είπαν πως φτάνει στα μέσα Ιουνιου σε τιμή κοντά στα 400 και πως θα ειναι οι πρώτοι που θα το φέρουν στην Ελλάδα.

 

kalosirthes kai esi... de mas eleipses mporo na po! :p

opos vlepeis oloi idioi eisaste... eikasies oloi... ;)eikasies kai esi... :rolleyes:

 

peran tis germanikis e-plus kamia etairia de to efere sti germania...

oles meteferan tis imerominies gia teleftea vdomada maiou 'i proti vdomada iouniou...

pali ta idia SE?

 

tsiou...

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα αν δεν κάνω λάθος έχει τίτλο SonyEricsson K750i!

Για αυτό λοιπόν παρακαλώ να μην υπάρξουν στο μέλλον άλλου είδους συγκρίσεις είτε αυτές αφορούν Nokia κινητά είτε Sharp.

 

Κάθε μήνυμα offtopic θα διαγράφεται χωρίς προειδοποίηση. :)

 

Συνεχίζουμε λοιπόν επί του θέματος. :)

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...