Jump to content

[Επίσημο - Παλιό] Sony Ericsson K750i


thantrantas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Βαρέθηκα να περιμένω... Ελπίζω να μην το αργήσει όπως το S700 το οποίο ήταν ήδη ξεπερασμένο όταν βγήκε! Και 450 είναι πολλά! Για 350-380 ίσως το αγόραζα! Αλλά η 1η γενιά αγοραστών θα "γδαρθεί" για να φτηνύνει σε λογικά επίπεδα μετά 4 μήνες! Δε μου αρέσει και πολύ αυτή η τακτική της SE !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

3 συντομες παρατηρησεις για το επερχομενο κ750ι:α)Υπεροχος σχεδιασμος-συνδυαζει σοβαροτητα και λειτουργικοτητα,β)Πληρες λειτουργιων και εφαρμογων,γ)εξαιρετικες αποθηκευτικες δυνατοτητες.Μετα απο μια περιπετειωδη συμβιωση με ενα siemens c55(τραγικο) και ενα nec400i(αξιοπρεπες αλλα λιγο),επιστρεφω εκει που πραγματικα ανηκω:Στη SE φυσικα!!!Με την τιμη που θα εχει Οκτωβριο με Νοεμβριο,θα ειναι ενα ωριμο φρουτο.κιεγω θα ειμαι απο κατω οταν πεσει!!!

 

:offtopic:

 

ΑΧ δεν λεμε κακιες για το C55 :this: , ολα κι ολα, αθανατο δεν παθαινει τιποτα, :w00t: . Ενταξει το C55 δεν το παιρνεις για τις λειτουργιες του, ειναι απλο κινητο τηλεφωνο, δεν ειναι κινιτοmp3camerofono :wacko: οπως το K750.

 

Το ξερω ειμαι εκτοοοοοοοςςςςς θεματος αλλα μου θηξανε το κινητο :O

 

Ελπιξω να μην παρεξηγηθηκες carcaroth :)

Currently Using: Apple iPhone 6s 64GB, HTC One Silver

Πέρασαν...: Nokia 3120, Siemens C55, Siemens SX1, Nokia 6600, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson W800i, Qtek S200, HTC TyTN II, Nokia 2680, Nokia 6500 Slide (Silver), Nokia E72, Apple iPad 2 32GB WiFi, Apple iPhone 4S White 16GB, HTC Desire (R.I.P.), Samsung Galaxy S4 Black, Apple iPad 3 32GB Cellular, HTC Desire 310

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την αλλή θεωρώ τα συγκεκριμένα νέα ΝΟΚΙΑ καλύτερα ως κινητά, με περισσότερες δυνατότητες όπως όλα τα symbian. Από κεί όμως και πέρα τα SE έχουν το "κάτι" διαφορετικό που σε κερδίζουν άμεσα. Υπομονή και μόλις έρθει το κινητάκι θα πάθουμε την πλάκα μας...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετα τη ημερομηνια κυκλοφοριας ...πεσαμε σε νεα "λουπα"...συγκριση με τα 3Ν.

Καμμια σχεση τα 3 νεα(φοβερα) Νοκια ..και σε τιμη θα ειναι αρκετα πιο πανω, το κορυφαιο Ν91 το προβλεπω πανω απο 600ε..και θα ερθουν και αργοτερα και ειναι συμβιαν,μην τα συγκρινεται με τα κ750 κτλπ..

Βεβαια η ΣΕ θα πρεπει ακριβως για τονισει αυτη την διαφορα να προσφερει τα w800 kai κ750 σε προσιτες τιμες.ισως να βιαστει και λιγο με το w800.

 

Aπο κει και περα ,περιμενουμε απο την ΣΕ με το π1000 η κατι αλλο να ξαναπαρει τα ηνια...γιατι κακα τα ψεμματα τα 3 Ν φαινονται φοβερα. :w00t:

Link to comment
Share on other sites

Re pedia eiste sovaroi? sigrinete to k750 me ta nseries tis nokia? an eine dinaton.....

1on.ta N series tha emfanistoun arketa argotera

2on.eine 3g smartphones opote i timi tous tha eine 550mexri 700euro

3on.mexri na emfanistoun to k750 tha eine girw sta 350euro

 

P.S pantws...katapliktika ta nea nokia.Idietera to n70 pou exei logikes diastaseis kai wraio design.

Link to comment
Share on other sites

:offtopic:

 

ΑΧ δεν λεμε κακιες για το C55 :this: , ολα κι ολα, αθανατο δεν παθαινει τιποτα, :w00t: . Ενταξει το C55 δεν το παιρνεις για τις λειτουργιες του, ειναι απλο κινητο τηλεφωνο, δεν ειναι κινιτοmp3camerofono :wacko: οπως το K750.

 

Το ξερω ειμαι εκτοοοοοοοςςςςς θεματος αλλα μου θηξανε το κινητο :O

 

Ελπιξω να μην παρεξηγηθηκες carcaroth :)

Δεν τρεχει τιποτα,απλως εχω τραυματικες εμπειριες με τρεις(!) επισκεψεις στο service.Ευχομαι καλο Πασχα και καλη Ανασταση σε ολους!

WOLFGUARD OF ANGBAND
Link to comment
Share on other sites

Re pedia eiste sovaroi? sigrinete to k750 me ta nseries tis nokia? an eine dinaton.....

1on.ta N series tha emfanistoun arketa argotera

2on.eine 3g smartphones opote i timi tous tha eine 550mexri 700euro

3on.mexri na emfanistoun to k750 tha eine girw sta 350euro

 

P.S pantws...katapliktika ta nea nokia.Idietera to n70 pou exei logikes diastaseis kai wraio design.

 

Πάντως η Νόκια λέει για 3ο τρίμηνο του 2005 (που υποτίθεται τον επόμενο μήνα μπαίνουμε) δεν είναι και πολυυυυυυυυυυυυυυυ αργότερα! Φυσικά όπως λες και εσύ καμία σύγκριση της Ν σειράς με το Κ750ι και συμφωνώ ΑΠΟΛΥΤΑ μαζί σου και στο 2ο και 3ο σημείο!!! Αλλά και πάλι έχω ΣΚΑΣΕΙ με τη ΣΕ. Και αυτό το μαμιμένο το site της έχει κολλήσει στο "coming soon" εδώ και ενα τρίμηνο. Αντε ας το βγάλει επιτέλους το ευλογημένο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Αααααααααα ναι. Βασικά διαβάζω και κάτι άλλα αγγλικά φορουμς για το Κ750 και μέχρι στιγμής δεν βρήκα καμία σαφή απάντηση σ'αυτο. Μήπως ξέρει κανείς πόσα μηνύματα "χωράει" το Κ750???
Link to comment
Share on other sites

Και τώρα έχουμε μείνει στην αναμονή για το Κ750i.... σπουδαία !

Αντε να βγει να πάμε να το πάρουμε, και άντε να βγεί γρήγορα προτού τρέξουν όλοι να πάρουν το 6230i ;)

Link to comment
Share on other sites

Τι δουλειά έχει η Nokia σε αυτό το φόρουμ; :confused:

Ότι έχει να κάνει με τα τηλέφωνα της SE συζητάμε εδώ!

30+ Years Radio Producer at ERT A.E.

https://www.tiktok.com/@pericles_moulis

Link to comment
Share on other sites

ΡΕ ΣΕΙΣ ΕΛΕΟΣ! :mad: Έχετε γεμίσει το thread με τελείως ασήμαντα posts! Αν κάποιος διαβάσει τις τελευταίες 20 σελίδες θα βλέπει συνέχεια posts του στυλ "Πότε κυκλοφορεί", "Σε τι τιμή θα βγει", "Τα Nokia N Series είναι καλύτερα", "Να το αγοράσω ή μήπως όχι", "Αν δε βγει σε 72 ώρες το K750i, θα πάω να αγοράσω το Nokia 6230i" κοκ. :blink:

Το κινητό θα κυκλοφορήσει, όπως συνηθίζει η SE τα τελευταία χρόνια, Ιούνιο ή λίγο πιο πριν & η τιμή του θα κυμαίνεται 350-450 ευρώ (πιο πιθανό στα 400-450). Αυτά όλα κι όλα! Λίγη υπομονή θέλει! Είπαμε, καίγεστε να το αποκτήσετε, αλλά χαλαρώστε λίγο... :p

 

Ελπίζω τουλάχιστον όταν με το καλό κυκλοφορήσει, να μπει λουκέτο στο παρόν thread και να ανοίξει ένα νέο, πχ. "K750i - After Release", γιατί αλλιώς απλά θα είναι κουραστικό για έναν νέο χρήστη του K750i να ψάχνει να βρει 2-3 πράγματα για το κινητό του μέσα σε αυτό το χάος. :)

Link to comment
Share on other sites

Well said...

Εμενα εχει μαλλιασει η γλωσσα μου χρονια τωρα,αλλα τι τα θες ...καθε τοσο αρχιζει νεα "λουπα".

Τεσπα το κινητακι ειναι οτι πρεπει για καποιον που δεν θελει σμαρτφον .

Μαλλον- πρωτα ο θεος παντα- θα ειναι τελικα το επομενο κινητο μου.

Επιτελους θα εχουμε και καλη ποιοτητα φωτο σε κινητο ΣΕ απο οτι φαινεται

 

ΤIP...αγορα παντα 2 μηνες ΜΕΤΑ την αρχικη κυκλοφορια (ωστε να φανουν προβληματα-bugs) και να πεσει και λιγο η τιμη.

Αυτον τον κανονα ακολουθω απο την εποχη του Τ68 (ηταν το τελευταιο που πηρα απο την πρωτη βδομαδα και τραβηξα πολλα μεχρι την πρωτη αναβαθμιση) με πολυ καλα αποτελεσματα.

Link to comment
Share on other sites

Emena mou fainetai apisteyto ta 500 kai posts gia ena kinito to opoio akoma den exei standar hmeromhnia kykloforias, kai telika meta tin anakoinosh twn nokia den einai kai toso texnologia aixmhs!!! apistefto
υπογραφες και βλακειες...
Link to comment
Share on other sites

Γιατι ξερεις κανενα κινητο που σου λενε οτι θα βγει συγκεκριμενη μερα και ωρα? οποιος θελει να σο συγκρινει με τα νοκια ας το κανει αλλα οχι εδω μεσα.
Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Emena mou fainetai apisteyto ta 500 kai posts gia ena kinito to opoio akoma den exei standar hmeromhnia kykloforias, kai telika meta tin anakoinosh twn nokia den einai kai toso texnologia aixmhs!!! apistefto

Το θέμα είναι ότι λίγο πιο πάνω έκανε παρέμβαση moderator για την συνεχή αναφορά στα μοντέλα της Νokia,που δεν έχουν καμία σχέση με το συγκεκριμένο thread!Στο κάτω-κάτω υπάρχει άλλο forum να εκφράσεις το θαυμασμό σου για τα κινητά της Nokia (δεν έχω τίποτα με τη Nokia,αλλά αν ήθελα να διαβάσω γι'αυτή,θα έμπαινα στο αρμόδιο thread).Ελπίζω να μην είμαι η μόνη που έχει αυτήν την άποψη. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι λίγο πιο πάνω έκανε παρέμβαση moderator για την συνεχή αναφορά στα μοντέλα της Νokia,που δεν έχουν καμία σχέση με το συγκεκριμένο thread!Στο κάτω-κάτω υπάρχει άλλο forum να εκφράσεις το θαυμασμό σου για τα κινητά της Nokia (δεν έχω τίποτα με τη Nokia,αλλά αν ήθελα να διαβάσω γι'αυτή,θα έμπαινα στο αρμόδιο thread).Ελπίζω να μην είμαι η μόνη που έχει αυτήν την άποψη. :confused:

 

sosto 100% to post :D

am i an alien or just crazy?????? :p

:alien: :tease:

Link to comment
Share on other sites

Eleos eixa na mpw 2 meres k molis mpika me agwnia perimena tpt kana neo gia to kinitaki mas to opio theloume oloi na to apoktisoume k ematha pio polla gia thn nokia para gia to 750i eleossssss reeee kati n nokia vgikane diabasa.. ediaferon egw lew na kanoume koubenta gia ta nokia ta kainouria ospou na vgei to 750i k ystera milame k gia to 750i e; sigentrothite ligo...gia osous milousane gia ta nokia k ala3ane koubenta to lew :)
Gadgets Is My Life...[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη παιδια και βαλερια. απλα ειπα μηπως τελικα μπορεσουμε και το "ξορκισουμε" και βγει πιο γρηγορα! ελεος... μου εχουν κλεψει πριν κανενα μηνα το κινητο και δεν μπορω να κανω τιποτα αλλο απο το να περιμενω!!!

Μακαρι να βγει μεσα στο μαη

υπογραφες και βλακειες...
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά, γιατί δεν παρακολουθώ το συγκεκριμένο thread. Η συσκευή διατίθεται απο το pixmania στις 30/6. http://www.pixmania.com/gr/gr/95660/art/sony-ericsson/k750i.html
Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη παιδια και βαλερια. απλα ειπα μηπως τελικα μπορεσουμε και το "ξορκισουμε" και βγει πιο γρηγορα! ελεος... μου εχουν κλεψει πριν κανενα μηνα το κινητο και δεν μπορω να κανω τιποτα αλλο απο το να περιμενω!!!

Μακαρι να βγει μεσα στο μαη

 

:offtopic: Ελα το βραδυ Χρυσοπηγη , μετα την ανασταση θα ακολουθησει εξορκισμος του Κ750 αρχικα και αφορισμος της ΝΟΚΙΑ(φτου 666) αργοτερα .

θα ειναι και ο Βαβυλης μαζι με το λαπτοπ... και ΦΥΣΙΚΑ η Ελενη Λουκα (γνωστη ερικσσον ΦΑΝ)

 

Ετσι θα ηρεμησεις και εσυ και ολοι.

 

Καλη ανασταση σε ολους! :innocent:

Link to comment
Share on other sites

distoixos apo oti diabasa to k750i tha bgei meta iounio logo tou oti entopisan kapoio problima sto software kai theloun na to ftiaksoun. den peirazei kalitera etsi giati otan tha bgei tha exei osa ligotera bugs (ean exei kanena) ginetai kai auto einai iper mas.

 

as argisei loipon ligo na bgei kai as to testaroun oses fores perissotero ginetai.

 

oxi san kapoies alles etairies pou prota bgazoun ena kinito stin agora kai meta to dokimazoun gia atin oi users pou to piran kai meta tous stelnoun mail me ta problimata tou gia n to ftiaksoun (gia poian leo arage??? :p )

 

ante kali anastasi kai kala miala an kai ksero oti askopa paei i euxi mou. ;)

am i an alien or just crazy?????? :p

:alien: :tease:

Link to comment
Share on other sites

distoixos apo oti diabasa to k750i tha bgei meta iounio logo tou oti entopisan kapoio problima sto software kai theloun na to ftiaksoun.

 

αυτό είναι εξακριβωμένο?

που το διάβασες αν επιτρέπετε?

Link to comment
Share on other sites

αυτό είναι εξακριβωμένο?

που το διάβασες αν επιτρέπετε?

 

Went in to Phones4U today and was told K750i has been put back a bit because of software issues. He didn't know exactly when it would come in but I just checked the Phones4u website and they have added the K750i to their "coming soon" page with a late June release date

 

http://www.mobile-review.com/forum2/showthread.php?t=27381&page=1&pp=50

 

alloi milane gia lian sintomos alla oi pio polles fimes einai gia tin deuteri ebdomada tou iouniou. tora me auto kaneis den kserei :(

 

makari na min einai alitheia

am i an alien or just crazy?????? :p

:alien: :tease:

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...