Jump to content

Πάροχοι Ηλεκτρικής ενέργειας!


odim
 Κοινοποίηση

Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;  

302 members have voted

  1. 1. Ποιά εταιρεία ηλεκτρισμού έχετε και γιατί;

    • ΔΕΗ
      144
    • PROTERGIA
      27
    • ELPEDISON
      30
    • ΗΡΩΝ
      19
    • WATT+VOLT
      29
    • NRG
      8
    • ΕΛΤΑ ΕΝΕΡΓΕΙΑ
      2
    • GREEN
      3
    • VOLTERRA
      20
    • VOLTON
      4
    • ΖΕΝΙΘ
      6
    • ΦΥΣΙΚΟ ΑΕΡΙΟ ΑΤΤΙΚΗΣ
      9
    • ΚΕΝ
      1


Recommended Posts

Ερώτηση κι από μένα.

2 σπίτια με ένα ρολόι και κατανάλωσή κοντά στις 4000kW.

Ποια εταιρεία να επιλέξουμε;

Η χρέωση θα παραμένει ίδια;η θα εχει όριο πού μετά θα ανεβαίνει η τιμή;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Ερώτηση κι από μένα.

2 σπίτια με ένα ρολόι και κατανάλωσή κοντά στις 4000kW.

Ποια εταιρεία να επιλέξουμε;

Η χρέωση θα παραμένει ίδια;η θα εχει όριο πού μετά θα ανεβαίνει η τιμή;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν θέλεις πες μου αν το 4.000 είναι ανά 4μηνο ή ανά έτος και πόσα από αυτά είναι στο νυχτερινό (αν υπάρχει).

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλεις πες μου αν το 4.000 είναι ανά 4μηνο ή ανά έτος και πόσα από αυτά είναι στο νυχτερινό (αν υπάρχει).
Ανά τετράμηνο.

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση κι από μένα.

2 σπίτια με ένα ρολόι και κατανάλωσή κοντά στις 4000kW.

Ποια εταιρεία να επιλέξουμε;

Η χρέωση θα παραμένει ίδια;η θα εχει όριο πού μετά θα ανεβαίνει η τιμή;

 

Στάλθηκε από το LYA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καλυτερα κανε διαχωρισμο ρευματος βαζοντας ενα ακομα ρολοι , διοτι κανονικα δεν επιτρεπεται 2 σπιτια με ενα ρολοι ( το εχουμε και εμεις στην αθηνα αλλα καλωντας στην δεεδηε μου ειπανε οτι δεν επιτρεπεται, και εχει ενα κοστος για να μπει , αλλα αξιζει για την ανερξαρτησια του ενος με του αλλου.

καταλαβαινω οτι θα πληρωνεις 2 ξεχωριστα δημοτικα τελη και τωρα το κερδιζεις αλλα απο την αλλη δεν μπορεις να εχεις την ανεξαρτησια σου πχ τοσο καταναλωνει το 1 σπιτι τοσο πληρωνει , ολα ειναι μαζικα και οταν καποιος δεν εχει να το πληρωσει , ειτε ο αλλος στο σπιτι 2 θα πληρωσει το υπολοιπο ποσο ή θα μενεις χωρις ρευμα.. αμα δεν μπορει να το ξοφλησει καποιος.

οσο για την καταναλωση πιστευω οτι θα βολευει το νυκτερινο ολο το 24 ωρο κοιτα στην elpedition.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα Παίδες.Έχω Ανδρικό Κομμωτήριο και εδώ και 2 χρόνια είμαι στην Elpedison.

Πιστεύετε πως υπάρχει κάπoια εταιρεία που να με συμφέρει καλύτερα? Να τονίσω πως έχω Forthnet3Play και σκεφτόμουν μήπως με συνέφερε η Nova Energy.

Έχω Μονοφασικό στην Επιχείρησή μου,ημερήσιο και ένας ενδεικτικός εκκαθαριστικός (120 ημερών) καταναλώνει 1646 KWh.

Εσείς τι λέτε?

Edited by IBAGASA
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δε θυμάμαι να έχει γραφτεί ξανά το παρακάτω.

 

Σε ερώτηση μου σχετικά με ηλεκτρονικό λογαριασμό σε λογαριασμό κοινοχρήστων από τη ΔΕΗ, πήρα την παρακάτω απάντηση:

Σε συνέχεια του ηλεκτρονικού σας αιτήματος αναφορικά με τις κοινόχρηστες παροχές, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως η εγγραφή λειτουργεί στο ebill ΜΟΝΟ από Καταστήματα ΔΕΗ .

 

Την εγγραφή μπορεί να κάνει μόνο ο Διαχειριστής ή ο εξουσιοδοτούμενος εκπρόσωπος και θα πρέπει να προσκομίσει :

 

  • Ταυτότητα
  • Πρακτικό Γ. Συνέλευσης της πολυκατοικίας με το οποίο ορίζεται ο συγκεκριμένος ως Διαχειριστής ή Εξουσιοδότηση από όλους τους ενοίκους ότι μπορεί να κάνει την εγγραφή
  • Υπεύθυνη δήλωση που θα σας δοθεί στο κατάστημα

 

Έχει μπει ήδη σε λειτουργία στα περισσότερα Καταστήματα (Αττική, Πελοπόννησο, Νησιά Ιονίου , Κυκλάδες)

Από 15/2 η Β. Ελλάδα και μέχρι τέλος Φεβρουαρίου και η Κρήτη.

 

Παραμένουμε στην διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση και πληροφορία.

Link to comment
Share on other sites

Δε θυμάμαι να έχει γραφτεί ξανά το παρακάτω.

 

Σε ερώτηση μου σχετικά με ηλεκτρονικό λογαριασμό σε λογαριασμό κοινοχρήστων από τη ΔΕΗ, πήρα την παρακάτω απάντηση:

Έχει κάνει κανείς, να μας πει στην πράξη, τι γίνεται ?

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει κανείς, να μας πει στην πράξη, τι γίνεται ?

 

Θα ψάξω να βρω το πρακτικό που με ορίζει ως διαχειριστή και θα το κάνω κάποια στιγμή στο μέλλον (ελπίζω σύντομα)

Link to comment
Share on other sites

Εμείς είμαστε 4 αδέρφια και μένουμε σε πολυκατοικία με 4 διαμερισματα. Τι πρακτικό να τους πάω ? Για αυτό ρωτάω αν έχει κάνει κάποιος την διαδικασία, να μας πει.
Link to comment
Share on other sites

Εμείς είμαστε 4 αδέρφια και μένουμε σε πολυκατοικία με 4 διαμερισματα. Τι πρακτικό να τους πάω ? Για αυτό ρωτάω αν έχει κάνει κάποιος την διαδικασία, να μας πει.

 

Τότε "Εξουσιοδότηση από όλους τους ενοίκους ότι μπορεί να κάνει την εγγραφή"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,εχω ενα σοβαρο θεμα ενω ολα αυτα τα χρονια ημουν μεταξυ 1500-1700κιλοβατορες κ πληρωνα εναν ενταξει λογαριασμο..ξαφνικα σημερα μου ηρθε διπλασιος (2900κιλοβατορες)..ειμαι στην δεη...παιρνω την εξυπηρετηση πελατων κ μου λενε παρε την δεδηε,δεν εχουμε καμια σχεση εμεις...

Η δεδηε ειναι οι καταλληλοι να με εξυπηρετησουν;;;ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Θα πάρεις τον λογαριασμό και θα πας να δείς στο ρολόι την ένδειξη . Έτσι θα δεις αν έχεις πράγματι καταναλώσει αυτές τις κιλοβατώρες ή όχι.

Αρμόδια για το δίκτυο και την καταμέτρηση είναι η ΔΕΔΗΕ

Link to comment
Share on other sites

Από τον ΜΕΤΡΗΤΗ σου ξεκινάς, να δεις τι γίνεται και τι γράφει κάθε ημέρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν κλείσεις ΟΛΕΣ τις συσκευές και δεν γράφει, τότε κάποια καταναλώνει πολύ!!

ΥΓ. Υποψιάζομαι κάποιο μικρό ΣΟΜΠΑΚΙ.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε γενικό και τσέκαρε το ρολόι εάν γράφει.
Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις το εκανα, εκλεισα τον γενικο..κ δεν γυρναει τιποτα..οποτε δεν ειναι αυτο..σομπακια κ τα σχετικα δεν εχω,,κ το τρελο ειναι οτι δεν αλλαξα τιποτα στις συνηθειες μου...πολυ περιεργο..ευχαριστω εκ των προτέρων για τις απαντησεις σας..θα κανω ενα τηλεφωνο στην δεδηε να περασουν να το τσεκαρουν μπας κ βγαλω ακρη..
Link to comment
Share on other sites

μήπως το προηγούμενο τετράμηνο σου είχαν γράψει λιγώτερες κιλοβατώρες ; και τις συμπλήρωσαν τώρα ;
Link to comment
Share on other sites

Μιλησα μαζι τους (δεδηε) απο 5 εως 20εργασιμες μερες θα περασουν...ελλαδισταν..τελοσπαντων..αν εχει θεμα το ρολοι κ γενικα ο μετρητης δεν υπαρχει χρέωση,αν ομως ολα ειναι φυσιολογικα 29,50€ συν 23% μου ειπαν...

Εντωμεταξυ οι μετρησεις επειδη τις εχω μπροστα μου ειναι ενταξει..τι να πω ρε παιδια...ρευματοκλοπη;;;;ο δεδηε θα μπορεσει να το διαπιστωση να φανταστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

*διαπιστώσει (το σκοτωσα)

Link to comment
Share on other sites

οι κιλοβατώρες που γραφει ο πινακας στη πισω σελίδα "τελευταια καταμέτρηση", αντιστοιχουν με αυτο που ειδες στο ρολοι? ή εχουν γράψει πολυ πιο πανω?? (το ρολοι θα γραφει λιγες παραπανω τωρα, γιατι καταναλωσες, απο την ημερα που βγηκε ο λογαριασμος)

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,εχω ενα σοβαρο θεμα ενω ολα αυτα τα χρονια ημουν μεταξυ 1500-1700κιλοβατορες κ πληρωνα εναν ενταξει λογαριασμο..ξαφνικα σημερα μου ηρθε διπλασιος (2900κιλοβατορες)..ειμαι στην δεη...παιρνω την εξυπηρετηση πελατων κ μου λενε παρε την δεδηε,δεν εχουμε καμια σχεση εμεις...

Η δεδηε ειναι οι καταλληλοι να με εξυπηρετησουν;;;ευχαριστω

 

καλησπέρα είναι έναντι ο λογαριασμός ή εκκαθαριστικός ? το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να δήλωνεις την μέτρηση για να μην εκδίδεται έναντι έτσι κάνω εγώ. επίσης εγώ στην elpedition κάθε μήνα πριν τελειώσει ο μήνας δηλώνω την μέτρηση. συμβουλεύω να κάνεις το ιδιο. και να πληρώνεις την πραγματική μέτρηση.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Εαν κανεις μεγάααλες καταναλωσεις το μήνα, δεν συμφερει να δινεις την μέτρηση, γιατι ο μαθηματικός τυπος κ οι πολλαπλασιασμοι που γίνονται για τις απο κατω χρεώσεις, πιανουν την καταναλωση του μηνα χ 4

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα μαζι τους (δεδηε) απο 5 εως 20εργασιμες μερες θα περασουν...ελλαδισταν..τελοσπαντων..αν εχει θεμα το ρολοι κ γενικα ο μετρητης δεν υπαρχει χρέωση,αν ομως ολα ειναι φυσιολογικα 29,50€ συν 23% μου ειπαν...

Εντωμεταξυ οι μετρησεις επειδη τις εχω μπροστα μου ειναι ενταξει..τι να πω ρε παιδια...ρευματοκλοπη;;;;ο δεδηε θα μπορεσει να το διαπιστωση να φανταστώ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 76 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

*διαπιστώσει (το σκοτωσα)

Αν το ρολόι είναι εντάξει θα σε χρεώσουν κοντά στα 40 ευρώ.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Εαν κανεις μεγάααλες καταναλωσεις το μήνα, δεν συμφερει να δινεις την μέτρηση, γιατι ο μαθηματικός τυπος κ οι πολλαπλασιασμοι που γίνονται για τις απο κατω χρεώσεις, πιανουν την καταναλωση του μηνα χ 4

 

-------------

Στάλθηκε με το Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Μια η άλλη. Τα ίδια λεφτά θα πληρώσεις συνολικά, απλά με τον τρόπο σου ίσως έχεις μικρό ποσό στον έναντι και μεγάλο ποσό στον εκκαθαριστικό!

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες τώρα και ένα τετράμηνο άλλαξα πάροχο και από ΔΕΗ πήγα volterra αυτό που παρατηρώ είναι ότι πλέον έχω αυξημένες κιλοβατώρες σε σχέση με πριν ,και θέλω να ρωτήσω όταν άλλαξα πάροχο ήρθαν από δεδδηε και άνοιξαν το ρολόι για έλεγχο υπάρχει περίπτωση να πειράζουν κάτι στον μετρητή για να έχουμε παραπάνω καταναλώσεις ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...