Jump to content

Sony PSP


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί κάτι μου λέει πως ούτε το save κατέβασες, ούτε το HBL ????....

Στείλε μου το Mail σου σε προσωπικό μήνυμα ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

οπως προανεφερα την προηγουμενη φορα

τσιπαρα το πσπ εβαλα το τσικεν και το PSP 5.03 FW UPDATE εκανα ολα οσα ελεγε ο οδηγος και πετυχε , αλλα το προβλημα ειναι αλλου

ενα παιχνιδι που κατεβασα σε μορφη cso το παιζει κανονικα ενω σε οσα παιχνιδια iso κατεβασα μου βγαζει αυτο (The game could not be started 80020321) δεν ξερω τι ακριβως πρεπει να κανω. και κατι ακομα υπαρχει καποιος τροπος να μην ξανατρεχω το τσικεν κτλ καθε φορα που κλεινο το πσπ,

σας ευχαρηστω για τη βοηθεια εκ τον προτερων

Link to comment
Share on other sites

οπως προανεφερα την προηγουμενη φορα

τσιπαρα το πσπ εβαλα το τσικεν και το PSP 5.03 FW UPDATE εκανα ολα οσα ελεγε ο οδηγος και πετυχε , αλλα το προβλημα ειναι αλλου

ενα παιχνιδι που κατεβασα σε μορφη cso το παιζει κανονικα ενω σε οσα παιχνιδια iso κατεβασα μου βγαζει αυτο (The game could not be started 80020321) δεν ξερω τι ακριβως πρεπει να κανω. και κατι ακομα υπαρχει καποιος τροπος να μην ξανατρεχω το τσικεν κτλ καθε φορα που κλεινο το πσπ,

σας ευχαρηστω για τη βοηθεια εκ τον προτερων

και κατι ακομα , δεν ξερω αν για το σφαλμα φταινε τα παιχνιδια, η αν εχω κανει κατι λαθος

θα περιμενω απαντησεις εχω 2 χρονια που μου εκαναν δωρο αλλα δεν επαιζα παιχνιδια και δεν με ενδιεφερε να το τσιπαρο,εχω 3 βδομαδες που το τσιπαρα και δεν εχω καταφερει ακομα να παιξω ουτε ενα παιχνιδι .

Link to comment
Share on other sites

παιδιά, μπορεί κανείς να μου πει βήμα βήμα πως μπαίνει το patapon2 για να βάλω emulators?:) έχω λογισμικό 6 και έχω βρει το patapon2 demo και όλα τα παρελκόμενα (hbl etc.) αλλά δεν ξέρω σε ποιους φακέλλους βάζω τι:):) αλλά αν μπορείτε βήμα προς βήμα για να μου δουλέψει επιτέλους ...ευχαριστώ:lol:
Link to comment
Share on other sites

παιδιά, μπορεί κανείς να μου πει βήμα βήμα πως μπαίνει το patapon2 για να βάλω emulators?:) έχω λογισμικό 6 και έχω βρει το patapon2 demo και όλα τα παρελκόμενα (hbl etc.) αλλά δεν ξέρω σε ποιους φακέλλους βάζω τι:):) αλλά αν μπορείτε βήμα προς βήμα για να μου δουλέψει επιτέλους ...ευχαριστώ:lol:

 

http://www.xgamers.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=250:-homebrew-emulators-psp-firmware&catid=65:psp-tutorials&Itemid=133 Τα έχει όλα αναλυτικά

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό θέμα ή όχι...

 

Μια ερώτηση προς ποδοσφαιρόφιλους... Πρόσφατα δανείστηκα από έναν φίλο μου το FIFA 2010 South Africa μπλα μπλα. Το βρήκα πάρα πολύ ωραίο και σκέφτομαι να πάω να το αγοράσω κιόλας. Όμως όπου να'ναι (αν δεν έχει βγει ήδη) έρχεται και το PES 2011.

Όσοι έχουν εμπειρία, μπορούν να μου πούνε ποιο είναι το καλύτερο; FIFA ή PES;:O

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

θα πρότεινα pes χωρίς να υπάρχει καμία εμπάθεια προς fifa.

αν ομως θες licenses και ονοματα fifa μονόδρομος.

το καθ'αυτό fifa όμως οχι το south africa.

αν και πιστεύω πως το ίδιο gameplay εngine έχουν,άντε να υπάρχουν μικροδιαφορές.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γεια χαρα σε ολους! εχω ενα psp 1004 και θελω να του αλλαξω την οθονη. ο λογος ειναι οτι δεν εχει τοσο καλα χρωματα ενω εχουν καει και μερικα pixels. υπαρχει καποιο καταστημα που να αναλαμβανει αυτη τη δουλεια? θα δω διαφορες στην οθονη η απλα λογω παλιας τεχνολογιας οποια και να βαλω στο συγκεκριμενο μοντελο θα ειναι ιδια? τα φωτα σας plz!
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να την βαλεις και μονος σου. Δεν ειναι δυσκολο.

 

Οσο για το που θα βρεις οθονη, ψαξε στο skroutz.gr

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Aν εννοεις για τα καμμενα pixel, και βεβαια θα δεις διαφορα αφου η οθονη θα ειναι καινουργια.

 

Οταν λες για τα χρωματα, τι εννοεις? Γιατι αν το συγκρινεις με το PSP 3004 τοτε ναι τα χρωματα ειναι χειροτερα. Ετσι ειναι το 1000αρι.

 

Και εγω το 1000 εχω αλλα μια χαρα μου φαινεται

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

μου φαινονται ξεθωριασμενα ενω και η ευκρινεια ειναι σε χαμηλα επιπεδα. δεν ξερω ισως να φταιει και το γεγονος οτι εχω συνηθισει την οθονη του iphone τι να πω...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ

 

ειμαι τελειως ΑΣΧΕΤΟΣ απο psp

εχω το μοντελο 1006 (οπως φαινεται στο αυτοκολλητο πισω απο την μπαταρια)

στο system information μου δειχνει οτι εχω την έκδοση 3.90 Μ33-3

το psp το είχε "σπασει" ενας φιλος απο το φορουμ πριν 2-3 χρονια

 

προσπαθω να εγκαταστησω τα παιχνιδια Buzz Quiz και F1 2009 και μου βγάζει το error 80020148

κ στο παιχνιδι Grand Tourismo 5 δειχνει οτι φορτώνει αλλα αντίθετα σβήνει η οθόνη κ κλεινει η συσκευή !

 

δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω για να παιξω τα παιχνίδια αυτα κ αν χρειάζεται update πως ακριβώς γίνεται γιατι φοβάμαι μην "χασω" το σπασιμο κ χασω κ αυτα που παίζω τωρα!

Edited by kostasgp
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας.

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΑΣ

 

ειμαι τελειως ΑΣΧΕΤΟΣ απο psp

εχω το μοντελο 1006 (οπως φαινεται στο αυτοκολλητο πισω απο την μπαταρια)

στο system information μου δειχνει οτι εχω την έκδοση 3.90 Μ33-3

το psp το είχε "σπασει" ενας φιλος απο το φορουμ πριν 2-3 χρονια

 

προσπαθω να εγκαταστησω τα παιχνιδια Buzz Quiz και F1 2009 και μου βγάζει το error 80020148

κ στο παιχνιδι Grand Tourismo 5 δειχνει οτι φορτώνει αλλα αντίθετα σβήνει η οθόνη κ κλεινει η συσκευή !

 

δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω για να παιξω τα παιχνίδια αυτα κ αν χρειάζεται update πως ακριβώς γίνεται γιατι φοβάμαι μην "χασω" το σπασιμο κ χασω κ αυτα που παίζω τωρα!

 

 

εφοσον εισαι σε custom firmware το μονο που εχεις να κανεις ειναι να το αναβαθμησεις στο τελευταιο CUSTOM firmware που ειναι το 5.50 Gen-D

 

Αν κολλησεις καπου στειλε πμ

Edited by Eddy_Gordo

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια λεω να παρω ενα psp lite 3004 μπορεις να το σπασεις η οχι;

 

Με τα 3άρια psp είναι θέμα τύχης. Μπορεί να σπάσει αν έχει firmware από 5.03 και κάτω (δεν είμαι σίγουρος για την έκδοση). Αν είναι μεγαλύτερη τότε όχι

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια λεω να παρω ενα psp lite 3004 μπορεις να το σπασεις η οχι;

 

Aν εννοείς να το αγοράσεις τώρα όχι δεν μπορείς να το σπάσεις με την έννοια να παίζεις παιχνίδια του PSP από την κάρτα μνήμης ... Σίγουρα όμως θα hackαριστεί αργότερα και θα μπορείς να παίζεις έτσι ... Πλέον τα μοντέλα 3000 με firmware 5.03 δεν κυκλοφορούν, θα βρεις σίγουρα 6.00 και πάνω ...

 

Από την άλλη όμως, υπάρχει η πιθανότητα να το hackάρεις κατευθείαν ... Με την έννοια του να μπορείς να παίζεις παιχνίδια μέσω emulators ή άλλες HomeBrew εφαρμογές .. Όπως MAME, GameBoy Advance, NES & SNES και αρκετές παιχνιδομηχανές ακόμα ...

 

Αν το PSP το θες μόνο για αυτό και βαριέσαι να περιμένεις ή δεν έχεις χρόνο και όρεξη να ψαχτείς, εγώ θα πρότεινα να αγοράσεις ένα μεταχειρισμένο 2000 καθώς όχο μόνο θα μπορείς να το βρεις και σπασμένο και φθηνότερο αλλά επίσης το PSP2 θα έρθει μέσα στο 2011 ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά νέα για τους PSP Owners με OFC 6.20 ή μικρότερο ...

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Για ολους οσους εχουν PSP 3000 PSP η GO με firmware ως 6.20 ας ριξουν μια ματια εδω http://www.pspgr.net/viewtopic.php?f=147&t=16082

 

και λοαντερ εδω http://www.pspgr.net/viewtopic.php?f=4&t=16094

Αυτο που θελουν οι γυναικες ΔΕΝ το ξερουν ουτε οι Ιδιες

 

οτι κι αν κανεις καντο ΣΩΣΤΑ και με ΤΡΟΠΟ

 

Εχεις PSP ;;; Θελεις CF;;; τοτε στειλε πμ ;)

Link to comment
Share on other sites

ποιο psp να παρω για να παιζω σπ@σμεν@ παιχνιδια? μιλαω για νεα/καινουργια συσκευη (οχι μεταχειρο)
Link to comment
Share on other sites

ποιο psp να παρω για να παιζω σπ@σμεν@ παιχνιδια? μιλαω για νεα/καινουργια συσκευη (οχι μεταχειρο)

 

Δυστυχώς δεν θα μπορέσεις με καινούργια συσκευή να την hackάρεις κατευθείαν, εκτός εάν είσαι πολύ τυχερός και βρεις μία που είναι καιρό στο stock και έχει λογισμικό που έχει σπάσει ...

 

Εντελώς πληροφοριακά πάντως, έσπασαν την 6.20 και ασχέτως του τι προτιμήσεις να αγοράσεις PSPGo ή PSP3000, αν βγει hack θα βγαίνει και για τις δύο ... Αναμένεται σύντομα να σπάσει η 6.35 που είναι και το τελευταίο επίσημο firmware συνεπώς αν αγοράσεις μία τώρα και περιμένεις θα κάνεις την καλύτερη δουλειά ....

Πάντως και εγώ μαζί σου είμαι, ποτέ δεν θα παιρνα μεταχειρισμένη συσκευή ...

Edited by kaluas

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ! Θα μπορούσε κάποιος μα μου πει τις διαφορές ανάμεσα στο 3000 και στο 3004 ; Ευχαριστώ εκ των προτέρων ! ! !:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Σε αυτό που αναφερόμαστε εμείς, δεν έχουν διαφορά .. Τα 1000, 2000 και 3000 είναι οι σειρές .. Απλά τα 1001, 2001 και 3001 κυκλοφορούν σε Ιαπωνία, τα 1002, 2002 και 3002 κυκλοφορούν σε Βόρεια Αμερική, τα 1004, 2004 και 3004 κυκλοφορούν σε Ευρώπη και πάει λέγοντας μέχρι τα xxx9 ..

Nokia N9 & S.E.X. Play User x )

 

Απελπισμένες ρητορικές διαστρεβλώσεις !

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...