Jump to content

Sony PSP


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους…!!

Το πρωί δέχτηκα ως δώρο ένα Portable ( Version 5.01) psp 3004.Το θέμα όμως είναι ότι είμαι ο ΠΛΕΟΝ Άσχετος….και απλά δεν ξέρω τι ακριβώς πρέπει να κάνω για αυτό ζήταω την βοήθεια σας κ ελπίζω να μην με βρίσετε..!!

Αρχικές πληροφορίες…δεν έχω κάποιο καλώδιο για να το συνδέσω με τον υπολογιστή υποθέτω ότι θα πρέπει να το αγοράσω από κάπου…

 

Οι ερωτήσεις μου…( Σπαστικές το ξέρω….συγγνώμη)

 

• Αυτό που έχω συνδέετε με τηλεόραση και πως?

• Διαβάζω κάτι για Πανδώρα στο φόρουμ αλλά δεν έχω καταλάβει τι είναι!!

• Για να το ξεκλειδώσω ώστε να παίζει παιχνίδια (από αντιγραφές-ιντερνέτ κλπ) θα πρέπει να το πάω κάπου…σε κάποιο μαγαζί…γιατί εγώ δεν έχω ιδέα πως γίνετε.

• Μπορεί κάποιος να βοηθήσει κάποιον αρχάριο πως ακριβώς μπορεί να κάνει εγκατάσταση σε κάποιο παιχνίδι και γενικότερα τα πρώτα βήματα τι ακριβώς πρέπει να κάνω…….το έχω βγάλει από το κουτί αλλά δεν ξέρω τις διαδικασίες που πρέπει να ακολουθησω ώστε να μην τα κάνω μαντάρα..!!!

• Τι αλλά εξάρτημα μπορώ κ πρέπει να αγοράσω για να μπορώ να παίζω παιχνίδια στην τηλεόραση κ να βλέπω ταινίες στην τηλεόραση μέσω του Portable.

 

Ειλικρινά ζήτω συγγνώμη αν σας κούρασα….γιατί ξέρω ότι τις ερωτήσεις αυτές τις έχετε διαβάσει οι πιο παλιοί τουλάχιστον 500 φορές….αλλά χωρίς τις γνώσεις σας….εμείς οι ατζαμήδες μπορεί να τα κάψουμε τα μηχανήματα !!!

:(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

1.Θα χρειαστεις καλωδιο TV out

2.Pandora ειναι μια "πειραγμενη" μπαταρία για να μπορείς να βαλεις custom firmware δηλ πιο απλα σπασμένο λογισμικο για να μπορεις να παιξεις παιχνιδια απο το memory stick

3.Δεν υπάρχει καμια δυσκολία.βαζεις το UMD δισκακι και το τρεχεις μέσα απο το μενου GAMES.Δεν γινεται καμια εγκατάσταση.Πολύ πιθανο αν πάρεις κάποιο νεο παιχνιδι να σου ζητήσει να κάνεις αναβάθμιση το λογισμικό πχ απο την έκδοση 5,01 στην 5,5

4.Είπαμε θα χρειαστείς το TV out καλώδιο αλλά θα πρέπει για καλυτερα αποτελέσματα η τηλεόραση σου να ειναι HD ή HD ready με progressive scan λειτουργία

Υπογραφή....
Link to comment
Share on other sites

GTA China Town Wars

 

Α-Π-Ο-Γ-Ο-Η-Τ-Ε-Υ-Σ-Η

 

Η Rockstar επιστρέφει σε εποχές GTA 2:blink:

 

Καμία σχέση με τα gta liberty & vice city stories.

Link to comment
Share on other sites

GTA China Town Wars

 

Α-Π-Ο-Γ-Ο-Η-Τ-Ε-Υ-Σ-Η

 

Η Rockstar επιστρέφει σε εποχές GTA 2:blink:

 

Καμία σχέση με τα gta liberty & vice city stories.

 

Αντιθέτως, νομίζω πως έχει αρκετές φρέσκες ιδέες (drug dealing :up:, το νέο σύστημα wanted και το PDA που είναι πολύ καλύτερο σαν interface από το κινητό του GTA4[!]) και είναι πολύ πιο κατάλληλο για φορητή κονσόλα για διάφορους πρακτικούς λόγους (autosave, save anywhere, επιλογή retry). Δεν τρελαίνομαι για την κάμερα από πάνω και μου λείπουν οι "κανονικοί" ραδιοσταθμοί με γνωστά τραγούδια αλλά κατά τα άλλα είναι πολύ ανώτερο από τα Stories κατά τη γνώμη μου.

Τα 2 stories είχαν όλα τα προβλήματα των GTA του PS2 αλλά χωρίς σχεδόν τίποτα από την έμπνευση. Ειδικά μετά το ιδιοφυϊές San Andreas ήταν σαν γροθιά στο στομάχι. Εντάξει, το LCS ήταν αρκετά συμπαθητικό λόγω νοσταλγίας αλλά το VCS το βρήκα άθλιο και το παράτησα μετά από λίγο. Το καινούριο ως τώρα το διασκεδάζω απίστευτα - έχω κάνει καμιά εικοσαριά αποστολές ως τώρα.

 

Άμα έπαιρναν τη μηχανή γραφικών που είχαν στα Stories και τη συνδύαζαν με τις πρακτικές βελτιώσεις και τις καινούριες ιδέες του CW θα έφτιαχναν το τέλειο φορητό GTA.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Κατεβασα ενα προγραμμα chickhen για αλλο σκοπο αλλα τελικα δεν καταλαβα τι ακριβως κανει....

 

δεν ξερει κανεις να εξηγησει?

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερει κανεις να εξηγησει?

Το chickhen είναι για custom firmware στο psp.Ωστόσο παλιότερα που δοκίμασα και εγώ τη διαδικασία δεν έπιανε με τίποτα.Τελικά το έκανα με πανδώρα κι ησύχασα:D

Link to comment
Share on other sites

Το chickhen είναι για custom firmware στο psp.Ωστόσο παλιότερα που δοκίμασα και εγώ τη διαδικασία δεν έπιανε με τίποτα.Τελικά το έκανα με πανδώρα κι ησύχασα:D

 

Δηλαδη τι ειναι custom firmware?σαν hackarisma?

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη τι ειναι custom firmware?σαν hackarisma?

Ναι είναι μια διαδικασία για να αλλάξεις τον κώδικα ούτως ώστε το psp να μπορεί να τρέξει 3rd party applications και κατεβασμένα games.Υπάρχουν διάφορες διαδικασίες για custom firmware ανάλογα με το ποια έκδοση έχεις στο psp και ακόμα αν έχεις το phat,το slim κλπ.Εγώ το έκανα με πανδώρα που είναι ο πιο σίγουρος τρόπος και όλα οκ.Κατεβάζεις όποιο παιχνίδι για το psp ή ακόμα και το psx και το βάζεις μέσα στην κάρτα μνήμης του psp.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα εχω κατεβασει παλαιοτερα παιχνιδια (Gta) τα εχω επικολλησει στην καρτα μνημης και παιζουν καnonικα...κατεβασα το nfs shift και ειχε μεσα αυτο το chickhen γιαυτο ρωταω...πρεπει να το κανω τη διαδικασια αυτη ή θα παιζει και χωρις αυτη?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα εχω κατεβασει παλαιοτερα παιχνιδια (Gta) τα εχω επικολλησει στην καρτα μνημης και παιζουν καnonικα...κατεβασα το nfs shift και ειχε μεσα αυτο το chickhen γιαυτο ρωταω...πρεπει να το κανω τη διαδικασια αυτη ή θα παιζει και χωρις αυτη?

Αφού παίζουν iso/cso παιχνίδια στο psp σου άρα το έχεις σπασμένο.Το chickhen δεν το χρειάζεσαι επομένως αφού το έχεις ήδη σπασμένο.Κατέβασε και άλλα παιχνίδια σε μορφή iso/cso για το psp και δοκίμασέ τα να δεις αν παίζουν.Αν παίζουν τότε δεν έχεις πρόβλημα.Αλλιώς ενημέρωσέ μας:)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια κανενα παιχνιδι με ελληνικο μενου και ελληνικες φωνες που μπορω να βρω για να παιζει η μικρη μου κορη? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα PSP Phat. Δοκίμασα να παίξω το Gran Tutismo και το Soul Calibur αλλά δεν τρέχουν. Καμία βοήθεια?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα PSP Phat. Δοκίμασα να παίξω το Gran Tutismo και το Soul Calibur αλλά δεν τρέχουν. Καμία βοήθεια?

Δώσε μας περισσότερες λεπτομέρειες.Εννοείς ότι κατέβασες τα παιχνίδια από το ίντερνετ,τα έβαλες σε κάρτα μνήμης και δεν παίζουν?Το έχεις χακάρει σωστά ή έκανες κάπου λάθος,τί έκδοση έχεις κλπ.Δώσε πληροφορίες να βοηθήσουμε:)

Link to comment
Share on other sites

Τα παιχνίδια τα κατέβασα από το ιντερνετ. Χακαρισμένο είναι. Η έκδοση πρέπει να είναι η 3.40.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα...προσπαθω να βαλω το ιr shell και μου βγαζει την ωρα που παει ν αρχισει

the data is corrupted τι φταει?

Eπεισεις προσπαθω να μπω στο recovery menu oπως δειχνει στο youtube και δεν γινεται ουτε αυτο....τι φταιει?

Link to comment
Share on other sites

Τα παιχνίδια τα κατέβασα από το ιντερνετ. Χακαρισμένο είναι. Η έκδοση πρέπει να είναι η 3.40.

Όταν πας να παίξεις τα παιχνίδια τί σου λέει?Τίποτα του στυλ the data is corrupted κλπ?Με τί μέθοδο το χάκαρες?Κανά άλλο iso/cso δοκίμασες?

Link to comment
Share on other sites

Τα παλια τα παιζει. Μονο στα καινουρια παιχνιδια υπαρχει το προβλημα. Συγκεκριμενα στο Gran Turismo όταν το επιλεγω, κανει επανεκκινηση το psp και μετα βγαινει μαυρη οθονη.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τα παλια τα παιζει. Μονο στα καινουρια παιχνιδια υπαρχει το προβλημα. Συγκεκριμενα στο Gran Turismo όταν το επιλεγω, κανει επανεκκινηση το psp και μετα βγαινει μαυρη οθονη.

Τότε πιθανώς να υπάρχει προβλημα με τα παιχνίδια που κατεβασες και όχι με το psp.Δοκιμασε και κάποιο άλλο.Το psp έχεις καιρό που το χάκαρες ή το έκανες πρόσφατα?Αν το χάκαρες παλιά τοτε είναι φυσικό μερικά παιχνίδια να μην τα παίζει.Και σε μένα είχε συμβεί όταν είχα χακάρει το psp λίγο καιρό μετά την αγορά του.Μετά το αναβάθμισα και πρόσφατα το ξαναχάκαρα με πανδώρα και όλα οκ.Δοκίμασε πάντως και κάποιο άλλο παιχνίδι γιατί μπορεί να μην φταίει το psp.

Link to comment
Share on other sites

ενα help ρε παιδια μπορει κανας φιλος να με helparei οστε να περασω και γω custom firmware (exw diabasei oti odigo epeze) και εχω προσπαθισει 100 φορες (αλλα @@) :P kana help ? (οποιοσ θελει ασ μου στιλει ενα pm):P

tosa lefta gia kagkela

tosa kagkela gia ta lefta

Link to comment
Share on other sites

παιδες είναι να πάρω κ εγώ psp για δωράκι... να ρωτήσω κάτι και ας είναι κουφό? Στην κάρτουλα μνήμης που βάζουμε πχ 16bg, μπορούμε να περάσουμε και παιχνιδάκια? :)
Link to comment
Share on other sites

παιδες είναι να πάρω κ εγώ psp για δωράκι... να ρωτήσω κάτι και ας είναι κουφό? Στην κάρτουλα μνήμης που βάζουμε πχ 16bg, μπορούμε να περάσουμε και παιχνιδάκια? :)

Παίδες μη ρωτάτε συνέχεια τα ίδια.Όλα έχουν χιλιοειπωθεί.Γεμίζουμε άσκοπα σελίδες.Ναι μπορείς να βάλεις παιχνίδια στη κάρτα μνήμης και να τα παίξεις αρκεί να έχεις custom firmware.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες μη ρωτάτε συνέχεια τα ίδια.Όλα έχουν χιλιοειπωθεί.Γεμίζουμε άσκοπα σελίδες.Ναι μπορείς να βάλεις παιχνίδια στη κάρτα μνήμης και να τα παίξεις αρκεί να έχεις custom firmware.

 

ευχαριστώ πολύ, και συγνώμη απλά χάνεται αν διαβάζει κάποιος 120 σελίδες...:p

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, μια τελευταία ερώτηση... Ποια η διαφορά των διαφόρων εκδόσεων του Psp που βλεπω σε διάφορα sites? πχ κοιτάζω εδώ http://www.skroutz.gr/s/54030/Sony-PlayStation-Portable-Slim-Lite-PSP.html και δεν βρίσκω διαφορές...:( μήπως κάποιο από αυτα είναι παλιότερες εκδόσεις (δεν εννοώ το go το οποίο εμφανώς διαφέρει) Δλδ γιατί η μια κονσόλα κάνει 139 (δεύτερη από πάνω) και η άλλη που είναι ίδια 169 (το έβδομο από πανω)?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...