Jump to content

Sony PSP


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

To video πρέπει να είναι fake ΑΛΛΑ όντως θα κυκλοφορήσει ένα exploit για 3.0X.Το βίντεο πρέπει ναι είναι με 3.03 ΟΕ-Α αν δεν κανω λάθος άρα είναι fake...Το exploit θα είναι για πρότη φορά ένα .mp3 αρχείο σε αντίθεση μα τα .tiff που είναι μέχρι στιγμής αν πάλι δεν κάνω λάθος...

Τώρα το αν θα χρειαστεί το GTA:LCS έ το πολύ πολύ το νοικιάζεις από ένα βίντεο club!!!

Πάντως το οτι θα κυκλοφορήσει με ένα τρόπο ή με άλλο είναι γεγονός...

 

Tο βίντεο δεν είναι fake. Καταλαβαίνω γιατί το λες. Γιατί ο τυπάς που το έκανε δεν έδειξε τι firmware έχει. Και εγώ στην αρχή που το είδα αυτό σκέφτηκα. Αλλά το παραδέχτηκε και ο ίδιος που έφτιαξε το βίντεο ότι έκανε μαλ*** και ότι ξεχάστηκε να δείξει το firmware του. Αν διαβάσεις όμως στα forums υπάρχουν και άλλοι που δοκίμασαν το exploit σε 3.03 (όχι σε ΟΕ) και δουλεύει. Και αν όντως ήταν fake ή δεν θα το είχαν ανεβάσει καν στο maxconsole ή θα έλεγαν ότι μπορεί και να μην είναι 100% πραγματικό και να μην έχουμε και πολλές ελπίδες ή κάποιος admin θα έκλεινε το thread, όπως έχουν κάνει σε αρκετές άλλες fake περιπτώσεις.

T3h following takes place between now and later.
Link to comment
Share on other sites

Tο βίντεο δεν είναι fake. Καταλαβαίνω γιατί το λες. Γιατί ο τυπάς που το έκανε δεν έδειξε τι firmware έχει. Και εγώ στην αρχή που το είδα αυτό σκέφτηκα. Αλλά το παραδέχτηκε και ο ίδιος που έφτιαξε το βίντεο ότι έκανε μαλ*** και ότι ξεχάστηκε να δείξει το firmware του. Αν διαβάσεις όμως στα forums υπάρχουν και άλλοι που δοκίμασαν το exploit σε 3.03 (όχι σε ΟΕ) και δουλεύει. Και αν όντως ήταν fake ή δεν θα το είχαν ανεβάσει καν στο maxconsole ή θα έλεγαν ότι μπορεί και να μην είναι 100% πραγματικό και να μην έχουμε και πολλές ελπίδες ή κάποιος admin θα έκλεινε το thread, όπως έχουν κάνει σε αρκετές άλλες fake περιπτώσεις.

Είπα οτί δεν είμαι σίγουρος αλλά αν κοιτάξεις καλά η γραμματοσειρά είναι πειραγμένη!Αυτο σημαίνει οτι είναι κάποια costum firmware και είναι περίπου fake αλλά τι με νοιάζει αφού βρήκα το exploit και δούλεψε στο 2.81 PSP μου με την unpatched version του GTA:LCS που νοίκιασα από ένα Βίντεο Club;!

Είδες το post που έκανα στην προηγούμενη σελίδα;

Δεν είναι συνταρακτικό;

Link to comment
Share on other sites

Είπα οτί δεν είμαι σίγουρος αλλά αν κοιτάξεις καλά η γραμματοσειρά είναι πειραγμένη!Αυτο σημαίνει οτι είναι κάποια costum firmware και είναι περίπου fake αλλά τι με νοιάζει αφού βρήκα το exploit και δούλεψε στο 2.81 PSP μου με την unpatched version του GTA:LCS που νοίκιασα από ένα Βίντεο Club;!

Είδες το post που έκανα στην προηγούμενη σελίδα;

Δεν είναι συνταρακτικό;

 

Ναι το είδα...και θα είναι ακόμα πιο συνταρακτικό όταν σκάσει ο downgrader :D

Kαι απ'ότι λέγεται...θα δουλεύει και σε PSP με TA-082 motherboard.

T3h following takes place between now and later.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε john74, είναι φάκελοι μέσα στο rar/zip του custom firmware που κατέβασες. Μόλις αποσυμπιέσεις το αρχείο, θα τους δείς, και έπειτα κάνε ότι λένε οι οδηγίες, ΑΛΛΑ....τώρα ρωτάω εγω...

 

Πόσο ασφαλές είναι το 303-C ? Για να "τουβλώσεις" το PSP εννοώ. Λογικά θα πρέπει να αποτύχει μόνο αν είσαι εξαιρετικά απρόσεχτος. Επίσης, γυρνάς μετά στην 1.50 ? Και τέλος, πού μπαίνουν τα 150.ΡΒΡ και 303.ΡΒΡ κατα την φάση του "περάσματος" ? Στο readme δέν διευκρινίζει, άρα φαντάζομαι στο ROOT ?

 

Aν ξέρει κανείς ας πεί καμμιά κουβέντα...!

Link to comment
Share on other sites

ayto leo,poies pithanotites eho na to touvliso,to ehei kanei kaneis me epitiheia akoma? To mono poy thelo einai na eho internet browser sto 1.50 version poy eho,kapoio methodo pio asfales yparhei? Efharisto gia osoi me voithane alla eimai poly ashetos se ayto to thema :wacko:
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Βγηκε ο 3.03 downgrader. Δουλευει μονο με το απατσαριστο GTA. :)

 

ayto leo,poies pithanotites eho na to touvliso,to ehei kanei kaneis me epitiheia akoma?

 

Το'χω κανει (αλλα και πολλοι αλλοι πιστευω). Αν εχεις τα σωστα αρχεια, στη σωστη θεση και ελεγμενα με το MD5 εισαι μια χαρα. Εννοειται επισης οτι εχεις γνησια memory stick οταν φλασαρεις, καθως και φορτισμενο psp.

 

Πόσο ασφαλές είναι το 303-C ? Για να "τουβλώσεις" το PSP εννοώ. Λογικά θα πρέπει να αποτύχει μόνο αν είσαι εξαιρετικά απρόσεχτος. Επίσης, γυρνάς μετά στην 1.50 ? Και τέλος, πού μπαίνουν τα 150.ΡΒΡ και 303.ΡΒΡ κατα την φάση του "περάσματος" ?

 

Ειναι ασφαλεστατο. Εννοειται οποτε θες γυρνας σε 1.50, αλλα δεν υπαρχει λογος. Τα pbp νομιζω μπαινουν στο φακελο του oeupdmaker, αν και εγω συνηθως βρισκω ετοιμο το DXAR. Το path εχει σχεση με το αν εισαι σε ΟΕ ή σε 1.50.

 

Καλο ψαξιμο!

Link to comment
Share on other sites

Επειδη θα παρω psp να ρωτησω και εγω σαν νεος γεματος απορειες.

1) Ολα τα firmware μεχρι και την τελευταια 3.03 αν δεν κανω λαθος γινεται downgrader σε 1,50?(μην την πατησω)

2)Θα χρειαστω μαλλον μια μεγαλυτερη μνημη για αποθηκευση.Ποια μου προτεινεται?και που θα βρω καλυτερη τιμη?

3)Αφου εχω κανει downgrade σε 1,50, εχω την δυνατοτητα να παιζω και παιχνιδια απο το δισκακι η μονο τα iso?Αν βαλω ενα αυθεντικο παιχνιδι απο το δισκακι στο psp γινεται αυτοματα αναβαθμιση το firmware η σε ρωταει αν θες να το κανεις.Επισης τα παιχνιδια που θελουν νεοτερο firmware για να παιξουν με αυτα τι γινεται?παιζουν με καποιο τροπο(εχεις την δυνατοτητα να γυρνας το firmware απο 1,50 σε νεοτερο?χωρις την διαδικασια downgrader εννοειται)

4)Επειδη τα iso θα τα αγοραζω με ποιον τροπο τα παιρναω στο psp?χρειαζομαι υπολογιστη?

Συγνωμη αλλα απο psp δεν γνωριζω τιποτα.Αυριο θα το αγορασω γιαυτο θελω αν γινεται αμεσα την βοηθεια σας.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω κατι...

 

Με την 3.03 την "πειραγμενη" γιατι πρεπει να κανουμε downgrade στην 1.50? :confused:

 

Τα Homebrew και ολα τα αλλα δεν τρεχουν με αυτη την εκδοση? :( :O :wacko:

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω και εγω κατι...

 

Με την 3.03 την "πειραγμενη" γιατι πρεπει να κανουμε downgrade στην 1.50? :confused:

 

Τα Homebrew και ολα τα αλλα δεν τρεχουν με αυτη την εκδοση? :( :O :wacko:

 

Ποιός το είπε αυτό??? Αν έχεις 3.03 ΟΕ δε χρειάζεται να κάνεις downgrade σε 1.50 για να παίξεις homebrew. Απλώς φτιάχνεις ένα φάκελο, τον ονομάζεις GAME150 και τον πετάς μέσα στον φάκελο PSP και ότι homebrew έχεις τα περνάς μέσα στο GAME150.

T3h following takes place between now and later.
Link to comment
Share on other sites

το PSP εχει Wifi??

 

σκεφτομαι να το νοικιασω για λιγες μερες που θα βρισκομαι στο εξωτερικο...

Link to comment
Share on other sites

re paidia akoma den evgala akri me ta game tou psx......ekana uptade to psp se 3.03 OE ta vazw ston fakelo game 150 mou ta vgazei alla den xekinane..mou leei olo... game could not be start...grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr....ta game ta vreiskw apo torrent..einai kanonika eboot me to key tous....ti sk....kanw lathos????ta iso kai cso ta paizei kanonika!!!an xerei kaneis poio maniac apo mena....please ...
Link to comment
Share on other sites

re paidia akoma den evgala akri me ta game tou psx......ekana uptade to psp se 3.03 OE ta vazw ston fakelo game 150 mou ta vgazei alla den xekinane..mou leei olo... game could not be start...grrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr....ta game ta vreiskw apo torrent..einai kanonika eboot me to key tous....ti sk....kanw lathos????ta iso kai cso ta paizei kanonika!!!an xerei kaneis poio maniac apo mena....please ...

 

Πρεπει να τα βαλεις στο φακελο game και οχι game150.

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να τα βαλεις στο φακελο game και οχι game150.

 

kai ekei na ta valw pali ta idia mou kanei

Link to comment
Share on other sites

φίλος έχει ένα psp με την 2.0 (έτσι μου είπε). κάποιος "έξυπνος" του πρότεινε να βάλει μια άλλη (2.7 κάτι...) για να παίζει και κατεβασμένα παιχνίδια.

 

την ώρα που το φλάσαρε... πέθανε. του προτείνω να το πάει στην Sony γιατί δεν θα του που τπτ (νομίζω).

 

προτείνετε κάποια άλλη λύση?

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

kai ekei na ta valw pali ta idia mou kanei

 

φανταζομαι βαζεις το φακελο που περιεχει τα 2 αρχεια, ετσι? Δεν ξερω γιατι δε σου παιζουν, περιεργο.

 

φίλος έχει ένα psp με την 2.0 (έτσι μου είπε). κάποιος "έξυπνος" του πρότεινε να βάλει μια άλλη (2.7 κάτι...) για να παίζει και κατεβασμένα παιχνίδια.

 

την ώρα που το φλάσαρε... πέθανε. του προτείνω να το πάει στην Sony γιατί δεν θα του που τπτ (νομίζω).

 

προτείνετε κάποια άλλη λύση?

 

Αν ειναι στην εγγυηση θα του το αλλαξουν, δεν υπαρχει προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι στην εγγυηση θα του το αλλαξουν, δεν υπαρχει προβλημα.

ευχαριστώ πολυ.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

φανταζομαι βαζεις το φακελο που περιεχει τα 2 αρχεια, ετσι? Δεν ξερω γιατι δε σου παιζουν, περιεργο.

 

ok to ekana..eyxaristw gia ti voitheia matey!!kai se olous tous allous pou mou elegan diafora..

Link to comment
Share on other sites

το PSP εχει Wifi??

 

σκεφτομαι να το νοικιασω για λιγες μερες που θα βρισκομαι στο εξωτερικο...

 

 

ξανα: το PSP εχει WiFi???????????

Link to comment
Share on other sites

ξανα: το PSP εχει WiFi???????????
Μπορείς να ψάχνεις ελάχιστα και να βρίσκεις τις απαντήσεις που θέλεις, χωρίς να ρωτάς συνεχώς τα ίδια. Αν το έκανες αυτό θα έβρισκες π.χ.: http://playstation.about.com/od/psp/a/PSPSpecs.htm

PSP also comes equipped with diverse input/output connectors such as USB 2.0, and 802.11b (Wi-Fi) wireless LAN, providing connectivity to various devices in the home and to the wireless network outside.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ψάχνεις ελάχιστα και να βρίσκεις τις απαντήσεις που θέλεις, χωρίς να ρωτάς συνεχώς τα ίδια. Αν το έκανες αυτό θα έβρισκες π.χ.: http://playstation.about.com/od/psp/a/PSPSpecs.htm

 

ρωτησα γιατι κανεις δεν απαντησε...

 

τα περισσοτερα που ρωταμε εδω θα μπορουσαμε να τα βρουμε αλλου...

 

ευχαριστω παντως...

Link to comment
Share on other sites

an kai exei wifi tha se kourasei para poly na to xrishmopiiseis gia periigish sto internet. einai poly argo

 

lathos file mou...analoga ti syndesi exeis...emena px sta 1024 petaei...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...