Jump to content

[S7 series] Σπάσιμο οθόνης


eirini_any
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήρα μόλις τηλέφωνο στην Smartec και μου είπαν 295 για S7 edge :(

Sorry, δεν πρόσεξα το "edge". Σε εμένα επισκεύασα το απλό S7, ευτυχώς το edge ακόμα αντέχει...

Αλέξανδρος,

Galaxy S20+, Galaxy Tab S7 LTE, (Galaxy S9 plus)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • Απαντήσεις 85
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω το s7 edge duos το οποιο δεν το αναλαμβανει η επισημη samsung, τι λυση εχετε; απο οτι ειδα παιρνουν την ιδια οθονη με το single sim το ελληνικο. να την παρω μονος μου την οθονη να το κανω;, απλα δεν θα χει την αδιαβροχοποιηση Edited by js3000
Link to comment
Share on other sites

Απλά προς ενημέρωση όσων έχουν σπασμένη οθόνη, τρέχει έκπτωση -30% στην Vodafone στο service κινητών. Ενδεικτικά για s7 και s7 edge οι τιμες που ισχυουν ειναι :

S7/S7 Edge Οθόνες 126€/210€

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Καλημέρα παιδιά. Θέλω την γνώμη σας για όποιον έχει χρόνο. Είχα αγοράσει από τα Public s7 edge με ασφάλιση. Η οθόνη μου από την αρχή είχε κάποιο θέμα καθώς ρόζιζε από την μέση και πάνω. Παρόλα αυτά το κράτησα -στην αρχή δεν το είχα παρατηρήσει κιόλας έχοντας την φωτεινότητα στο full :)-. Όταν θεώρησα ότι με ενοχλούσε πρίν περίπου 25 μέρες το έστειλα και πράγματι μου την άλλαξαν (μια χαρά παρεμπιπτόντως αντικαθιστώντας μου με s7)

Και τώρα αρχίζουν τα ωραία. Μέσα σε 20 μέρες η νέα μου οθόνη έχει χιλιογρατζουνίστει λες και είμαι όλη την ώρα με ένα κλειδί και την χαράζω.... :( :( :(. αν και λίγο υπερβολικός πραγματικά δεν είναι λογικό σε τόσο λίγο διάστημα να έχει γίνει έτσι. Στην τσέπη το βάζω όπως ακριβώς το έβαζα ένα εναμιση χρόνο και δεν είχε πάθει σχεδόν τίποτα, και το πρόσεχα και παραπάνω μιας και ήταν σαν brand new με την νέα οθόνη (όλοι ξέρουμε το feeling...). Ακόμα και το κλειδί του αυτοκινήτου είναι Button ρε ****το.

 

Πήγα Public και με παρέπεμψαν στο εξουσιοδοτημένο συνεργείο, στο οποίο βέβαια με διαβεβαίωσαν ότι είναι αυθεντική η οθόνη και άρα είναι θέμα χρήσης :rocket:. Και αν θέλω να μιλήσω στην samsung. Τους πήρα και τους είπα ότι το ανταλλακτικό δεν ανταποκρίνεται στις προδιαγραφές του (gorilla κλπ κλπ) και σφύριξαν αδιάφορα...

 

Υπάρχει κάτι που μπορώ να κάνω?? Μήπως το ανταλλακτικό καλύπτεται και αυτό από κάποιο χρόνο εγγύησης?? I am pretty desperate here :cry::cry::cry::cry::cry:

May the force be with us :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Καλησπερα,

Επειδη ειμαι ηλεκτρονικος και κανω επισκευες (δε με διαφημιζω) ολες οι προσπαθειες για αλλαγη μονο τζαμιου σε samsung η iphone δεν ειχαν επιτυχια. Και με εναν αλλο συναδελφο που εχει μερικα μηχανιματα παραπανω εχει περιπου επιτυχια 50% στην αλλαγη μονο τζαμιου. Η κολα ειναι αρκετα δυσχρηστη και ακριβη αλλα και το ξεκολημα ειναι ενα θεματακι.

 

Αποψη μου με τη μια οθονη καινουρια. Μεγαλο το κοστος αλλα ειναι η καλητερη λυση πιστευω.

καλημερα Vlamakos Μηπως θα μπορουσες να με παραπεμψεις στον φιλο σου τεχνικο π αλλαζει Μονο το μπροστινο τζαμακι να κανουμε μια προσπαθεια?

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημερα Vlamakos Μηπως θα μπορουσες να με παραπεμψεις στον φιλο σου τεχνικο π αλλαζει Μονο το μπροστινο τζαμακι να κανουμε μια προσπαθεια?

η κ ι εσυ ο ιδιος φυσικα αν μιλαμε για αθηνα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά

Κάτοχος εδώ και 4 μήνες ενος galaxy s7 αφου έπεσε 3 φορές και δεν έπαθε τίποτα η 4η ήταν και η φαρμακερή έπεσε και ράγισε στο σημείο που είναι το bezel απο τη πάνω πλευρά. Η καθαρή οθόνη δεν έχει πάθει τίποτα. Με παρέπεμψαν απο την samsung σε εξουσιοδοτημένο μαγαζί εδώ στη Θεσσαλονίκη ο άνθρωπος χωρίς να το δει απο κοντά μου είπε για ενα ποσο απο 180 μεχρι 260 ευρώ.

Την καλύτερη τιμή τη βρήκα στο ΚΩΤΣΟΒΟΛΟ στα 138.

Έχει κανείς εμπειρία απο ΚΩΤΣΟΒΟΛΟ για ανάλογη περίπτωση

Η οθόνη που θα βάλουν είναι γνησία?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Έχω το s7 edge εδώ κ 8 μήνες.

Πριν μερικές μέρες λοιπόν άρχισε η οθόνη να αναβοσβήνει αρχικά ενώ δουλευε κανονικα το τηλέφωνο κ έπειτα μέσα στη μέρα να μήν μπορώ πλέον να διακρίνω την αρχική οθόνη αλλά μονο μια λάμψη που αναβόσβηνε. Η οθόνη δεν έχει την παραμικρή γρατζουνιά ουτε έχει χτυπηθεί το τηλέφωνο. Το εστειλα στο service Samsung στο Ηρακλειο Κρήτης που μένω κ μου είπαν ότι έχει σπάσει η οθονη κ ότι δεν με καλύπτει η εγγύηση. Ρωτησα τον τεχνικό κ μου είπε ότι δεν το άνοιξε για να δει οτι όντως εχει σπασει καθως εξωτερικά δεν φαινεται κατι. Υπαρχει περίπτωση να κάνει λάθος κ να είναι πρόβλημα μητρικής η κατι αλλο? Ξέρει κανείς αν γενικά παρουσιαζεται αυτη η βλαβη σε αυτο το μοντέλο?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας

Έχω το s7 edge εδώ κ 8 μήνες.

Πριν μερικές μέρες λοιπόν άρχισε η οθόνη να αναβοσβήνει αρχικά ενώ δουλευε κανονικα το τηλέφωνο κ έπειτα μέσα στη μέρα να μήν μπορώ πλέον να διακρίνω την αρχική οθόνη αλλά μονο μια λάμψη που αναβόσβηνε. Η οθόνη δεν έχει την παραμικρή γρατζουνιά ουτε έχει χτυπηθεί το τηλέφωνο. Το εστειλα στο service Samsung στο Ηρακλειο Κρήτης που μένω κ μου είπαν ότι έχει σπάσει η οθονη κ ότι δεν με καλύπτει η εγγύηση. Ρωτησα τον τεχνικό κ μου είπε ότι δεν το άνοιξε για να δει οτι όντως εχει σπασει καθως εξωτερικά δεν φαινεται κατι. Υπαρχει περίπτωση να κάνει λάθος κ να είναι πρόβλημα μητρικής η κατι αλλο? Ξέρει κανείς αν γενικά παρουσιαζεται αυτη η βλαβη σε αυτο το μοντέλο?

Ευχαριστω

 

Φιλε μου θα σου προτεινα να στειλεις υο κινητο αθηνα στην σμαρτεκ.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου θα σου προτεινα να στειλεις υο κινητο αθηνα στην σμαρτεκ.

 

Είναι ακόμη σε εγγύηση οπότε το έστειλα στη Samsung στην Αθήνα.

Περιμένω να δώ τι θα μου πουν.

Στη smartech καλύπτουν την εγγύηση που δίνει η Samsung? Είναι εξουσιοδοτημένοι?

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση

Link to comment
Share on other sites

Είναι ακόμη σε εγγύηση οπότε το έστειλα στη Samsung στην Αθήνα.

Περιμένω να δώ τι θα μου πουν.

Στη smartech καλύπτουν την εγγύηση που δίνει η Samsung? Είναι εξουσιοδοτημένοι?

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση

 

Ναι τη καλύπτουν είναι εξουσιοδοτημένοι και μάλλον είναι οι καλύτεροι, το λέω από προσωπική εμπειρία αλλά και από φίλων.

 

Γρήγοροι και αξιόπιστοι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S7 series] Σπάσιμο οθόνης

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...