Jump to content

LeEco Le 2 Pro (X25 / X20)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παω να κανω sign up στο LeCloud .βαζω τον αριθμο του κινητου για κληση επιβεβαιωσης και εχει μονο για αριθμους κινας ,ταυλανδης και λιγες ακομα....εμεις δεν γινεται να συνδεθουμε?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 672
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ερώτηση προς τους κατόχους.

 

Εμφανίζει από ποια γραμμή σας καλούν ? ακόμα και στις αναπάντητες ?

Link to comment
Share on other sites

παω να κανω sign up στο LeCloud .βαζω τον αριθμο του κινητου για κληση επιβεβαιωσης και εχει μονο για αριθμους κινας ,ταυλανδης και λιγες ακομα....εμεις δεν γινεται να συνδεθουμε?

 

άλλαξε ρομ

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπαρχει κανένας νυν κάτοχος le 2 pro, που ήταν πρώην κάτοχος xiaomi redmi note 3 pro?? :blink:

Επειδή η διάφορα στην ποιότητα των φωτό είναι μάλλον σημαντική, υπέρ του le 2 pro φυσικά, στέκεται και σε όλα τα υπόλοιπα (όχι βέβαια κ στο θέμα της υποστήριξης) αξιοπρεπώς όπως το rn3 pro? :worry:

Δηλαδη, ποιότητα νυχτερινών φωτο, μπαταρία, εμπειρία χρήσης, οθόνη, gps κ.λ.π., μπορεί κάποιος να γράψει δύο "λόγια"??

Ευχαριστώ εκ των ων προτέρων...:)

 

εχει πολύ καλύτερη κάμερα αλλά εχει θέμα στο micro focus

Apple :rocket:
Link to comment
Share on other sites

άλλαξε ρομ

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

εχει πολύ καλύτερη κάμερα αλλά εχει θέμα στο micro focus

Δοκιμασες αλλη εφαρμογή κάμερας ;;πχ open camera snaphdr camera

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα και το δικό μου Le 2 Pro έπειτα από 20 περίπου μερες αναμονής με NL post από Vickmall.

Πακέτο με θήκη mofi Vintage collection σε χρυσό χρώμα και τζάμι οθόνης Mofi.

Να πω ότι τα 2 τελευταία μου τα κάνανε δώρο (συνολικό κόστος κοντά στα 228 ευρώ) που από μόνα τους έχω κόστος πάνω από 20$.

 

Ακόμα και με αυτόν τον περίεργο συνδυασμό είναι αρκετά αντρικό και πολύ μοντέρνο.

Η ποιότητα κατασκευής είναι εκπληκτική και καμία σχέση με φτηνά κινέζικα.

Η Οθόνη πολύ κοντά σε χρώματα με AMOLED και ο ο ήχος πολύ ποιοτικός και δυνατός!

Φυσικά με προεγκατεστημένη την ROM του Ιταλού.

 

DSC_0690.jpg

 

DSC_0691.jpg

 

DSC_0692.jpg

 

DSC_0693.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα και το δικό μου Le 2 Pro έπειτα από 20 περίπου μερες αναμονής με NL post από Vickmall.

Πακέτο με θήκη mofi Vintage collection σε χρυσό χρώμα και τζάμι οθόνης Mofi.

Να πω ότι τα 2 τελευταία μου τα κάνανε δώρο (συνολικό κόστος κοντά στα 228 ευρώ) που από μόνα τους έχω κόστος πάνω από 20$.

 

Ακόμα και με αυτόν τον περίεργο συνδυασμό είναι αρκετά αντρικό και πολύ μοντέρνο.

Η ποιότητα κατασκευής είναι εκπληκτική και καμία σχέση με φτηνά κινέζικα.

Η Οθόνη πολύ κοντά σε χρώματα με AMOLED και ο ο ήχος πολύ ποιοτικός και δυνατός!

Φυσικά με προεγκατεστημένη την ROM του Ιταλού.

 

DSC_0690.jpg

 

DSC_0691.jpg

 

DSC_0692.jpg

 

DSC_0693.jpg

Τέλειο!!!!!

Link to comment
Share on other sites

άλλαξε ρομ

 

--εχω βαλει του ιταλου.εσυ ποια εχεις;-

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε μερικές φωτό.

 

IMG_20160729_194515.jpg

 

IMG_20160729_194646.jpg

 

IMG_20160729_194703.jpg

 

IMG_20160729_194721.jpg

 

IMG_20160729_194757.jpg

 

IMG_20160729_194839.jpg

 

IMG_20160729_194844.jpg

 

Να πω εδώ ότι οι φωτό που τραβάει το κινητό με τις καλύτερες ρυθμίσεις σε ποιότητα και ανάλυση κυμαίνονται μεταξύ 7-10 mb.

Σε άλλο κινητό που είχα (Meizu MX4 pro) με τον IMX 210 στην ίδια ανάλυση οι φωτογραφίες σπάνια φτάνανε τα 4.5 - 5 mb.

 

Οι φωτογραφίες είναι τραβηγμένες αργά το απόγευμα (7.30 - 8.00).

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να τις ανεβαζες στο flickr ή σε κάποιο αντίστοιχο site, που θα μπορούσαμε να κάνουμε zoom, για να έχουμε καλύτερη άποψη για την ποιότητα των φωτό..;)

 

Βάλε κ καμία νυχτερινή χωρίς φλας, εκεί όπου είναι εμφανείς οι αδυναμίες των φωτο των κινητων..:X

 

Βάλε κ με φλας να δούμε τη δύναμη κ την ποιότητα (του φλας).

 

7-10 MB είναι κ οι φωτό του rn3 pro..:D

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε 3 φωτογραφίες.

 

Η ίδια φωτογραφία χωρίς και με φλας.

 

28616467406_e545e1678d_o.jpgIMG_20160730_032126 by Nick Anastasiadis, on Flickr

 

28570165981_b571ae4bcc_o.jpgIMG_20160730_032130 by Nick Anastasiadis, on Flickr

 

Και μία τραβηγμένη στις 6 παρά κάτι το πρωί χωρίς φλας.

 

28542218072_b95d838e63_o.jpgIMG_20160730_055139 by Nick Anastasiadis, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

diabolic απο καμερες σκιζει και σε χαμηλο φως και με κοντρα τον ηλιο η δυνατα φωτα απο πισω.δεν μου κανει ηχο το κλειστρο οταν τραβαω φωτο.εχεις δει πως ενεργοποιουμε τον ηχο κλειστρου;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

diabolic απο καμερες σκιζει και σε χαμηλο φως και με κοντρα τον ηλιο η δυνατα φωτα απο πισω.δεν μου κανει ηχο το κλειστρο οταν τραβαω φωτο.εχεις δει πως ενεργοποιουμε τον ηχο κλειστρου;

 

Ναι και εμένα μου φάνηκε πάρα πολύ καλό.

Εγώ δεν το πείραξα (ακούγεται από την μάνα του). Για δες μήπως είναι στις ρυθμίσεις τις κάμερας.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα κι εγώ από το vicmall.

239$ με θήκη και Mofi glass δώρο.

Θα μου περάσουν και την τελευταία ROM του Ιταλού. Τους έστειλα το link εγώ: "(ROM 15s)- Leeco_x620_BB72_GS_5801507011S-5.8.015S_OTA_V00_r3" όπως το είχε γράψει ο Xasta11

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το Gearbest το έχει 228$ αλλά δεν περνάει ρομ και δεν δίνει δώρα

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα κι εγώ από το vicmall.

239$ με θήκη και Mofi glass δώρο.

Θα μου περάσουν και την τελευταία ROM του Ιταλού. Τους έστειλα το link εγώ: "(ROM 15s)- Leeco_x620_BB72_GS_5801507011S-5.8.015S_OTA_V00_r3" όπως το είχε γράψει ο Xasta11

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το Gearbest το έχει 228$ αλλά δεν περνάει ρομ και δεν δίνει δώρα

 

Πέτρο τσέκαρε την χρέωση σε ευρώ να δούμε πόσο είναι τελικά!

Link to comment
Share on other sites

Η χρέωση είναι 239$ = 224 ευρώ. Η χάλια ισοτιμία ευρώ-δολλαρίου (1.07) είναι γιατί βιάστηκα κι επέλεξα ισοτιμία paypal από την βιασύνη μου.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

σημερα παρελαβα, δυστυχως εχω προβληματα με τη φορτιση,

8 ωρες στη δουλεια το ειχα συνδεδεμενο στο Usb και φορτισε 3-4%.

Μια φορτιζε, μια οχι..

Ηρθα σπιτι, το εβαλα μπριζα - τιποτα.

Ευχομουν να εχει κανενα χαρτακι μεσα η μπαταρια αλλα δυστυχως ειναι μη αποσπώμενη.

Δοκιμασα με αλλους φορτιστες - τιποτα.

Ημουν ετοιμος να το πεταξω απο το παραθυρο αλλα δοκιμασα και σε αλλες μπριζες του σπιτιου, δεν ξερω γιατι αλλα τωρα φορτιζει.

Εκανα ολες τις δοκιμες, αλλαξα πλευρα το βυσματακι του το Usb C δεν ξερω αν παιζει ρολο και επαιξε.

Για πειτε, με τη φορτιση εσεις ολα ενταξει; Απλα το βαρατε τοιχο και πιανει;

Επισης, φορτιζει με απλο φορτιστη 'η θελει αυτο που σου δινουν το γουρουνακι letv καθε φορα;

 

Επισης κατι τωρα για το software, εχω περασμενο τη 14s του Ιταλου απο το vickmall οπως μου το φερανε.

Αν εχω καταλαβει καλα εχω 2 επιλογες για να παω στην παραπανω εκδοση, μηπως ειναι απο εκει το προβλημα στη φορτιση..,

ειτε φλασαρω τη 15s σερι ειτε κανω install απο twrp το ΟΤΑ ;

 

Υπαρχει κατι να προσεξω ή απλα το βαζω στη μνημη του κινητου, μπουταρω BIOS, install zip και κανενα clear cache;

Υπαρχει καπου στο διαδικτυο οδηγος;

Με τα ιταλικα ειμαι τελειως σκραπας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

σημερα παρελαβα, δυστυχως εχω προβληματα με τη φορτιση,

8 ωρες στη δουλεια το ειχα συνδεδεμενο στο Usb και φορτισε 3-4%.

Μια φορτιζε, μια οχι..

Ηρθα σπιτι, το εβαλα μπριζα - τιποτα.

Ευχομουν να εχει κανενα χαρτακι μεσα η μπαταρια αλλα δυστυχως ειναι μη αποσπώμενη.

Δοκιμασα με αλλους φορτιστες - τιποτα.

Ημουν ετοιμος να το πεταξω απο το παραθυρο αλλα δοκιμασα και σε αλλες μπριζες του σπιτιου, δεν ξερω γιατι αλλα τωρα φορτιζει.

Εκανα ολες τις δοκιμες, αλλαξα πλευρα το βυσματακι του το Usb C δεν ξερω αν παιζει ρολο και επαιξε.

Για πειτε, με τη φορτιση εσεις ολα ενταξει; Απλα το βαρατε τοιχο και πιανει;

Επισης, φορτιζει με απλο φορτιστη 'η θελει αυτο που σου δινουν το γουρουνακι letv καθε φορα;

 

Επισης κατι τωρα για το software, εχω περασμενο τη 14s του Ιταλου απο το vickmall οπως μου το φερανε.

Αν εχω καταλαβει καλα εχω 2 επιλογες για να παω στην παραπανω εκδοση, μηπως ειναι απο εκει το προβλημα στη φορτιση..,

ειτε φλασαρω τη 15s σερι ειτε κανω install απο twrp το ΟΤΑ ;

 

Υπαρχει κατι να προσεξω ή απλα το βαζω στη μνημη του κινητου, μπουταρω BIOS, install zip και κανενα clear cache;

Υπαρχει καπου στο διαδικτυο οδηγος;

Με τα ιταλικα ειμαι τελειως σκραπας.

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6808310#post6808310

μυνημα 181,;αλλαγη ρομ

Link to comment
Share on other sites

αφου εχουν περασει του ιταλου εχει και εφαρμογη που κανει. update την rom.οδηγος υπαρχει εδω λιγες σελιδες πισω.

με την φορτιση δεν ειχα προβλημα.παντα με τον φορτιστη που μας εδωσαν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

σημερα παρελαβα, δυστυχως εχω προβληματα με τη φορτιση,

8 ωρες στη δουλεια το ειχα συνδεδεμενο στο Usb και φορτισε 3-4%.

Μια φορτιζε, μια οχι..

Ηρθα σπιτι, το εβαλα μπριζα - τιποτα.

Ευχομουν να εχει κανενα χαρτακι μεσα η μπαταρια αλλα δυστυχως ειναι μη αποσπώμενη.

Δοκιμασα με αλλους φορτιστες - τιποτα.

Ημουν ετοιμος να το πεταξω απο το παραθυρο αλλα δοκιμασα και σε αλλες μπριζες του σπιτιου, δεν ξερω γιατι αλλα τωρα φορτιζει.

Εκανα ολες τις δοκιμες, αλλαξα πλευρα το βυσματακι του το Usb C δεν ξερω αν παιζει ρολο και επαιξε.

Για πειτε, με τη φορτιση εσεις ολα ενταξει; Απλα το βαρατε τοιχο και πιανει;

Επισης, φορτιζει με απλο φορτιστη 'η θελει αυτο που σου δινουν το γουρουνακι letv καθε φορα;

 

Επισης κατι τωρα για το software, εχω περασμενο τη 14s του Ιταλου απο το vickmall οπως μου το φερανε.

Αν εχω καταλαβει καλα εχω 2 επιλογες για να παω στην παραπανω εκδοση, μηπως ειναι απο εκει το προβλημα στη φορτιση..,

ειτε φλασαρω τη 15s σερι ειτε κανω install απο twrp το ΟΤΑ ;

 

Υπαρχει κατι να προσεξω ή απλα το βαζω στη μνημη του κινητου, μπουταρω BIOS, install zip και κανενα clear cache;

Υπαρχει καπου στο διαδικτυο οδηγος;

Με τα ιταλικα ειμαι τελειως σκραπας.

 

Αδερφέ το πρόβλημα στο έβγαζε με τον μανίδιο φορτιστή?

Α όχι ίσως αυτός που χρησιμοποιούσες να μην έβγαζε τα απαιτούμενα Ah γι αυτό και δεν σου φόρτιζε.

Link to comment
Share on other sites

Με το φορτιστη μαμα δοκιμαζα,

επισης προβλημα ειχα και στη φορτιση με usb απο το λαπτοπ στο κινητο, με το καλωδιο της LeEco.

Βεβαια το λαπτοπ δεν ξερω καν αν εχει καταλληλη υποδοχη για φορτιση με τις usb θυρες που διαθετει.

Ενα απλο Latitude 3550 εχω.

 

Παντως τωρα ο φορτιστης στο τοιχο δουλευει, ελπιζω να παραμεινει ετσι και να μη τα φτυσει παλι στη πορεια.

αφου εχουν περασει του ιταλου εχει και εφαρμογη που κανει. update την rom.

To προγραμμα του Ιταλου για αυτόματη εγκατάσταση της επόμενης rom που βρίσκεται;

Link to comment
Share on other sites

Με το φορτιστη μαμα δοκιμαζα,

επισης προβλημα ειχα και στη φορτιση με usb απο το λαπτοπ στο κινητο, με το καλωδιο της LeEco.

Βεβαια το λαπτοπ δεν ξερω καν αν εχει καταλληλη υποδοχη για φορτιση με τις usb θυρες που διαθετει.

Ενα απλο Latitude 3550 εχω.

 

Παντως τωρα ο φορτιστης στο τοιχο δουλευει, ελπιζω να παραμεινει ετσι και να μη τα φτυσει παλι στη πορεια.

 

To προγραμμα του Ιταλου για αυτόματη εγκατάσταση της επόμενης rom που βρίσκεται;

λεγεται. updates.ειναι ενα μπλε εικονιδιο που γραφει επανω ΟΤΑ.δεν θυμαμαι σε ποιο φακελλο ηταν το πηρα γιατι τα εχω αλλαξει.

.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...