Jump to content

LeEco Le 2 Pro (X25 / X20)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες έχει δοκιμάσει κανείς OTE TV GO?

Είμαι με τη ρομ του Ιταλού..Αν κάνω unroot από SuperSU λέτε να παίξει;

 

Σε εμένα παίζει κανονικά...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 672
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδια

Τρεις ερωτησεις εχω.

 

Υπαρχει καποιο blog του Ιταλου που να βγαζει νεα , αν τυχον δηλαδη προκειτε να βγαλει καποια νεα ρομ η αναβαθμιση κλπ κλπ ?

Εχει παρατηρησει καποιος , οταν ανοιγει τα δεδομενα να κλειδωνει το κινητο μονο του στα καλα καθουμενα?

Εχω περασμενη την ρομ υου Ιταλου.Που βλεπω αν υπαρχει διαθεσιμη ΟΤΑ?

 

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Είμαι κάτοχος ενός Letv le 2 pro το οποίο από την αρχή χωρίς να φταίει το router χάνει την επικοινωνία και για να το επαναφέρω ενεργοποιώ και απενεργοποιώ την λειτουργία πτήσης κι επανέρχεται (tip το οποίο βρήκα σε ξένο site). Φοράει την Ιταλική rom κι έχει και OTA uptade. Επειδή δεν έχω σχέση με το άθλημα και το κινητό μου αρέσει και δεν υπάρχει από οικονομικής πλευράς περίπτωση αλλαγής συσκευής, μπορεί κάποιος να με βοηθήσει σας παρακαλώ?

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα..επειδη γνωριζω λιγα σχετικα με ρομ,rout κλπ...υπαρχει καποια ρομ να περασω η οποια να ειναι καθαρη απο κινεζιες και να ειναι "σωστη"? Δλδ,να δουλευει wifi και ΚΥΡΙΩΣ το gps!αυτην την στιγμη φοραω την 5.8.018s απο grossoshop και δεν κλειδωνει το gps ουτε κατω απο δορυφορο..θα ηθελα μια δοκιμασμενη ρομ την οποια να την βαλω πανω και μα δουλευει..ευχαριστω πολυ..!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,μια ερωτηση προς τους κατοχους Χ20 ,το τηλ εχει ραδιοφωνο και θυρα για ακουστικα;

ραδιοφωνο δεν εχει.για ακουστικα χρησιμοποιει την θυρα usb.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια παρηγγειλα το LeEco Le2 Pro X620 force gold από το toc2 με οφισιαλ ρομ,επειδη εχω το le max 2 η διαδικασια για να περασω το playstore είναι ιδια σωστα?και επισης αν υπαρχει κατι άλλο που πρεπει να κανω μολις παραλαβω το κινητο.ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα και χρόνια πολλά... Παρέλαβα τελικά. Το τηλ έχει rom 5.8.017s(stable) και είναι root. Υπάρχουν εφαρμογές που δεν μπορώ να της σβήσω. Υπάρχει τρόπος;

 

Στάλθηκε από το Le X620 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

letv le1pro US model
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά... Παρέλαβα τελικά. Το τηλ έχει rom 5.8.017s(stable) και είναι root. Υπάρχουν εφαρμογές που δεν μπορώ να της σβήσω. Υπάρχει τρόπος;

 

Στάλθηκε από το Le X620 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ποιές δηλαδή?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Σήμερα ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί ο φορτιστής του κινητού. Δοκίμασα άλλο φορτιστή και φορτίζει κανονικα αλλα χωρις fast charging.Οπότε το προβλημα είναι σιγουρα στο φορτιστη. Έχω πάρει το κινητό από το vickmall εδώ και κάνα δίμηνο περίπου. Γνωρίζει κανείς τι παίζει με την εγγύηση, αν με καλυπτει σε αυτές τις περιπτώσεις και ποια είναι η διαδικασία.

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, χρονια πολλα και καλη χρονια. Θα ηθελα την βοηθεια σας στο εξης προβλημα το οποιο ειχα και με το Χ620. Χρησιμοποιω το τηλ με 2 καρτες μια ελλεηνικη και μια ιταλικη. Στην ιταλια η ελληνικη καρτα η οποια ειναι της wind ενω μου εμφανιζει αρκετα διαθεσιμα δυκτια στην αναζητηση διπλα απο αυτα μου γραφει μη επιτρεπτή προσβαση και συνδέεται μονο σε δικτυα 2G, 3G της vodafone. To προβλημα ειναι οτι μπορω να δεχτω κλίση να στειλω μνμ αλλα δεν μπορω να κανω εγω εξερχομενη κλιση. Με την ιταλικη που ειναι μονο data αν την βαλω στην θεση 2 δεν μου βγαζει το οικείο δίκτυο και ετσι αναγκαστικα πρεπει να την εχω στην θεση 1. εχει καποια διαφορα η θεση 1 και 2? το ιδιο προβλημα ειχα και στο le 2 Χ620 ενω στο LE 1 PRO X800 δεν ειχα κανενα προβλημα με τις ιδιες καρτες οπου και να τις εβαζα.

 

Την βοηθεια σας και καλη χρονια και παλι.

letv le1pro US model
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Σήμερα ξαφνικά σταμάτησε να λειτουργεί ο φορτιστής του κινητού. Δοκίμασα άλλο φορτιστή και φορτίζει κανονικα αλλα χωρις fast charging.Οπότε το προβλημα είναι σιγουρα στο φορτιστη. Έχω πάρει το κινητό από το vickmall εδώ και κάνα δίμηνο περίπου. Γνωρίζει κανείς τι παίζει με την εγγύηση, αν με καλυπτει σε αυτές τις περιπτώσεις και ποια είναι η διαδικασία.

 

Ευχαριστώ!

και ο δικος μου φορτιστης κάηκε.αλλα θεωρησα τσαμπα ταλαιπωρια να ζητησω να μου στειλουν καινουριο μεσω εγγυησης.με λιγοτερο απο 10 ευρω πηρα εναν ταχυφορτιστη για ευρωπαικο ρευμα χωρις ανταπτορα,και καθαρισα...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

και ο δικος μου φορτιστης κάηκε.αλλα θεωρησα τσαμπα ταλαιπωρια να ζητησω να μου στειλουν καινουριο μεσω εγγυησης.με λιγοτερο απο 10 ευρω πηρα εναν ταχυφορτιστη για ευρωπαικο ρευμα χωρις ανταπτορα,και καθαρισα...

 

Φίλε μου μπορείς να στείλεις καποιο link με το φορτιστή που πήρες. Πρεπει να ειναι quick Charger 3 η 2; Φόρτίζει το ίδιο γρήγορα το κινητο όπως ο εργοστασιακός?

 

Εγω παρεπιπτοντως μίλησα με τη Selina απο to vickmall , μου ζήτησε να τον στείλω πίσω και να κάνω " apply shipping cost στο Paypal" που δεν έχω ιδεά τι είναι και θα μου στείλουν αλλο. Δηλαδη κανα διμηνο!

 

Οπότε σκεφτομαι να αγοράσω εναν καινουριο καλύτερα να γλιτώσω και την ταλαιπωρία!

 

Επίσης ρε παιδια υπάρχει καπου καποιος οδηγός καποιο link Με οδηγίες να εγκαταστησω καποια άλλη Rom? Πήρα το κινητό με προεγκατεστημένη τη 5.8.017S την multi language. Υπάρχει καποια νεότερη έστω και με μονο αγγλικά?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μπορείς να στείλεις καποιο link με το φορτιστή που πήρες. Πρεπει να ειναι quick Charger 3 η 2; Φόρτίζει το ίδιο γρήγορα το κινητο όπως ο εργοστασιακός?

 

Εγω παρεπιπτοντως μίλησα με τη Selina απο to vickmall , μου ζήτησε να τον στείλω πίσω και να κάνω " apply shipping cost στο Paypal" που δεν έχω ιδεά τι είναι και θα μου στείλουν αλλο. Δηλαδη κανα διμηνο!

 

Οπότε σκεφτομαι να αγοράσω εναν καινουριο καλύτερα να γλιτώσω και την ταλαιπωρία!

 

Επίσης ρε παιδια υπάρχει καπου καποιος οδηγός καποιο link Με οδηγίες να εγκαταστησω καποια άλλη Rom? Πήρα το κινητό με προεγκατεστημένη τη 5.8.017S την multi language. Υπάρχει καποια νεότερη έστω και με μονο αγγλικά?

 

Εχει βγει η 20ς μουλτι

http://www.leeco.re/topic/2088-bb72x620-eui-59020s/

δεν την εχω δοκιμασει ακομα,με ρικοβερυ μπαινει

Edited by mobile59
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μπορείς να στείλεις καποιο link με το φορτιστή που πήρες. Πρεπει να ειναι quick Charger 3 η 2; Φόρτίζει το ίδιο γρήγορα το κινητο όπως ο εργοστασιακός?

 

Εγω παρεπιπτοντως μίλησα με τη Selina απο to vickmall , μου ζήτησε να τον στείλω πίσω και να κάνω " apply shipping cost στο Paypal" που δεν έχω ιδεά τι είναι και θα μου στείλουν αλλο. Δηλαδη κανα διμηνο!

 

Οπότε σκεφτομαι να αγοράσω εναν καινουριο καλύτερα να γλιτώσω και την ταλαιπωρία!

 

Επίσης ρε παιδια υπάρχει καπου καποιος οδηγός καποιο link Με οδηγίες να εγκαταστησω καποια άλλη Rom? Πήρα το κινητό με προεγκατεστημένη τη 5.8.017S την multi language. Υπάρχει καποια νεότερη έστω και με μονο αγγλικά?

qualcomm BW-S5 ειναι ο φορτιστης που αγορασα και ειναι ο πιο γρηγορος σε φορτιση.γλυτωσα και απο τους προβληματικους EU adaptors.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

qualcomm BW-S5 ειναι ο φορτιστης που αγορασα και ειναι ο πιο γρηγορος σε φορτιση.γλυτωσα και απο τους προβληματικους EU adaptors.

 

Ευχαριστώ φίλε μου, θα τον παραγγείλω και έγω να ξεμπερδεύω!

 

 

Εχει βγει η 20ς μουλτι

http://www.leeco.re/topic/2088-bb72x620-eui-59020s/

δεν την εχω δοκιμασει ακομα,με ρικοβερυ μπαινει

 

Λέω να τη δοκιμάσω σήμερα! Αν και έχω καιρο να ασχοληθω με αυτα ελπίζω να μη στραβωσει τίποτα! Απο την στιγμη που έχει ήδη εγκατεστημένο το TWRP , εγω απλά περναω την νεα Rom στο κινητο σαν ZIP αρχειο, κάνω Boot με Recovery και προχωράω με τα βηματα που λεει εδω :

 

http://www.leeco.re/topic/1847-bb72-how-to-install-bb72-custom-rom-le-2le-2-pro/

 

( wipe κτλ ) και μετα install

 

Σωστα?

 

Thanks!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου, θα τον παραγγείλω και έγω να ξεμπερδεύω!

 

 

 

 

Λέω να τη δοκιμάσω σήμερα! Αν και έχω καιρο να ασχοληθω με αυτα ελπίζω να μη στραβωσει τίποτα! Απο την στιγμη που έχει ήδη εγκατεστημένο το TWRP , εγω απλά περναω την νεα Rom στο κινητο σαν ZIP αρχειο, κάνω Boot με Recovery και προχωράω με τα βηματα που λεει εδω :

 

http://www.leeco.re/topic/1847-bb72-how-to-install-bb72-custom-rom-le-2le-2-pro/

 

( wipe κτλ ) και μετα install

 

Σωστα?

 

Thanks!!!

 

Ναι,πες μας οταν την βαλεις να αποφασισουμε κι εμεις

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ έχω την 17s από το vickmall. Υπάρχει δυνατότητα να βάλω κάποια άλλη ρομ νεότερη μπας και έχει περισσότερα ελληνικά; Για αυτόματη εγκατάσταση με το πρόγραμμα που έχει το κινητό παίζει;
Link to comment
Share on other sites

Το update της ROM από 16s σε 20s, θα γίνει μέσω ΟΤΑ update ή μονο μέσω recovery...?

Γνωρίζει κάποιος...

στην 17s γινεται με ota update.απο 18s και μετα,μεσω recovery
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...