Jump to content

LeEco Le 2 Pro (X25 / X20)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα στην ομαδα..εχω εγκαταστησει την 17ς και δεν μου ερχονται ειδοποιησεις σε messenger,viber κλπ..ειναι απο την ρομ η πρεπει να κανω κατι εγω?απο τις ρυθμισεις τα εχω επιλεξει ολα δλδ να ερχονται ειδοποιησεις..

Ευχαριστω..!

Καλημέρα..και εγώ δυστυχώς έχω το ίδιο εκνευριστικό πρόβλημα, δοκίμασα διάφορα αλλά δεν έβγαλα άκρη.. Αν καταφέρεις τίποτα πες!:ninja:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 672
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορείς επίσης, να αλλάξεις την χώρα στις ρυθμίσεις του κινητού και να εξαφανιστούν...όπως επίσης και στις επαφές δεν θα σου δείχνει την yellow page...

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Το ίδιο συμβάινει και σε μένα...απλα τις έχω βάλει να τρέχουν μόνιμα στο παρασκήνιο μέσω του phone manager...τιποτε αλλο δεν μπορεσα να βρω...

Οταν λες να αλλαξω,τι χωρα να επιλεξω στο μενου;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, αναβάθμισα στην τελευταία rom του Ιταλού και σταμάτησε να λειτουργεί το ote go.

Με την rom που είχε αρχικά, μια πειραγμένη με ελληνικά λειτουργούσε κανονικά.

Έκανα απεγκατάσταση του superuser, τσέκαρα με το root cheker και ενώ το βρίσκει unrooted το πρόβλημα παραμένει.

Οποιαδήποτε πρόταση για την επιδιόρθωση του προβλήματος δεκτή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, αναβάθμισα στην τελευταία rom του Ιταλού και σταμάτησε να λειτουργεί το ote go.

Με την rom που είχε αρχικά, μια πειραγμένη με ελληνικά λειτουργούσε κανονικά.

Έκανα απεγκατάσταση του superuser, τσέκαρα με το root cheker και ενώ το βρίσκει unrooted το πρόβλημα παραμένει.

Οποιαδήποτε πρόταση για την επιδιόρθωση του προβλήματος δεκτή.

Δοκίμασε να το απεγκαταστήσεις το ΟΤΕ, να κάνεις ριστάρτ το κινητό και να το ξαναεγκαταστήσεις.

Στο Redmi Note που είχα πριν, είχε στρώσει έτσι..

Link to comment
Share on other sites

ξαφνικα σταματησε να δουλευει ο φορτιστης μου.δοκιμασα σε αλλες πριζες,με αλλο EU adapter,τιποτα...και το φορτιζω με αλλο φορτιστη και αργη φορτιση.τι να κανω με αυτον?υπαρχει αντιστοιχος φορτιστης χωρις ανταπτορα που να ταιριαζει στη συσκευη μας και να κανει γρηγορη φορτιση?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ξαφνικα σταματησε να δουλευει ο φορτιστης μου.δοκιμασα σε αλλες πριζες,με αλλο EU adapter,τιποτα...και το φορτιζω με αλλο φορτιστη και αργη φορτιση.τι να κανω με αυτον?υπαρχει αντιστοιχος φορτιστης χωρις ανταπτορα που να ταιριαζει στη συσκευη μας και να κανει γρηγορη φορτιση?

 

http://www.banggood.com/Qualcomm-Certified-BlitzWolf-BW-S5-QC3_0-18W-USB-Charger-EU-Adapter-With-Power3S-Tech-p-1032822.html?rmmds=search

Οτι καλυτερο μπορεις να αγορασεις. :)

Link to comment
Share on other sites

σ ευχαριστω!το παραγγειλα.μου κανει εντυπωση παντως το αδοξο τελος του φορτιστη της Leeco.πρωτη φορα μου συμβαινει να μου χαλασει φορτιστης.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,εχθες παρελαβα την τηλεφωναρα και ειναι οντως φανταστικο!φοραει 17ς του ιταλου και μεχρι στιγμης δεν δειχνει κανενα προβλημα.ερωτηση..υπαρχει double tap file για αυτη την συσκευη?στο χ600 το ειχα πατρασει και βολευε πολυ.θα κανει το ιδιο αρχειο για αυτην?ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

καλημερα,εχθες παρελαβα την τηλεφωναρα και ειναι οντως φανταστικο!φοραει 17ς του ιταλου και μεχρι στιγμης δεν δειχνει κανενα προβλημα.ερωτηση..υπαρχει double tap file για αυτη την συσκευη?στο χ600 το ειχα πατρασει και βολευε πολυ.θα κανει το ιδιο αρχειο για αυτην?ευχαριστω!

 

οχι δεν υπαρχει στο Χ620 κι εμενα με βολευε αλλα τωρα μονο με την θηκη του ανοιγει και κλεινει διχως το πατημα του ον.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,εχθες παρελαβα την τηλεφωναρα και ειναι οντως φανταστικο!φοραει 17ς του ιταλου και μεχρι στιγμης δεν δειχνει κανενα προβλημα.ερωτηση..υπαρχει double tap file για αυτη την συσκευη?στο χ600 το ειχα πατρασει και βολευε πολυ.θα κανει το ιδιο αρχειο για αυτην?ευχαριστω!
καλοριζικο!μπορεις να το ανοιγεις με fingerprint και να το κλεινεις κρατωντας πατημενο το δεξι foft key.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο!μπορεις να το ανοιγεις με fingerprint και να το κλεινεις κρατωντας πατημενο το δεξι foft key.

 

Ευχαριστώ, τελικά αυτό έκανα! Δοκίμασα το chomp SMS το οποίο γράφει 160 χαρακτήρες αλλά δεν μου βγάζει τα μηνύματα στις συνομιλίες.. Ξέρει κανείς πως το ρυθμιζόυμε?

Link to comment
Share on other sites

Νέος κάτοχος και εγω του θηρίου εδώ και μια εβδομαδα περιπου! Εντυπώσεις προς το παρον μόνο θετικές! Τέλεια κατασκευη, στιβαρό, πολυ όμορφο ( Αν και το rose gold ειναι λιγο πιο ροζ απο οτι περιμενα ) τέλεια οθόνη και απο αποψη χρωματων και touch, δυνατός ήχος. Με ενα Launcher οπως ο nova που εβαλα για να ξεφορτωθω εντελως και τις κινεζικες καρτελες πάει σφαίρα και smooth δεν μασαει πουθενα.

 

Οσον αφορα την κάμερα δεν εχω βγαλει ακομα συμπέρασμα, την περιμενα λιγο καλυτερη για τα 21mp. Υπάρχει καμια άλλη εφαρμογη που να δουλευει καλά με το κινητο και να υποστηριζει και HDR?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εγκατέστησα το office suite pro και όταν πάω να ανοίξω αρχείο μου εμφανίζει αυτό το μήνυμα! Τι μπορεί να φταίει? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, φοράω την 17ς και η.μπαταρία ειδικά όταν Έχω ενεργοποιημένο το 3g χωρίς να Έχω ανοικτή σελίδα ή εφαρμογή τρώει την μπαταρία σαν τρελό! Παίζει κάποιο τρικ ή battery calibration?

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα, φοράω την 17ς και η.μπαταρία ειδικά όταν Έχω ενεργοποιημένο το 3g χωρίς να Έχω ανοικτή σελίδα ή εφαρμογή τρώει την μπαταρία σαν τρελό! Παίζει κάποιο τρικ ή battery calibration?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, φοράω την 17ς και η.μπαταρία ειδικά όταν Έχω ενεργοποιημένο το 3g χωρίς να Έχω ανοικτή σελίδα ή εφαρμογή τρώει την μπαταρία σαν τρελό! Παίζει κάποιο τρικ ή battery calibration?

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα, φοράω την 17ς και η.μπαταρία ειδικά όταν Έχω ενεργοποιημένο το 3g χωρίς να Έχω ανοικτή σελίδα ή εφαρμογή τρώει την μπαταρία σαν τρελό! Παίζει κάποιο τρικ ή battery calibration?

 

γενικα τα le eco εχουν ενα θεμα με την μπαταρια,κι εμενα το ιδιο κανει,το ιδιο εκανε και το Χ600,εχω κανει και battery calibration διχως αποτελεσμα.

Link to comment
Share on other sites

γενικα τα le eco εχουν ενα θεμα με την μπαταρια,κι εμενα το ιδιο κανει,το ιδιο εκανε και το Χ600,εχω κανει και battery calibration διχως αποτελεσμα.

Με το χ600 δεν είχα θέμα! Κράταγε μιάμιση μέρα με φουλ χρήση.το le2 pro στις 19:00 είναι κοντά στο 10% με φόρτιση όλο το βράδυ.πως κάνουμε battery calibration μπας και φτιάξει??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, θα ήθελα εάν μπορεί, να μου επιβεβαιώσει κάποιος ότι το pro με το απλό, έχουν ίδιες διαστάσεις, όπως και το βάρος του είναι 153γρ. Ευχαριστώ προκαταβολικά.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα, θα ήθελα εάν μπορεί, να μου επιβεβαιώσει κάποιος ότι το pro με το απλό, έχουν ίδιες διαστάσεις, όπως και το βάρος του είναι 153γρ. Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

https://www.kimovil.com/el/sygkrish/leeco-letv-le-2,leeco-letv-le-2-pro-x20-32gb

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Ατιμετωπίζει κανεις προβλημα με το GPS. Οταν ειμαι με wifi μεσα σε καποιο χωρο ποτε δεν με βρισκει και δεν γινεται μπλε η κουκιδα στο google maps και εχω ενεργοποιησει στις ρυθμισεις το GPS καθως και Wifi & Cellurar positioning . Οταν βάζω δεδομενα μεν με βρισκει σχετικα γρήγορα, αλλα η μπλε κουκιδα συνηθως δεν ειναι ακριβως στο σημειο που βρισκομαι, κουνιέται και το χειροτερο δειχνει οτι κοιταω αλλου. Κανω calibrate (αυτο σαν να σχεδιαζεις το 8 πολλες φορες) και ενω δεχνει οτι διορθωνεται , μετα αν το κλεισω και το ξανα ανοιξω αλλη στιγμη αργότερα παλι τα ιδια.

 

Eιναι καποιες λεπτομερειες που ανακλυπτω μέρα με τη μέρα που με κάνουν σιγά σιγά να αρχιζω και το μετανιωνω που το πηρα αν και πολυ δυνατο και γρήγορο smartphone για τα λεφτα του.

 

Προτείνετε καμια καλυτερη rom απο την 5.8.017S εστω και μονο Αγγλικη να δοκιμάσω?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει δοκιμάσει κανείς OTE TV GO?

Είμαι με τη ρομ του Ιταλού..Αν κάνω unroot από SuperSU λέτε να παίξει;

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει δοκιμάσει κανείς OTE TV GO?

Είμαι με τη ρομ του Ιταλού..Αν κάνω unroot από SuperSU λέτε να παίξει;

Ναι

 

Sent from my MX5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...