Jump to content

LeEco Le 2 Pro (X25 / X20)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το εχω κανει,παλι δεν το βλεπει,μονη επιλογη οτν το επιλεγω σαν φωτογραφικη μηχανη,τοτε ανοιγει τ αρχεια της καμερας,αλλοιως οταν το αλλαζω σβηνει η σελιδα του,τι εχει γινει?Στο φορουμ του le eco λενε οτι συμβαινει λογω της τελευταιας αναβαθμισης των windows 10 οποτε χουμε θεμα,μπορει καποιος να δει το δικο του αν συνδεεται?

 

Απο οτι διαβασα πρεπει να διαγραψεις τους mtp drivers στο device manager και να τους ξαναπερασεις συνδεοντας το κινητο

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 672
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Απο οτι διαβασα πρεπει να διαγραψεις τους mtp drivers στο device manager και να τους ξαναπερασεις συνδεοντας το κινητο

 

το εκανα και αυτο,διαχειριση συσκευων,φοργτες συσκυες,διεγραψα το αρχειο,το βρηκε με την συνδεση ξανα αλλα λεει οτι κατι γινεται εκει,χθες εκαναν μια μεγαλη αναβαθμιση τα windows 10 κατι τρεχει με αυτο,συνδεεται σαν καμερα αμεσως δε.Tο συνεδεσα με λαπτοπ διχως την τελευταια αναβαθμιση των windows 10 κι ολα ειναι μια χαρα,στο δικο μου ομως δεν το δειχνει καθολου,οποτε ειναι θεμα των windows και οχι του κινητου

Edited by mobile59
Link to comment
Share on other sites

κατεβασε το root checker και δες αν ειναι rooted. η συσκευη σου.

κατεβασε το recovery του κινητου απο τη σελιδα του ιταλου και βαλτο στον χωρο αποθηκευσης του κινητου.

κατεβασε την εφαρμογη. flashify και εγκατεστησε το recovery.

Ευχαριστώ, αλλά δεν τα έχω καταφέρει ακόμα.

ROOT δεν είναι το κινητό από ότι λέει η εφαρμογή αυτή.

Το recovery εννοείς τον φάκελο που φαίνεται στην εικόνα?

rec.jpg

 

Μετά, τι κάνω για να το κάνω root και πώς ακριβώς εγκαθιστώ recovery από flashify?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, αλλά δεν τα έχω καταφέρει ακόμα.

ROOT δεν είναι το κινητό από ότι λέει η εφαρμογή αυτή.

Το recovery εννοείς τον φάκελο που φαίνεται στην εικόνα?

rec.jpg

 

Μετά, τι κάνω για να το κάνω root και πώς ακριβώς εγκαθιστώ recovery από flashify?

το τελευταιο κατεβαζεις TWRP.το βαζεις χυμα στον χωρο αποθηκευσης αποσυμπιεσμενο.

ανοιγεις το flashifyκαι πατας flash>recovery image.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Root πώς θα κάνω όμως για να περάσω recovery; Από το forum του Ιταλού δε βγάζω άκρη.. :(
δοκιμασε με το flashfy.εκει που κεει. root image.εγω την πηρα ρουταρισμενη τη συσκευη και φεν διαβασα τον οδηγο του ιταλου.αν δεν το κανεις με το flashfy θα διαβασω του ιταλου και θα στο πω σπλα να το κανεις.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασε με το flashfy.εκει που κεει. root image.εγω την πηρα ρουταρισμενη τη συσκευη και φεν διαβασα τον οδηγο του ιταλου.αν δεν το κανεις με το flashfy θα διαβασω του ιταλου και θα στο πω σπλα να το κανεις.

 

Στο flashify πατάω flash-->recovery image, αλλά μόλις πατήσω να επιλέξω αρχείο, δεν κάνει τίποτα, ίσως επειδή δεν είναι root

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειμαι εξω τωρα και δεν μπορω να μπω να διαωασω πως το κανει ο ιταλος,αν γραψεις στο google how root leeco le2 ,θα σου βγαλει και οδηγους και βιντεακια.αλλοιως θα το δω το βραδυ και θα σου πω πως γινεται.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες.. Τελικά βρήκα τη λύση, για όσους παρουσιάζουν το ίδιο πρόβλημα με εμένα (δεν έκανε update ΟΤΑ από 15s, αν πατούσα reboot σε recovery δεν έκανε τίποτα, ενώ αν ακολουθούσα τον οδηγό που έχετε εδώ, δεν έμπαινε σε recovery αλλά έκανε reboot)

 

Ακολούθησα ουσιαστικά όσα έλεγε σε αυτό το λινκ:

http://www.letv.re/topic/1061-twrp-and-custom-rom-installation/

Το πιο βασικό είναι ότι έπρεπε να έχω κατεβάσει το καινούριο twrp που είναι εδώ:

https://mega.nz/#!FVoSAA7B!X2dbjFWY3NokCE71Hx0FhZmPD0awBzmQj6oAX4B63FM

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην ομαδα..εγω εχω το εξης προβλημα..οταν ειχα την 16ς εμπαινα σε εφαρμογες και ξαφνικα στο κινητο αναβοσβηνε η οθονη και κλειδωνε μονο του..το ξεκλειδωνα και μπορει να το εκανε αλλες 2-3 φορες συνεχομενα..περναω την 17ς εδω και μερικες μερες και ενω ηταν ολα κομπλε χθες μου το ξαναεκανε...εχει κανεις ιδεα τι μπορει να ειναι?γιατι ειναι σπαστικο να θελεις να μπεις καπου και να κανει τρελα μονο του..

Ευχαριστω..!

Link to comment
Share on other sites

Αν εχετε κανει την τελευταια αναβαθμιση των windows 10 το πισι λογικα δεν θα αναγνωριζει το κινητο σαν mtp συσκευη και δεν θα εχετε προσβαση στα αρχεια παρα μονο στις φωτογραφιες σας,

καντε αυτο που δειχνει το βιντεο και θα διορθωθει το προβλημα,οσοι εχουν αλλα windows η δεν εχουν κανει την αναβαθμιση την τελευταια ειναι οκ

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=PW6ct-Le1Ng

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το κάνει καμιά φορά αυτό :(

Επίσης, στη μπάρα πάνω, δε μου βγάζει τα εικονίδια από όλες τις εφαρμογές. Πχ από whatsapp και viber, μου τα δείχνει. Από FB και messenger, μου δείχνει απλά 3 τελίτσες μέσα σ ένα κύκλο..Μπορώ κάπως να το κάνω να μου τα δείχνει?

Επίσης, διαφορετικό χρώμα notification led ανάλογα με την εφαρμογή, παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα το κάνει καμιά φορά αυτό :(

Επίσης, στη μπάρα πάνω, δε μου βγάζει τα εικονίδια από όλες τις εφαρμογές. Πχ από whatsapp και viber, μου τα δείχνει. Από FB και messenger, μου δείχνει απλά 3 τελίτσες μέσα σ ένα κύκλο..Μπορώ κάπως να το κάνω να μου τα δείχνει?

Επίσης, διαφορετικό χρώμα notification led ανάλογα με την εφαρμογή, παίζει?

 

Τα ίδια που ανέφερες κάνει και σε μένα...Και τις ειδοποιήσεις δεν τις δείχνει εάν δεν είναι ανοιχτή στο background οι εφαρμογές...

Link to comment
Share on other sites

Πφφφ και είχα λυσσάξει να βάλω τη 17s γιατί ήλπιζα ότι θα φτιαχτούν..Μάταια όμως...Σκέφτομαι να δοκιμάσω κανά factory reset αλλά δε νομίζω ν αλλάξει κάτι και θα κάνω τσάμπα κόπο...
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα αυριο πρόκειται να παραγγειλω 3 κινητα let tv pro 2.Να τους πω να μου περάσουν αυτοί την 16s του ιταλου η να το κανω μονος μου?Αν ειναι να το κανω μονος μου πρεπει να τις βαλω απο την αρχη με τη σειρα 14 15 16?Ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα αυριο πρόκειται να παραγγειλω 3 κινητα let tv pro 2.Να τους πω να μου περάσουν αυτοί την 16s του ιταλου η να το κανω μονος μου?Αν ειναι να το κανω μονος μου πρεπει να τις βαλω απο την αρχη με τη σειρα 14 15 16?Ευχαριστω εκ των προτερων

 

περνουν απο μονοι τους την τελευταια που ειναι η 17ς,ζητα αυτην αν θες,ζητα της και δωρο 3 φλιπ θηκες εστειλε σχεδον σε ολους

Link to comment
Share on other sites

Ααα ωραια λοιπον,να μην πιαστω καθολου..πιστευεις οτι η 17 ειναι η καλυτερη;οσον αναφορα το δωρο μιας και θα παραγγειλω 3 λεω να ζητησω δωρο nilkin glass..λες να μ το δωσουν;σε ευχαριστω για την απαντηση σου!
Link to comment
Share on other sites

Ααα ωραια λοιπον,να μην πιαστω καθολου..πιστευεις οτι η 17 ειναι η καλυτερη;οσον αναφορα το δωρο μιας και θα παραγγειλω 3 λεω να ζητησω δωρο nilkin glass..λες να μ το δωσουν;σε ευχαριστω για την απαντηση σου!

 

λογικα θα στα δωσουν,εχω την 17ς εγω,δεν εχει μεγαλες διαφορες απο την 16ς οποτε γιατι να πας στην προηγουμενη και οχι την τελευταια?Απλα μην στα στειλουν στο ιδιο πακετο αλλα ενα,ενα,ρωτα πριν κανεις την παραγγελια,ισως πρεπει να κανεις τρεις διαφορετικες,μιλα με Σελινα πρωτα

Link to comment
Share on other sites

εγω παιδια πηρα 2 letv 2 απο vickmall. και τους ζητησα δωρο nillkin tempered glass.μου απαντησαν οτι δρν μπορουν να δωσουν γιατι ειναι ακριβο.μου εστειλαν δωρο κατι no name που γεμιζαν την οθονη δαχτυλιες.

αλλα επειδη ειναι κινηταρα και του αξιζει,αγπρασα και τους εβαλα nillkin που ειναι κορυφη.☺

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια τι κανετε ηθελα να ρωτησω για το leeco le2 pro αν αξιζει να το παρω σε σχεση με το lenovo vibe p1 η το xiaomi redmi 3s?

 

Θα πρεπει να απαντησει καποιος που εχει χρησιμοποιησει και τα 3,εγω με το Le eco ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...