Jump to content

LeEco Le 2 Pro (X25 / X20)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και σε εμένα μου βγάζει για αναβάθμιση.

Ξεκίνησα πριν από λίγο το κατέβασμα... :)

Η συνέχεια προσεχώς.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 672
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Τώρα πώς πάει? Γιατί διάβασα σε προηγούμενα μηνύματά σου ότι έχεις προβλήματα και χάνεις το 4g, ότι δε σου βγάζει ειδοποιήσεις για viber whatsapp Κλπ αν δε μπεις στην εφαρμογή...

 

Ναι, αν είναι εύκολο θα ήθελα οδηγίες..!

΄πηγαινε ρυθμισεις>reboot.επιλεγεις να κανει επανεκκινηση στο recovery.

πατας επανω δεξια που λεει wipe.

στο παραθυρο που εμφανιζεται,κατω στη βαση εχει ενα slider που το σερνεις τερμα δεξια για να κανει reset.κατω αριστερα πατας advanced wipe.στο παραθυρο που σε βαζει,τσεκαρεις το πρωτο(dalyik art cashe και το δευτερο cashe,και σερνεις παλι το slider για να εκτελεσει την εντολη.

τωρα με το κατω δεξι soft key πας δυο βηματα πισω και παταςτο πρωτο επανω αριστερα installεπιλεγεις την rom που εχεις κατεβασει και περιμενεις να την φλασαρει.και τελος πατας reboot system και εισαι οκ!

Edited by dimikord
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπαμ μπαμ η αναβάθμιση στην 17άρα.

Απο την πρώτη κιολας στιγμή το antutu πήγαινε σφαίρα...

 

Για του λόγου το αληθές:

http://https//s15.postimg.org/mdqxlvfh7/Screenshot_2016_09_12_18_51_53.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα..εγω στο 620 εχω βαλει προσφατα την 16s απο grossoshop...(γενικα ειχα καποια προβληματα με αυτην την ρομ) αλλα επειδη δεν ασχολουμαι και πολυ το αφησα..οταν εβαλα τν 16s μου εμφανησε στο μενου και ota updates.. Σημερα το βραδυ μολις μπηκε το κινητο σε wifi μου εμφανησε update..παταω για να γινει και δεν γινεται..ξερει καποιος τι μπορει να φταιει?

Ευχαριστω..!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην ομαδα..εγω στο 620 εχω βαλει προσφατα την 16s απο grossoshop...(γενικα ειχα καποια προβληματα με αυτην την ρομ) αλλα επειδη δεν ασχολουμαι και πολυ το αφησα..οταν εβαλα τν 16s μου εμφανησε στο μενου και ota updates.. Σημερα το βραδυ μολις μπηκε το κινητο σε wifi μου εμφανησε update..παταω για να γινει και δεν γινεται..ξερει καποιος τι μπορει να φταιει?

Ευχαριστω..!

μηπως πατας να κανει wipe; δεν θελει wipe.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν ανοιξα το update κατεβασε την 17άρα. Έπειτα αφού κατέβηκε πάτησα στο install και μου άνοιξε ενα παράθυρο με μια απο τις 3 επιλογές τικαρισμένη απο πριν. Πάτησα συνέχεια και η διαδικασία έγινε σε 15 λεπτά. Να πω εδώ ότι δεν σβήστηκε τίποτα (δεδομένα, εφαρμογές και ρυθμίσεις).
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..και εγω μολις συνδεθηκα σε wifi μου εβγαλε update παταω download και δεν κατεβαινει..δεν ξερω γιατι γινεται αυτο..παντως πρεπει να αλλαξω ρομ γιατι με την 16ς εχω αρκετα προβληματα..
Link to comment
Share on other sites

ειμαι μεγας ηλιθιος,εκανα wipe το κινητο κ εχασε κ την ρομ,τωρα μπαινω ρικοβερυ αλλα δεν εχω ρομ να εγκαταστησω,ποιος τροπος υπαρχει να περασω ρομ στο κινητο μιας και δεν το βλεπει το πισι?ΒΟΗΘΕΙΑ

Ειχα την 16ς και εκλεινε με μπαταρια 43% συνεχομενα μετα το ανοιγμα και την φορτωση εφρμογων,πριν ανοιξει δλδ.

 

edit

τελικαανοιξε,περναω την 17ς καμια εξηγηση για τα κλεισιματα με μπαταρια 43%?

Edited by mobile59
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και παλι..επειδη μου εχει σπασει τα νευρα απο τοτε που περασα την 16ς (ενω ειμαι στο μενου ή σε διαφορες εφαρμογες κλειδωνει και αναβοσβηνει η οθονη 3-4-5 φορες και μετα ολα οκ)..

Υπαρχει τροπος να περασω την 17ς (μπας και φτιαξει) αλλα χωρις να χασω εφαρμογες-λογαριασμους κλπ?

Μεσω ota updates ΔΕΝ κατεβαινει..

Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και παλι..επειδη μου εχει σπασει τα νευρα απο τοτε που περασα την 16ς (ενω ειμαι στο μενου ή σε διαφορες εφαρμογες κλειδωνει και αναβοσβηνει η οθονη 3-4-5 φορες και μετα ολα οκ)..

Υπαρχει τροπος να περασω την 17ς (μπας και φτιαξει) αλλα χωρις να χασω εφαρμογες-λογαριασμους κλπ?

Μεσω ota updates ΔΕΝ κατεβαινει..

Ευχαριστω..

κατεβασε την στον υπολογιστη,κανε την αντιγραφη στον εσωτερικο χωρο του κινητου,κανε reboot στο tecovery και εγκατεστησε την απο εκει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

΄πηγαινε ρυθμισεις>reboot.επιλεγεις να κανει επανεκκινηση στο recovery.

πατας επανω δεξια που λεει wipe.

στο παραθυρο που εμφανιζεται,κατω στη βαση εχει ενα slider που το σερνεις τερμα δεξια για να κανει reset.κατω αριστερα πατας advanced wipe.στο παραθυρο που σε βαζει,τσεκαρεις το πρωτο(dalyik art cashe και το δευτερο cashe,και σερνεις παλι το slider για να εκτελεσει την εντολη.

τωρα με το κατω δεξι soft key πας δυο βηματα πισω και παταςτο πρωτο επανω αριστερα installεπιλεγεις την rom που εχεις κατεβασει και περιμενεις να την φλασαρει.και τελος πατας reboot system και εισαι οκ!

Πατάω reboot--> recovery και δεν κάνει τίποτα το κινητό :(

 

EDIT: Πήγα να το κάνω και με τον τρόπο που περιγράφεται εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6808310#post6808310

αλλά και πάλι, στο βήμα που πάω να μπω στη recovery, εμφανίζει το LeEco με "RECOVERY" από κάτω, αφήνω τα vol+ & power και τελικά μπαίνει κανονικά στο κινητό, όχι στη recovery..

Edited by s2117
Link to comment
Share on other sites

Πατάω reboot--> recovery και δεν κάνει τίποτα το κινητό :(

 

EDIT: Πήγα να το κάνω και με τον τρόπο που περιγράφεται εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6808310#post6808310

αλλά και πάλι, στο βήμα που πάω να μπω στη recovery, εμφανίζει το LeEco με "RECOVERY" από κάτω, αφήνω τα vol+ & power και τελικά μπαίνει κανονικά στο κινητό, όχι στη recovery..

μην βιαζεσαι να αφησεισ το power+vol.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πατάω reboot--> recovery και δεν κάνει τίποτα το κινητό :(

 

EDIT: Πήγα να το κάνω και με τον τρόπο που περιγράφεται εδώ:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6808310#post6808310

αλλά και πάλι, στο βήμα που πάω να μπω στη recovery, εμφανίζει το LeEco με "RECOVERY" από κάτω, αφήνω τα vol+ & power και τελικά μπαίνει κανονικά στο κινητό, όχι στη recovery..

 

θελει 10 δευτερολεπτα περιπου,και αφησε το power πριν το volume+

Link to comment
Share on other sites

θελει 10 δευτερολεπτα περιπου,και αφησε το power πριν το volume+

Το δοκίμασα και έτσι, τζίφος, ακριβώς το ίδιο με πριν...

Link to comment
Share on other sites

ειδες αν υπαρχει ρικοβερυ στην μνημη του τηλ σου?

Όχι, πώς το βλέπω τούτο?Έτρεξα adb_cmd.exe και μετά flash_TWRP.bat πάντως...

Link to comment
Share on other sites

Όχι, πώς το βλέπω τούτο?Έτρεξα adb_cmd.exe και μετά flash_TWRP.bat πάντως...

 

file manager αρχεια ,δες αν εχει το φακκελο twrp στην μνημη κι αν εχει αρχεια μεσα,κι εμενα ετσι ηταν κι αποτοΒικμολ περασανε νεα ρικοβερυ.

Link to comment
Share on other sites

file manager αρχεια ,δες αν εχει το φακκελο twrp στην μνημη κι αν εχει αρχεια μεσα,κι εμενα ετσι ηταν κι αποτοΒικμολ περασανε νεα ρικοβερυ.

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου κατ'αρχήν..

Όχι, δεν έχει φάκελο twrp...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου κατ'αρχήν..

Όχι, δεν έχει φάκελο twrp...

 

οποτε...γιαυτο δεν μπαινει σε ρικοβερυ.αλλα δεν ξερω,οτι ηξερα ειππα,ας βοηθησει καποιος που θα σου δωσει τροπο να περασεις ρικοβερυ

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σου κατ'αρχήν..

Όχι, δεν έχει φάκελο twrp...

κατεβασε το root checker και δες αν ειναι rooted. η συσκευη σου.

κατεβασε το recovery του κινητου απο τη σελιδα του ιταλου και βαλτο στον χωρο αποθηκευσης του κινητου.

κατεβασε την εφαρμογη. flashify και εγκατεστησε το recovery.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με την 17ς συνδεω το κινητο στο λαπτοπ και το βλεπει μονο σαν ΡΤΡ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ,ΟΤΑΝ ΤΣΕΚΑΡΩ ΤΟ ΜΤΡ σαν συσκευη πολυμεσων δεν το βλεπει,τι εχει συμβει και πως το διορθωνω?
Link to comment
Share on other sites

Με την 17ς συνδεω το κινητο στο λαπτοπ και το βλεπει μονο σαν ΡΤΡ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΚΗ ΜΗΧΑΝΗ,ΟΤΑΝ ΤΣΕΚΑΡΩ ΤΟ ΜΤΡ σαν συσκευη πολυμεσων δεν το βλεπει,τι εχει συμβει και πως το διορθωνω?

ενεργοποιησε το "usb debugging"

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ενεργοποιησε το "usb debugging"

 

το εχω κανει,παλι δεν το βλεπει,μονη επιλογη οτν το επιλεγω σαν φωτογραφικη μηχανη,τοτε ανοιγει τ αρχεια της καμερας,αλλοιως οταν το αλλαζω σβηνει η σελιδα του,τι εχει γινει?Στο φορουμ του le eco λενε οτι συμβαινει λογω της τελευταιας αναβαθμισης των windows 10 οποτε χουμε θεμα,μπορει καποιος να δει το δικο του αν συνδεεται?

Edited by mobile59
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...