Jump to content

LeEco Le 2 (X620)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο AnTuTu μου βγάζει σκορ 54800

 

το έχω τρέξει κι εγώ 3-4 φορές και κάθε φορά βγάζει και διαφορετικό αποτέλεσμα. Πριν την τελευταία αναβάθμιση μου έβγαζε κοντά στις 90000. Τις τελευταίες μέρες έβγαλε στο περίπου 70000,48000,82000. Μπορεί να μην έχει σχέση με την αναβάθμιση, αλλά παλιότερα νομίζω δεν είχε τόσο τεράστιες διαφορές

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 769
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

το έχω τρέξει κι εγώ 3-4 φορές και κάθε φορά βγάζει και διαφορετικό αποτέλεσμα. Πριν την τελευταία αναβάθμιση μου έβγαζε κοντά στις 90000. Τις τελευταίες μέρες έβγαλε στο περίπου 70000,48000,82000. Μπορεί να μην έχει σχέση με την αναβάθμιση, αλλά παλιότερα νομίζω δεν είχε τόσο τεράστιες διαφορές

 

90000+ ειχε με του ιταλου πριν update τωρα οσεσ φορες και να το κανω μου λεει το ιδιο

Link to comment
Share on other sites

το κινητο παει πολυ καλα με την αναβαθμησμενη rom του ιταλου οταν ομως βγει cm θα ειναι το τοπ για τα τηλεφωνα μας πιστευω,εγω προς το παρον δεν εχω κανενα παραπωνο αλλα περιμενω cm πως κ πως :-)
Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα από Vickmall για έναν φίλο. Με μία σύντομη δοκιμή που έκανα δεν έχει κανένα θέμα απλά με την έκδοση που φοράει έχει και λίγα Αγγλικά μέσα το μενού ενώ σπάνια και λίγα Κινέζικα.

 

DSC_0646.jpg

 

DSC_0647.jpg

 

DSC_0648.jpg

 

DSC_0649.jpg

 

DSC_0650.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα από Vickmall για έναν φίλο. Με μία σύντομη δοκιμή που έκανα δεν έχει κανένα θέμα απλά με την έκδοση που φοράει έχει και λίγα Αγγλικά μέσα το μενού ενώ σπάνια και λίγα Κινέζικα.

 

DSC_0646.jpg

 

DSC_0647.jpg

 

DSC_0648.jpg

 

DSC_0649.jpg

 

DSC_0650.jpg

Τέλειο!!! Αν τα πάει και καλά στο τομέα της κάμερας πιστεύω θα γίνει πανικός!μην ξεχνάμε οτι το redmi note 3 pro "χωλενει" στο θέμα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παρέλαβα από Vickmall για έναν φίλο. Με μία σύντομη δοκιμή που έκανα δεν έχει κανένα θέμα απλά με την έκδοση που φοράει έχει και λίγα Αγγλικά μέσα το μενού ενώ σπάνια και λίγα Κινέζικα.

 

DSC_0646.jpg

 

DSC_0647.jpg

 

DSC_0648.jpg

 

DSC_0649.jpg

 

DSC_0650.jpg

 

καλορυζικο φιλε κ να το ευχαριστηθητε στο μεγιστο :)

Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

λοιπόν μιας και δοκίμασα τiς rom όλες με update και χωρίς με την 014 με το update antutu έχει 54800 με την 015 με καθαρη εγκατάσταση έχει 45000 σε επαναλαμβανόμενα τεστ με την 014 με καθαρή εγκατάσταση χωρίς update έχει 86000

δεν καταλαβαίνω γιατί γίνεται αυτό

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν μιας και δοκίμασα τiς rom όλες με update και χωρίς με την 014 με το update antutu έχει 54800 με την 015 με καθαρη εγκατάσταση έχει 45000 σε επαναλαμβανόμενα τεστ με την 014 με καθαρή εγκατάσταση χωρίς update έχει 86000

δεν καταλαβαίνω γιατί γίνεται αυτό

 

Μην δεινεις μεγαλη βαση στο antutu ειναι ενα μερος μετρησης ολων των υποσυστηματων αλλα παντα στον αοριστο κ στο περιπου,το θεμα πως η rom μας δεν ειναι σταθερη 100% ακομα ειναι να σου βγαζει νουμερα που δεν σε οικανοποιουν,μολις βγει μια rom κανονικη οπως cm13 τοτε θα δεις τι βγαζει με αυτες τις rom δεν καταλαβαινεις κατι

 

παντως αν θες να δεις οικανοποιητικα νουμερα στο antutu κανε τα εξης

κρυο τηλεφωνο σε περιβαλον με air condition κ χωρις κανενα προγραμμα εγκατεστημενο η ενεργο δλδ ολα κλειστα απο το startup κ να δουλευει μονο το antutu κ να το τρεξεις πρωτη φορα παντα,αν ειναι εστω λιγο ζεστο τα αποτελεσματα ειναι πατος κ οχι μονο στο δικο μας αλλα σε ολα τα τηλεφωνα επησεις κλεινεις wifi βαζεις το κινητο σε σιγαση κ οταν ξεκιναει το vga bench χαμηλωνεις κ εκει την σιγαση κ σε κατασταση πτησης επησεις

Edited by kosgreece
Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

Μην δεινεις μεγαλη βαση στο antutu ειναι ενα μερος μετρησης ολων των υποσυστηματων αλλα παντα στον αοριστο κ στο περιπου,το θεμα πως η rom μας δεν ειναι σταθερη 100% ακομα ειναι να σου βγαζει νουμερα που δεν σε οικανοποιουν,μολις βγει μια rom κανονικη οπως cm13 τοτε θα δεις τι βγαζει με αυτες τις rom δεν καταλαβαινεις κατι

 

παντως αν θες να δεις οικανοποιητικα νουμερα στο antutu κανε τα εξης

κρυο τηλεφωνο σε περιβαλον με air condition κ χωρις κανενα προγραμμα εγκατεστημενο η ενεργο δλδ ολα κλειστα απο το startup κ να δουλευει μονο το antutu κ να το τρεξεις πρωτη φορα παντα,αν ειναι εστω λιγο ζεστο τα αποτελεσματα ειναι πατος κ οχι μονο στο δικο μας αλλα σε ολα τα τηλεφωνα επησεις κλεινεις wifi βαζεις το κινητο σε σιγαση κ οταν ξεκιναει το vga bench χαμηλωνεις κ εκει την σιγαση κ σε κατασταση πτησης επησεις

 

σε όλα τα κινητά μου τα φτιάχνω όπως με βολευουν και με ότι εφαρμογές θέλω πάντα data και wifi ανοιχτά κάνω επανεκίνηση και τότε τρέχω το antutu μιας και θέλω να δώ τη νούμερα βγάζει το θέμα είναι ότι με την 014 χωρίς update πάει 90000 και με την 015 50000+ και είναι περίεργο γιατί η 015 υποτίθεται ότι βελτιώνει το τηλέφωνο αλλιώς σαν χρήσει δεν έχω κάποιο πρόβλημα και μου αρέσει πιο πολύ η 015 και ακόμα δεν μου έχει κάνει κάτι περίεργο και νομίζω ότι έχει καλύτερη μπαταρία τώρα. για cm13 ξέρουμε ποτέ θα βγει? από άποψη μπαταρίας μου έλειψε το redmi note 3

Link to comment
Share on other sites

αυτό το βίντεο δείχνει ότι πρώτον στο μοντέλο με τον helio x20 η οθόνη παρουσιάζει μια κιτρινίλα στα άσπρα σε σχέση με το μοντέλο με τον snapdragon 652 και δεύτερον ότι ο x20 είναι πιο αδύναμος απ'τον 652!

 

https://www.youtube.com/watch?v=q7shGNyOndA

 

με άλλα λόγια το σκορ που βγάζει ο x20 με την 015 είναι το πραγματικό και όχι το πειραγμένο σκορ που έβγαζε με την 014....πραγματικά άλλη μια ντροπή για την mediatek

Edited by Paul64
Link to comment
Share on other sites

αυτό το βίντεο δείχνει ότι πρώτον στο μοντέλο με τον helio x20 η οθόνη παρουσιάζει μια κιτρινίλα στα άσπρα σε σχέση με το μοντέλο με τον snapdragon 652 και δεύτερον ότι ο x20 είναι πιο αδύναμος απ'τον 652!

https://www.youtube.com/watch?v=q7shGNyOndA

με άλλα λόγια το σκορ που βγάζει ο x20 με την 015 είναι το πραγματικό και όχι το πειραγμένο σκορ που έβγαζε με την 014....πραγματικά άλλη μια ντροπή για την mediatek

 

στο δικό μου τουλάχιστον το λευκό είναι λευκό δεν έχει ίχνος κιτρινιλας και δεν ξέρω πως μπορεί να ευθύνεται ο επεξεργαστής για κάτι τέτοιο

τώρα όσο για της επιδόσεις 3 ρομ διαφορετικές 3 διαφορετικά σκορ αλλά με με την 015 που έχει χαμηλότερο σκορ είναι πιο γρήγορο το κινητό για αυτό και κράτησα αυτή τηn ρομ τελικά, πάντως και από το xiaomi note 3 pro που είχα μου φαίνεται ότι είναι πιο γρήγορο τώρα τί να πω ίσως να κάνω και λάθος ??? θα δούμε σε λίγο καιρό όταν θα έχουμε και άλλες ρομ να δούμε τi γίνετε πάντως αν είχε θέματα ο επεξεργαστής πιστευω θα είχε γίνει χαμός και θα το ξέραμε

Link to comment
Share on other sites

στο δικό μου τουλάχιστον το λευκό είναι λευκό δεν έχει ίχνος κιτρινιλας και δεν ξέρω πως μπορεί να ευθύνεται ο επεξεργαστής για κάτι τέτοιο

τώρα όσο για της επιδόσεις 3 ρομ διαφορετικές 3 διαφορετικά σκορ αλλά με με την 015 που έχει χαμηλότερο σκορ είναι πιο γρήγορο το κινητό για αυτό και κράτησα αυτή τηn ρομ τελικά, πάντως και από το xiaomi note 3 pro που είχα μου φαίνεται ότι είναι πιο γρήγορο τώρα τί να πω ίσως να κάνω και λάθος ??? θα δούμε σε λίγο καιρό όταν θα έχουμε και άλλες ρομ να δούμε τi γίνετε πάντως αν είχε θέματα ο επεξεργαστής πιστευω θα είχε γίνει χαμός και θα το ξέραμε

Πολύ θετικό που γραφείς έχοντας την "εμπειρία" του redmi note 3 pro.θέλω να πιστεύω οτι μονο στον τομέα της μπαταρίας θα σου λειψει!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ θετικό που γραφείς έχοντας την "εμπειρία" του redmi note 3 pro.θέλω να πιστεύω οτι μονο στον τομέα της μπαταρίας θα σου λειψει!

 

μου εχει λειψει η μπαταρια αλλα και σαν ποιοτητα ειναι πιο πανω το le2 και στο χέρι μου κάθεται καλύτερα και γενικά δεν με έχει απογοητέυσει κάπου το κινητό εκτός από την 1 μέρα με την 013 ρομ που απλά το κινητό δεν λειτουργούσε αλλά ήξερα ότι αν παρω κινητό μόλις κυλοφορήσει ότι θα έχει θέματα με την ρομ του τωρα σαν συνολικη λειτουργια ειναι καλο ουτε κολλαει ουτε τιποτα. κάτι που δεν είχα προσέξει αν το έκανε το rn3 στο le2 στους χάρτες με gps έχει βελάκι για την κατευθυνση προς όπου στρέφετε το πάνω μέρος του κινητού πολύ βολικό και άμεσο.η μπαταρία όταν είμαι επαρχία με την χρήση που το κάνω με βγάζει την μέρα αν και λόγω κακού σήματος στη wind συνέχεια ψάχνει για 3g, wifi data παντα ειναι on

Link to comment
Share on other sites

μου εχει λειψει η μπαταρια αλλα και σαν ποιοτητα ειναι πιο πανω το le2 και στο χέρι μου κάθεται καλύτερα και γενικά δεν με έχει απογοητέυσει κάπου το κινητό εκτός από την 1 μέρα με την 013 ρομ που απλά το κινητό δεν λειτουργούσε αλλά ήξερα ότι αν παρω κινητό μόλις κυλοφορήσει ότι θα έχει θέματα με την ρομ του τωρα σαν συνολικη λειτουργια ειναι καλο ουτε κολλαει ουτε τιποτα. κάτι που δεν είχα προσέξει αν το έκανε το rn3 στο le2 στους χάρτες με gps έχει βελάκι για την κατευθυνση προς όπου στρέφετε το πάνω μέρος του κινητού πολύ βολικό και άμεσο.η μπαταρία όταν είμαι επαρχία με την χρήση που το κάνω με βγάζει την μέρα αν και λόγω κακού σήματος στη wind συνέχεια ψάχνει για 3g, wifi data παντα ειναι on

Είμαι σίγουρος οτι θα υπάρξει υποστήριξη για το κινητό σε θέμα ρομ,απο κάμερα διαβάζω οτι υπερτερεί παντού σε σχέση με το redmi note 3 pro!δεν ξέρω αν ισχυει.

Link to comment
Share on other sites

αυτό το βίντεο δείχνει ότι πρώτον στο μοντέλο με τον helio x20 η οθόνη παρουσιάζει μια κιτρινίλα στα άσπρα σε σχέση με το μοντέλο με τον snapdragon 652 και δεύτερον ότι ο x20 είναι πιο αδύναμος απ'τον 652!

 

https://www.youtube.com/watch?v=q7shGNyOndA

 

με άλλα λόγια το σκορ που βγάζει ο x20 με την 015 είναι το πραγματικό και όχι το πειραγμένο σκορ που έβγαζε με την 014....πραγματικά άλλη μια ντροπή για την mediatek

 

Αυτο που λες φιλε μου ειναι μια παραπληροφορια εγω εχω το leegoo 2 με τον x20 κ αυτα μου βγαζει με την 015 του ιταλου 93403 αν εχεις κανενα le 2 pro με αυτα τα σκορ τοτε θα σε πιστεψω φιλε μου φιλικα παντα,εξαλου οτι κ να λενε οι αριθμοι του antutu ειναι ενα μετρο πλασματικο απλα για μενα παντα,παντως το κινητο ειναι ΤΟΥΜΠΑΝΟ με την 014 παντως μου εβγαζε 96218

Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

Είναι θέμα διαχείρισης το σκορ στο antutu(συνήθως στην μπαταρία έχει επιλογή αν το βαλεις performance θα έχεις το μεγαλύτερο σκορ)
Link to comment
Share on other sites

για μενα περι antutu ολα ειναι στο περιπου τπτ δεν ειναι με ακρηβεια σκορ η οτι αλλο αλλα οσες φορες κ να το τρεξεις η διαφορα ειναι 5 με 6000 απο τεστ σε τεστ,παρατηρησα ομως για τον χ20 κατι πολυ απλο οτι οταν το κινητο ζεσταθει μετα απο πολυωρη χρηση οι επιδοσεις του πεφτουν ραγδαια αυτο βεβαια συνβαινει σε εμενα μετα απο πολυ χρηση κ ειναι αισθητη η διαφορα οχι ομως να κανει την συσκευη χαλια στην χρηση,για τον sdragon δεν γνωριζω αν συνβαινει το ιδιο αλλα εχουν κ αυτη τα δικα τους οπως πχ ο αποτυχημενος 810 της σειρας που εψηνες αυγα πανω στην συσκευη,πιστευω πως ολα αυτα τα κινητα με τα χαρακτηριστηκα τα δικα μας κ των sdragon ειναι πλουσια σε επεργαστικη ισχυ κ κυριως τα αξιοσημειωτα αλματα της mediatek σε αυτο το θεμα,απο εκει κ περα η καμερες κ ολα τα αλλα πλην της οθονης με αφηνουν καπως αδιαφορω σε μερικα σημεια κ δεν το σκαληζω πολυ γιατι βρε παιδια τηλεφωνο ειναι μην χανουμε την ενοια αυτη,μια φωτο ισα ισα αξιοπρεπης αυτο ειναι ολο

 

κ τελος αφηνω την τιμη που μερικοι δεν το λανβανουν υποψην πχ θα παρω το (one plus one 10) χαχαχα για να ειμαι ο καλυτερος κ να δωσω 400ευρω που με 200 απο κινα παιρνεις κατι περιπου 80% τον επιδοσεων του πρωτου

Χερι που το φοβασαι φιλα το
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδιά, ήρθε και σε μένα το άσπρο/ασημί.

Πολυ ωραίο κινητο και πολύ ποιοτικό. Η μπροστινή κάμερα ειναι κορυφαία, καλύτερη απο του G4 και του S7, ενώ η πίσω είναι αυτο που περιμένεις να πάρεις για τα λεφτα που δίνεις.

Θα ήθελα όμως αν ξέρει κανείς να μου πει αν το κινητο πιάνει 4g+. Γιατί στο ίδιο σημείο το g4 και s6 πιάνουν ενω αυτο οχι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδιά, ήρθε και σε μένα το άσπρο/ασημί.

Πολυ ωραίο κινητο και πολύ ποιοτικό. Η μπροστινή κάμερα ειναι κορυφαία, καλύτερη απο του G4 και του S7, ενώ η πίσω είναι αυτο που περιμένεις να πάρεις για τα λεφτα που δίνεις.

Θα ήθελα όμως αν ξέρει κανείς να μου πει αν το κινητο πιάνει 4g+. Γιατί στο ίδιο σημείο το g4 και s6 πιάνουν ενω αυτο οχι.

 

Πες μας λιγα περισσότερα για την καμερα αν μπορείς...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδιά, ήρθε και σε μένα το άσπρο/ασημί.

Πολυ ωραίο κινητο και πολύ ποιοτικό. Η μπροστινή κάμερα ειναι κορυφαία, καλύτερη απο του G4 και του S7, ενώ η πίσω είναι αυτο που περιμένεις να πάρεις για τα λεφτα που δίνεις.

Θα ήθελα όμως αν ξέρει κανείς να μου πει αν το κινητο πιάνει 4g+. Γιατί στο ίδιο σημείο το g4 και s6 πιάνουν ενω αυτο οχι.

https://www.frequencycheck.com/compatibility/aNa4s2Z/leeco-x620-le2-td-lte-dual-sim-32gb/greece ρίξε μια ματια εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια. Ως πρωταρης οσον αφορα το root θελω να ρωτησω κατι.

Ολα καλα ολα ωραια μεχρι που φτανω στο σημειο να κανω αυτο " flash_TWRP.bat " .

Αφου το κανω και αποσυνδεω το usb και μπαινω σε recovery mode, μετα απλα μου ξανανοιγει και δεν μου εμφανιζει ποτε το επομενο βημα με τα wipe κτλ.

Εχω παραλειψει κατι? Σας εχει τυχει εσας?

Μια σημειωση που δε ξερω αν παιζει ρολο. Αφου κανω τα σχετικα για να ενεργοποιησω το developer mode , δεν μου εμφανιζει τους drivers οπως δειχνει ο οδηγος. Δεν κανει τιποτα.

Εξισου το ιδιο οταν μπαινει σε fastboot mode. Απλα μενει εκει.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα το ίδιο συνέβη με το Le 2 μου...

Πέρασα τη rom του Ιταλού & όλα ok!

 

Καλησπέρα έχω αγοράσει το LE X620και ψάχνω την rom του Ιταλού για να κάνω update να διορθώσω τα προβλήματα στο κινητό

Θα ήθελα και οδηγίες για το πως να κάνω το update

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω αγοράσει το LE X620και ψάχνω την rom του Ιταλού για να κάνω update να διορθώσω τα προβλήματα στο κινητό

Θα ήθελα και οδηγίες για το πως να κάνω το update

Ευχαριστω.

 

Δες τα post μου #9 (1η σελίδα) & #70 (5η σελίδα νομίζω) σε αυτό το θέμα & νομίζω οτι θα σε βοηθήσουν!

Ότι άλλο θέλεις πες μας

I do it my way... The right way!
Link to comment
Share on other sites

Δες τα post μου #9 (1η σελίδα) & #70 (5η σελίδα νομίζω) σε αυτό το θέμα & νομίζω οτι θα σε βοηθήσουν!

Ότι άλλο θέλεις πες μας

 

Θα μπορουσες να απαντησεις και στην δικη μου απορια που ειναι λιγο πιο περιεργη? Παιζει να προσπαθησα καμια 20αρια φορες αλλα τιποτα.

Επισης απο οταν πηρα το τηλεφωνο , στην εκκινηση του μου γραφει '' your device has been unlocked and can't be trusted. it will boot in 5 secods"

 

Αυτο σημαινει οτι ειναι ηδη ρουταρισμενο η εκαναν καμια βλακεια απο το μαγαζι?

Edited by lefos12
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσες να απαντησεις και στην δικη μου απορια που ειναι λιγο πιο περιεργη? Παιζει να προσπαθησα καμια 20αρια φορες αλλα τιποτα.

Επισης απο οταν πηρα το τηλεφωνο , στην εκκινηση του μου γραφει '' your device has been unlocked and can't be trusted. it will boot in 5 secods"

 

Αυτο σημαινει οτι ειναι ηδη ρουταρισμενο η εκαναν καμια βλακεια απο το μαγαζι?

 

Καλησπέρα & σε σένα φίλε,

νομίζω οτι το λάθος που κάνεις (το οποίο έκανα & γω!) είναι ότι αποσυνδέεις το usb... Δοκίμασε να κάνεις ότι λέει ο οδηγός χωρίς να το αποσυνδέσεις & θα προχωρήσει κανονικά!

Το μήνυμα αυτό σου το βγάζει γιατί απο το μαγαζί που το πήρες του είχαν κάνει ήδη root & είχαν βάλει δική τους τροποποιημένη rom. (Φαντάζομαι οτι δεν σου είχε επιλογή update που έχει η αυθεντική rom της LeEco...)

Ελπίζω να βοήθησα

I do it my way... The right way!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...